Jump to content

Jautājums vientuļiem cilvēkiem :))


kaaposts1
 Share

Recommended Posts

Pirms 6 minūtēm , xp teica:

Varbūt biji indigo ar plašiem sakariem - tad jā, bet zaļam studentam, kurš vēl pat bakalauru nav ieguvis - ko viņš varēja darīt?

da hvz. ja kaut kāds nedataisīts psihologs-bibliotekārs-florists - var jau būt. bet man tā atmiņā liekas, ka no Aspazijas bulvāra visi kas gribēja strādāt - strādāja un tagad daudz kur tālu ir tikuši.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , aoma teica:

Rietumos sen pastāv prakse, ka ļautiņi izglītību vienkārši "nopērk", pietiek, ka esi labs basketbolists, hokejists, airētājs utt.

 

Nestāsti nu pasakas. Būdams labs airētājs var saņemt stipendijas, grāntus vai kautkādus citus labumus, bet eksāmeni un visādi darbi japilda tāpat kā visiem citiem.

Kautkā neesu redējis nevienu ārstu vai inžinieri no Kembridžas, kurš būtu nopircis diplomu būdams labs airētājs :D

Link to comment
Share on other sites

^ par airētājiem varbūt kļūdījos, bet ja esi potenciāls NBA divi metri divdesmitdivi, so so... Bieži esi kārtojis ekšus prestižās ASV universitātēs?

 

Nebija runa par ārstiem, inženieriem, juristiem. Kā jau teicu, tagad piešķir maģiskus Harija Potera cienīgus nosaukumus, kādu man nav, bet izglītības vērtībā daži ir līdzvērtīgi sākumskolai bērniem ar īpašajām vajadzībām.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , ervie teica:

da hvz. ja kaut kāds nedataisīts psihologs-bibliotekārs-florists - var jau būt. bet man tā atmiņā liekas, ka no Aspazijas bulvāra visi kas gribēja strādāt - strādāja un tagad daudz kur tālu ir tikuši.

Nu tad laikam man viss kurss ~90 cilvēku bija idioti un nekam nederīgi dīkdieņi. Tas bija pirms 25 gadiem, tā ka pašlaik lielākā daļa no viņiem ir tālu tikuši.

Vispār ir tādi cilvēki, kuri māk taisīt visādus šuri muri(apčakarēt u.t.t.) - tam nav nekāda sakara ar izglītību un gudrību.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Komentāros pazibēja izteikums, ka cilvēkam ar vidējo Algu latvijā, 1istabas dzīvoklis ir luksus. :) Interesanti, vai citur eiropā arī ar vidējo algu var atļauties īrēt tikai istabu? :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , snukurins teica:

cilvēki ar izglītību,piemēram grāmatveži nedzīvo neko labāk par samžiem

 

Nemuldi. 1.5-1.8k netto ir alga labam grāmatvedim. Darbs gan nedaudz vairāk kā 8h.

Link to comment
Share on other sites

Viss ir atkarīgs no vietas, kur atrodies, tiklīdz āra no centra, tā cenas mainās. Mums te Mūsu pusē varētu būt lētāk, salīdzinot ar citām pusēm, bet, nu zem Galvasvip  pilsētas cenām дишовка.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , aoma teica:

ja esi potenciāls NBA divi metri divdesmitdivi, so so... Bieži esi kārtojis ekšus prestižās ASV universitātēs?

Nē es neesu stājies prestižās US universitātēs, tapēc detaļas nezinu, bet esu stājies vienā no prestižākajām UK, kā arī vēlāk esu tur strādājis. Ar airēšanu vai citu sporta spēļu palīdzību nekur tālu tur netikt.

