Jump to content

Vai 2 Interneta rūteri dos divkāršu ātrumu?


Rems Grinšteins
 Share

Recommended Posts

Māja vietā, kur pieejams tikai mobilais Internets (Jūrmala). Pašlaik izmantoju LMT. Interneta ātrums ir salīdzinoši labs. 

Bet, kad mājā visi ieslēdz savus TV un laiž vienlaicīgi tur HD Youtube, Netfixu un Shortcut TV, tad kādam noteikti sāks raustīties bilde. 

 

Tāpēc dīvains jautājums:

Ja es piepirktu vēl vienu LMT Internetu ar atsevišķu rūteri un ierīču pieslēgumu sadalītu vienādi pa rūteriem , vai būtu loģiski sagaidīt, ka uz māju kopumā man Interneta ātrums dubultosies?

 

Un otrs, tik pat dīvains jautājums: 

Varbūt vēl labāks rezultāts būtu ņemt vienu LMT un vienu piemērām TELE2?

 

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Atkarībā no torņa noslodzes. Varbūt katram mobilā interneta modemam būs līdzšinējais datu pārraides ātrums, varbūt nē. 

Link to comment
Share on other sites

Rems Grinšteins

Papildus doma: Tā kā esmu pilsētā, visdrīzākais mans tornis nodrošina Internetu vismaz kādām 500 mājām. Vēl vienam Interneta modēmam it kā nevajadzētu neko daudz ietekmēt.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Qubx teica:

Nu tad varbūt pieslēdz īstu internetu?

Ja domā tet vai kā tagad to lamā, tad tas elementāri sāksies no kādiem 1000EUR, ja vien kādreiz jau nav bijis ievilkts. Pie tam, ne visur viņiem ir vadi.

 

Ar LMT, tur var pamēģināt 1.kārt pielikt ārējo antenu, 2.kārt piekonfigurēt uz 4G only pašā rūterī, un tad ar LTEwatch rīku uz LTE atvanced. Būs labāk. Vismaz man ātrums kādas 2x pieauga (arī Jūrmalā)

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

Uz šo var atbildēt testi ,,dabā,, jeb tavā lokācijā,modēma novietošana mastā vai rīkošanās ar advencētākiem,ārtelpu virziendarbības dzelžiem par Huawei.

šobrīd gaidu no tele2 uz testu šitādu: https://www.tele2.lv/viedpaligi-biznesam/huawei-ara-ruteris-b2368/

redzēs vai tas ko mainīs. Mikrotikam antenas ir ok, šobrīd man mastā pat ir divi SXT LTE - viens vecais, otrs jaunais, bet modēmi nu tā - CAT4, līdz ar to nekāds CA nav. gaidam, kad šogad parādīsies pirmā iekārta ar CAT6..

Link to comment
Share on other sites

bija līdzīga situācija ar lmt ,pat liekot rūteri uz jumta ūdens drošā kastē nekas neuzlabojās,paņēmu uz testu bites un tele2 internetu abi stŗādāja 4g+ režīmā,un nav lielas starpības rīts vai vakars ,download 120-180 mb upload 35-45 mb ,bet paliku pie tele2 jo nav torrentu ātruma ierobežojuma10-19 MB/s,bitei torrenti ieribežoja 3 MB/s,rūteris huawei e5186e uzlikts uz jumta bez papildus antenām līdz tornim 9 km.kādreiz mēgināju divus internetus saslēgt ar load balancer  rūteri nekas prātīgs nesanāca ,torenti gāja labāk,taču lapu atvēršanā bieži radās problēmas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Qubx teica:

Tele2 tādus prot atrast

LMT arī tāds ir pieejams, ja kas :)

tāpēc jau arī bija doma paņemt tikai uz testu, lai pārliecinātos, kas ir kas.

Pirms 3 minūtēm , ivans39 teica:

abi stŗādāja 4g+ režīmā

tur jau tā lieta, ka Mikrotik nav iekārta, kas šādā režīmā mācētu darboties..

Pirms 4 minūtēm , ivans39 teica:

huawei e5186e uzlikts uz jumta bez papildus antenām līdz tornim 9 km

es mēģināju šamo pacelt pie sevis mastā, lai salīdzinātu ar Mikrotik SXT LTE - nekas prātīgs tur nebija, SXT bija krietni labāk, un man līdz tornim tik 4 km..

