Jump to content

TA, jeb ikgadējā tehnisā apskate


matrixxxx
 Share

Recommended Posts

Man ir jautājums. Vecā mašīna stāv garāžā ar gadu jau neizietu tehnisko apskati (2018. gadā nodoklis samaksāts). Biju iedomājies, ka var auto noņemt no uzskaites un tas paliek kā nekustīgs priekšmets. Līdz ar to arī nebūtu nodoklis jāmaksā. Iekš ecsdd mēģināju noņemt no uzskaites, bet man prasa ceļa nodokli maksāt. Tad es vairs neko nesaprotu. Ja auto ir noņemts no uzskaites tātad nevar legāli pārvietoties, bet ceļu izmantošanas nodoklis man ir jāmaksā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Zoom teica:

Biju iedomājies, ka var auto noņemt no uzskaites un tas paliek kā nekustīgs priekšmets

To jau vajadzēja izdarīt, kad tas tika nolikts garāžā..?

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Painteresējies par variantu nodot lūžņos. Oficiālajos punktos (saraksts CSDD mājaslapā). Ja kaut ko nejaucu, tajā gadījumā ceļu nodokli neprasa.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

uzskati ka ir normāli decembrī iziet apskati, tad līdz nākošā gada decembrim braukt nemaksājot nodokli un decembrī nodot šrotā? ;)


Pirms 40 minūtēm , Stasss teica:

To jau vajadzēja izdarīt, kad tas tika nolikts garāžā..?

Tev gan visa dzīve paredzama, ne? Domāju, ja cilvēks ir tik stulbs ka zin ka noliks mašīnu uz gadu garāžā no sākuma nepainteresēties kas pēcāk būs jāmaksā- ir jāmaksā!!! Bet domāju, ka ne ar nodomu mašīnas tiek noliktas ilgstošā stāvēšanā ;)

  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

A kur izlasījāt, ka nav jānomaksā nodokļi? 

Cik zinu tad nodot var bez papildus samaksas (+ iegūt naudu par nodošanu), bet nodokļi par eksplotēto laiku ir jāsamaksā, un tas varētu būt uzskatāms tas laiks, kamērt mašīnai ir tehniskā apskate. Ja neesi noņēmis no uzskaites- pats vainīgs.

Kādreiz cik atceros bija jāmaksā par 3 vai vairāk gadiem.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , Spox teica:

Bet domāju, ka ne ar nodomu mašīnas tiek noliktas ilgstošā stāvēšanā

Tajā kantorī nevienam tavi nodomi neinteresē, laiks pagājis, lieta nav izdarīta - maksā ragā.. Matemātika elementāra.

Link to comment
Share on other sites

pričom tas kantoris?!!! es par tevi (ne tevi) kurš noparkoja mašīnu garāžā!!! Ja tu to paredzi- tad maksā, ja neparedzi tad tas neatbrīvo no atbildības.


Rekur apspriesta tēma 4gadus atpakaļ kad bija jāmaksā par daudziem gadiem- https://boot.ritakafija.lv/forums/index.php?/topic/161985-nodokļi-mašīnai-kura-nav-ceļu-apritē-4-gadus/

 

 

Tagad cik zinu jāmaksā laikam tikai par max pēdējo gadu un skaitītājs neiet uz priekšu.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , snukurins teica:

Ir vesala kaudze lielu auto ar lieliem motoriem kurus izmanto pāris mēnešus gadā un nelielu km nobraukumu.

skatos, ka esi rediģējis ierakstu jau pēc vairākiem ierakstiem :(

Ar tiem lielajiem motoriem un mazajiem km gadījumā nedomā kaut kādu lauktehniku vai tml?! Varbūt arī tas likums jāpalasa, ka cik km rādiusā ap savu īpašumu nevajag nekādas apskates vai nodokļus? Davai konkrētus piemērus, kur tev nepamatoti 8l hummeram nobraucot 1km gadā lika samaksāt ahūno nodokli!


Pirms 2 minūtēm , Stasss teica:

Pārlasi vēlreiz kas ko raksta un tad bredzij..

tu citēji mani- es tevi, kas tieši jāpārlasa?!

kas tas vispār par vārdu  '' bredzij'' ?

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Un vēl, es tā skatos ka te jaucam divas dažādas lietas -

1.noņemšanu no uzskaites,

2.norakstīšanu.

 

Tikai noņemot no uzskaites, protams ka nodoklis līdz šim brīdim būs jāmaksā.

