Jump to content

Fakti par kuriem zinam, bet nepievēršam uzmanību


matrixxxx
 Share

Recommended Posts

pirms 10 stundām , snukurins teica:

Ķīnieši tādus lielumus nemēra,viņi nav centīmnieki.

Es lielākus juaņpisējus gan nezinu... ?Viņu taupīšanās, ko ražojot, nereti pārsniedz jebkuras saprāta robežas...

Jo katra neieliktā matiņveida kapara stieplīte tiek jau defaultā reizināta ar miljoniem...

Link to comment
Share on other sites

Nu lielākie patērētāji ir zināmi:

2x Ledusskapji
2x ūdens cirkulācijas sūkņi (ne apkure, viens no tiem 150w stundā, otrs nav mērīts)

 

Tad vēl visādi sīkumi:
4G, ruteris, switchi,

dažāda sadzīves tehnika (sleep mode)

Iespējams dators bija atstāts ieslēgts.

 

Var jau, protams, noraut galveno elektrības slēdzi, bet nu nafig. :D

Tāpēc jau elektrība ir - dzīves ērtībām un kvalitātes uzlabošanai.
 

Labots - Damn
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , snukurins teica:

Kam domāti divi cirkulācikjas sūkņi (ne apkure)?

Strūklaka..., nē divas?.

 

Link to comment
Share on other sites

2019.09.7. , 10:43, raiviic teica:

Velk uz Nobela prēmiju elektronikā/enerģētikā :D :D :D .  Kā tev šķiet, kur R tos otrus 0,5W liek ?

Raiviic, likās, ka Tev nav problēmu ar elektrību.

3W LED lampa ēd 3W.

Caur R, ēd 0.5W, R siltumā nez cik izdala, bet rezumē, ka ēd mazāk (0.5W).

Dimmēju nedimmējamo LED lampiņu, jo bija pa gaišu, kā rezultātā tagat ēd mazāk.

Un tas mērot lampu ar visu R komplektā.

Paprovējiet paņemt LED spuldzi, dimmeri, multimetru uz A režīma, un saslēgt ķēdē.

Pagroziet dimmeri, un redzēsiet, kā mainās patēriņš (ja vien būs sajēgā Ampērus pārvērst uz Watiem).

To pašu var paprovēt ar kvēlspuldzēm, paprovēsiet - lūdzu testa rezultātus studijā.

 

Pļac, kam te uz fizikas stundām vajag nosūtījumu ?

Link to comment
Share on other sites

Cilvēk, Tev tač nav ar galvu viss kārtībā, dabā tā nenotiekas.

Link to comment
Share on other sites

pirms 21 stundām , usver teica:

3.Var koordinēt ģimenes labierīcību izmantošanu, apvienojot procesu. Ietaupās arī ūdens uz skalošanu.

no sākuma noliek kluci, tad džeki iet noskalot?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 22 stundām , matrixxxx teica:

Pagroziet dimmeri, un redzēsiet, kā mainās patēriņš

Protams, jo dimmeris darbojas uz pilnīgi cita principa, kā jūsu piesauktā pretestība. Dimmeris klasiskais sen jau kā nav reostats (maināma pretestība), kas lieko enerģiju tupi pārvērš siltumā. Dimmeris darbojas pēc PWM principa un slēgalē spuldzi iekšā-ārā zināmu reižu skaitu sekundē. Dimmējamām LED spuldzēm ir vēl cita darbības principa dimmeri, bet to darbību precīzi nenoraksturošu, taču arī tur reostata princips nestāv pat blakus. Tādēļ arī grozot dimmeri patēriņš samazinās.

Link to comment
Share on other sites

@Murlo: Spuldzīšu ieslēgšana un izslēgšana katrai personai individuāli ievērojami samazina spuldžu dzīvesciklu, turklāt apziņa, ka aiz durvīm kāds stāv rindā, samazina nelietderīgo elektroenerģijas patēriņu. Šie un citi apstākļi katram praktiski orientētam cilvēkam radīs savas idejas, kā ieekonomēt savus resursus, vienlaikus neaizmirstot arī par globālo ietaupījumu.

 

Ja mājās mīt kāds mājdzīvnieks, tad arī tas var griezt ģeneratoru, piemēram, rūterim.

source.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , Kazarms teica:

kas lieko enerģiju tupi pārvērš siltumā. Dimmeris darbojas pēc PWM principa un slēgalē spuldzi iekšā-ārā zināmu reižu skaitu sekundē.

Kāds ieguvums pret spuldzes maiņu? 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Kazarms teica:

Protams, jo dimmeris darbojas uz pilnīgi cita principa, kā jūsu piesauktā pretestība. Dimmeris klasiskais sen jau kā nav reostats (maināma pretestība), kas lieko enerģiju tupi pārvērš siltumā. Dimmeris darbojas pēc PWM principa un slēgalē spuldzi iekšā-ārā zināmu reižu skaitu sekundē. Dimmējamām LED spuldzēm ir vēl cita darbības principa dimmeri, bet to darbību precīzi nenoraksturošu, taču arī tur reostata princips nestāv pat blakus. Tādēļ arī grozot dimmeri patēriņš samazinās.

