Jump to content

Jautājums vientuļiem cilvēkiem :))


kaaposts1
 Share

Recommended Posts

Sveiks!
Sākšu ar to, ka labi saprotu, mērķauditorija šeit būs neīstā šādam jautājumam, kaut vai dēļ tā, ka šeit mītošie cilvēki noteikti vidēji pelna vairāk, kā parastais latvijas iedzīvotājs, bet par cik forums ir samērā liels un aktīvs, gribu uzdot šādu jautājumu šeit.
Parunāsim par parasto latvijas iedzīvotāju, vientuļu, jaunu vīrieti, kurš pelna, teiksim, 700neto, strādā standarta 5/2 grafiku pa 8h un īrē vienistabas dzīvokli rīgā.
Kā viņam izdodas mēnesi pēc mēneša dzīvot ar pārliecību, ka mēneša beigās viņam 100% nebūs jāaizņemas naudu?
Pēc maniem novērojumiem:

-Normāls vienistabas dzīvoklis - sākot no 250
-Komunālie ziemā ap 80 + pārējie maksājumi, teiksim 20
-Pārtika. Katrs ēd pa savam. Pēc draugiem zinu - 150-300mēnesī
-Automašīnu izlaidīsim, citādi jau sanāks 700 un vairāk. Pieņemsim viņam nav automašīnas.
-Sabiedriskais uz darbu.
-Vismaz vienreiz mēnesī kaut kur jāizraujas, vai jāpasēž ar draugiem.
-Apģērbu, treniņus, kursus neapmeklē. Neparadzētu gadījumu viņam nav.

Man sanāk ja ne 700, tad ļoti tuvu.
Pārspīlēju kaut kur?
Interesē Jūsu viedokļi!
P.S Nesūdzos par savu dzīvi. Vienkārši interesē, kā uz to skatās citi cilvēki. Skaidrs, ka jācenšas pelnīt vairāk. Bet mēs te runājam par standarta cilvēku.
Paldies par komentāriem!
 

Labots - kaaposts1
Link to comment
Share on other sites

Imho 700 ir maza alga priekš rīgas...cilvēks kurš tiešām kaut ko dara 1k nopelna ...700 - tā tāda studentu alga imho.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Diemžēl jāpiekrīt Oskaram.

 

p.s.

un arī štuka nav nekāds eldorado. Ja dzīvo ar sievu un katram ≥k, tad vēl oki.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pēc manām domām 1000EUR Rīgā ir pats minimums, lai varētu sākt dzīvot, ne izdzīvot. Skatoties nekustamā īpašumu cenas, tad normāls dzīvoklis maksātu jau 2/3 no tiem 700EUR. Sabiedriskais transports arī nav tas lētākais, ja ņem lētāko mēnešbiļeti - 30EUR. Ar ēšanu vēl varētu optimizēt mājās. Darba vietā, ja neņem līdzi, tad 3.5x20=70EUR. Mūsdienās bez naudas nekur nevari tikt. Kaut aizbraukt uz Ķemeru laipām vajag biļeti autobusam. Var iet ar kājām, bet tad ātrāk nolietosies apavi. :D Īsi sakot pakaļā. 

Labots - Zoom
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu tad sāksies tūlīt mērīšanās, kuram ir labāka alga...

Nu jā, 1k eur ir pats minimums.

Bet autoram jāiet uz bmwpower - tur visi ir "oligarhi", varbūt palīdzēs ar kādu haltūru.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, e = d said:

Savā iepriekšējā postā Jūs noteikti bijāt domājis Viesmilības pakalpojumu speciālistu. Pilnīgi noteikti. Kurš principā skaitās mazs vadītājs konkrētā vietā.
Jebkurā gadijumā sareizinot stundas likmi ar 180stundām mēnesī, neto sanāk 664.

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt, tiek piekopts demogrāfijas uzlabošanas plāns. Algas mazas, cenas lielas. Divatā dzīvot lētāk, attiecīgi ko divatā darīt tumšajos un drūmajos 6 mēnešu rudens vakaros? 
 

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, xp said:

Nu tad sāksies tūlīt mērīšanās, kuram ir labāka alga...

Nu jā, 1k eur ir pats minimums.

Bet autoram jāiet uz bmwpower - tur visi ir "oligarhi", varbūt palīdzēs ar kādu haltūru.

Autoram kaut arī nav liela alga, tomēr samaksāt visu spēj.
Mērīties gan nevajag! :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu, tumšajos mēnešos nodarbosies ar mīlas lietām. Piedzims sīkais labākajā variantā viens. Valsts pabalst bēram ir mazs. Kā šo bērnu uzturēs, ja abiem mīlniekiem kopējie ieņēmumi būtu kādi 1300eur mēnesī? Kaut kā jau uzturēs un izaudzinās..