Ja noraksta (turpmāk šo auto vairs nevar reģistrēt), pieļauju ka nodoklis nav jāmaksā. Bet nez, kā tur īsti. NAV JĀMAKSĀ

Labots - Stasss
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Šobrīd arī slinkums meklēt likumus, bet domāju, ka nav starpības, jo kā jau rakstīju, būtu neloģiski, ka gadu var nobraukt nesamaksājot nodokli, ja mašīna tiks nodota metāllūžņos 

 

 


Par noņemšanu no uzskaites saskāros pāris gadus atpakaļ nopērkot mašīnu ar tikko izietu TA :) biju pilnīgi pārliecināts, ka nodokļi līdz gada beigām par auto ir nomaksāti, jo šogad izieta apskate, bet izrādās NĒ! Var noņemt no uzskaites teiksim janvārī un vēl mēnesi braukt, arī mierīgi iziet TA, jaunais īpašnieks (kā mans gadījums) svētdienā mašīnu paņem savā pārvaldībā un nedēļas laikā ierodas csdd uzlikt uzskaitē uz sava vārda auto, un no tevis paprasa samaksāt nodokli par atlikušajiem  11 mēnešiem :) pat csdd darbiniece pajautāja- jūs appisa? :D 

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Spox teica:

būtu neloģiski, ka gadu var nobraukt nesamaksājot nodokli, ja mašīna tiks nodota metāllūžņos

Loģiski, neloģiski, bet tā bija. Dažus gadus atpakaļ, točno, nebija nododot metāllūžņos jāmaksā nodoklis. Rīt pa dienu var uzzvanīt uz CSDD info tālruni un apjautāties, kā ir tagad.

Pareizi biedrs Stasss atzīmēja - šrotā nododot, mašīna tiek norakstīta, mašīnas mūžs beidzies. Noņemšana no uzskaites ir savādāk.

Link to comment
Share on other sites

Nesaprotu vienalga. 2018. gada 20. septembrī mašīnai beidzās tehniskā apskate. Tika nolemts, ka neremontēs un nedaudz "pamarinēs". 2018. gadā es samaksāju par uzlīmi, par skati, ceļu nodokli un nodevu par nodokli (laikam).  Sanāk, ka esmu samaksājis 2018 - 2019 gada periodu? Maksā jau nodokli uz priekšu par nākamo gadu? Ja jā, tad kādā sakarā man būtu jāmaksā 2019. gada nodoklis, kurš tika jau samaksāts 2018. gadā?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Zoom teica:

Maksā jau nodokli uz priekšu par nākamo gadu?

Nodokli maksā par tekošo gadu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tu maksā par esošo gadu. Ja maksā 2018.gada decembrī tad maksā uz atpakaļ par 2018.gadu. Ja maksā 2019.gada janvārī, tad maksā uz priekšu līdz 2019.gada decembrim.

Tu nekādi esošajā gadā nemaksā par nākošo gadu uz priekšu. csdd kalendārais gads ir no 01.01. līdz 31.12

  • Patīk 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Zoom teica:

Maksā jau nodokli uz priekšu par nākamo gadu?

Nē. Kad ej skati, tad samaksā par to gadu, kurā skati izej. Man vienai mašīnai skate oktobrī, kad skati iešu, tad samaksāšu nodokli par 2019. gadu. Ja, piemēram, tagad es to mašīnu izdomātu noņemt no uzskaites, man nāktos maksāt nodokli par 2019. gadu no 1. janvāra līdz šodienas datumam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , vvv teica:

. Ja, piemēram, tagad es to mašīnu izdomātu noņemt no uzskaites, man nāktos maksāt nodokli par 2019. gadu no 1. janvāra līdz šodienas datumam.

Ne gluži :) precizējam- līdz šī mēneša beigām. csdd neskaita dienas, bet gan mēnešus ;)

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , ieleja teica:

 

gatavs atzīt savu maldīšanos, bet šaubos vai eksistē tāds juridisks jēdziens vai statuss - transporta līdzekļa norakstīšana, norakstīts transporta līdzeklis

 

https://www.csdd.lv/transportlidzekla-norakstisana-vieglie-auto-kravas-auto-lidz-3-500-kg-tricikli-vai-kvadracikli/vispareja-informacija

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Spox teica:

Kur tieši ir tāds juridisks jēdziens? Tavā linkā nav ;)

Tādā gadījumā es laikam neizprotu, ko Jūs no manis gribat..:biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Sākās. Kāda jums starpība, ir tam vārdam «norakstīšana» apakšā juridiska definīcija vai nav. Valsts iestāde CSDD tādu vārdu lieto, i fsjo. Stasss iedeva linku uz CSDD, kurā aprakstīta tā «norakstīšana», vai tad ar to nepietiek.

Link to comment
Share on other sites

Re, turpat no Stasss linka, lapā par maksājumiem:

 https://www.csdd.lv/transportlidzekla-norakstisana-vieglie-auto-kravas-auto-lidz-3-500-kg-tricikli-vai-kvadracikli/maksajumi

Citēt

Norakstot transportlīdzekli, transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodoklis nav jāmaksā.

 

 


Tātad nav tagad jāmaksā nodoklis nododot mašīnu šrotā.

 


Pirms 3 minūtēm , Spox teica:

@vvv Tev ir starpība cik maksā degviela?

Protams, ka ir. A kas?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , snukurins teica:

Tak runa nav par tādiem mēsliem kā ,,āmurs,, bet gan par ZIL130.Un runa nav par krāna staipīšanu bet gan par darba efektivitāti.

Kāda tieši ir darba efektivitāte ar viņu? Tu ar viņu pārvietojies pa koplietošanas ceļiem?!

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , vvv teica:

 

Protams, ka ir. A kas?