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , Qubx teica:

Pats pērc antenes un ķērnā naudu kā ienāk prātā, bet neiesaki citiem savus murgus.

Nē, es nepērku, LMT pats atveda un iedeva. Un kāpēc lai tie būt murgi, ja tam visam ir efekts? 

Laikam žēl, ka no tevis mikrotiku neesmu nopircis.

pirms 12 stundām , Qubx teica:

Kārtējais Huawei draņķis. Tele2 tādus prot atrast.

Šī konkurentu nodiršana to tik apstiprina.

 

pirms 12 stundām , Qubx teica:

droši vien ar omni antenu, kas ir vel sliktāk nekā routeris ar iebūvēto "strīpiņu" uz palodzes.

Noteikti tur ir omni antena. Un kāpēc sliktāks. Jā, iespējams, te pat nav sliktāka antena kā rūterī, bet tā būs ārā un kaut kur augstāk, kur tai būs mazāk šķēršļu, līdz ar ko efekts noteikti būs.


pirms 12 stundām , uldise teica:

LMT arī tāds ir pieejams, ja kas

O, moš "jāizspiež" no viņiem tāds, un jāpārbauda ir vai nav jēga, pirms sākt kaut ko nolikt.

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
2019.09.29. , 16:56, uldise teica:

šobrīd gaidu no tele2 uz testu šitādu: https://www.tele2.lv/viedpaligi-biznesam/huawei-ara-ruteris-b2368/

redzēs vai tas ko mainīs. Mikrotikam antenas ir ok, šobrīd man mastā pat ir divi SXT LTE - viens vecais, otrs jaunais, bet modēmi nu tā - CAT4, līdz ar to nekāds CA nav. gaidam, kad šogad parādīsies pirmā iekārta ar CAT6..

citēšu pats savu postu ar pieredzi ar augstāk minēto Huawei āra rūteri, paņēmu uz testu.

biju āra daļu pacēlis pie sevis mastā, ātrums vismaz pie manis īpaši nemainijās pret Mikrotik SXT. izdevās gan notestēt tikai Download, upload nemaz negāja, sīkāk nemēģināju pētīt, kas par bēdu. pati iekārta gļukaina bez gala, kādu stundu ar viņu tur ņēmos, iekšā rūtera  managmentā tā arī nemaz netiku, ik pa laikam tas pasākums vienkārši nosprāgst, pārlādējas. tā kā komentēt signāla līmeņu atšķirības pret Mikrotik nevaru.

atmetu ar roku, šitādu sviestu man nevajag :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 6 minūtēm , uldise teica:

šitādu sviestu man nevajag

nē, nu malacīc. a te betons tautas valodā pasaka visu kā ir, bet viņam banu dirsā iesprauž. kaut kādi mob. žoperatoru lobiji, ne?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 21 minūtēm , uldise teica:

zinu, ka pie LMT

zinu, ka visas mob žoperatoru iekārtas strādā kā nu kurā vietā

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 12 stundām , uldise teica:

Teltonika RUTX09 LTE Cat6 Router

 

Izskatās nedabīgi kruts verķis. Bet nu cena kož...

 

Es vislaik ciešos un gaidu kad tam Mikrotikam tas CAT6 parādīsies.

 

Velns parāvis, jau ir, bet arī kodīgs... https://www.router.lv/product/538/eng/

 

Es cerēju, ka šamie SXTā iestums Cat 6 modemu....

Labots - VebKamera
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , VebKamera teica:

Es cerēju, ka šamie SXTā iestums Cat 6 modemu

lai jau palaiž pirmo iekārtu ar Cat6, tad pēc tam jau būs arī citās..

bet protams, ka cena kodīs jebkurā gadījumā. 

tas pats huawei āra rūteris > 300EUR..

Link to comment
Share on other sites

Nevajag sevi mānīt ar to cat6! 

Cik zinu tad, bāzes stacijas cenšas +/- vienmērīgi sadalīt caurlaides spēju visiem klientiem! 

Tie vairāku frekvenču pieslēgumi pa lielam strādā tikai tad, kad bāzes stacijai ir brīvas jaudas! 

