Jump to content

Caurules no apkures katla uz radiatoriem.


Mõbijs
 Share

Recommended Posts

Pirms 2 minūtēm , vvv teica:

Vaļējo sistēmu ar laiku pārtaisīsi par slēgto.

Kā tev bēniņos izplešanās trauks nosiltināts? Kā es saprotu, tas vaļējais izplešanās trauks ir ar nenovēršamiem siltuma zudumiem. Tas lielākais mīnuss.

Man nav bēniņos, bet otrajā stāvā ir telpiņa. Tur viss ar vati kārtīgi nopakots, arī visas caurules pa pažobelēm kārtīgi vatē satītas. To vēl iepriekšējais saimnieks izdarīja. 

Link to comment
Share on other sites

Nevajag jau slēgto sistēmu uzstādīt kā pašmērķi, it sevišķi tur, kur visi apstākļi ļauj brīvi novietot izplešanās trauku. Arī tajā 30 gadus kalpojošām melnajām trubām neatrodu iekšpusē nekādas korozijas pazīmes. Tāpat nedaudz jaunākie tērauda radiatori uzvedās it  kā vakar uzlikti. Un kāpēc nē..?Sistēmā patstāvīgi ūdens, skābekļa saturs niecīgs un spiediens neliels, stabils.

Māra pieminētajā pažobelē novietots izolēts izplešanas trauks >3000 l sistēmas apkalpošanai.

Lejā precīzs digitālais manometrs, kur redz niecīgākās līmeņa svārstības augšā, attiecīga signalizācija.

Jāpapildina sistēma ļoti, ļoti reti.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izgaro ūdens. Tvaiks kur? Es sev bēniņos automātisko atgaisotāju biju nopakojis, cauruļu minerālvates čaulās sagāja mitrums, mitrais gaiss, ko atgaisotājs spļaudīja, diezgan sākumā bija, tad tās čaulas ragā sasala.

jacobs, tev vaļējā apkures sistēma?

Link to comment
Share on other sites

Protams un paliks tāda. Kāds tur daudz tvaiks, ja kāda elpa parādās, tad nonāk lejā pa pārliju.

Lai gan manas iespējas atļauj uztaisīt sev ''jebko''☺️.

Link to comment
Share on other sites

Man jau tas trauks nav daudz lielāks par spaini. Tā telpa jau arī ir salīdzinoši silta, mīnusu tur nav. Papildināt varbūt divas reizes gadā vajag. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , jacobs teica:

Nevajag jau slēgto sistēmu uzstādīt kā pašmērķi, it sevišķi tur, kur visi apstākļi ļauj brīvi novietot izplešanās trauku. Arī tajā 30 gadus kalpojošām melnajām trubām neatrodu iekšpusē nekādas korozijas pazīmes. Tāpat nedaudz jaunākie tērauda radiatori uzvedās it  kā vakar uzlikti. Un kāpēc nē..?Sistēmā patstāvīgi ūdens, skābekļa saturs niecīgs un spiediens neliels, stabils.

Māra pieminētajā pažobelē novietots izolēts izplešanas trauks >3000 l sistēmas apkalpošanai.

Lejā precīzs digitālais manometrs, kur redz niecīgākās līmeņa svārstības augšā, attiecīga signalizācija.

Jāpapildina sistēma ļoti, ļoti reti.

Tev arī līvāniete? Kāpēc tik liels trauks? 3000L ? Tas kā akumulācija strādā? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , jacobs teica:

Ja nav noslēpums, kā tur viņu iekšā dabūji? :) Tas ir kopā ar boileri siltajam ūdenim? Vispār man ir švaks priekšstats kā jāizskatās pārplūdes traukam. Tā ir vienkārši muca ar kaut kādu atgaisotāju? Vai kā tas strādā? 

Labots - Maris77
Link to comment
Share on other sites

Nē, nerūsošo 200 litru boileri es tajā pats ievietoju. Bet pie iekšējiem siltummaiņiem man pieslēgts, otrs katls; 30 kW granulnieks. Bet tādu ''monstru akumulatoru'' iecelt un apsaistīt, ierindas santehniķim pa spēkam nebūs. Man pat vajadzēja speciāli grozāmo krānsiju uzmontēt utml. 

Link to comment
Share on other sites

Pašteces sistēmai bēniņos apmēram 20 litru dzelzs tilpne ar cauruli augšā, kuras gals ievietots resnākā plastmasas caurulē ar noteci. Viss izolēts ar akmens vati ar foliju. Caurules un savienojumi līdz tam traukam maksimāli īsi un arī no abām pusēm siltumizolācijai akmens vate ar foliju.

 

Kad bija - 15°C -20°C atgriezu krānu līdz no noteces nāca karsts ūdens. Tad nu ar to pietika, lai tur nekas neaizsaltu.

 

Optimālā variantā tur vajadzētu kādu sildkabeli pret aizsalšanu.

Link to comment
Share on other sites

WWW,

Praktiski pagraba līmenī, mājas piebūvē blakus katliem, kur vienā galā 4m griesti, tas monstrs arī novietots.

Māri, kāds neliels jau tur var sanākt, bet tas nebūs nopietni.☺️

 

Labots - jacobs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bet ar atvērto sistēmu jau var likt akumulācijas katlus? Maz jau vietas kačenē ir bet piemēram 2 pa tonnai jau varētu kaut kā iegrozīt. Ar to jau arī pietiktu? 

Link to comment
Share on other sites

Interesanta tēma. Pajaukšu galvu autoram un padalīšos ar savu līvānu siltuma frankenšteinu. Darbojas jau gadus daudzpatsmit vai pat vairāk.

Akumulatori 2*750l (izmēri pielāgoti bezsāpīgai ielikšanai), vienā iemetināts 250l karstā ūdens boilers.

Uztaisīti 2 apkures loki ar 3zarniekiem un sūkņiem. Viens radiatoriem 2. stāvam, otrs 1.stāva siltajām grīdām. Otrajā stāvā atstāti vecie radiatori un caurules. Trešais sūknis ar termomixu katlam un akumulatoriem. Parādi komandē kaut kāds ecl pēc āra temperatūras un laika grafika.

Sistēma atstāta vaļējā, kaut gan bija paredzēts pāriet uz slēgto.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...