 

Kāda tieši starpība? Skaties uz cenu un domā vai šodien iet uz darbu ar kājām vai braukt ar mašīnu? Vai šovasar aizbraukt uz jūru ar mašīnu vai ar riteni atkarīgs no degvielas cenas? Pastāsti, lūdzu kā tieši tevi ietekmē degvielas cena. :)

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Es tagad laikam iebraucu..

Laikam itkā sanāk, ka transportlīdzeklis nevar būt vienkārši norakstīts un stāvēt garāžā, lai parādītu mazbērniem..

Bet tam es neticu. Jā, CSDD to varbūt nesludina, bet tās domāju ka ir muļķības.

Aizbraucu uz CSDD, pasaku, ka man tā vāģa vienkārši vairs nav.. Ko es tagad, piedzemdēšu viņu? Vai arī turpināšu nalogu maksāt? Nez, bet šaubos...

Link to comment
Share on other sites

Es netā uz ātro neatrodu. Domāju ka jāuzzvana darbalaikā šiem un jāuzjautā kā ir-  2018.gadā teiksim septembrī izgāju apskati, samaksāju nodokli par visu 2018.gadu. Šogad (2019.) augustā nošķīlu automašīnu un gribu vest uz tolmetu, man ir kaut kāds nodoklis jāmaksā? vai es es 8 mēnešus novizinājos bez ceļa nodokļa un kā kompensāciju par auto zaudējumu, csdd man atlaiž parādu par šo 8 mēnešu koplietošanas autoceļu nodokļa parādu :D

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Spox teica:

Domāju ka jāuzzvana darbalaikā šiem un jāuzjautā kā ir

Man šķiet, ka viņu info tālrunis arī brīvdienās atbild. Kaut kā atceros, ka tiku šos svētdienā sazvanījis.

Pirms 16 minūtēm , Spox teica:

Kāda tieši starpība? Skaties uz cenu un domā vai šodien iet uz darbu ar kājām vai braukt ar mašīnu? Vai šovasar aizbraukt uz jūru ar mašīnu vai ar riteni atkarīgs no degvielas cenas? Pastāsti, lūdzu kā tieši tevi ietekmē degvielas cena.

Ko tur stāstīt. Nebraukāju es daudz, degvielas cena neietekmē manus braukāšanas paradumus. Bet, ja, piemēram, man pa ceļam sanāk Siguldas Neste (tur esmu ievērojis tradicionāli zemākas degvielas cenas kā citur), tad piepildu Siguldas Nestē pilnu bāku, ar par kādiem pāris centiem lētāku degvielu kā citās Nestes tankštellēs. Vobšem, nav tā, ka neskatos uz degvielas cenām, skatos, tad, laikam, sanāk, ka ir starpība.

Link to comment
Share on other sites

To ka viņas ir nedrošas piekrīt ne tikai tās 100 galvas, bet vēl apmēram 70% tikai Latvijas iedzīvotāju, nerunājot par pasauli. Tu dzīvo savā pasaulē un tavi uzskati neatbilst citiem, tad kam īsti ir taisnība? :)

Un kā tieši tiek stimulēts? Paceļot nodokli? Un nezinu gan, ir zināmas mašīnas kuras ir  jaunākas un nodoklis ir lielāks, nekā vecākām mašīnām.

Pie tam tu par ko strīdies? Par to ka nedrošas? par to ka lieli motori? par to ka maz km nobrauc? 

JĀ, es nevaru tevi saprast, kad katrā atbildē ir cits un manuprāt nesaistīts teksts!!!!

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , snukurins teica:

Par šito var domāt tikai tie kam ,,āmurs,, ir mašīna.Mums tādu problēmu nav,uz jūru neviens nebrauc.

a tiem kas dzīvo Bauskā un ir 1.4D un gribas uz jūru? ko tieši man darīt? pārvākties pie tevis vai pirkt āmuru? jeb izslēgt sev to prieku kā jūra?

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

ai, ai, ai @vvv- vienā tekstā- ''Protams, ka ir'' otrā tekstā ''degvielas cena neietekmē manus braukāšanas paradumus'' :)

Ja ir pa ceļam un var ieekonomēt pielejot pilnu bāku ir ok, ja zini cik maksā degviela :D Un cik uz pilnu bāku ieekonomē 2€? JA pa ceļam ok, bet ja nē, tad tam ne tikai nav jēga, bet arī minusi :D

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , snukurins teica:

Varbūt vajadzētu saprast ka īpašums mūsdienu Latvijā nav kvadrāts 100x100 metri bet gan 20 kvadrātkilometri kur krustām šķērsām pa vidu ir desmitiem citu īpašnieku.

 

Tieši tā!!!! Palasi likumu!!! Kāds vispar sakars ar 100x100m2 ?!? Runa ir par tavu īpašumu un rādiusu ap to! Pamēģini ne tikai visu nolikt, bet arī palasīt, varbūt nav tik traki ;)

 


Just now, snukurins teica:

Man vismaz neietekmē.Pat nezinu cik ;šamā maksā tagad.

Es nekad neesmu zinājis ;)

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...