Es esmu līdz nejēgai pa frekvencēm slēgājies, mēģinājis LTE advanced uz dažādiem frekvenču salikumiem! 

SKUJU! Ja bāzes stacija pārslogota, nu nebūs normāla ātruma! Bet ja Bāzes stacija brīva, piemēram naktīs tad labi arī uz auto strādā! 

 

Augstākas kategorijas LTE modēms ļauj iegūt pamatīgus ātrumus, apvienojot frekfences, bet tikai tad, ja bāzes stacija nav pārslogota! Bet LV viņas visas vakaros ir pārslogotas... 


PS.

Izskatās ka LMT manā tornīt kaut ko ir uzlabojuši.

8739017567.png

 

Priekš vakara galīgi nav slikti! 

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
Pirms 45 minūtēm , Ronalds teica:

LV viņas visas vakaros ir pārslogotas... 

mjāaa, šovakar galīgi nevelk.... :dry:

8739127998.png

Link to comment
Share on other sites

Ko jūs ar šo gribat pateikt? Ka ir nepārslogoti torņi?  Bet man no tā ka kādam down ir 35mbps vakarā labāk nepaliek.

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 1 stundas , Ronalds teica:

Nevajag sevi mānīt ar to cat6! 

 

Da nemānu, vienkārši ja pērk tagad iekārtu, gribās pirkt ar skatu nākotnē - ja nu aizparīt pievelk tiem mobilajiem torņiem kabeli ar caurlaidību 1 kvadriljons terabitu sekundē....

3 G modēmus takš neviens vairs negrib, ne?

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Starp citu, mošk kādam pieredze ar cat6 vadiem, pagaidām man nesanāca tēvus uzmānīt virsū, kaut arī tirgo un var redzēt, ka vadu kanāliņi ir pamīšus

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 5 stundām , superKrona teica:

pieredze ar cat6 vadiem

 

Mana pieredze beidzās ar to, ka es sapratu, ka nav vērts jāties. Es arī izmocījos - tas vads resns, neparocīgs, normāli nelokās, saspraust tajā mikroskopiskajā organaizerī var tikai ar labu veiksmi, un 1 Gps tāpat iet pa Cat5 kā pa Cat6. Nospļāvos un tos Cat6 atstāju kur viņi ir - savām piemājas vajadzībām iztiku ar Cat5.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
dansemacabre

Cerams, ka par necrobumpu neatraušu uzreiz banu.

Ir ļoti līdzīga situācija kā topika autoram. Pēc sūdzībām par lēno darbību LMT iedeva to B2368-66, uzstādīts lai strādā 38/40 bandā:

image.png.53b7b189679990ed6b6023a40c45a9d6.png

Kuri laikam ir stipri mazāk noslogoti, jo tie standarta huawei rūteri viņiem nemaz neslēdzas klāt?

Līdz ar ko arī ātrums, pat pīķa stundās, diezgan apmierinošs(priekš casual usera) + mierīgākos laikos pārsvarā ap 80/40:

image.png.95f2c0b0dbc55cdd199920aa604ccfd6.png

Problēma - ar kapacitātes palielināšanos pieauga arī patēriņš. Liela ģimene, katram savas ierīces - katru vakaru no pieciem līdz 10iem tīkls tiek žmiegts pamatīgi:

image.png.919b1a09d6b76b0ea7b9eb26a43ea18b.png

Šajos (bez komandu sporta)laikos manī atdzimis online spēļu azarts. Bet kad pings konstanti lēkā starp 30 un 300, jo tiek ieslēgts netflix,youtube,updeiti,torrenti,utt., nekā baudāma nesanāk.

 

Tad nu pats spēju šādus variantus izzīst:

Variants 1)Nomainīt to huawei ar LHG vai SXT LTE6 un tur uzstatīt QoS/bandwidth limiteru. To, cik saprotu, var izdarīt tā lai citi to īpaši nejustu un es varētu spēlēt mierā. Varbūt, par cik tie ir ar tēmējamām antēnām nevis omni-directional, tur jau uzreiz būtu tāds veiktspējas ieguvums, ka problēma izzustu?

