Jump to content

Dators līdz 400 Eur


jlopatko
 Share

Recommended Posts

Sveiki! Mazajam brālim vēlos iegādāties jaunu datoru līdz 400 Eur. Saprotu, ka par tādu summu neko super krutu nevar nopirkt, bet derētu tīri lai sīkais var uzspēlet Fortnite ar kaut cik stabiliem 60 fps. Lielākoties kompis tiks izmantots spēlēm, ar domu kādu dienu viņu upgreidot. Skatījos visādus review un pagaidām esmu apstājies pie ryzen 3 1200 proča ar gtx1050ti karti, bet pirms ko pērku biju domājis varbūt kāds no šejienes lietotājiem spēs salikt jēdzīgāku komplektu, kā jau veikala saliktie. Nav noteiktas prasības, bet noteikti nevajag HDD, ar 240GB SSD pietiks. Paldies ikvienam, kas spēs izpalīdzēt.

Labots - jlopatko
Link to comment
Share on other sites

400 EUR ar monitoru un citiem pričendāļiem (pele, klaviatūra, austiņas, skaļruņi utt.) vai bez?

 

Pirms 57 minūtēm , jlopatko teica:

Fortnite ar kaut cik stabiliem 60 fps

FHD?

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Ja spēlēm, tad vēlāk būs nožēla par 1200 rozīni un 1050. Silti iesaku tomēr tos 400 ieguldīt 3600 rozīnes komplektā un iepirkt pa sviestmaizi kādu lētu videokarti un iekrāt vēlāk normālai videokartei. Pirms pāris nedēļām internetveikalā uztaisīju grozu ar 3600, b450 un 32gb ram un man sanāca 345 eur. Barokli, korpusu un ssd gan jau sanāks mazlietiņ virs 400.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , lexxx teica:

Silti iesaku tomēr tos 400 ieguldīt 3600 rozīnes komplektā un iepirkt pa sviestmaizi kādu lētu videokarti un iekrāt vēlāk normālai videokartei.

Šajā budžetā es atkal ieteiktu i3-9100F un riskētu ar lietotu video karti - pats nesen paņēmu RX 580 8GB par 75 EUR, ar ko pat ar savu i5-3570 nav itin neviens spēles, ko neverētu spēlēt uz 1080p.

Par atlikušo summu visam pārējam ir jāsanāk (vai arī ļoti tuvu) - jāatceras tik, ka šis ir budžeta gaming PC, nekādi 16 GB RAM, PCI-E SSD utt.:

  • MB, kas supportē to CPU, var atrast par < 60 EUR
  • 1 TB HDD piķo ~40 EUR - šo sākotnēji gan jau var arī izlaist un tā vietā iegādāties 480 GB SSD, ietaupīsi kādus 20 EUR
  • 240 GB SSD < 40 EUR
  • 8 GB DDR 4 RAM < 35 EUR
  • PSU, kas to visu nobaros ~40 EUR
  • Torņi sākas no 20 EUR
Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

jlopatko
(labots)
Pirms 17 minūtēm , itanium teica:

400 EUR ar monitoru un citiem pričendāļiem (pele, klaviatūra, austiņas, skaļruņi utt.) vai bez?

 

FHD?

Nu godīgi sakot nedomāju, ka viņš jutīs atšķirību starp ultra grafiku un kaut kādu medium, tāpēc neuzskatu, ka Full HD Ultra viņam ir nepieciešams.

Biju uzdūries uz šitādu brīnumu - https://www.1a.lv/datortehnika_preces_birojam/personalie_datori_monitori_ups/personalie_datori/1a_elite_ryzen_3_rx_gaming

Neko daudz no datoriem nesaprotu, bet šis likās kaut cik sakarīgs par to cenu.. vai arī kļūdos?

Labots - jlopatko
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , jlopatko teica:

Full HD Ultra viņam ir nepieciešams.