Tiem basketbolistiem vai citiem sportistiem jau pa lielam piešķir tur stipendijas, lai viņi spētu samaksāt par mācībām un viņi varētu palīdzēt universitātei iegūt kautkādas medaļas utt, tādā veidā popularizējot universitāti vai sportu kā tādu pašā universitātē. Kopumā sanāk tāda Win - Win sutuācija, gan universitātei, gan studentam. Tas ka viņi pabeidz universtitāti ar kautkādu ne pārāk lietderīgu grādu, tas jau ir cits stāsts. Veiksmīgiem basketbolistiem, tas grāds tikuntā bijis-nebijis, jo maz ticams ka vēlāk dzīvē noderēs, mazāk veiksmīgiem vismaz kautkas, savādāk visticamāk nedabūtu neko. Konkurenti "nesportistiem" darba tirgū viņi tikuntā nav, kāda startpība ir viņam diploms no kādas universitātes vai nav.

 

Šogad mums darbā pieteicās strādāt 2 studenti no Latvijas uz internship vietām (apmaksātām). Beigās nepaņēmām nevienu, jo abi gribēja tanī pašā gadā arī mācities jeb apvienot.

Lielai daļai te ir nesaprotami, kā var mācities pilna laika studijas un vēl strādāt pilna laika darbu. Vainu kautkādi supercilvēki, vainu universitāte nepietiekoši noslogo studentus, tādā veidā izdodot tādus bezjēdzīgus diplomus. Ir jau protams arī te kas pamanās strādās pus-slodzi un mācīties kādā no mazāk pazīstamām universitātēm. Top universitātes gan parasti neļauj studentiem strādāt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , msp teica:

Nemuldi. 1.5-1.8k netto ir alga labam grāmatvedim. Darbs gan nedaudz vairāk kā 8h.

Pārlapojot cv.lv tādu algu reti kuram galvenajam grāmatvedim maksā, kur nu vēl grāmatvedim (galvenā gramatveža padotajam) un kur nu vēl neto.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Nu, Tu man ļoti garā tekstā uzrakstīji to, uz ko jau es atbildēju pāris postus augstāk. Do dies Tev veiksmīgi ar to brexit tikt galā. :)

 

P.S. Posts bij domāts AndrisBB, nu, pāris gadus atpakaļ bija piedāvājums strādāt U.K., bet nu trauma, daļēja kroplība, un, es galu galā tepat labi dzīvoju.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , kaaposts1 teica:

Interesanti, vai citur eiropā arī ar vidējo algu var atļauties īrēt tikai istabu?

Rēķini pats. Vidēja alga "uz rokas" 1700. Par daudzmaz normalu dzīvokli ap 800 par īri jārēķinās. 400 - 500 par istabu. Procentuāli tas pats vien sanāk.


Pirms 1 minūtes , AndrisBB teica:

Par daudzmaz normalu dzīvokli ap 800 par īri jārēķinās

Vairāk biju domājis - sākot no 800, realitātē daudz vairāk.

Jebkurā gadījumā atdod 50% ienākumus par īri te nav nekas dīvains. Statistiski vidējais laikam te ir 30 - 40% no ienākumiem, Londonā par 60% no ienākumiem aiziet par mājokli.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , AndrisBB teica:

Vidēja alga "uz rokas" 1700.

Tā tač Anglijā vispār nav nauda.

Link to comment
Share on other sites

Tas ir tas ko vidējais cilvēks te saņem, jeb 25k gadā brutto. (visādi ofisa darbinieki, māsiņas, dārznieki utt).

Liela daļa vispār saņem minimālo vai nedaudz virs tās, jeb 17k gadā, neto sanāk 1300 mēnesī (supermārketos, noliktavās, fabrikās utt)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , kaaposts1 teica:

cilvēkam ar vidējo Algu latvijā, 1istabas dzīvoklis ir luksus

 

Rados ir bērnudārza audzinātājas, mediķi u.c. cilvēki, kuri dara derīgu darbu, bet pelna reāli maz, un nevar pat atļauties autora minēto 250 eur dzīvokļa īri pat bez komunālajiem. Tāda nu ir realitāte, un vīrieši ir spiesti darīt kaut ko ienesīgu.