 

Variants 2)Paņemt sev atsevišķi to pašu LHG vai SXT, paņemt arī Tele2 un Bites sim kartes un pamēģināt apkārtējos torņus. Cellmapper saka, ka man uz visām pusēm torņi ir. Skaidrs, ka ātrums uz(visticamāk pārbāztiem) 1/3/7/20 bandiem nebūs ne tuvu tāds kā uz pustukšajiem 38/40. Bet man tas nebūtu tik svarīgi, galvenais lai būtu stabilitāte un tie rūteri viens otram netraucētu.

 

Variants 3(lol, kas ir nauda? dzīvoju pie mammas?)) Paņemt divus mikrotikus, vēl vienu lmt abonementu, notēmēt abus uz to pašu torni un vienam uzlikt izmantot tikai 38, otram tikai 40 bandu.

 

 

Būtu jauki, ja kāds man varētu pateikt, ka es neko nesaprotu pirms es uz šīm idejām iztērēju ~200e(rūteris, komutātors, 20m kabeļa), nevis es to saprastu pats pēc tam.

 

Labots - dansemacabre
  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

problēma ir trafika sadalīšanā katram gala lietotājam, es šaubos vai Huawei nodrošina kaut ko šajā jomā.

ja nets tiešām iet labi, tad es ieteiktu to Huawei atstāt, jo LTE modēmi viņiem ir krietni labāki kā Mikrotikiem ar uzsvaru, ja strādā. tikko sākas zonas bēdas vai tml., tas jau ir cits stāsts.

Aiz Huawei uzlikt kādu Mikrotik Wifi rūteri, kurā jau var ierobežot ātrumus gala iekārtām - vai nu visām vienlīdzīgi, vai nu katrai atseviški.

 

es pie sevis daru tā, ka ierobežoju katrai iekārtai pa savam, un tas palīdz neaizsist visu netu. jo tikko LTE truba ciet, pings iet debesīs. 

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Sen nav dabūjis ar dzelzs korpusā ieliktu LTE CAT12 MikroTik rūteri pa seju, tāpēc arī lecas.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

dansemacabre
15 minutes ago, MacGangreen said:

iztīrīt tavas ģimenes fekālijas no datoriem.

Tik traki nav, par tiem torrentiem varbūt nedaudz pārspīlēju, tas ir reizi mēnesī kāda filma, ne tur krakotas aplikācijas.99% no trafika ir HD video youtūbā un netflixā. +Vienīgie kam ir datori nevis telefoni/planšetes/spēļu konsoles nāk pie manis kad excelī funkcija negrib iet vai printera service windows uzkāries. Nevajadzētu būt nekādiem mirai ?

 

Es pareizi sapratu, ka, ja visi torņi apkārtnē ir 1-3km attālumā tad starp LHG un SXT vienīgā atšķirība ir cenā?

 

+ cilvēks virs mana posta izbrāķēja Cat6, bet user manual SXT ir:

image.png.821adc91727aa64672f205ea819bd453.png

Kā tad īsti ir? Ir vērts pamocīties viņu izvilkt?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , dansemacabre teica:

LHG un SXT vienīgā atšķirība ir cenā

Tavā gadījumā iespējams, ka jā, ja jau torņi ir tik tuvu, BET

 

Pirms 2 minūtēm , dansemacabre teica:

Kā tad īsti ir? Ir vērts pamocīties viņu izvilkt?

neslīdzini kabeļu CAT6 ar LTE modēma CAT6!

ja torņi ir tik tuvu, tad Mikrotik noteikti būs zaudētājs, jo tam ir CAT6 modēms, kas māk agregēt tikai divas frekvences, un arī ne visās kombinācijās.

Huawei tur ir par kārtu labāks modēms, māk ne tikai Band 38/40, bet paķers vēl klāt citas, ja būs.

specene šeit, ja ir vēlme lasīt: https://e.huawei.com/se/products/wireless/elte-access/terminal/b2368

MIMO: LTE antenna 1T/4R (TDD) and 1T/4R (FDD B3/7),1T/2R(FDD 1/8/20)

Link to comment
Share on other sites

dansemacabre

Tik daudz es biju sapratis ?, vienkārši cat5 kabeli izvilkt jau bija pietiekami čakarīgi priekš tā huawei.

