Jump to content

Pārlieciniet mani iet ar kājām 6km dienā jeb Cipargalvas par un pret auto īsām distancēm.


martinno
 Share

Recommended Posts

Neticēsi, ļoti daudz..:D

Labi, saprotu atškirību.. Bet ja jau te tik daudz sportisti, tad iešanas laiku un un noieto attālumu tas nemaina.

Tikai psiholoģiskais faktors.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Stasss teica:

Ar ko atškiras 3 pilsētas kilometri no 3 lauku kilometriem?

Es, kad kādreiz pie sievasmātes aizbraucu ar autobusu, no autobusa pieturas līdz viņas mājai nepilni 3 km, tas šķiet tuvu.

Savukārt, kad es kādreiz aizbraucu uz Rīgu ar autobusu, piemēram, no Krišjāņa Barona ielas pie Daugavas sporta nama (tur ik pa laikam man sanāk būt) līdz autoostai (pamērīju Google maps) arī ir nepilni 3 km, tas man šķiet tālu, vienmēr braucu ar tramvaju.

:D

Link to comment
Share on other sites

PlayingTheSaint

Ziema, vismaz Rīgā, ir overrated. Ar visādām riepām izbraukājos, jo platāks, jo sliktāk. Vislabākās atmiņas ar dubļiniecēm. Ar šosejas 23mm sliku naiss, griež cauri visam kā ar nazi. Visinteresantākie bija rīti, kad vēl nav brauktuves iztīrītas un priekšējais rats peld. Lielākais psc ir tad, kad nācās pa ietvi pabraukāt, gājēju nobradātais un piesalušais sniegs tā krata stūri, ka nekāda mīšanās nesanāk. Paziņa dīvainā barterī dabūja 30mm radžotās, teica, ka atšķirību jūt, bet man tā īsti neprasījās. Tā kā jā, ja ir griba, tad tik mīt un no Ziemas nav ko baidīties. Man gribas vairs nav, tāpēc varu gudri gudri izrunāties :)

P.S Man patika ar treka velo vēl gāzt pa ziemu, taisnā līnijā brauc pa ledu, instanti sajūti, kad pakaļa zaudē saķere, nokomponsē un min tālāk. Trekšen kontrol

Labots - PlayingTheSaint
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , versatile teica:

Kā kuro reizi. Ja auto ir ar tai gadā ietu skati - tad jau ir nomaksājis pārdevējs.

 

Jautri ir pērkot nedārgu auto pēkšņi uzzināt, ka iepriekšējais īpašnieks bijis invalīds un attiecīgā gada nodoklis tev jāmaksā tagad.

 

pirms 2 stundām , snukurins teica:

Vai tad transporta nodokli vispār var nomaksāt pa daļām?Manuprāt tas iespējams tikai ja noņem no uzskaites.

Tirgotāji var pa mēnesim tur ko darīt, vai savādāk. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Usins teica:

iepriekšējais īpašnieks bijis invalīds un attiecīgā gada nodoklis tev jāmaksā tagad.

 

Vai tad šajā gadījumā būtu kaut kas jāmaksā par iepriekšējo periodu? Kaut gan, zinot mūsu CSDD, nemaz nebrīnītos :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Usins teica:

Jautri ir pērkot nedārgu auto pēkšņi uzzināt, ka iepriekšējais īpašnieks bijis invalīds un attiecīgā gada nodoklis tev jāmaksā tagad.

Kāpēc? Jāmaksā tikai par attiecīgo periodu, no kura auto būs Tavā īpašumā. Viss kā standartā..

martinno pasteidzās.

Labots - Stasss
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

novembrī pirku auto ar skati kopš kautkāda gada sākuma mēneša. auto bija placī. 

tā kā skati izgājis gada sākumā priecājos ka attiecīgā gada nodeva būs nomaksāta. 

samaksāju placī uztaisīju octa un pēc pāris dienām vai cik tur iegriezos csdd pabeigt procedūru un - opā, nodeva par diviem mēnešiem. 
Prasīju kā tad tā? Iepriekš bija uz invalīda...  dzīvo - mācies - atkārto

 

labi, ka ar to auto arī braucu, un tikai pāris mēneši bija pārsteigums. 