Tnx par pastāstu, to, ka tas vairs nav tups reostats sapratu, pēc tam kad NEDIMMĒJAMU diožu lampu ar dimmeri "noglušīju" sev vēlamā gaišumā (reāli varēja aptumšot tikai kādos divos režīmos), un pēc tam cenšoties izmērīt dimmera R - dimmera R=bezgalība. Skaidrs, tas vairs nav reostats.

Bet neaptumšojamai gaismas diožu spuldzei parasta pretestība strādā ne tikai kā dimmeris, bet arī kā strāvas caurplūdes ierobežotājs, līdz ar to spuldze deg tumšāk un elektrību ēd mazāk.

Vienīgi bija "jautri" noskaidrot, kādu pretestību īsti vajag, lai tā spuldze spīdētu.

Ņēmu spirāli no kkādas elektriskās sildierīces un izmantoju kā reostatu (īsinot drāts garumu), lai noskaidrotu cik Ohm tai spuldzei vajag. Ja pareizi atceros, 3W spuldzei vajadzēja ~90kOhm pretestību.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , usver teica:

 

Ja mājās mīt kāds mājdzīvnieks, tad arī tas var griezt ģeneratoru, piemēram, rūterim.

Tur, tai ratā, 3 dzīvnieciņi. 2 atpūšas.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ggg97 teica:

Tur, tai ratā, 3 dzīvnieciņi. 2 atpūšas.

Tie divi gaida katrs savu 8h maiņu. Rūterim taču jāstrādā 24/7!

Link to comment
Share on other sites

Visizdevīgāk no rītiem kakāt nevis mājās, bet darbā. Pirmkārt: ūdens un tualetes papīrs ietaupās. Otrkārt: darba devējs apmaksā šo laiku.

Labots - Aigars
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Aigars teica:

Visizdevīgāk no rītiem kakāt nevis mājās, bet darbā.

Ja vēl nepaveicas to visu aiznest līdz darbam, tad vispār...

Link to comment
Share on other sites

2019.09.10. , 08:01, CAP teica:

izzīsts no pirksta

:fuck:

 

Mērīju ar šo netīro izstrādājumu. Tagad patestēju ar 7,2w Osram LED  spuldzi, aktuālais mērījums visu laiku lēkā 6 / 9 w. 
Laiku tas verķis skaita pieņamami. Attēlā izskatās teicam, bet sākumā bija ~2 sekunžu aizture ieslēdzoties, tā kā gadījās ka bildēšaans brīdī bija noķēris hronometru. Tā kalibr sertfika'tu atļaušos nelikt. 

2019-09-10%2015.44.54.jpg?dl=1

 

2019-09-12%2009.26.05.jpg?dl=1

 

Screenshot%202019-09-12%2010.55.49.png?d

 

Pie šādas jaudas vēl lietojams. Kas zin cik tā osram patiesībā. 

Jā, spriegums 231 parasti

 

Nekad neesmu iedziļinājies maiņstrāvai kā ir, no multimetra A rādījuma laikam būtu prātīgāk rēķināt? Tur no slodzes veida atkarīgs kam var kam nevar?

 

Link to comment
Share on other sites

Klau, ir kāda LED spuldze, kura ir inormāli strādājoša ar parastu dimmeri, kas paredzēts kvēlspuldzēm?

Link to comment
Share on other sites

Pirmkārt, LED nav aktīva pretestība. Varbūt tiešām vajag nedaudz zināšanas apgūt?

Otrkārt, es ne par fiziku. Jā, protams, ka ieliekot rezistoru strāva samazināsies un arī jauda gan patērējamā gan lietderīgi atdotā. 1V uz 1 omu dos 1 vatu, 1 volts uz 2 omiem dos 0.5W, no kuriem lietderīgā būs 0.25W (ua tās derīgās slodzes). Riktīgs indigo ieteikums apgaismojuma patēriņa samazināšanai. Stulbiums! Tā vietā varbūt labāk ielikt 4 reizes vājāku lampu.

