Jump to content

Wifi un Cable ātruma starpība , 1a pieredze


ArchiiLV
 Share

Recommended Posts

Sveiki. No Lattelecom ir Alcatel Lucent 240W- A  modems. (Iepriekš šeit jau iemantojis negatīvu slavu) Caur kabeli uz pc dod stabilus 450+ mbit/sec, taču caur wifi testos nevar izspiest vairāk par 35mbit/sec, mēģināts dažādās ierīcēs (smart tv,3 telefonos, 2 portatīvajos, visur max 35 mbit) Pieslēdzu  

TP-LINK TL-WR841N rūteri, kurš sola 300mbit wifi ātrumu, situācija identiska, ātrums pilnībā necik nemainījās,tik ja laiž caur rūteri uz pc netu tad max 99mbit/sec.... Kadi varētu būt risinājumi? Doma pirkt  TP-LINK ARCHER C6 AC1200   ar  Dual Band (2.4 un 5 GHz)  un MU-MIMO atbalstu. Tas atrisinās situāciju? Strādās viss,ja uzreiz pievienošu pie LAN1 porta? Diez ko daudz šādās lietās nesaprotu... Wifi kanālus mainīju, nekas neuzlabojās. 

Link to comment
Share on other sites

Risinājums ir to TP-Link izmest miskastē.

Labāk pazvani uz LTC supportu, un saki lai gādā jaunu modēmu, lai ar tiem 450 mbit var arī kko izdarīt..

Labots - Stasss
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ArchiiLV
(labots)

Tp-Link praktiski no miskastes arī izvilkts,tīri testam, ne par to ir runa. Jāpērk pie Alcatela klāt atsevišķs rūteris vai citur problēma? 

 

Precizēšu. Lietoju ikdienā Alcatel Lucent 240W- A, ātrums visu laiku max šie 35mbit/sec caur wifi... šodien izvilku tikai to Tp-link ar cerību,ka kaut kas uzlabosies bet nekā... Par LTC pilns internets ar sūdzībām,esot diezgan bezjēdzīgi viņiem zvanīt + atrodos diezgan lielos laukos un par to,ka vienkārši apskatīs manu verķi uzreiz jāmaksā, labāk tad nopērku pats savu rūteri, tikai nezinu vai tas atrisina situāciju..

Labots - ArchiiLV
Link to comment
Share on other sites

Es Tev jau uzrakstīju ko darīt..

Zvani uz LTC, un saki lai savu mēslu Alcatel maina uz jaunu, jau ar Wifi iekšā.

Ja māk padot ātru netu, tad lai dod arī ierīci, ar kuru to arī izmantot.

Link to comment
Share on other sites

Aber uz kādu wifi gala(kienta) iekārtu tu mēri to ātrumu? 

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

ArchiiLV

Nezinu vai sapratu jautājumu, bet ierīces daudz un dažādas. Visus testus taisīju speedtest.net, tās pašas ierīces pie citiem wifi tīkliem sasniedz daudz lielāku ātrumu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , ArchiiLV teica:

Caur kabeli uz pc dod stabilus 450+ mbit/sec, taču caur wifi testos nevar izspiest vairāk par 35mbit/sec, mēģināts dažādās ierīcēs (smart tv,3 telefonos, 2 portatīvajos, visur max 35 mbit)

Kā jau Stass teica, lai LTC dod tādu modemu vai ruteri, kuram wifi spēj dot atbilstošus ātrumus uz atbilstošām gala iekārtām. Bet tam TPLINk savukārt ir 100mbit porti, attiecīgi viš no modema nav spējīgs paņemt pa vadu un padot tālāk vairāk pa 100mbit/s .

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ArchiiLV
Pirms 1 minūtes , ggg97 teica:

Kā jau Stass teica, lai LTC dod tādu modemu vai ruteri, kuram wifi spēj dot atbilstošus ātrumus uz atbilstošām gala iekārtām. Bet tam TPLINk savukārt ir 100mbit porti, attiecīgi viš no modema nav spējīgs paņemt pa vadu un padot tālāk vairāk pa 100mbit/s .

Labi, šo ideju sapratu,tā arī būtu jādara, bet izņemot gadījumu,kad prasu to viņiem, bet vienkārši pats pērku SAVU (būs citur vienalga vajadzīgs) pērkot klāt  TP-LINK ARCHER C6 AC1200  ar 1000mbit portiem, atrisinās wifi problēmu?