 

Kad mana alga bija aptuveni kā autora minētā, tad tiešām dzīvoju istabiņā (jā, cilvēktiesību pārkāpums), skraidelēju mežaparkā, dabūju IT maģistru, braucu ar sabiedrisko, taisīju haltūras, mācījos taisīt lietas. Ar laiku sāku pelnīt vairāk. Varbūt kaut kas no šīs pieredzes autoram noder. Veiksmi!

Labots - usver
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , _dunduks_ teica:

Pārlapojot cv.lv

 

Redz, mūsdienās grāmatvedība, tāpat kā daudzas citas profesijas, vairs nav tikai grāmatvedība. Tās nav tikai algas, VID atskaites un bilance. Ļoti bieži, atkarībā no uzņēmuma specifikas, ir klāt finanšu analītika, HR utt. Un tās analītikas mēdz būt pietiekami sarežģītas. Par to neviens neraksta cv.lv un tas ir tas, par ko maksā.


Pirms 34 minūtēm , AndrisBB teica:

Vairāk biju domājis - sākot no 800

 

Kādiem jābūt ģimenes ienākumiem, lai Bristoles priekšpilsētā varētu nopirkt standarta [rindu] māju?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , msp teica:

Redz, mūsdienās grāmatvedība,

nu ar tu pateici, HR (tiešām domāji HR? ).... tad jau tas tāds dīvains uzņēmums ar grāmatvedi-orķestri.

ja apjoms to atļauj, tad ar analītiku nodarbojas finansu direktors (ne-grāmatvedis)

un normālā uzņēmumā tāpat darba ir stipri daudz priekš vienas grāmatveža vietas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , msp teica:

Kādiem jābūt ģimenes ienākumiem, lai Bristoles priekšpilsētā varētu nopirkt standarta [rindu] māju?

Vidējā mājas cena Bristolē ir 310k. Manā pilsētas pusē mazliet vairāk - kādi 350k (kautkas atremontēts vai nesen uzcelts ap 400+), otrā pusē mazāk 250 - 300k. (Tāda paliela Maskačka)

Dzīvokļu te ir ļoti maz (ļoti maz), bet ja grib var atrast kautko pa 150k, bet tas būs 15 kvadrātmetri ar vienu istabu/virtuvi kopā, aka Studio. Kautkas kas izskatās pēc 1 - 2 istabas dzīvokļa būs tikuntā ap 200 - 250k.

Lai dabūtu 300k hipotēku vajag vismaz 30k depozītam plus kopējos ienākumus ap 60k. Ja to saņem viens cilvēks, tad tas ir ap 3600 "uz rokas", ja godīgi sdala uz diviem, tad katram pa 2k sanāk. Vēl jau jātskaita visādus studentu aizņēmumus, pensijas utt.

Jebkurā gadījumā, ja pa diviem (jo tad kādi 400 mēnesī ietaupas uz nodokļiem salīdzinot ar vienu) var savilkt kopā 50k gadā (3500 netto), tad var mēģināt dabūt hipotēku uz "vidējo" māju.

Ar 60k ganjau ka dabūtu.

 

Bristolē tagad populāri ir pirk mājas Velsā, vairāki kolēģi (programmētāji ar relatīvi labiem ienākumiem) brauc stundu uz darbu no Veslas, jo tur mājas maksā gandrīz uz pusi lētāk. Jo dziļāk Velsā, jo lētāk :D. Kautkādās pamestajās ogļu raktuvju pilsētās var atrast pat pa 40k mājas, kuras nevienam nav vajadzīgas, bet tad pārāk tālu ko braukt.

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , msp teica:

Redz, mūsdienās grāmatvedība, tāpat kā daudzas citas profesijas, vairs nav tikai grāmatvedība.

Es to visu zinu. Mazā/vidējā uzņēmumā grāmatvedis ir gan jurists, gan HR, gan finansits, gan BI izstrādātājs, gan vēl kaut kas. Dažos uzņēmumos par to var arī samaksāt. Tas viss strādā, kamēr pretī ir mazāks grāmatvedis, jurists, HR vienā pērsonā.

Bet es vairāk par to, ka diez vai grāmatvedis (lai arī labs) by default saņems 1700e uz ķepas.

