Jump to content

No cik sākas ciešamas klaviatūras?


druviesis
 Share

Recommended Posts

Man palūdza ieteikt biroja darbiniekiem kādus klaviatūru modeļus. Godīgi sakot, neorientējos low-end un vidusmēra klaviatūru jomā. No cik sākas puslīdz normālas? Skatos, ka lētākās salidzini.lv ir par 2,5 EUR. Diez vai par tām man teiks paldies. Nevajag ne kodētājiem, ne ātrrakstītājiem, tikai sekretārēm uzklabintā dažus dokumentus, atbildēt uz e-pastiem un pasērfot. Pārtērēties negribas, tajā pašā būtu jauki sagādāt meitenēm komfortablus darba apstākļus.

 

(USB. Wireless neredzu jēgu stacionārajiem datoriem.)

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

ņemot vērā kā lētais gals ir baigā laimes spēle, 

 

var būt ļoti grūti nospiežami, vai ārprātā graboši, vai nenormāli skaļš SPACE - ieteiktu nolikt uz galda imitēt kā uzrakstīšanu, ne ņemt pēc online ieteikumiem. 

 

apgriezu riņķi savu, tagad rakstu uz antīkas Logitech Deluxe 250, ir daudzmaz ok. 

Link to comment
Share on other sites

druviesis

Paldies par ieteikumiem! No bezvadu gan atturēšos, manuprāt vienas neērtības (jāmaina baterijas).

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 44 minūtēm , ju teica:

Tā nu gan ir viena varen neglīta klaviatūra.

 

Reku brendota Dell ar visu peli. Salīdzinoši glīta. Iepriekšējā ofisā tādu lietoju, ir OK. Nekāds ātrakstītājs neesu, pa lielam ikdienas programmēšana, bet baterijas nemainiju nekad, nostrādāju tur vairāk kā gadu. https://www.1a.lv/datortehnika_preces_birojam/periferija_programmatura/klaviaturas/dell_km636_wireless_keyboard_mouse_us. Ar vadu vai bez peles bus lētāk, bet 2019. gadā likt ar vadiem un tad ar viņiem cīnīties uz galda man liekas ir mazohisms, kā pats saki ofisa meitenes priecīgas nebūs un komfortablus apstākļus nesagādāsi.

 

Tagad lietoju šādu. Arī jau vairāk kā 1.5 gadus un baterijas mainijis neesu. Izskatās OK, darbojas labi.

https://m79.lv/datortehnikasaksesuari/klaviaturas/microsoft-wireless-desktop-900?utm_source=salidzini&utm_medium=ad_item#

 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 35 minūtēm , druviesis teica:

No bezvadu gan atturēšos, manuprāt vienas neērtības (jāmaina baterijas).

es arī agrāk tā domāju un atturējos, līdz šogad nopirku bezvadu komplektu.. lieki teikt, ka vairāk kā pusgads pagājis, bet baterijas vēl nav mainītas.. ražotājs tipa norādījis, ka pelei tur laikam gadam pietiek, klavierei pusotram.. vai otrādi..

 

 

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

Reku brendota Dell ar visu peli

šāds komplekts man darbā... ideāls komplekts.. tiesa manējais ar vadiem..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Drošivien kad nopērk kautākas ķīniešu vai mega spēļu klaviatūras ar RGB lediem vai ieliek lētākās baterijas, tad arī sanāk bieži mainīt.

Mājās man ir Logitech bezvadu un klaviatūrais baterijas mainijis neesu jau vairākus gadus, pelei gan esu mainijis, bet neatceros kad.

Link to comment
Share on other sites

Ir kādi ieteikumi, ja vienu un to pašu klaviatūras + pele kombo ik palaikam izmantoju 3 datoriem (vienlaicīgi tikai 1 ieslēgts)? Vienam no datoriem nav BT, ko, protams, varētu arī atrisināt.

Link to comment
Share on other sites

druviesis
Pirms 41 minūtēm , AndrisBB teica:

Ar vadu vai bez peles bus lētāk, bet 2019. gadā likt ar vadiem un tad ar viņiem cīnīties uz galda man liekas ir mazohisms, kā pats saki ofisa meitenes priecīgas nebūs un komfortablus apstākļus nesagādāsi.