 

bet paņemot kautko pa lēto, paskatīties "uz detaļām vai kā" un opā, ~200 euro klāt pie pirkuma summas jau var saukt par ieberzienu

 

 

Labots - Usins
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , snukurins teica:

Nodoklis ir jāmaksā par gadu no 1 janvāra līdz 31 decembrim.Piemēram ja iesi skati decembra beigās,samaksāsi nodokli bet atkārtoto janvārī tad janvārī maksāsi nodokli atkal.

Tieši tā! Tāpēc cilvēki bieži vien tā dara, ka skati izdzen ātrāk kādu mēnesi piemēram.. pats tā esmu darījis, lai nesačakarētu Jauno gadu ar kārtējo pārsteigumu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Usins teica:

iegriezos csdd pabeigt procedūru un - opā, nodeva par diviem mēnešiem. 

 

Bet par ko šoks? Viņam nodoklis nebija jāmaksā, Tu samaksāji par peroidu uz priekšu.

Viss loģiski un kārtībā.

 

Edit:

Cits stāsts, ja Tu pēc CSDD paskatījies, ka tam auto nodoklis ir nomaksāts un beigās skuju... Nu jā, tad ir nedaudz nepatīkami.

Labots - martinno
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Usins teica:

novembrī pirku auto ar skati kopš kautkāda gada sākuma mēneša. auto bija placī. 

tā kā skati izgājis gada sākumā priecājos ka attiecīgā gada nodeva būs nomaksāta. 

samaksāju placī uztaisīju octa un pēc pāris dienām vai cik tur iegriezos csdd pabeigt procedūru un - opā, nodeva par diviem mēnešiem. 

Jā, jo placis noņem auto no uzskaites un samaksā nodokli tikai par periodu, līdz  noņemšanas no uzskaites, par 10 mēnešiem un dažām dienām (Tavā gadījumā nemaksā neko, jo invalīds). Pārējos jau maksā jaunais īpašnieks.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , snukurins teica:

Manuprāt apsolūts sviests.Kāda hrena pēc man kā auto pārdevējam būtu jāstaipa un jāiegulda piķis ja tāpat tūlīt no pircēja to dabūšu.

Šņukuriņ, visi, kas pārdod auto, nedara to pēdējiem spēkiem, tā, ka pircēja nauda nāks kā glābiņš. Varbūt vidē, kurā tu pērc un pārdod automašīnas notiek tikai tā, kā tu raksti, varbūt... Nav naudas, par ko maizīti nopirkt, jau 7 dienas nav ēsts, jāpārdod auto... Tādā gadījumā varu saprast tavu «pircējs samaksā par visu» vai «absolūts sviests», ja notiek savādāk.

Link to comment
Share on other sites

Cik esmu pircis mašīnas, tad arī esmu runājis, ka ņemu ar norunu, ka pārdevējs samaksas nodokli par nākamo gadu (jeb iedod tādu atlaidi ka nodoklis), gan, ka pats samaksāju iegādes brīdī, viss ir runāšanā, nedomāju, ka šeit ir kāda etiķete ka darīt/nedarīt

 

Par to 3km iešanu ar kājām.. cik dienas lv ir bez draņķīga laika? Maksāt taksim no "ietaupitajiem" 1000 EUR... Kāds tad beigās būs tas ietaupījums pēc visām takša izmaksām? 500 EUR? Tad jau labāk, lai ir tā mašīna, ej ar kājām kad ir jauks laiciņš un draņķīgā laikā brauc ar mašīnu un visi priecīgi...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , Zin... teica:

Maksāt taksim no "ietaupitajiem" 1000 EUR... Kāds tad beigās būs tas ietaupījums pēc visām takša izmaksām? 500 EUR?

Nu, vecīt.. Nezinu kāpēc man rūp, bet man tiešām ir žēl, ka tik daudzi cilvēki šeit saredz problēmas sīkumos. Varētu jau teikt,ka ir taču lietussargi, bet tie man pašam arī nepatīk. Pats staigāju un braukāju ar riteni rudens jakā un Latvijā ir ļoti reti tāds lietus, kas pusstundas laikā paspēj tikt tai cauri. Taksis.. Bez tā nu tiešām var iztikt.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , snukurins teica:

saskaitamos mainot vietām summa mainās.

Tev taču saka, darīt var visādi un visādi arī dara. Kā sarunā. Nevis, kā tu apgalvo - vienmēr tikai tā, un viss, kas savādāk, ir sviests.