Labots - _dunduks_
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Lielai daļai te ir nesaprotami, kā var mācities pilna laika studijas un vēl strādāt pilna laika darbu. Vainu kautkādi supercilvēki, vainu universitāte nepietiekoši noslogo studentus, tādā veidā izdodot tādus bezjēdzīgus diplomus

Redz kur ir tieši tas par ko es rakstīju. A vot tam studentam arī ēst gribās. Pēdējo pusgadu bakalaurā tā arī pavadīju, no rīta līdz pēcpusdienai gāju uz skolu, strādāju 75% slodzi darbā līdz kādiem astoņiem deviņiem vakarā un tad līdz saviem  2-3 naktī taisīju laborus/rakstīju bakalauru. Var savienot, cik ilgi, cits stāsts. Neteikšu ka mani augstskola maz noslogoja, jo ja gribēja, ko vairāk par 4, nācās cīnieties. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , Kazarms teica:

A vot tam studentam arī ēst gribās.

Pa lielam jau tā nav darbadevēja vaina, jo primāri jau darba devēja misija nav nodarboties ar kautkādu sociālo palīdzību, bet pelnīt naudu. Ja mēs ņemam darbā studentu, kurš mācās pilna laika programmā, tad vainu viņs būs visulaiku noguris mentāli (nevēlamies nevienu mocīt), vainu pildīs kautkādus kursa darbus darbalaikā vainu tas kur viņš mācās pa lielam neuzliek nekādu slodzi, jo reāli pilna laika studijas prasa vismaz 20 stundas nedēļā. Būtībā sanāk, ka stipendijas ir par mazu, vainu kā te te ir populāri ir jāņem kredīts vai jāpiesakās visādiem grāntiem, lai nosegtu dzīvošanas izmaksas. (Es kad mācijos man kopumā sanāca izņemties ap 10k un grantos saņēmu ap 15k tīri dzīvošanai, neskaitot mācību maksu).

Supermārketi labprāt ņem studentus darbā uz visādām pus slodzēm vai 16 - 24 stundām nedēļā, tā arī viņi tur strādā, cits 2 reiz nedēļā pa 8 stundām, cits katru vakaru 3 stundām utt. 

Studentus mēs ņemam visulaiku, tagad ir vairākas vakances, it īpaši Parīzes un Lionas ofisos, jo tur valdība mazliet pat piemaksā. Parasti darbs uz kautkādu gadu, varbūt 6 - 9 mēneši, piemēram viens no studentiem ko es "pieskatiju" strādāja pie R&D projekta, lai izpētītu kā izmantot visādus AWS, Microsoft Claudus utt attālinātā robotu vadībā. Nekas nopietns, tāds tŗi studentu līmeņa darbs, bet viņi nostrādā tos mēnešu, saņem ap 1500 Eur mēnesī tīro un vēl dabon kredītpunktus no universitātes, kas nosedz kautkdus pus gada moduļus.

 

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Nedaudz offtop, šodien ģimenes ārste teica - mūžīgā studenta dzīve ir krāšņa un interesanta, bet gaužām īsa. Problēma ir apstāklī, ka, studējot pilna laika studijās un strādājot pilna laika darbu, ap gadiem 45 sāk sēsties baterijas, lien laukā problēmas ar visām Roltonu diētām, mūžīgo līdzekļu trūkumu (vienu studiju programmu nostudēju pa budžeta naudu, pārējās jāmaksā), u.t.t. Organisms sāk protestēt un vienkārši atsakās veikt ikdienišķos pienākumus. Darbs sasodīti patīk, studēt ir vēlme, bet slodze liek sevi manīt. Tāpēc katram novēlu - saudzējiet sevi!

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Nu tapēc jau saku ka valstij ir jāizvēlas vienu no virzieniem, vairāk sociālistiskts - lielākas stipendijas, vainu kapitālistisks - jāpiedāvā visādi valsts galvoti aizdevumi dzīvošanai/studiju maksai. Abi varianti darbijas gan US/UK, gan Zviedrijā/Vācijā.