Jautājums bija par ižšķirtspēju. Sapratu, ka FHD/1920x1080

 

Pirms 18 minūtēm , jlopatko teica:

bet šis likās kaut cik sakarīgs par to cenu

https://www.youtube.com/watch?v=wZMycMhuuC0 

Te var apskatīt kā tieši šāds combo performē 8 dažādās spēlēs. Priekš Fortnite jau derēs.

Link to comment
Share on other sites

es, vienīgi rekomendētu RAM pielikt.. vismaz ar laiku...

Link to comment
Share on other sites

Priekš kam? Kurās spēlēs ar tik jaudīgu CPU un GPU būs kāds reāls/jūtams ieguvums no papildus 8 GB RAM?

Lai gan tiek uzskatīts, ka ikdienas lietošanai 8GB ir mūsdienu minimums, es teiktu, ka tas ir arī rekomendējamais apjoms.

Labots - itanium
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

jaudīgs :D ok... ok... :)

 

bet, ja tā nopietni.. RAM nemēdz būt par daudz (turklāt skatoties šī brīža cenas.. lielisks ieguvums)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , CAP teica:

jaudīgs

:D Bija jāsaprot, kā "tādas jaudas" - mazjaudīgs.

 

Pirms 3 minūtēm , CAP teica:

RAM nemēdz būt par daudz (turklāt skatoties šī brīža cenas.. lielisks ieguvums)

Es teiktu, ka ja no tā nav jūtama ieguvuma, tad mēdz. 

 

Ja nu gadījumā autors izvēlas ātro ceļu un paņem to 1a komplektu, tad 16 GB RAM vietā tur gan jau daudz vairāk noderētu papildus krātuve (HDD/SSD). 240 GB ar OS, programmām UN spēlēm ĻOTI ātri aizkakāsies.

Labots - itanium
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ir un kā vēl.. turklāt pašam fortnite pie rekomendējamā norādīts 8GB.. tātad.. opcionāli pašam datoram klātos būt ar rezervīti..

Link to comment
Share on other sites

jlopatko
(labots)

Sapratu jūs. Ja izvēlos to komplektu, tad varbūt varat pielasīt kuru RAM man jāpiepērk? Atceros, ka tur bija jāskatās uz tiem DDR3/DDR4 (pilnīgs zābaks esmu šitos jautājumos), varētu linku iemest? Pašlaik tad doma ir paņemt to komplektu un piepirkt RAMu klāt.

 

Par HDD, pašam ir 1TB 7200rpm viens lieks, izņemšu no sava kompja un ielikšu viņam šajā. Paldies par ieteikumu.

Labots - jlopatko
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , CAP teica:

rekomendējamā norādīts 8GB

Un tad apskaties tam pašam Fortnite 8 vs 16 GB RAM salīdzinājumus - teiktu, ka jēga apaļa 0.

 


Pirms 3 minūtēm , jlopatko teica:

Ja izvēlos to komplektu

Pie 400 EUR budžeta es Tev tomēr ieteiktu lasīt pašam. Ņem kaut to pašu AMD Ryzen 3 1200, kas nav slikts CPU, bet piemeklē jaudīgāku GPU, kas sniegs daudz lielāku ieguvumu, pie tiem pašiem 8GB sistēmas RAM. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , itanium teica:

salīdzinājumus

kāds tam te sakars? :D vai es kko sakarībā ar to rakstīju? nē...

 

un vispār es rakstīju.. rekomendēju, nevis, ka tas jādara tūlīt, tagad, uzreiz utt.. tas komplekts pa lielam tāpat ir low budged...bet nu vienai spēlei derēs :)

 

te autoram - https://youtu.be/BqXgLYRY1UY?t=685 (tieši +/- atbilst komplektācijai)

 

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , CAP teica:

kāds tam te sakars? :D

Nesapratu... Tu saki, ka ir jūtams ieguvums, es saku, ka nav. Es Tev saku, lai skaties uz cipariem - Tu saki, ka tam nav jēgas. Ja ne cipari (FPS), tad par kāds ir tas Tavs jūtamais ieguvums?

