Jump to content

Portatīvais dators līdz 850€, ieteikumi?


PeeterisSilent
 Share

Recommended Posts

Sveicināti!

Šobrīd esošais i5, 4210u; Geforce 820m; 8gb RAM portatīvais nav tik spējīgs, cik vēlētos.

Vēlos teikt stop mazam SSD apjomam, stop nespējai atskaņot 4k video, stop 2 diennakšu 1080p videoklipu apstrādei (renderošanai) un stop glancētam ekrānam, ja tas nav skārienjutīgs.

Galvenais - lai video apstrāde un datu pārraides ātrumi ir pēc iespējas veiklāki, ir klaviatūras apgaismojums, SSD > 250GB ar vai bez papildus HDD. 

 

Budžets ~850€, biju skatījies uz Lenovo Legion ar GeForce 1050, i7 /vēlāk papildināšu ar konkrētu modeli/

 

Varbūt boot'ieši var kaut ko ieteikt?

Kā parasti - labākais, ko var iegūt par šo cenu. :) Izskatu arī 'lietotus', bet ar garantiju variantus, ja nu kādam tādi ir.

Link to comment
Share on other sites

Pameklē ko vairāk par šo L340-15IRH. SSD, RAM kaut kad varēsi apmainīt pret lielāka apjoma "versijām".
Ja vēlies visam teikt "NĒ" uzreiz, tad Legion Y530:

  • 827 EUR: i7-8750H, GTX 1050, 8 GB RAM, 512 GB SSD
  • 855 EUR: i7-8750H, GTX 1050, 8 GB RAM, 512 GB SSD + 1 TB HDD
  • 877 EUR: i7-8750H, GTX 1050, 16 GB RAM, 512 GB SSD

 

Un, ja nav iebildumi pret detaļu maiņu un vēlies iekļauties tajos 850EUR, tad Lenovo Gaming 330 (1 gada garantija), kam RAM nomaini uz 16 GB un HDD ⭢ SSD.

Labots - itanium
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

PeeterisSilent

Izskatās, ka L340-15IRH ir labākais variants ilgtermiņā.
Legion portu izvietojums aizmugurē ir daudz parocīgāks un pati ierīce izskatās, manuprāt, labāk.
Tomēr šoreiz svarīgas ir iekšas.
Varbūt kāds var dalīties pieredzē par abiem modeļiem?
Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Pats ikdienā mājās lietoju Acer black Edition 17.3 collu portatīvo. Izmantoju gan spēlēm, gan filmām, gan foto apstrādei. Un tad jau man šķiet, ka 17 collas ir par mazs ekrāns priekš spēlēm un foto apstrādes (filmas laižu uz TV). Ja darbojies ar video apstrādi, vai nevajag domāt vismaz par 17 collām, nevis 15?

Link to comment
Share on other sites

PeeterisSilent
Pirms 1 minūtes , energys teica:

Pats ikdienā mājās lietoju Acer black Edition 17.3 collu portatīvo. Izmantoju gan spēlēm, gan filmām, gan foto apstrādei. Un tad jau man šķiet, ka 17 collas ir par mazs ekrāns priekš spēlēm un foto apstrādes (filmas laižu uz TV). Ja darbojies ar video apstrādi, vai nevajag domāt vismaz par 17 collām, nevis 15?

Var pieslēgt pie ārējā displeja, bet 17 collas nēsāt līdzi mugursomā dienu - diez kas nav.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ja negribi katru dienu apkārt nēsāt trnežieru zāles aprīkojumu, tad ņem kaut ko 12-14collās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , PeeterisSilent teica:

Var pieslēgt pie ārējā displeja, bet 17 collas nēsāt līdzi mugursomā dienu - diez kas nav.

Ja jānēsā riņķī, tad jāskatās uz mazāku. Es savu gan nestaipu, izmantoju kā galda datora aizstājēju - nevajag monitoru, nav jāmeklē vieta kastei + mazāk štromi rij un ir klusāks :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Anonīms Alkoholiķis teica:

Ja negribi katru dienu apkārt nēsāt trnežieru zāles aprīkojumu, tad ņem kaut ko 12-14collās.

Tajā budžetā 13.3/14 vajadzēs upurēt jaudu. Ja nav iebildumu, piemēram, pret i7-8XXXU vai atteikšanoss no gana jaudīgas diskrētās video kartes, tad daži varianti ir.

Ne-ultrabooki, no kuriem pie lielām jaudām es izvairītos, svērs kādus ~500 g mazāk. Mazāks svars un mobilāks vai lielāka jauda - tas jau autoram pašam jāizvēlas. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

17 collu laptopam galvenā problēma apkārt staipot nav svars, bet gan izmērs, jo parasti mugursomā somā neder. Un to es varu apgalvot kā ilggadīgs 17'' laptopa lietotājs... 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

PeeterisSilent

Es zinu, ka ultrabuku, 12-14 collu portatīvajos jaudas nav, ja vien budžets nav pāri 1000, un arī ne diži vieglāki, tādēļ vieglāk aprast ar 2.2kg mugursomā un datora vieglumu kā faktoru diskusijā nenorādīju. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
PeeterisSilent

Lai neveidotu jaunu tēmu, neliels update - esmu iegādājies augstākminēto

2019.09.4. , 13:15, itanium teica:

L340-15IRH

Korpusa kvalitāte ir augstākam, nekā šķita pēc bildēm. Ar 4k video apstrādi tiek galā. Žēl, ka nepieciešams speciāls Lenovo adapteris, ja vēlies pieslēgt standarta SSD vai HDD, kas maksā no oficiālā support'a simtus, bet neesmu iedziļinājies, pašlaik ar 256GB un ārējo HDD pietiek.

Pietrūkst SD kartes slots (tomēr par to jau zināju iegādes brīdī) un, nepatīkami pārsteidza, Line-In neesamība. Manā vecajā Dell'ā austiņu, mikrofonu un In-Line ports bija apvienots vienā 3,5mm ligzdā. Arī 2x USB porti ir diezgan maz, tādēļ, ja kāds ir saskāries ar šādām situācijām un ir atradis risinājumus - dokstacijas, HUB'i, tad labprāt uzklausītu.

 

Par RAM - jā, tas gaidīt ilgi nevarēs.
Support lapā norādīts - 

Memory
?
Up to 16 GB DDR4 2400 MHz 

 

Tātad, cik saprotu, uz 2666MHz un vairāk varu necerēt. 1x RAM modu;la vieta noteikti ir šī portatīvā datora vājākā vieta.
Tl;dr - Kāds pārdod 16GB, 2400MHz RAM moduli? Kā izvēlēties piemērotāko? 

Paldies!

Update: 
Uzgāju info, ka šajā portatīvajā 4GB ir 'uzlodēti' un lietotājs var pievienot vēl līdz max 16GB. Tātad, kopā iegūstami 20GB? Interesants risinājums. Pāris lapās šim PC piedāvā iegādāties 2666MHz moduļus ar norādi, ka tie ir savietojami. Pieņemu, ka šīs lapas vienkaŗši neiespringst uz precīzas info norādīšanu, vai es kaut ko nezinu? :)

Labots - PeeterisSilent
Link to comment
Share on other sites

Tam Mac arī būs i7-9750H un vai tas spēs to nodzesēt?

Pirms 38 minūtēm , PeeterisSilent teica:

Žēl, ka nepieciešams speciāls Lenovo adapteris, ja vēlies pieslēgt standarta SSD vai HDD, kas maksā no oficiālā support'a simtus,

Var sīkāk par šo?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...