Kautkas pa vidam, kur atbildība un slodze tiek uzlikta studentiem/darbadevējiem nedarbojas, jo tiek iegūti sūdīgi studenti, jo tolkam nav laika mācīties, gan "izdeguši" darbinieki dēl slodzes.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , kaaposts1 teica:

Parunāsim par parasto latvijas iedzīvotāju, vientuļu, jaunu vīrieti, kurš pelna, teiksim, 700neto, strādā standarta 5/2 grafiku pa 8h un īrē vienistabas dzīvokli rīgā.
Kā viņam izdodas mēnesi pēc mēneša dzīvot ar pārliecību, ka mēneša beigās viņam 100% nebūs jāaizņemas naudu?

normāli... 700 eiras uz rociņām ir diezgan normāls cipars... es neteiktu, ka daudz, bet var izdzīvot, pie tam vēl kvalitatīvi... no pieredzes saku...

turklāt, ja netērējas uz alko un sievišķiem, pat sanāk iekrāt naudiņu, lai kompi salsītu pietiekami atbilstošu mūsdienām...

pirms 7 stundām , osscar teica:

Imho 700 ir maza alga priekš rīgas...cilvēks kurš tiešām kaut ko dara 1k nopelna ...700 - tā tāda studentu alga imho.

vot lai tiktu līdz 1k, ir stipri jāpacenšas... neesmu ticis atlaists no neviena darba, jo visu daru ko vajag, kārtīgi, lai pašam nav kauns, un vēl sadzeru ar šefu ja vajag, bet maksāt vairāk - tik labi atkal tas bizness uzreiz vairs neiet...

protams, es nemāku "braukt ar muti", jo īstie pelnītāji, pārsvarā, pēc novērojumiem, ir tie, kas māk skaisti runāt, daudz solīt un "bīdīt ģēlas", neatkarīgi no paša reālajām spējām...

pirms 4 stundām , laikamTak teica:

tos bērnus lai taisa garā stiprie un veselie, bet garā vājie čīkstētāji labāk lai nodzeras!

dzīvē gan notiek otrādi, jo prātiņš īsāks, jo vairāk ražo savas kopijas...

tā kā esmu čīkstētājs, tad pastāv iespēja nodzerties... nebūt ne sliktākais variants...

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , AndrisBB teica:

tad vainu viņs būs visulaiku noguris mentāli

Protams, ka noguris. Dusmīgā putna paskats paskats man bija norma pusgada garumā, jo darbā tiešām darīju darba lietas, šķiet vienu reizi pa visu to pusgadu pusstundu veltīju vienam skolas darbiņam, ko vajadzēja nodot 2h laikā un biju piemirsis...

Pirms 46 minūtēm , AndrisBB teica:

ir jāņem kredīts

Jap, laba ideja, tika apsvērta, tikai šeit īsti nedarbojas, jo nav jau par ko viņu pēc tam atdot... No kojām pēc skolas beigšanas izlidina, paskatamies paši cik maksā kaut istabu īrēt, pierēķinam transportu un ēdienu. Mana pieredze par darba meklēšanu minēta augstāk, pie atrunas: Tev nav pieredzes, līdz ar to, tad kad reāli sāc kaut ko nebūt pelnīt, tad jau par ģimeni bez maz jāsāk domāt un jāmeklē sava mājvieta, lai nav jāīrē.

Pirms 49 minūtēm , AndrisBB teica:

Studentus mēs ņemam visulaiku, tagad ir vairākas vakances, it īpaši Parīzes un Lionas ofisos, jo tur valdība mazliet pat piemaksā. Parasti darbs uz kautkādu gadu, varbūt 6 - 9 mēneši, piemēram viens no studentiem ko es "pieskatiju" strādāja pie R&D projekta, lai izpētītu kā izmantot visādus AWS, Microsoft Claudus utt attālinātā robotu vadībā. Nekas nopietns, tāds tŗi studentu līmeņa darbs, bet viņi nostrādā tos mēnešu, saņem ap 1500 Eur mēnesī tīro un vēl dabon kredītpunktus no universitātes, kas nosedz kautkdus pus gada moduļus.