Ja Tu esi sliņķis un turi itin visas pārējās programmas atvērtas, pat spēlējot spēles, tad, tavuprāt, visi tādi ir vai tā dara?

 

Man ir 2 +- vienādas jaudas datori, no kuriem vienam ir 16 GB, otram 8GB RAM, abi divi uz SSD - papildus 8 GB ram man nedod itin nekādu jūtamu starpību.

 

16 GB par skādi tiešām nenāk, bet ne jau komplektam par 330 EUR...

Protams, ja nākotnē jūt, ka ir par īsu, tad var piepirkt klāt.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Tur runā par spēli.. es runāju kopumā.. tu jauc visu kopā.. nu nav jēgas nav.. to, lai pats izdomā cilvēks. Es saku, ka RAM vienmēr ir jēga.. Turklāt es arī neteicu, ka tas jādara uzreiz momentāli.. jutīs ok.. lai pērk.. nevajadzēs.. ok.. lai nepērk. 

 

ā.. tātad spēlējot iekš task manager tu norubī pilnīgi visu ? :D ok.. Nē nu.. katram savs fetišs...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , CAP teica:

ā.. tātad spēlējot iekš task manager tu norubī pilnīgi visu ?

Varam, protams, iet galējībās, lai "pierādītu" savu, bet es negantnieks būdams atļaujos aizvērt pārlūku ar X tabiem un visas pārējās ne-fona programmas, kas man spēlēšanai nav nepieciešamas. ?

 

Bet, jā, man ta kas - lai autors dara, ko vēlas! Atvainojos par daļēju off-topicu!


Pirms 25 minūtēm , jlopatko teica:

Ja izvēlos to komplektu, tad varbūt varat pielasīt kuru RAM man jāpiepērk?

Nopērc, apskaties, kas ir iekšā un nopērc tādu pašu. Gan jau tur būs lētākais, kas ir.

Labots - itanium
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

jlopatko
(labots)

Paldies liels par ļoti operatīvām un izsmeļošām atbildēm. Kaut cik jau esmu nonācis pie gala secinājuma. Pēdējais jautājums ir vai pie šīs mātesplates MSI B350M es nākotnē (pēc gada, diviem) pēc iespējām un vajadzībām varēšu samainīt procesoru un videokarti? Mātesplate atbalstīs jaudīgāku proci / videni? 

 

PS. Principā dators ir likts kopā tīri, lai sīkajam ir savs kompis (jo visiem taču vajag, vai ne), un , lai paralēli tam pašam fornite un vēl visādiem sūdiem (League Of Legends piemēram) viņš var vienkārši ieiet kaut vai youtube un paskatīties video. Neuzskatu par vajadzību 11 gadīgajam uz doto momentu pirkt super-krutu PC, tāpēc izvēlējos tādu budžetu ar kuru var vismaz kaut ko salikt, un tā ideja ir nākotnē viņu upgreidot.

Labots - jlopatko
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , jlopatko teica:

varēšu samainīt procesoru

Uz jaunu, visticamāk, nē. Konkrētā plate jau neatbalsta šī gada Ryzen 3 procesorus. 

Kļūdījos!! Produkta apraksts mulsināja

Supports AMD® Ryzen™ 1st and 2nd Generation / Ryzen™

 

Labots - itanium
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

jlopatko
Pirms 1 minūtes , itanium teica:

Uz jaunu, nē. Konkrētā plate jau neatbalsta šī gada Ryzen 3 procesorus. 

 

Ok, tātad, ja ņem ar šo plati, tad nākotnē, lai samainītu proci, nāksies mainīt arī mātesplati, pareizi saprotu?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , jlopatko teica:

lai samainītu proci, nāksies mainīt arī mātesplati

atkarīgs no tā, kādu gribēsi iespraust... tā plate atbalsta arī, pašlaik, jaunākos 3000. sērijas cpu, kas ir krietni ātrāki par 1000. sērijas... visticamāk derēs arī 4000. sērijas cpu, ko, iespējams, izlaidīs nākošgad, jo tie, jebkurā gadījumā būs 3000-šās refresh...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

jlopatko
(labots)

 

Pirms 4 minūtēm , itanium teica:

Par nākotnes AMD procesoriem: https://www.pcgamesn.com/amd/zen-4-cpu-new-socket-2021

Pēc gadiem 2 priekš jauniem CPU modeļiem Tev, visticamāk, vajadzēt citu plati.