Varbūt es klaviatūru lietoju nepareizi, bet kas tur daudz ko cīnīties ar vadu? :) Manuprāt klaviatūru noliek uz galda pareizajā vietā un tad lieto gadiem… Goda vārds, neredzu problēmu.

 

Ja kāds nāk uz darbu ar savu laptopu, tad jā, protams ērtāk, ka nav katru dienu jāsprauž iekšā – ārā USB vads.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

ImissimI

40-50 EUR par klavieres un peles kombo, kur pele ir normāla (10+cm gara) izmēra man liekas zemāk nevajag krist.

Tie dokumentu grabinātāji tikai domā, ka viņiem jau neko tur lepni nevajag utt., jo reku tak katrā rimčikā pa piečuku var nopirkt peli un labu labo datorbeņķi pa 50 jyskā vai cenu klubā.

 

Nopirkt labu perifēriju kompim, tas ir tik tups un vienkāršs veids kā uzlabot produktivitāti, ka ja tas ir bizness, tad grēks nedarīt.

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

ImissimI

apstiprinu - tas pats ar pelēm, iz pieredzes, pāris tādas mētājas pagrabā, kastē. (:DD labi izklausās)

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

 

tieši logitech highend pelei akumulators velk līdz nedēļai, budžeta pelei jā nezinu ap gadu. 

budžeta logitech klavierei arī ap ap gadu laikam, bet nelietoju, jo pogas neērtas, priksti keras

 

rakstu gan neskatoties un diezgan ātri klapēju, (arī skaļi) tādēļ graboši space uztrauc

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 9 minūtēm , snukurins teica:

Es izvēlos Logitech un viss ir labi.

Pa lielam tur lielas starpibas vai tas ir Logitech, Dell vai Microsoft nav. Tikuntā tās peles/klaviatūras ir taisijis viens razotājs, ja attaisa vaļā, tad var reizēm redzēt ka pat iekšas paslikojuši pamainīt un ir identiskas. Tik cik katrai firmai dizains savs, lai iekļautos kopējā modeļu klāstā.

 

Link to comment
Share on other sites

portablī peles uztvērēju nevar atstāt, jo var gadīties ka tas ir powered, un uztvērējs pamodina datoru somā un nosēdīna bateriju, 
ar dāžādiem uztvērējiem un datoriem ir bijuši DAUDZ gadījumi šāda veida.

 

logitech unifieng  ir ierobežots pārošanās skaits ar dažādām ierīcēm 45 vai tamlīdzīgs. tādēļ baigi staipīt apkārt neplānot.

 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 1 minūtes , Usins teica:

rakstu gan neskatoties un diezgan ātri klapēju, (arī skaļi) tādēļ graboši space uztrauc

Jā, ir man kolēģis darbā kuram patīk pirkt visādus lētus $ūdus un daudzīt pa klavieri. Nācās pa kluso izmest viņa klaviatūru un tad tēlot ka neko nezin, savādāk strādāt nebij iespējams. 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Agrāk bija logitech bezvadu klaviere ar peli (komplekts). Nu ne visai. Kad pārslēdzu PC uz TV un apsedos dīvānā, tad bieži klaviere gļukoja un nerakstīja vai ar baigo aizturi rakstīja (attālums ap 3m). Kaut kā diezgan bieži sanāca tieši klavierei bačas mainīt (nepirku lētās) un pēc garantijas beigām arī pie PC sāka gļukot un brīžam nerakstīja. Tad pārgāju uz klavieri ar vadu un kad nobeidžas arī bezvadu pele, tad nopirku atsevišķi bezvadu peli. Un nekāda vaina.

Tagad ir arī vēl viena bezvadu klaviere, ko smart TV deva līdzi. Šī pagaidām darbojas (vispār reti tiek lietota pie TV) :)

 

Tā kā secinājums ir kā paveicas ar tiem bezvadu izstrādājumiem. Ja tiešām nav plānots, ka darba vieta regulāri jāmaina, tad var klavieri ņemt arī ar vadu. Peli ar vadu gan neatbalstu, jo darbā tāda joprojām ir un brīžam pat liekas, ka tā vada dēļ tik labi nepārvietojas uz to vietu, kur vajag.


