Jump to content

Pārlieciniet mani iet ar kājām 6km dienā jeb Cipargalvas par un pret auto īsām distancēm.


martinno
 Share

Recommended Posts

Vito Ventura
Pirms 5 minūtēm , snukurins teica:

skate tak nav

Pirms 2 minūtēm , staylez teica:

@snukurins  vēl vismaz vienu sezonu braucamas, pluss nodokļus samaksās iepriekšējais saimnieks  

 

 

Kaut kas te neiet kopā :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , staylez teica:

pluss nodokļus samaksās iepriekšējais saimnieks

Es nezinu, nav man liela pieredze mašīnu pirkšanā, pārdošanā... Par kādu nodokli runa? Auto nodoklis, par tekošā gada pagājušajiem 9 mēnešiem? Tas tā kā pārdevējam būtu pašam jāsamaksā, nevis likt maksāt pircējam. Pirms gada tirgoju auto, arī iegadījās pircējs septembrī, pats samaksāju nodokli par periodu līdz darījuma datumam, pat doma nebija likt pircējam apmaksāt nodokli, ko pienākas maksāt man. Var jau būt, ka notiek arī savādāk, bet uzskatu, ka nodokļu maksāšana par iepriekšējo laiku nav pircēja darīšana.

Link to comment
Share on other sites

Ir jau forši pastaigāties, bet man pagājušo ziem, kad ceļa remontu dēļ bija jābrauc ar troļuku, kura pietura atrodas 2,5 km no darba tās pastaigas tā apnika. Pa laikam smukā, saulainā rītā, lai arī ir auksts, ir forši pastaigāties, bet rītā kad ir slapjdraņķis, nu i nah... Tāpēc pa ziemu arī sāku mīties ar velo. Velo pa 100 Eur lietots, tāds kuru nav žēl pa sāli un dubļiem dzīt un kam detaļas, kurām ir tendence tādos apstākļos izbeigties, nemaksā neko, rupākas, platas riepas un lielie dubļu sargi. Un tad jau mizošanas vaina tikai. I fizkultūra, i diezgan ātri. Tiesa, tas darbojas, ja ir kas trotuāram līdzīgs...

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Kazarms teica:

Un tad jau mizošanas vaina tikai

++

Ieteiktu visiem, kas ar velo brauc sezonā, pamēģināt pabraukt pa ziemu. Par pārsteigumu, ritenis nemaz tā neslīd pa ledu kā intuitīvi varētu likties. Galvenais ir neizmantot priekšējās bremzes. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , TOoMoOT teica:

Par pārsteigumu, ritenis nemaz tā neslīd pa ledu kā intuitīvi varētu likties

...tik ilgi, kamēr neizdomā mainīt kustības virzienu.

Link to comment
Share on other sites

Ļoti atkarīgs kāds velo saimniecībā :) Ar šosejnieku negribās mēģināt, var sāpīgi beigties :mrgreen:

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , TOoMoOT teica:

pamēģināt pabraukt pa ziemu. P

Kalnā nevar uzbraukt.

Link to comment
Share on other sites

Man nopirkās kkāds pavecs Hasa MTB ar 26'' ratiem un Shimano Acera aprīkojumu. Virsū jau bija rupjas, platas riepas, ko braukt ziemā, vasarā uzliku ko bišku gludāku un pieliku klāt dubļu sargus. Pa 2 gadiem samainīju pakaļējo ratu uz jaunu ar slēgtiem gultņiem, jo uzlocīju astoņieku ar izlauztiem spieķiem un šo pavasar nomainīju ķēdi un aizmugurējā ātrumpārslēga trosīti, pagājušo ziemu izbeidzās.

Labots - Kazarms
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , TOoMoOT teica:

Ieteiktu visiem, kas ar velo brauc sezonā, pamēģināt pabraukt pa ziemu. Par pārsteigumu, ritenis nemaz tā neslīd pa ledu kā intuitīvi varētu likties. Galvenais ir neizmantot priekšējās bremzes. 

ne, nu, labi. vēltikpatgalvens ir iegādāt atbilstošo apģērbu braucējam (komfortam) un ziemas riepas (csn atbilstībai) :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , TOoMoOT teica:

Ieteiktu visiem, kas ar velo brauc sezonā, pamēģināt pabraukt pa ziemu

Ir kaifīgi, bet tikai pa svaigu sniegu - uz ledus viens kritiens, plēstas krusteniskās saites un ziemas velobraukšanai - punkts. Personīgā pieredze. Plus, visu atlikušo dzīvi ik pa brīdim sēžot jāiekustina kreisais celis.