Link to comment
Share on other sites

Tikko pamēģinaju savu wi-fi ar speedtest - down 82,9, up 81,1. Caur drāti down 94,5 , up 89,3. Tas izmantojot Mikrotik rūteri.

Link to comment
Share on other sites

Teorētiski jā, ja gala iekārtas atbalsta dualband (2,4/5GHz) ac wifi standartu. Un tā pat uz viņām ātrāk par ~200-250Mbit/s nebūs.

Link to comment
Share on other sites

Da nedos LTC normālu iekārtu :) Ar katru iekārtu paaudžu nomaiņu, userim tiek lielāks $ūds, un tie LTC dotie GPON modemi ar iebūvēto WLAN ir adresējami Getliņiem..

 

Autoram - nopirkt labu rūteri ar 1000mbit portiem, kam WLANs raida abos bandos, tb. 2.4 un 5.xGHz. A LTC dotajam verķim izslēgt WLAN, lai nepiesārņo ēteru.. un būs laime pilnīgā! :)

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ArchiiLV

Paldies par atbildi, tātad būs jāmēģina. Cik saprotu telefons bez rootošanas vairāk par 72mbit nemaz neņems, jo vienmēr link speed rāda 72mbit/sec...Pēdējās dienas ar šiem 35mbit diezgan nereāli sakarīgi paskatīties video bez bremzēšanas vai multiplayer spēlē bez lagiem ieiet. 


Pirms 2 minūtēm , AK-47 teica:

Da nedos LTC normālu iekārtu :) Ar katru iekārtu paaudžu nomaiņu, userim tiek lielāks $ūds, un tie LTC dotie GPON modemi ar iebūvēto WLAN ir adresējami Getliņiem..

 

Autoram - nopirkt labu rūteri ar 1000mbit portiem, kam WLANs raida abos bandos, tb. 2.4 un 5.xGHz. A LTC dotajam verķim izslēgt WLAN, lai nepiesārņo ēteru.. un būs laime pilnīgā! :)

Aptuveni šis ir tas ko vēlējos dzirdēt... sudzibas.lv par LTC 400+ sūdzības no kurām kādas 100 varētu būt par viņu servisu, tāpēc uz to nemaz nevēlos cerēt, labāk, ka pašam sava ierīce paliek. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , ArchiiLV teica:

Pēdējās dienas ar šiem 35mbit diezgan nereāli sakarīgi paskatīties video bez bremzēšanas vai multiplayer spēlē bez lagiem ieiet

Tās jau ir rūtera problēmas.. Es ar saviem 10mit, i video skatos, i multiplayeru dzenāju bez lagiem.. (ar to pašu LTC sūda tehnikoloru..) :D

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Uz Asus rutera, laikam RT-AC68U,  šobrīd nevaru apskatīties, pie drāts ātrums ≥800Mbit/s uz huawei p10lite. Bet ar citiem jauniem ac wifi ruteriem ar gigabit portiem nevajadzētu būt sliktāk.

 

Speedtsts341756123478.png.e51de5e82306fd8e4bf04f59aacfed35.png

Link to comment
Share on other sites

Man tlwr-841n ~95mbit/s gan pa vadu gan pa gaisu. no tet modrma vairāk par ~60mbps neesmu izspiedis. Par cik tet pielika ātrumu ir doma paņemt to pašu ko autors pieminēja, jeb xaomi ac 1200 mi 4a,  tik hvz vai ir jēga, par cik kompim wifi kartei nav 5ghz un tikai 150mbit.

Vēl jautājums, nafig uz tiem rūteriem ar 10/100 portiem raksta, ka ātrums līdz 300 mbit/s, tas tāds marketinga triks?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

ArchiiLV
Pirms 1 minūtes , romajo teica:

Man tlwr-841n ~95mbit/s gan pa vadu gan pa gaisu. no tet modrma vairāk par ~60mbps neesmu izspiedis. Par cik tet pielika ātrumu ir doma paņemt to pašu ko autors pieminēja, jeb xaomi ac 1200 mi 4a,  tik hvz vai ir jēga, par cik kompim wifi kartei nav 5ghz un tikai 150mbit.