  • par pirmo bērnu ģimenē 11,38 euro;
  • par otro bērnu 22,76 euro  divas reizes lielāks kā par pirmo bērnu (11,38 euro x 2);
  • par trešo bērnu 34,14 euro – trīs reizes lielāks kā par pirmo bērnu (11,38 euro x 3);
  • par ceturto un nākamajiem bērniem 50,07 euro – 4,4 reizes lielāks kā par pirmo bērnu (11,38 euro x 4,4).
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Zoom teica:

Kā šo bērnu uzturēs

Gan jau kā liela daļa vecāku LV, "kaut kā".

Link to comment
Share on other sites

Rīdxiniekiem vēl urlakovs 100eur deva kādreiz vienreizeju maksu...kā tagad hvz

Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , Gestapo teica:

ko divatā darīt tumšajos un drūmajos 6 mēnešu rudens vakaros? 

dzert, protams, ne jau kniebties...

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , snukurins teica:

Nu bet ja iedzer tad vairs nav tumši un drūmi,gribas kniebties......

hvz, laikam kā kuram.. man gribas dziedāt

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , kaaposts1 teica:

jaunu vīrieti, kurš pelna, teiksim, 700neto

Cik esmu redzējis, daudzi jauni cilvēki jau zīmējas, ka "1000 uz rokas", neesot ne privātklīnikas zobārsti, ne kas tamlīdzīgs. Un vienīgais veids, kā esmu kardināli pacēlis savu algu - nomainot darbavietas. Paskaties, cik gadus sēdi esošajā darbā un ko jaunu esi iemācījies, palasi darba sludinājumus, pastaigā pa intervijām. Vismaz būs spēriens apdomāt situāciju un kaut ko mainīt. Es nezinu, kad autors plāno izmaiņas - kad ES naudas nogriezīs? Treknie gadi ir tagad.

 

pirms 2 stundām , kaaposts1 teica:

-Normāls vienistabas dzīvoklis - sākot no 250
-Komunālie ziemā ap 80 + pārējie maksājumi, teiksim 20

Pusalga par luksusu. Te arī atbilde.

Man ir bijis periods, kad sāku strādāt Rīgā, tikai tad īrēju istabiņu pie pensionāres, nevis šikoju ar "savu hātu". Parādīsies draudzene - varēs sākt domāt par ērtībām. Vecāki tolaik laukos.

 

pirms 3 stundām , kaaposts1 teica:

treniņus, kursus neapmeklē

Dipadu-dapadu pa Mežaparku stundu paskraidelē 2x nedēļā, pa pārsimt reizēm dienā atspiedies, un ar treniņiem pietiks.

Vīrieša cilvēkam pilnīgi noteikti piedien iespringt, izglītoties un attīstīties.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , usver teica:

par luksusu

Īrēts vienistabnieks tā kā būtu luksus? 
Čota mēs kaut kā netā domājam. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , laikamTak teica:

hvz, laikam kā kuram.. man gribas dziedāt

 

Nojaušu tematiku - gan jau no šīs sērijas.

un

 

Link to comment
Share on other sites

Ir vairāk kā skaidrs, ka Latvijā nav viegli būt vidējās algas saņēmējam. Tomēr pietiekami bieži mēdz būt arī tā, ka vieglāk izdzīvot ar 700 kā vientuļniekam nekā ar otru pusi. Otras puses var būt dažādas :D 

Labots - TOoMoOT
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jūs visi te vientuļie nolasījušies? :D Mana sieva, kad iedzēruse, grib dejot, kā traka - reizēm es to atbalstu, reizēm nē, atkarīgs no paša promilēm :)

P.S. Par izdzīvošanu mātzemītē nevajag celt vēl vienu tēmu...

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Gestapo teica:

Īrēts vienistabnieks tā kā būtu luksus? 

priekš aprakstītās situācijas - luksus.

tai rocībai normāli atbilstu kaut kādās kojās gultas vietu īrēt.

 

(no otras puses, ja būtu xdesmit tūkstoši ko kredītam pirmo iemaksu, tad arī x istabu dzīvoklis izmaksās būtu tikpat un kredīts lētāk par īri...)

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Gestapo teica:

Īrēts vienistabnieks tā kā būtu luksus? 

Jaunam cilvēkam, kam naudas nav, pusalgu atdot par dzīvokli ir luksuss. Kāpēc vaicā?
 

No 13 līdz 23 gadiem es personīgi pavadīju īrētās istabās pie dažādām pensionārēm, neskaitot 17..20 gadus, kad bakalauru izmācījos (tad bija kopmītnes). Vispirms sāku attīstīties un pelnīt aizvien vairāk, pēc tam uzradās draudzene, pēc tam tikai sākām īrēt. Nevienā brīdī īre nav sastādījusi ievērojamu ienākumu daļu. Kas par iedzīvi jaunam, vientuļam cilvēkam ir vajadzīga? 3 lielas somas ar grāmatām, drēbes, matracītis, dators, trauki un pārējā draza. Tam vajag atsevišķu dzīvokli? Jaunam vīrietim attīstīties, ar zobiem un nagiem kārpīties vajag, nevis tā vietā pēc iespējas ātrāk apgādāties ar "pieauguša cilvēka atribūtiem", kā piemēram dzīvokli, auto, aifonu un 80 collu LCD TV. Tas viss pēc tam parādīsies, kad varēs atļauties.