A pa nesvaigu sniegu vai šļuru - vajag katrai ziemai bezmaz jaunu velo...

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , ervie teica:

un ziemas riepas (csn atbilstībai)

Nu jā.. Tas būtu labi.. Bet es gan grēkoju ar parastu MTB protektoru. Atļaušos gan piebilst, ka es ziemā nekad neizmantoju brauktuvi, ja pa to brauc mašīnas. Jo risks jau vienmēr pastāv, lai @versatile kalpo par piemēru. Bēdīga pieredze.

 

Link to comment
Share on other sites

Nu, savā ziņā - pats biju vainīgs. Tas bija marta sākums, sniegs nokusis visur, izņemot Mežaparku, kur bija pa ziemu labi sablietēts negluds ledus. Tā posma dēļ bija slinkums laist zemāk sēdekli un riepās mazināt spiedienu (2x2 km posma dēļ braukt 50km ar pustukšām riepām, kkā ne ļoti). Ar riteni jau krītot parasti šļūc uz priekšu, manā gadījumā - riteni sameta šķērsām un uzreiz zemē, ar visu enerģiju pret celi. Ja godīgi, šķiet, ka vēl paveicās...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , snukurins teica:

Vienmēr ir bijis tā ka pircējs maksā.

 

Vienmēr ir bijis tā, ka Tu esi nedaudz savādāks...
Kā savstarpēji vienojas, tā arī maksā.

  • Atbalstu 2
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , snukurins teica:

Pirmo reizi dzirdu ka tā dara.Vienmēr ir bijis tā ka pircējs maksā.

Kā kuro reizi. Ja auto ir ar tai gadā ietu skati - tad jau ir nomaksājis pārdevējs.

Ja auto pērk gada sākumā - loģiski, ka maksā pircējs.

Ja kaut kad gada vidū, tad vienojas, ka sadala.

Ja gada beigās - loģiski, ka pārdevējs.

Link to comment
Share on other sites

Just now, snukurins teica:

Vai tad transporta nodokli vispār var nomaksāt pa daļām?

kur problēma izdalīt summu ar mēnešu skaitu un pieksaitīt/atņemt no darījuma summas?

Link to comment
Share on other sites

Pirku mašīnu īsi pirms Līgo. Kur problēma vienoties, ka pusi nodokļa nomet no cenas un es pie reģistrācijas samaksāju visu? precīzi tik pat gara vienošanās kā šļurkuram.

Link to comment
Share on other sites

Es visu ziemu nobraucu ar kalninieku pa pilsētu, nebija ne vainas, pavasarī bija jāpatīra ķēde un zobrati ar attīrošo aeorosolu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , versatile teica:

Ja kaut kad gada vidū, tad vienojas, ka sadala.

Pagājušā gadā, kad tirgoju auto, bija tā - tirgoju caur CSDD mājaslapu, nodoklis par to gadu nebija makstāts, mājaslapā izveidojās rēķins par periodu no 1. janvāra līdz šodienas datumam, tas ir par laiku, kamēr auto bijis mans, gada atlikušie mēneši būs uz jauno īpašnieku, nekas nebija jāpieskaita, jāatņem. Man nešķiet loģiski šo nodokli likt maksāt jaunajam īpašniekam. Es būtu pircēja vietā, nepirktu mašīnu, ja man uzliek apmaksāt iepriekšējā īpašnieka nodokli, ja tirgotājam tas nodoklis nepatīk, lai pieliek pie auto cenas, nevis uzliek mazāku cenu, bet beigās izrādās, ka tā cena nemaz tik maza nav. Neesmu tirgojis auto pēdējā laikā ar pārreģistrēšanu uz vietas CSDD. Kā ir tur?


Pirms 3 minūtēm , snukurins teica:

Vienmēr visu maksā pircējs.

Ko tu murgo!