Vēl jautājums, nafig uz tiem rūteriem ar 10/100 portiem raksta, ka ātrums līdz 300 mbit/s, tas tāds marketinga triks?

Tikko pasūtīju Archer, ja interesē varu ierakstīt kā veicās,kad būšu uzstādījis. Nezinu vai tam ir nozīmes,bet paņēmu klāt Cat.6 cable Cat5.e vietā

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , romajo teica:

Vēl jautājums, nafig uz tiem rūteriem ar 10/100 portiem raksta, ka ātrums līdz 300 mbit/s, tas tāds marketinga triks?

Tas ir triks. Tas domāts wifi ātrums, to droši vari dalīt ar 2 un tas būs tikai starp wifi ierīcēm iekšējā wifi tīklā, ja tās, protams, atbalstīs šo ātrumu. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ggg97 teica:

iekšējā wifi tīklā,

skaidrs, par to biju piemirsis, ka ir arī tāds :D 


Pirms 7 minūtēm , ArchiiLV teica:

ja interesē varu ierakstīt kā veicās,kad būšu uzstādījis

uzraksti ja nav slinkums.

Link to comment
Share on other sites

Šis jau 100x ir izrunāts! Tie 300 mbps pa gaisu ir tikai teorētiski! 

Reāli 2.4 ghz wifi iet ar 30mpbs. 5ghz diapazonā ap 100. Ir mēģināts daudzās vietās, ar dažādiem rūteriem!  

Nu jā - ja pieliek telefonu pie paša rūtera - var dabūt vairāk. ;) Bet es vairāk par reālu lietošanu, kad rūters vienā istabā, klients citā.

 

pirms 8 stundām , romajo teica:

Vēl jautājums, nafig uz tiem rūteriem ar 10/100 portiem raksta, ka ātrums līdz 300 mbit/s, tas tāds marketinga triks?

Jā!  Principā var rakstīt arī līdz 3000 un nebūs melots.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Šorīt, pie rūtera vēl virkne ierīču savā nodabā ganās (+6 gab. WiFi online), attālums 6-7m, rūteris raida caur komunikāciju skapīša bleķa durvīm. Nav pieliktas ne mazākās pūles lai dabūtu labāku rezultātu.

https://mikrotik.com/product/hap_ac2

+

https://ru.aliexpress.com/item/33019047589.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.e01633ed5jLmVQ

 

speedtest.jpg.71fcab49f9a24bdcbbd9b3b9535643e6.jpg

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

Reāli 2.4 ghz wifi iet ar 30mpbs

Nu nez es jau rakstīju, +- 95mbps un ne rūteris ne kompis neatbalsta 5ghz. Tādēļ arī domāju vai vērts iespringt par jaunu rūteri, jo ar to kas ir pilnīgi pietiek un vai tas jaunais ko būtiski uzlabos.

Tādēļ autoram lūgums papētīt, kā tas aparāts uzvedās 2,4ghz-os.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , romajo teica:

95mbps

Tas ideālos apstākļos. Kad nav traucējumu. Parasti 2.4 ghz diapazons ir aizkakāts. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , romajo teica:

kā tas aparāts uzvedās 2,4ghz-os.

95 mbps ir gandrīz teorētiskais maksimums 2.4 ghz diapazonam.  Gribi ātrāk - uz 5ghz jāpāriet. Bet nav teiks ka būs labāk. 

95 mbps ir labs rezultāts priekš wifi! Nav tur ko iespringt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Ronalds teica:

95 mbps ir labs rezultāts priekš wifi! Nav tur ko iespringt.

Es jau ar par to, bet ienākošais nu ir 200 un kkas dvēseli skrubina ?.

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Es arī nesaprotu, kas tāds ir jādara telefonā, lai vajadzētu vairāk par 30mbit ātrumu. 

  • Patīk 3
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

ArchiiLV
(labots)

Tos 400+ man caur wifi nevajag, tos lietoju Pc caur vadu, bet vairāk par šiem 35 gan izskatās,ka vajag. Ieejot jebkurā multiplayer spēlē, met virsū wi-fi problēmu ikonu un lagi nereālie.Signāls labs, var kaut pie paša modema sēdēt, nezinu, kas tur par vainu.Jaudīgāks rūteris jebkurā gadījumā par sliktu nenāks,cerams :D Varbūt caur 5ghz tīklu kaut kas uzlabosies.