A par saskaitāmo mainīšanu vietām var aizfilozofēties līdz vis kaut kam. Iedomājies, tu tagad ieej veikalā nopirkt kādu mantu, mantai norādīta cena 10 eiro, tu ej pie kases samaksā 10 eiro, bet tevi sūta vēl pie lodziņa samaksāt 1 eiro, tas par telpu īrī, ko veikalniekam nākas maksāt. Tu tač padomāsi - nafig, labāk būtu uzreiz cenu uzlikuši 11 eiro, nevis šitā čakarēties. A tev pārdevējs pateiks - saskaitāmos mainot vietām summa nemainās...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , snukurins teica:

Pircējs maksā papildus klāt pie SSā norādītās cenas?

Šņukur, tā godīgi..kad Tu pēdējo reiz pirki vai pārdevi auto? Pagājušajā gadsimtā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , snukurins teica:

nebija problēmu.nemaksāju ne klāt ne nost.

Diez kā Tev tas izdevās? Viss atkarīgs, ko un kā sarunā. Ir sastādīta maksāšanas sistēma, lai vilks paēdis un kaza dzīva. Lai nav ķipišu par nodokļiem. Tālāk viss atkarīgs no pircēja un pārdevēja, kā vienojas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , martinno teica:

Kā lai šo pavedienu pārdēvē?

Auto priekš manām vēlmēm - jā vai nē? :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , martinno teica:

Kā lai šo pavedienu pārdēvē?

"Cipargalvas par un pret auto īsām distancēm. Nezinu, kad ik gadu maksāju 3 ciparu skaitli par ceļa nodokli."

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

Te gan tad rodas jasutājums,ja jau transporta nodokļa nesamaksas gadījumā iztērētos mēnešus maksā saimnieks tad kā tad ir ar gadījumu kad skate ir izieta.Pircējs maksā papildus klāt pie SSā norādītās cenas?

Nekad neesi redzējis sludinājumus - "Skatei tikai logu slotiņas jānomaina un pagrieziena spuldzīte, varu iziet arī pats bet tad +500 pie cenas"?

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Laukos vizinos ar auto bez tehniskās apskates, OCTA un visiem tiem nodokļiem. Protams, apzinos, ka vienreiz uzraušos, tomēr pēdējo 15 gadu laikā ne reizi neesmu uzrāvies uz policiju. 

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Es gāju uz darbu turp un atpakaļ kopā man sanāca 14km (7km vienā virzienā)  un nebija nekādu problēmu  ,bet te jau uztaisa

par baigo problēmu 3km distanci...

Link to comment
Share on other sites

@rooyar

Problēma ir tur ka mēs dzīvojam jau 2019 gadā, nevis 1960, kad gandrīz vienīgais 4riteņu transports bija zirga rati. Nav tas laikmets, lai šādos attālumos bezjedzīgi tērētu laiku 250 dienas gadā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Stasss teica:

Nezinu gan no kurienes autors ir, bet ja Rīga, kāpēc kā risinājums nav sabiedriskais transports?

Tad jau labāk pirkt to mašīnu... :D 

Lai 3 km distance ar sabiedrisko attaisnotos, ir jādzīvo ļoti tuvu pieturai, darbam jābūt tuvu pieturai, tajā maršrutā nedrīkst būt korķi un vēlams, lai sabiedriksias iet pietiekami bieži, ka nav pieturā jāgaida vairāk pa 5 min. Ja šie nosacījumi neizpildās, tad ar sabiedrisko braukt ir stulbi (ja ar veselību viss kārtībā).

Autora gadījumā, visdrīzāk, vienkārši nepārklājas maršruti (Privātmāju rajons, kur svilpo vējš)

Pirms 3 minūtēm , Stasss teica:

šādos attālumos bezjedzīgi tērētu laiku

Ir cilvēki, kuriem šis varētu būt arguments, bet ja tas izskan no jebkura, kurš pavada laiku šajā forumā, tad nu.... Un tā bezjēdzība stundas pastaigai dienā arī ir stipri aiz matiem pievilkta.

Labots - TOoMoOT
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Stasss teica:

kāpēc kā risinājums nav sabiedriskais transports?

 

Ar sab tr. manā "reģionā" ir problēma - ja brauc ar autobusu, tad līdz pieturai no mājas jāiet aptuveni 5 min + 12min pēc tam līdz darbam. Laika ziņā šis sanāk praktiski tas pats, kas iet ar kājām + mēneša biļete 30€.
 


Pirms 9 minūtēm , TOoMoOT teica:

sabiedriksias iet pietiekami bieži, ka nav pieturā jāgaida vairāk pa 5 min.