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , snukurins teica:

Jūs jau droši vien arī neizmantoto OCTA prasat atpakaļ ne?

Pagājušā reizē neprasīju, pārāk maza nauda par atlikušajiem mēnešiem, lai lieki noņemtos. Pirms aptuveni 10 gadiem man nozaga mašīnu, kurai tikko bija OCTA par gadu samaksāta, tad gan prasīju atpakaļ. Un kurā vietā Šņukurs redz iemeslu brīnīties?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , snukurins teica:

Vienmēr visu maksā pircējs.bet nu jā 

Radaru un stāvvietu sodus arī?

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , snukurins teica:

Jūs jau droši vien arī neizmantoto OCTA prasat atpakaļ ne?

Kāpēc neprasīt, ja palicis gana liels atlikums, piemēram?

 

Ā, bet šņukurs jau laikam no tiem, kas kādreiz pirka octas vienai dienai, tikai tad, kad jābrauc...

Labots - versatile
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , snukurins teica:

Saku,pirmo reizi ko tādu dzirdu.Vienmēr visu maksā pircējs.

Ok, Šņukur. Pieņemsim, ja tava auto pircējs ir invalīds, kam nav jāmaksā transporta nodoklis..kāda velna pēc viņam būtu jāmaksā nodoklis par to laiku, kamēr Tu ar to vālēji?

Šāda kārtība jau pastāv gadiem.. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Stasss teica:

ja tava auto pircējs ir invalīds, kam nav jāmaksā transporta nodoklis..

 

Invalīdi nemaksā nodokli par TL, tiem ir atvieglojumi 0 Eur. Jāmaksā gan laikam tikai tīri par registrāciju. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , staylez teica:

 

Invalīdi nemaksā nodokli par TL, tiem ir atvieglojumi 0 Eur. Jāmaksā gan laikam tikai tīri par registrāciju. 

A par ko tad es runāju? To arī saku.. Tātad, nobraukto nodokli līdz īpašnieka maiņai, loģiski, ka samaksā vecais īpašnieks.

Labots - Stasss
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

@staylez - Tu no šīs planētas?


Pirms 29 minūtēm , snukurins teica:

neizmantoto OCTA prasat atpakaļ

 

Pie mūsdienu cenām - jā, es prasu. A nah man barot tos lopus?!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , martinno teica:

Tu no šīs planētas?

 

Dzer darba laikā? 

Labots - staylez
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Usins teica:

ar kājām iet labi,

Es ietu kājām (Normāla pastaiga - sporta vietā) un tos 1000 EUR (600 eur + degviela + nodoklis+ octa) atliktu taksim, ko izsaukt kad galīgi slinkums iet vai laiks pilnīgs draņķis. 

 

Nezinu gan cik īsti tagad maksā 3 km ar taksi nobraukt, bet nu vairāk par 7 eur būt nevajadzētu. Sanāk apmēram 150 braucieni. ;) 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , martinno teica:

Vien šajā topikā divi kasjaki no Tavas mutes.

 

Pirmais bija ieteikums, otrais es pārlasījos. Beidzi? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

Es arī. 3 km nav nekas ļoti tālu. Ja neesi pilsētnieks. :D

Ar ko atškiras 3 pilsētas kilometri no 3 lauku kilometriem? :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Stasss teica:

Ar ko atškiras 3 pilsētas kilometri no 3 lauku kilometriem? :D

Tu laukos esi bijis? 

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , TOoMoOT teica:

++

Ieteiktu visiem, kas ar velo brauc sezonā, pamēģināt pabraukt pa ziemu. Par pārsteigumu, ritenis nemaz tā neslīd pa ledu kā intuitīvi varētu likties. Galvenais ir neizmantot priekšējās bremzes. 

Pa ledu slīd gan labi. Bik pa Daugavu un kkādi aizsalušiem ezeriem esmu pabraukājis, bet nu diezgan stresaini braukt, bik pa strauju pagriez stūri un esi gar zemi. Vistrakāk ir pavasarī, kad uz ielām ir ledus, kam pa virsu peļķes. Bet vienkārši pa sniegu braucot tiešām neslīd tik ļoti, kā daudzi ir iedomājušies. Vispār man liekas ar kājām ejot ziemā pat vairāk slīd.

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...