 

 

Izskatās,ka problēma pat nav pašā ātrumā, bet citur.

Labots - ArchiiLV
Link to comment
Share on other sites

Lagi tev rodas dēļ slikta Latency (Pinga).

Bija man arī šāda problēma. Arī ņēmos, mainīju portus, mainīju rūterus, utt, nekas nelīdzēja.

Beigās neliku mieru LTC supportam, un šie attālināti updeitoja modēma Firmwari. Kopš tā laika ar pingu viss kārtībā.

 

Un otrkārt multiplayer spēles dēļ šī iemesla arī parasti uz WiFi neta nedzenā. Gribi stabilu savieojumu, liec vadu.

Labots - Stasss
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

var pazvanīt uz TET un pasūtīt meistaru, lai nomaina savu modēm rūteri uz jaunāku modeli ar 5Ghz un ac standartu. Maksas pasākums, negribu samelot par cenu, slinkums e-pastos rakties, bet izsaukums plus darbs vai nebij kaut kas ap 45€ Rūteris wifi ātruma normāls, man uz Xiaomi Note4 speedtest.net uzrādīja kaut kur ap 320 (varu atrast screenshot)

Labots - Lapais
Link to comment
Share on other sites

atradu vēstuli

 

 

izskatās ka 30,6€ 

Labots - Lapais
Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , Lapais teica:

KAI vizīti par maksu 30,60 eur.
(15.00 
(KAI izsaukums) + (0.52 (darbs pie klienta darba laika, tarifs par vienu minūti) * 30min (definēts laiks modēma maiņai))=30,60Eur

Es jau iepriekš citos postos minēju, kā ar šiem kantoriem jārunā. Nevajag zvanīt un lūgties, lai kaut ko tur samaina, jo kaut kas neiet, utt..

Zvanīt, un skaidri un gaiši pateikt - vai nu nodrošiniet man pieslēgumu ar iekārtām, kurām es varu normāli lietot pakalpojumu, vai nu savāciet savus loriņus ar visu savu pakalpojumu.. Savādāks tonis viņus nekustina.

Šādā veidā visai famīlijai ir nomainītas iekārtas, pat bez kādām "konfigurēšanas 5€" maksām..

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Tēmas autoram ieteiktu palasīt kā darbojas wifi, visi jau grib bez vadiem, bet nekas vadu neaizvietos. Mimmo wifi pilnvērtīgi var komunicēt tikai ar 1 ierīci. Wifi ir domāts webam, youtube, bet ne jau patstāvīgam savienojumam, kuram svarīgs ir pings. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

ArchiiLV

Pēc būtības aptuveni gadu nebija problēmu, ideāli nebija, bet lietojams bija, tur kur vajag jaudu, lietoju vadu, tagad pēdējā laikā paliek skumjāk un skumjāk... Izsauktu meistaru, uzliktu man šo 2.4 ghz + 5ghz modemu par tiem 30 eur, bet vai viņš būs labāks par to pašu štruntu,ko nopērku par 35 eur? Domāju,ka daudz maz līdzvērtīgi, vienīgā starpība,ka manējais paliks man..

Ir iespēja šo ping pārbaudīt? Speedtestos ping ir pietiekami mazs. 

Pieļauju,ka mazliet pārpratāt mani, nav man nekādas mega prasības pret to wifi, vienkārši drauga mājā, kuram ir caur vadu max 25mbit speednet un stāv pats lētākais iespējamais tp-link rūteris tās pašas spēles nelago,kas mājās uz teorētiski lielākais jaudas lago. 

 

Labi, uzlikšu šo, tad paskatīšos vai kaut mazliet labāk paliks. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , uldii12345 teica:

Wifi ir domāts webam, youtube, bet ne jau patstāvīgam savienojumam

cilvēkiem vel patīk sakarināt visu iespējamo mājās uz wifi, rezultātā rūteriem tīklenes nodedzina gada laikā, wifi ātrums, labi, ja puse paliek.

  • Kādas šausmas! 3
Link to comment
Share on other sites

  • ArchiiLV changed the title to Wifi un Cable ātruma starpība , 1a pieredze

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...