Šī ir pareizā pieeja, kādu arī mēģināju atrast. Apmaksāta prakse ar minimālo algu, vienkārši darbi pieredzes uzkrāšanai un iespēja nopelnīt sev darba vietu vai atspēriena punktu pirmā īstā darba meklējumos. Par tādu slapjo sapni kā KP priekš universitātes, nemaz nerunājot. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , Mielestapa teica:

un strādājot pilna laika darbu, ap gadiem 45 sāk sēsties baterijas, lien laukā problēmas

Tas tā ir, nu nav man 45 -  mazāk, bet nu nevaru vairs sen pa naktīm kaut ko mācīties vai strādāt - organisms protestē.

20 gados atceros kā diennakti negulējis strādāju - tagad ja tā izdarītu noteikti notiktu kaut kas nelabs...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 53 minūtēm , AndrisBB teica:

darba devēja misija nav nodarboties ar kautkādu sociālo palīdzību, bet pelnīt naudu

Nu forši, protams, bet līdz mirklim kad izbeigsies darbinieki, jo jaunie nav pa prātam un pieredzi bez reālas darbošanās iegūt nevar. Nevajag tak visu biroju ar studentiem piebāzt, paņemam kaut 3 jēdzīgus gadā, nevis darba sludinājumā ierakstam: esam atvērti studentiem , taču kad tu aizej, tad tev pasaka ka tu esi students un nekam nederi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Zoom teica:

Kaut kā jau uzturēs un izaudzinās..

Sena tautas gudrība vēsta, nāks bērniņš, nāks viņa daļa.

 

p.s.

 

nojautu, ka šis topiks labi aizies.

Labots - ggg97
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Tomats Avenu

Es neatbalstu šo domāšanu, ka studiju vecumā ir pilnīgi pieļaujami dzīvot kā bomzim bez nekā. Ja tev ir iespējas pelnīt naudu jau šajā vecumā, tad tas ir jāizmanto - personīgi pazīstu pāris cilvēkus, kas to arī ļoti veiksmīgi dara. Tā gan ir IT nozare, bet kas par to? Visiem ir 22-24 gadi, normāli dzīvokļi, normālas mašīnas. Ja tu proti pelnīt naudu jauns būdams, tad tas ir jādara nevis jāīrē istabiņa pie pensionāres.

Labots - Tomats Avenu
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Tomats Avenu teica:

Es neatbalstu šo domāšanu, ka studiju vecumā ir pilnīgi pieļaujami dzīvot kā bomzim bez nekā.

Incanti, kurš tad šo domu šeit atbalsta?

Link to comment
Share on other sites

Negribētu to pagriezt tādā virzienā, ka tas nav pelnīti, bet - vienai daļai jauno IT kolēgu šī brīža situācijā var rasties priekšstats, ka algas utt. vienmēr iet tikai uz augšu. Attiecīgi, 22-25 gadi jau ir auto no salona līzingā uz n-gadiem, potenciāli dzīvoklis kredītā uz nx gadiem un tā tālāk. Pietiktu ar vienu lielāku krīzi, un daļai būtu vecais 2008.stāsts. Cerams, ka tā nebūs, bet, runājot ar jaunajiem kolēģiem, par to pārliecības nav. Talantiem jau problēmu nebūs, bet pats redzu, ka pat pilnīgi dunduki saņem jau diezgan lielas algas, jo nav jau citu kandidātu.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Runājot par krīzēm.

Pasaules vēsture liecina, ka rupji rēķinot ik pa ~10 gadi notiek finanšu krīze.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_stock_market_crashes_and_bear_markets

Cik gadi kopš pēdējās ir pagājuši? ;) 

Un dažas pazīmes jau ir. ASV-Ķīnas kasīšanās. Brexits. Sankcijas pret Krieviju.... 