Pirms 5 minūtēm , Usins teica:

 

tieši logitech highend pelei akumulators velk līdz nedēļai, budžeta pelei jā nezinu ap gadu. 

budžeta logitech klavierei arī ap ap gadu laikam, bet nelietoju, jo pogas neērtas, priksti keras

 

rakstu gan neskatoties un diezgan ātri klapēju, (arī skaļi) tādēļ graboši space uztrauc

highend pelei noteikti ir divi režīmi - kad pārslēdzas uz mazāk precīzo / jūtīgo, tad tur vairākus mēnešus un atšķirību īsti nejūtu šajos režīmos.

Link to comment
Share on other sites

par pelēm nebija jautājums bwt, tikai kb - tā lai nepeldam prom

 

pats gribētu pamēģināt logitech low profile dārgo sērīju, kādreiz bija tāda ar solar cell, cik paspaidīju bija sajūsma, bet maks neveras uz to ciparu. 


Pirms 5 minūtēm , energys teica:

highend pelei noteikti ir divi režīmi - kad pārslēdzas uz mazāk precīzo / jūtīgo, tad tur vairākus mēnešus un atšķirību īsti nejūtu šajos režīmos.

perfomance mx un vēl iepriekšējām un šķiet arī nākamam modelim neredzējis

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Nu vismaz man klava pele iet kādus gadus 5+, tad ja izdala summu uz periodu, nav vairs baigā starpība starp 10 50 100.

Link to comment
Share on other sites

druviesis
Pirms 6 minūtēm , Usins teica:

portablī peles uztvērēju nevar atstāt, jo var gadīties ka tas ir powered, un uztvērējs pamodina datoru somā un nosēdīna bateriju, 
ar dāžādiem uztvērējiem un datoriem ir bijuši DAUDZ gadījumi šāda veida.

Man jau liekas, ja grib bezvadu, tad bluetooth, lai laptopā nekas nav jāsprauž.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Tā nu gan ir viena varen neglīta klaviatūra.

Pirmā gadījās tajā lapā ?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Usins teica:

perfomance mx un vēl iepriekšējām un šķiet arī nākamam modelim neredzējis

 

Nu vismaz manam modelim ir: G603

Bet, tas varbūt uzreiz pacels jautājumu, ka tā nav highend, bet gan gaming pele :)

Link to comment
Share on other sites

matrixxxx

@ju es ar Tevis ieteikto klavieri nošautos.

 

Man galvenais: abi garie Shift, garais Back, lielais Enter, un lai starp numpad un bultām varētu īkšķi normāli nolikt.

Par grabēšānu, neesmu tādu klavu redzējis kura birojā varētu traucēt.

Mājās naktī gan sieva uz mani lamājas par klabināšanu.

 

 

71Fog92hgtL._SL1500_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , matrixxxx teica:

Man galvenais: abi garie Shift, garais Back, lielais Enter

Pie mums nopērkamajām Logitech tas nebūs. Logitech, cik redzēts, vienmēr ar ISO izkārtojumu pie mums. Ja Logitech vajag ar garo Shift, tad jāsūta no Amerikas.

Varbūt es kļūdos.

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Pieļauju, ka nemaz nevar atrast klavieri, kas piemērota visiem biroja darbiniekiem. Katram savs, birojā  izmēģināju kādas padsmit Dell, Microsoft, Logitech klavieres, it kā nekādas vainas, bet kad jāraksta daudz un ātros tempos, stiepju no mājām Roccat Vulcan Aimo 120, rakstīšanas ātrums palielinās par trešdaļu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Mielestapa teica:

stiepju no mājām Roccat Vulcan Aimo 120

Nav bail, ka kāds var nospert?

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa
Pirms 2 minūtēm , vvv teica:

Nav bail, ka kāds var nospert?

Tā klaviere izskatās diezgan ķēmīga, kolēģi iet garām ar līkumu, ilggadējā grāmatvede pat krustu pārmet, garām ejot.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Mielestapa teica:

Roccat Vulcan Aimo 120

:dribble:es, laikam, tagad zinu kādu klavieri es sev gribu...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ciešama klavieres cena ir sākot no 3 eiro, cik nu tā ir ciešama, tas ir individuāli. Pamēroties: man ir kaut kāds bezvārda defender bezvadu komplekts pa 8 ēriki, baterijas pusotru gadu nav mainītas, toties ir mans mīļais klasiskais enter taustiņš - dēļ tā iztrūkšanas neciešu Logitech tastatūras ražojumus, izņemot peles :)  

Link to comment
Share on other sites

shadow118
2019.08.30. , 10:47, energys teica:

Kad pārslēdzu PC uz TV un apsedos dīvānā, tad bieži klaviere gļukoja un nerakstīja vai ar baigo aizturi rakstīja (attālums ap 3m). Kaut kā diezgan bieži sanāca tieši klavierei bačas mainīt (nepirku lētās) un pēc garantijas beigām arī pie PC sāka gļukot un brīžam nerakstīja.