Treškārt... ai da nu nah... toč slinkums rakstīt par dimeriem un ledlampām, jo tāpat nebūs jēgas. N-tās reizes ir rakstīts, kas ir diode, arī LED tai skaitā.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , ieleja teica:

jāmeklē pēc

 

dimmable LED light bulb

Pag, es ne par to - tipiski dimmējamiem LEDiem ir savs regulators, es jautāju par to vai kāds ir atradis dimmējamu LED spuldzi, kas korekti strādā ar kvēlspuldzes dimmeri? Es 2 pamēģināju (OSram un Philips) - nea, mirgo un slēdzas no mirgošanas uz pilnu gaismu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , Racer teica:

ir kāda LED spuldze, kura ir inormāli strādājoša ar parastu dimmeri,

Es zinu, ka čipu ražotājiem ir risinājumi, bet tieši kādām nopērkamajām spuldzēm šie ir iekšā... HVZ

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , Racer teica:

Pag, es ne par to - tipiski dimmējamiem LEDiem ir savs regulators, es jautāju par to vai kāds ir atradis dimmējamu LED spuldzi, kas korekti strādā ar kvēlspuldzes dimmeri? Es 2 pamēģināju (OSram un Philips) - nea, mirgo un slēdzas no mirgošanas uz pilnu gaismu.

 

Man darbojas, vajag vienkārši vienu spuldzīti no visām ielikt kaut kādu mazjaudīgo 20W parasto. Pilnīgi līdz knapi kvēl nogriezt nesanāks, bet tuvu tam var. Jau kādus gadus 5 tā darbojas, ir OK.

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , abi teica:

 

Man darbojas, vajag vienkārši vienu spuldzīti no visām ielikt kaut kādu mazjaudīgo 20W parasto. Pilnīgi līdz knapi kvēl nogriezt nesanāks, bet tuvu tam var. Jau kādus gadus 5 tā darbojas, ir OK.

Man ir viena spuldze un dimmeris. 

Link to comment
Share on other sites

Nu tad atliek vien "rezistoru" piemeklēt, varbūt izdodas palaist arī ar ko stipri švakāku kā 20W. Manā gadījumā bij sešu spuldžu sistēma 6x 35/50W halogēni samainīta uz 1x20W halogēns + 5x10W un LED un to ka viena spuldzīte ir savādāka var pamanīt vien ja speciāli skatās, vienkārši drusciņ mazāk gaismas. Vairs īsti neatceros, sen tas bija, bet pieļauju ka ir arī 10W spuldzes un ar tādu jau vairs nedarbojās vai varbūt tad jau krita acīs ka viena spuldze savādāka. Toreiz dikti noņēmos ar visādiem variantiem, gadu cīnījos ar dažādām spuldzēm un slēgumiem, tad krāsa ne tāda, tad izkliedes leņķis, tad gaismas par maz, tad korpusā nevar nostiprināt tā kā vajag un pati pāreja notika no dimmējamiem 12V transformātoriem halogēniem uz dimmējamu 220V LED, saglabājot esošo dimmēšanas slēdzi. Patreiz ir lampiņas kas ir fiziski 5x lielākas par orģinālajiem halogēniem, fiziski piestiprinātas no augšas ārpus gaismekļa korpusa, virsreģipša telpā. Lampas stikliņa nobīde dziļumā sanāk ~1mm.

Labots - abi
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Racer teica:

vai kāds ir atradis dimmējamu LED spuldzi, kas korekti strādā ar kvēlspuldzes dimmeri?

Es lietoju lētās Philips dimmējamās GU10 no Depo. Kad pirku dzīvokli, dimmeris jau bija iebūvēts, tā kā nemācēšu teikt, kas tas par brīnumu, bet sākotnēji biju salicis halogēnspuldzes, kuras mainīju pēc izdegšanas uz LED. Tagad jau visas ir LED. Ķēdē ir 9 gab. Dimmēt var, tikai LED diapzons ir apmēram no 20 - 100%

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Jurkins teica:

Pirmkārt, LED nav aktīva pretestība

Atvainojos, ja kādu aizskāru?... LED vietā lasīt  LED lampa...

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 7 stundām , abi teica:

 

Man darbojas, vajag vienkārši vienu spuldzīti no visām ielikt kaut kādu mazjaudīgo 20W parasto. Pilnīgi līdz knapi kvēl nogriezt nesanāks, bet tuvu tam var. Jau kādus gadus 5 tā darbojas, ir OK.

āāa, tad šitā tu sakrāji kažokam?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Anonīms Alkoholiķis

Mums jau šķita ka tā ir tava telefona pēdējā bilde no "aizsaules", tad kad uz viņa apsēdies.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Starp citu, runājot par enerģijas mērītājiem.

 

Nesen mērot datora patēriņu uzrāvos uz tā, ka mērītājs sāka šausmīgi silt, jau pēc 10 sekundēm bija vienā pusē karsts un smirdēja pēc plastmasas. 

 

Nodomāju, ka problēma ar mērītāju... bet izrādījās, ka ne viss ir tik vienkārši - problēma bija dēļ tā, ka mērītāju biju ieslēdzis starp UPS un datoru, bet UPS man toreiz bija lētais, kas nedod tīru sinusu. Acīmredzot, dažiem enerģijas mērītājiem šāda veida strāva nepatīk. Tāds interesants eksperiments :) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...