Atcerējos, ka tehniķis arī kaut ko tādu teica kad deva man to huawei, ka dēļ tā MIMO nekā labāka dotajā brīdī nav.

Skaidrs, tad tīri mainot rūterus nekāds ieguvums visticamāk nebūs.

Bet kā paliek ar pieslēgumu pie cita operatora ar otru rūteri? Ja es uz tā paša masta zem tā huawei uzlikšu vēl SXT un notēmēšu uz torni kas ir 180 otrā virzienā no tā LMT 38/40 bandu torņa. Viņi viens otram netraucēs?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , dansemacabre teica:

Ja es uz tā paša masta zem tā huawei uzlikšu vēl SXT un notēmēšu uz torni kas ir 180 otrā virzienā no tā LMT 38/40 bandu torņa. Viņi viens otram netraucēs?

domāju, ka nē. neliec pavisam tieši blakus. bet nu tam otram vajadzēs savu kabeli atkal.

ja uzliksi otru, tad Tev ir plāns viņus sabūt vienā LAN? jeb dažām iekārtām viens, dažām otrs?

Link to comment
Share on other sites

dansemacabre

Jumts pietiekami liels lai varētu ~5m nostāk uzlikt. Gan jau mācēšu kaut kā samontēt. Tagad jau visādām izklaidēm laiks sanāk.

11 minutes ago, uldise said:

ja uzliksi otru, tad Tev ir plāns viņus sabūt vienā LAN? jeb dažām iekārtām viens, dažām otrs?

Nē, ja uzlikšu otru, tad tur būtu tikai mans stacionārais un pi-hole caur ethernetu, wifi nevajag vispār. Liekas, ka pats vienkāršākais variants būtu kas šāds: https://www.tp-link.com/uk/business-networking/poe-switch/tl-sf1005p/

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , dansemacabre teica:

Liekas, ka pats vienkāršākais variants būtu kas šāds

kaut kāds switch tur būs vajadzīgs, vai obligāti PoE, nav teikts. pašam SXT LTE nāk līdzi PoE injector.

Link to comment
Share on other sites

uldii12345

Var jau iztikt ar to pašu vadu, ja tam huawei ir poe arī 24v. mikrotik stx ir 2 ther porti. Jāuzliek vēl viens mikrotik routeris mājās un tad ar vlan var nobīdīt netu uz huawei. Bet es arī sākumā uzliktu mikrotiku aiz huawei un ierobežotu visām ierīcēm izņemot tavu netu uz 25Mb/s, kad vēlies kaut ko darīt.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , uldii12345 teica:

ar jau iztikt ar to pašu vadu, ja tam huawei ir poe arī 24v. mikrotik stx ir 2 ther porti

es ļoti šaubos vai tas strādās. vai tas Huawei mācēs atrast savu antenu, ja pa vidu ir vēl kāds Mikrotiks. 

 

Pirms 3 minūtēm , dansemacabre teica:

Pietiks taču ar hap lite vai ne?

būtu jāpietiek, ja ātrumi nav lieli.

Link to comment
Share on other sites

dansemacabre

Ok, pasūtīju. Atnāks, sakonfigurēšu, mēģināšu ar wireshark uztaisīt kaut kādus pirms/pēc. Būs atskaite!?

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Jāņem vērā, ka mikrotikam jāpievērš uzmanība poe-out, jo tas var būt passive nevis 802.11at/af. Un passive parasti nav savietojams ar citu ražotāju poe-in. Bet pats mt parasti akceptē gan pasīvo gan at/af standartu.

Link to comment
Share on other sites

dansemacabre

Hmm, īsti neiebraucu. Es sapratu, ka tam hap lite nemaz nav poe portu. Es biju domājis, ka šito es nemaz neaiztieku:

image.thumb.png.5e4353bf935991389da211c3c01b603e.png

Tikai izrauju visu izņemot rūteri un izslēdzu wifi. Un tad pie parastā lan porta pielieku MT, pie kura visu saslēdzu atpakaļ. Tad, ja man būtu poe injectors es varētu izņemt to AP no vidus ārā? Tas rūteris varētu darboties pa taisno ar MT? It kā viņš var nākt arī viens pats bez tā Indoor unita:

image.thumb.png.a3d03e8830d517b120409174bb1416fd.png

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...