 

Tur rūteris nebija kaut kur tuvumā? Ir redzēts, ka tas reizēm traucē to bezvadu klavieres signālu. Ir bijis, tā kā tu saki, ka bremzē un gļuko, bet pārspraužot kādā citā USB un pabīdot pašu peli/kb bik tālāk viss normāli (tas ar Logitech MK220)

Link to comment
Share on other sites

Es izvēlētos klaviatūru ar vadu - nu tiešām, to tak ikdienā nejutīs, nav jau pele, kura visu laiku ir jābīda un vads varētu arī kaut kā traucēt.

Par Logitech lēto galu - visādi bezvadu komplekti, neieteiktu, jo pēc gada vai pusotra pelei sāk neslēgties kāds no taustiņiem (šī vaina arī ir novērota arī tās firmas lētajām vadu pelēm).

Par klaviatūrām - man jau liekas, ka visas +/-  membrānas tipa ir vienādas, nu protams ne kaut kāda maximas westrom. Ja grib izvirst un pirkt mehānisko, tad tur ir jau jāiedziļinās niansēs (šajā gadījumā ofisā neviens mehānisko nepirks)

 

Labots - xp
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, xp teica:

Es izvēlētos klaviatūru ar vadu

Man lielizmēra teļļuks ir sajūgts ar datoru - ir tik ērti paņemt klavieri un peli gultā. Bet nu nekādā ziņā tas neattiecas uz ofisa žurkām. :)

Link to comment
Share on other sites

2019.08.30. , 09:44, AndrisBB teica:

Reku brendota Dell ar visu peli. Salīdzinoši glīta. Iepriekšējā ofisā tādu lietoju, ir OK. Nekāds ātrakstītājs neesu, pa lielam ikdienas programmēšana, bet baterijas nemainiju nekad, nostrādāju tur vairāk kā gadu. https://www.1a.lv/datortehnika_preces_birojam/periferija_programmatura/klaviaturas/dell_km636_wireless_keyboard_mouse_us.

Pēc Andra ieteikuma arī paņēmu km636, bet pieredze pilnīgi citāda - pelei gadā vairākas baterijas tomēr jānomaina, klaviatūrai sanāk mainīt daudz biežāk.

Klaviatūrai nopirku lādējamās baterijas (eneloop pro, BK-4HCDE/4LE), bet nu ir jāpiešaujas, ka brīdī, kad kāda poga "nespiežas" (piemēram, spied Esc, lai aizvērtu kādu logu, bet logs ne pa kam negrib vērties ciet, vai arī kāds no burtiem pārstāj rakstīties), varbūt vienkārši pienācis laiks mainīt bateriju. Pēc mazāk kā 2 gadu lietošanas sāka sprūst ctrl un tab pogas, radot interesantus "efektus".

Pelei kaut kādā brīdī sāku likt iekšā pusizlietotās baterijas - kaut kādā ziņā labi, netiek mestas ārā "puspilnas" baterijas.

 

2019.08.30. , 09:49, itanium teica:

Ir kādi ieteikumi, ja vienu un to pašu klaviatūras + pele kombo ik palaikam izmantoju 3 datoriem (vienlaicīgi tikai 1 ieslēgts)? Vienam no datoriem nav BT, ko, protams, varētu arī atrisināt.

Ja USB ports viegli pieejams, tad var uztvērēju pārspraust.

 

2019.08.30. , 10:32, druviesis teica:

Manuprāt klaviatūru noliek uz galda pareizajā vietā un tad lieto gadiem… Goda vārds, neredzu problēmu.

Kura ir tā "pareizā" vieta? Varbūt arī krēslu jāieregulē "pareizajā" augstumā, jānoliek "pareizajā" vietā, jāieņem "pareizo" pozu un tā tad arī jāsēž gadiem ilgi?