 

Pēc vienas no teorijām krīzes tiek speciāli izraisītas, jo kur vienam krīze, citam pļaujas laiks! Var iepirkt pa lēto nekustamos īpašumus, pārpirkt bankrotējušus biznesus. 

Un visās krīzēs visvairāk cieš tie, kas salīduši parādos. 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Ronalds teica:

Pasaules vēsture liecina

Bišķi piebilde. Pasaules kapitālisma vēsture nemaz nav tik gara, lai tā uz priekšu ekstrapolētu. Visādu nozaru eksperdiem šausmīgi patīk paņemt šo mazo posmiņu un visgudri uzzīmēt grafiku tālu uz priekšu. Uzdrīkstēšos teikt, ka krīžu biežums pakāpeniski palielināsies līdz beidzot saplūdīs kopā?. Tas ir kā aizvien ātrāk skrienot gar garu zebru, melnā un baltā svītras mainās aizvien ātrāk līdz beidzot pienāk pakaļa.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Ronalds teica:

visās krīzēs visvairāk cieš tie, kas salīduši parādos. 

Šis gan nebūs taisnība. Ja krīzē devalvējas valūta, kurā ņemts parāds, tad šie ir lielākie ieguvēji.

Link to comment
Share on other sites

Ja krīzē devalvējas valūta, tad aizdevumu procenti kāpj debesīs.

Vai atceramies kāds bija RIGIBOR 2008/2009 gadā? 

Man maksājums par dzīvokļa kredītu 2x uzkāpa.....  Pārkreditējos uz EUR. Bet ja lats būtu devalvēts (un tāda iespējamība bija!) tāpat būtu pakaļa....

Link to comment
Share on other sites

 

pirms 10 stundām , Tomats Avenu teica:

Ja tu proti pelnīt naudu jauns būdams, tad tas ir jādara

Autoram vai tad kāds to aizliedz?

Tagad Rīgā vispār ir leiputrija. Ņem lāpstu un ej pieteikties kādā no ~20 likeit.lv atrodamajām junior vakancēm. Ja autors grib pelnīt 5 štukas mēnesī kaut bērnudārza vecumā, neviens viņam to te neaizliedz.
Es bakalauru studēju sen atpakaļ pilsētā, kurā nekādu IT uzņēmumu nebija vispār. Es, protams, nenoliedzu tomāta spēju palikt stāvus bagātam tādā vidē, uzcelt savu villu kāpu zonā un braukāt bentlijā, taču vairumu kursabiedru uzturēja vecāki, vien pāris taisīja lapiņas kabatasnaudai un pāris bija pirms studijām piestrādājuši par adminiem.

 

pirms 10 stundām , Tomats Avenu teica:

pazīstu pāris cilvēkus [..] Visiem ir 22-24 gadi, normāli dzīvokļi, normālas mašīnas.

Jauns laikam esi. Ap 2009-2010. gadu vidējais aritmētiskais 22-24 gadīgais IT speciālists neplēsa pirkstus kā tagad. Tieši otrādi - vesels bars notinās uz ārzemēm. Laiki mainās, tagad Rīgā ir reāla leiputrija un treknie gadi. 

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

OK, labi pelnošās nozares:

IT

Jurisprodence 

Celtniecība

Kas vēl?

Nu es laikam ar bomžiem un zemcilvēkiem saejos, jo 2k manā paziņu lokā neviens nepelna - 1k 1.5k jā.

 

Link to comment
Share on other sites

Marketings,  arī nav slikti. Protams ne zemākajā līmenī..man atkal otrādi..man škiet ka mani paziņas visi virs 2 saņem ..nu skatoties pec dzivesveida ...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , osscar teica:

Marketings,  arī nav slikti. Protams ne zemākajā līmenī..man atkal otrādi..man škiet ka mani paziņas visi virs 2 saņem ..nu skatoties pec dzivesveida ...

To gan nevajag skatīties, jo mūsu sabiedrībā vēl no 90 ir vērojama tendence, ka jābūt krutākai mašīnai, mājai u.t.t. - neviens jau nezin cik lielos parādos tas ir īstenots.

 

  • Atbalstu 3
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...