 

Pirms 1 minūtes , Athlons teica:

atkarīgs no tā, kādu gribēsi iespraust... tā plate atbalsta arī, pašlaik, jaunākos 3000. sērijas cpu, kas ir krietni ātrāki par 1000. sērijas... visticamāk derēs arī 4000. sērijas cpu, ko, iespējams, izlaidīs nākošgad, jo tie, jebkurā gadījumā būs 3000-šās refresh...

 

 

Tieši to arī gribēju uzzināt. Paldies liels! :) Un ar videokartēm? Vai plate atbalsta tikai AMD videokartes vai varu ar laiku ielikt kaut kādu GTX 1650? (tikai piemērs)

Labots - jlopatko
Link to comment
Share on other sites

derēs jebkura videokarte...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , jlopatko teica:

Vai plate atbalsta tikai AMD videokartes vai varu ar laiku ielikt kaut kādu GTX 1650? (tikai piemērs)

Te drīzāk jāutājums ir ne par plati, bet gan par PSU, kas to 1a komplektu baro. RX 560 dažām versijām nav nepieciešama papildus barošana. Ja 1a komplektā ir tāda, tad es nebrīnītos, ja šamie tajā komplektā izmanto PSU, kam papildus barošana priekš GPU nav nemaz paredzēta.

 

Update: nepamanīju, ka 1a lapā taču rakstīts, ka iekšā ir MSI Radeon RX 560 AERO OC - šai kartei papildus barošana nav, tāpēc PSU maiņa priekš jaudīgākas video kartes ir visai ticama nepieciešamība :) 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , jlopatko teica:

MSI B350M

aprakstā gan norādīts Gigabyte B450M

 

par ram... es ieteiktu ļoti vienkāršu variantu.. vk uzzvanīt vai uzrakstīt 1a

Link to comment
Share on other sites

jlopatko
Pirms 5 minūtēm , itanium teica:

Te drīzāk jāutājums ir ne par plati, bet gan par PSU, kas to 1a komplektu baro. RX 560 dažām versijām nav nepieciešama papildus barošana. Ja 1a komplektā ir tāda, tad es nebrīnītos, ja šamie tajā komplektā izmanto PSU, kam papildus barošana priekš GPU nav nemaz paredzēta.

Rakstīju viņiem ēpastu, atbildēja, ka dators ir darba gatavībā un ir PSU, taču nenorādīja nedz nosaukumu, nedz modeli

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , jlopatko teica:

dators ir darba gatavībā un ir PSU

Tas ir skaidrs, ka ir, bet diemžēl ne visi PSU, kas der priekš RX 560, derēs arī jaudīgākām video kartēm.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Galvas tiesu pārāks komplekts. 

Uzņēmumam ir nodokļu parāds 3+k apmerā, bet tajā pašā laikā nav viendienītis un nodokļu maksājumi valsts budžetā ar katru gadu ir auguši.

Varbūt pat nav jāuztraucas par garantijas saistību izpildīšanu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sveiki.

Kāds varētu ieteikt datoru.

Prasības būtu, lai apmēram būtu 350EUR robežās.

Lietots tiks internetam, mūzikai, video. Kaut kādas krutās spēles visticamāk netiks spēlētas.

Viņš negribot tos pašliktos, bet "firminijus".

RD iegāju, bet nevarēju sagaidīt pārdevējus.

1a un 220 pilni ar tiem Renew. Vai viņi ir lietojami?

SSd būtu labi, 8gd rams varbūt.

Tieši kādu modeli pirkt nezinu nefiltrēju šajā lietā, bet vecais kasās...

P.S. Sorry par manu valodu.?

Labots - j.m
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...