Man klaviatūru sanāk bīdīt diezgan bieži, kā nu kurā brīdī ir ērtāk.

Man, starp citu, atmiņā iesēdies, ka ir gadījies strādāt ar "vadainu" klaviatūru tādā darba vietā, kur tas vads bija par īsu. Grozies kā gribi, tādu nu nekādi nevar nolikt "pareizajā" vietā.

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , shadow118 teica:

Tur rūteris nebija kaut kur tuvumā? Ir redzēts, ka tas reizēm traucē to bezvadu klavieres signālu. Ir bijis, tā kā tu saki, ka bremzē un gļuko, bet pārspraužot kādā citā USB un pabīdot pašu peli/kb bik tālāk viss normāli (tas ar Logitech MK220)

Tajā laikā rūteris nebija tuvumā. Bezvadu rūteris vispār nebija :)

Link to comment
Share on other sites

shadow118
pirms 1 stundas , xp teica:

Par klaviatūrām - man jau liekas, ka visas +/-  membrānas tipa ir vienādas, nu protams ne kaut kāda maximas westrom.

Vot nav īsti. Man ir padsmit gadus veca Logitech UltraX Media klaviatūra ar scissor switches (tjip kā laptopiem, tāda plastmasas šķērīte zem taustiņa, mazāk ļodzās uz sāniem), arī membrānu, bet rakstīt uz viņas ir daudz patīkamāk, nekā daudzām citām, kas ir mēģinātas

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , binary teica:

Man klaviatūru sanāk bīdīt diezgan bieži, kā nu kurā brīdī ir ērtāk.

Taviem ieradumiem vadiniece neder, jāiztiek ar bezvadnieci. Bet liela daļa datorlietotāju ofisā klaviatūra nebīda nemaz, kur noliek, tur stāv, viņiem vadiniece ļoti labi der.

Link to comment
Share on other sites

@vvv, maniem ieradumiem der arī vadiniece, bet krietni ērtāk un brīvāk jebkurā gadījumā ir ar bezvadnieci. Kaut vai tāpēc, ka bezvadniecei vads neizrādīsies par īsu, ja dators atradīsies uz grīdas un vads ies caur caurumu galda stūrī :D Bet jā, katram savs... Ir arī tādi, kam ir mini dators blakus monitoram, bet nu tik ļoti patīk tie pusotrmetrīgo vadu mudžekļi, ka bezvadniece tiek atzīta par nekam nederīgu.

Link to comment
Share on other sites

Kad man bija bezvadu klaviatūra, pilnībā bez vada neiztiku, datora USB ligzda par tālu, ik pa brīdim klaviatūra nogļukoja, nācās novietot to USB puļķi caur pagarinātāju (USB paps-mamma) tuvāk klaviatūrai. Ja pareizi atceros, tai klaviatūrai USB pagarinātājs nāca komplektā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , binary teica:

Pēc Andra ieteikuma arī paņēmu km636, bet pieredze pilnīgi citāda - pelei gadā vairākas baterijas tomēr jānomaina

Drošivien ka atkarīgs cik tuvu/tālu tā pele vai klaviatūra atrodas, cik intensīvi rakasta utt.

Man parasti laptops stāv uz galda blakus monitoram, tā lai tur var kaut kādu Slack atvērt, messidžus redzēt un nav tā ka laptops tik vietu aizņem.

Rakstīšanas ziņā jau nekādus memuārus arī nerakstu, parasti jau sanāk blenzt monitorā un stundā varbūt kādas 5 rindas koda uzrakstīt maksiums (pat tas jau būtu daudz ). Pa vidam protams visādi emaili utt. Pele arī ganjau atrāk nosēžas ja visulaiku kustina :D Nu vēl jau arī jārēķina ka visulaiku jau pie datoras nesēžu un kautko nebakstu, pa dienu varbūt 4 stundas sanāk, pārējais jau kā parasti visādi mītingi, kafijas, pusdienlaiki, vienkārši klačošanās. Varbūt @binary visudienu tur intensīvi stradā, kautko klabina uz klaviātūras.

Gr'ūti iedomāties kapēc lai būtu tik liela atšķirība baterijas laika ziņā.

 

Redzēs cik ilgi tās baterijas ies tai Microsoft pelei, sanaķ ka ir 1 gads un 2 mēneši. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...