 

Vecs golfiņš arī ir luksuss salīdzinājumā ar sabiedrisko transportu - to autors jau ir sapratis.

Labots - usver
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , ervie teica:

(no otras puses, ja būtu xdesmit tūkstoši ko kredītam pirmo iemaksu, tad arī x istabu dzīvoklis izmaksās būtu tikpat un kredīts lētāk par īri...)

Altum piedāvā daļu pirmās iemaksas galvot par katru no bērniem, bet arī tad banka skatās ar neuzticību, ja 30%+ ienākumu plānots atdot ikmēneša kredītam. Bet 50% par dzīvojamo platību ir ārpus visām saprāta robežām. Dzīvošana istabiņās ir pieradinājusi pie domas, ka arī tā var dzīvot. Vismaz motivācija vairāk pelnīt un kaut ko mainīt.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

Nabadziņi... es studēju laikā, kad par naudu vispār nevarēja studēt, toreiz tikai puiši ar konjaciņiem un skuķi ar platu kājstarpi diplomus pirka. Dzīvoju no stipendijas, nakts haltūrām (mācījos Jelgavā), un no lauku labumiem, ko senči līdz uz skolu deva. Nav man nekāds grāds šodien, tikai augstākā izglītība :(

Link to comment
Share on other sites

usver, es Tak saku, ka jāvairojas stiprajiem! cik Tev bērnu, 12? 15?

jeb es liberāļpedеrastu politiku ne tā esmu sapratis...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, usver teica:

Man ir bijis periods, kad sāku strādāt Rīgā, tikai tad īrēju istabiņu pie pensionāres, nevis šikoju ar "savu hātu". Parādīsies draudzene - varēs sākt domāt par ērtībām. Vecāki tolaik laukos.

Tad sanāk, ja nav draudzene, tad var kā bomzis dzīvot - nevajag nekādu ērtību?

Jādzīvo ir šodien un ja var, tad ar ērtībām.

Un tie laiki, lai kaut ko dzīvē sasniegtu ir no sākuma jākar zobi vadzī ir beigušies - Aizmirstam 90. gadus.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, usver teica:

īrēju istabiņu pie pensionāres, nevis šikoju ar "savu hātu".

Nu normāls sākums ar domu par nākotni un iekrāšanu, lai pēcāk atļautos atbilstoši iespējām, kuras mainās no izaugsmes. ;) Tagad vajag visu un uzreiz, ja nē - lūzeris! :D

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , snukurins teica:

Runa jau nav tā kā par studījām bet gan par cilvēku kas strādā

Es uzskatu, ka diploms nav jānopērk, bet jānopelna. Mums toreiz konkurss uzņemšanā bij ne pa jokam, un vienalga, vari maksāt, vai nē.

Rietumos sen pastāv prakse, ka ļautiņi izglītību vienkārši "nopērk", pietiek, ka esi labs basketbolists, hokejists, airētājs utt.

Man tas nav pieņemami.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , snukurins teica:

Laukos tādus laikus neatceros,90tie bija treknie.Tagad gan dzīves dārdzībai lauki>Rīga ir jāliek vienlīdzības zīme.Atšķirība tikai tāda ka laukos vēl var justies kaut cik brīvs.

Nu nezinu kādos 90 Tu dzīvoji, bet 90-2000. sākums bija bardaks, bezdarbs u.t.t.

Es studēju un gribēdams nevarēja darbu atrast (man gandrīz viss kurss nekur nestrādāja, jo nebija iespēju)

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , xp teica:

bet 90-2000. sākums bija bardaks, bezdarbs

Tieši tā. Tad bijām pie sasistas siles, un jauna nebij uznaglota. Pārfrāzējot Marksu, Engelsu un Iļjiču - no katra pēc spējām, un ja galva strādā, arī pēc iespējām.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , Gestapo teica:

Tāpēc, ka uzskatu, ja cilvēks strādā pilnas slodzes darbu un xxxxxxxxxxxxxxxxx tad viņam būtu jāsaņem alga, kura ļauj neuzskatīt 1istabnieku par luksu

ar šo tad tevi arī apsveicu. tikai ko lai dara, ka apkārtējā pasaule uzskata savādāk? (nu tur, iedomājas prasīt vairāk par īri, ja pilsētā vairāk maksātspējīgu īrnieku, un tā tālāk)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , snukurins teica:

Es nekad neesmu meklējis darbu,es darīju un joprojām daru.Tagad tikai tas ir smagāk.

Varbūt biji indigo ar plašiem sakariem - tad jā, bet zaļam studentam, kurš vēl pat bakalauru nav ieguvis - ko viņš varēja darīt?

Link to comment
Share on other sites

^ nu tak strādāt, puis, strādāt. Un, ja galva strādāja, kruķīties.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...