 

Dažas reizes ir nācies ar sab.tr. braukt un šī arī ir aktuāla problēma no rītiem - tas transports mēdz atbraukt par ātru vai kavēties. Nav baigā luste aukstumā stāvēt pieturā, vēl jo vairāk, kad nezini, cikos ieradīsies pārvadātājs :)

Link to comment
Share on other sites

P.S.
Ir viens "dārgais" mikriņš (nu tas, kurā nestrādā parastais e-talons un mēneša biļetes), līdz kuram būtu jāiet tikai tās 5 min. un otrā galā izmet praktiski pie darba, bet es psiholoģiski neesmu gatavs maksāt 2€ par braucienu :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , e = d teica:

tā katru nedēļu.

 

Nu tā tīri +/-10h nedēļā ej. Nu tā, ka praktiski vienu dienu nedēļā tupa ej....

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Stasss teica:

Nezinu gan no kurienes autors ir, bet ja Rīga, kāpēc kā risinājums nav sabiedriskais transports?

Ja autor dzīvo Juglā, bet darbs pie Dienvidu tilta - ar sabiedrisko minimums stunda un 2 transporti, ar auto 15-25 minūtes siltumā, bez smirdošiem, dzerošiem, zogošiem un citādi jautriem pasažieriem.

Ir ļoti maz sab transporta maršrutu kuri vai nu neiet caur centru vai kuriem viens galapunkts nav centrā. Attiecīgi, pārsēšanās iespējas stipri limitētas.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , martinno teica:

Ir viens "dārgais" mikriņš (nu tas, kurā nestrādā parastais e-talons un mēneša biļetes)

Kas tas par dārgo mikriņu? Visiem RS mikriņos jāvar "norēķināties" ar vienreizējo biļeti.

https://www.rigassatiksme.lv/lv/biletes/bilesu-klasts-un-cenas-1/minibusu-ekspresbusu-un-nakts-satiksmes-bilesu-cenas/

Vidēji <45 EUR mēnesī. Ja nav pārbāzts, tad visai labs variants.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , Stasss teica:

Problēma ir tur ka mēs dzīvojam jau 2019 gadā

Tā tiešām ir problēma?

Link to comment
Share on other sites

Mikriņi riebj. Ja nekāp iekšā galapunktā, nekad nezini, vai nebrauks ar lepnu uzrakstu "vietu nav".

Vienu reizi bija luste, ziema, auksts, bērns kašķīgs, jānāk tūlīt mikriņam - jā, nāk. Vietu nav. Pie tā, protams, neviens nav vainīgs un es pats esmu gandrīz izkritis no braucoša mikriņa laikos, kad vēl nebija RMS zagtuve (to ieviesa taisni pēc tam, kad viena sieviete tieši tajā pat maršrutā, kur gandrīz izkritu es, izkrita un neizdzīvoja. Mani aiz jakas noturēja cits pasažieris, jo pilnā mikriņā atspiedos ar muguru pret durvīm, kas izdomāja attaisīties...), attiecīgi, šī kārtība ir labāka, kā bija, bet... Paļauties uz šo transporta veidu kā uzticamu transportu es neriskētu.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

@ieleja - ja Tu par manu lokāciju, tad tas ir Pļavnieki -> Dārzciems.

@itanium - ta es p*s, es ar sab.tr. 5x gadā braucu, neesmu kompetents :) Biju iepircis vienreizējos braucienus - pārdevēja teica, ka var braukt gan ar lielajiem, gan ar mazajiem busiņiem.
Nu, tā arī vienu rītu tesos iekšā tajā, kurš man vislabāk der, bet šoferis mani patrieca, teicās, ka šajos nestrādā un piedāvāja iegādāties biļeti par 2€ :mrgreen:


Pirms 9 minūtēm , ju teica:

atdrodi kolēģi, kurš var tevi izvizināt

 

Nē, šo gan es nenovēlu nevienam - ir bijuši gadījumi, gan kā vadātājam, gan kā pasažierim. Ta viens kavē, ta otrs kavē - baigi tiec "piesiets".
Šādā scenārijā nevar izdomāt - ai, šodien būšu darbā ātrāk vai nedaudz vēlāk.

Labots - martinno
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , ieleja teica:

kolēģa vizināšanas pienākums ikdienā, reālas draudzības sākums

Tas laikam bija sarkasms....

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...