Jump to content

Kādos mājas tipos var pārveidot 1ist dzīvokli uz 2ist?


kaaposts1
 Share

Recommended Posts

Izcili muļķīgs jautājums, internetā atrast tādu informāciju nevaru.
Varbūt ir kāds cilvēks kurš strādā šādā sfērā un zin kādi mājas tipi ir uzprojektēti tā, ka viņus var pārveidot no 1ist dzīvokļa, vismaz uz 1.5.

 

Link to comment
Share on other sites

Papildus siena - vienkāršotā renovācija. Var un drīkst visos dzīvokļos būvēt. Bet nu jēga, jo platība parasti ir maza -  nav ko dalīt! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , kaaposts1 teica:

Izcili muļķīgs jautājums, internetā atrast tādu informāciju nevaru.
Varbūt ir kāds cilvēks kurš strādā šādā sfērā un zin kādi mājas tipi ir uzprojektēti tā, ka viņus var pārveidot no 1ist dzīvokļa, vismaz uz 1.5.

 

Hm, labs un man arī interesējošs jautājums. Kuros vecajos projektos var dabūt lielus 1istabniekus?

Būtu labi ja padalītos arī ar foto un idejām.

 

Man uzreiz ideja - sākumā uztaisa par studio, un tad atdala zonu kā istabu..

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Stasss teica:

sākumā uztaisa par studio

Jājauc siena, bet vairumā padomju laika projektu iekšējās sienas nesošās.... 

 

Zinu ka ir tāds mazģimeņu projekts (rets) un vēl laikam 103. Tur salīdzinoši liela platība arī 1istabas dzīvoklim.

Link to comment
Share on other sites

tak ej ar inventarizācijas lietu uz būvkantori, tev speciālists izskaidros (iespējams, nepieciešama būs klātienes apskate).. vari vai nevari pārveidot savu dzīvokli.. attiecīgi tālāk jau ar projektu varēsi doties uz būvvaldi pēc atļaujas/saskaņošanas..

 

Man personīgi gan šķiet, ka jebkurš 1ist dzīvoklis prasītu faktiski visu iekšējo sienu pārbūvi, lai pārvērstu par 2ist dzīvokli.. platība jau pa lielam po.. tik jautājums vai tas īsti ir tā vērts.

 

https://www.cityreal.lv/info/dzivoklu-projekti/?no_cache=1 - vari papētīt plānus...

 

ha.. interesanti.. pēc šīs lapas info sanāk, ka mana māja ir Brežņovka.. ne Hruščovka... vismaz dzīvokļa plāns +.- sakrīt...

Labots - CAP
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

nu rēķinam.. viens tipisks 1is dzīvoklis tipveida projektā ir 30-~39kvm... pie 30 pārveidot par 2ist.. beztolka.. pie 39 var mēģināt, bet būs nepieciešams pilns dzīvokļa pārplānojums, tiesa.. virtuve visvairāk cietīs un paliks vēl maziņāka (vai studio tipa, kopā ar istabu).. pods/vanna/duša kopā.. nu tad pārējos 2x kvm var mēģināt dalīt... :D

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Tāpēc saku, manuprāt nebūtu slikts variants sākumā studio un tad kaut kā sadala studio un 1 istaba. Liekas jēdzīgi, ja tikai ir pieņemami.

Protams pie pilnīga pārplānojuma.

Ir viegli spriest, cik tas ir jēdzīgi, bet kad pie pirkšanas ir 15-20k starpība, tad to istabu skaits un maka biezums liek aizdomāties.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Stasss teica:

pilnīga pārplānojuma

jā.. tikai dēļ šādiem spečukiem, kas pārplāno bieži vien BEZ oficiāla projekta un atļaujām rodas daudz problēmu... :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , CAP teica:

jā.. tikai dēļ šādiem spečukiem, kas pārplāno bieži vien BEZ oficiāla projekta un atļaujām rodas daudz problēmu... :D

Ja to darītu pats, protams es to nedarītu bez oficiālās daļas. (jaut.- cik tas izmaksā?)

 

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Nu paga, vai tad parastam reģipša profilam apšūtam ar reģipsi no abām pusēm vajag saskaņojumu?
Tad jau iebūvētajam skapim arī vajag saskaņojumu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Stasss teica:

Ja to darītu pats, protams es to nedarītu bez oficiālās daļas. (jaut.- cik tas izmaksā?)

man te panelenei projektēšanu viens kantoris pavasarī pateica 4zīm ciparu (neskaitot 51% saskaņošanu un citas patīkamās izklaides)

ķieģelnīcai varētu būt ne tik traki..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , _dunduks_ teica:

Nu paga, vai tad parastam reģipša profilam apšūtam ar reģipsi no abām pusēm vajag saskaņojumu?
Tad jau iebūvētajam skapim arī vajag saskaņojumu.

Patavam kā uztaisīt studio (pilnībā pārplānot) neiznesot kādu no nesošām sienām?

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , _dunduks_ teica:

vajag saskaņojumu

jā.. saskaņojumu nevajag faktiski tikai, ja veic kosmētisko remontu..

 

bet atkarībā no darbiem tām saskaņošanām arī ir vienkāršāki etapi un sarežģītāki..

 

a par skapi.. nejauc mēbeli ar sienu... :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , _dunduks_ teica:

Nu paga, vai tad parastam reģipša profilam apšūtam ar reģipsi no abām pusēm vajag saskaņojumu?
Tad jau iebūvētajam skapim arī vajag saskaņojumu.

mainās telpas zonējums un nevar uztaisīt ātri rollback

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

KinDzaDza
Pirms 25 minūtēm , _dunduks_ teica:

vai tad parastam reģipša profilam apšūtam ar reģipsi no abām pusēm vajag saskaņojumu?

Taču nē!

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Ja telpā parādās attdalošā siena- vajag

ja mainās durvju platums- dubultās, vai to novietojums- vajag

Link to comment
Share on other sites

Paziņa sadalīja vienu istabu divās, lai katram no bērniem būtu sava platība. Beidzās ar to, ka kaimiņi nostučīja  atbrauca ugunsdzēsēji, policija un būvvaldes pārstāvis, kas lika visu atgriezt sākotnējā stāvoklī un vēl smuku sodu aprēķināja. Pamatojums bija tāds, ka nesaskaņojot pārbūvi, VUGD darbinieki jebkādu sūdu gadījumā nevar korekti apsekot telpas (jo inventarizācijas lietā ir cits telpu izvietojums), piemēram, ja ir spēcīgs piedūmojums un ir jāveic evakuācija vai citi glābšanas darbi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , KinDzaDza teica:

Murgs - VUGD skries uz būvvaldi pēc plānojuma, lai nodzēstu ugunsgrēku?!

Haha...

Murgs, vai ne murgs. Bet noteikumi ir noteikumi, un nevienam tajās pārvaldes neinteresē, ko tu uzskati par vajadzīgu vai nevajadzīgu. Ja neviens neko nekontrolēs un nesodīs, tad visi tā arī būvēs "kak papaļi".

Man tāda kontrole liekas tikai normāla, tikai ne tas ka par tādu "pakalpojumu", kad tu normāli visu gribi saskaņot, jātskaita 1k tajā visā procesā..birokrātijā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Ronalds teica:

Zinu ka ir tāds mazģimeņu projekts (rets)

Rets? Pļavnieki/Purvciems/Dārzciems pilns ar šitādiem. Gan 9 stāvu, gan 5 stāvu versijas. Pats dzīvoju 5 stāvu versijā un tur 2 istabas no vienas taisīt ir milzīga mēra mazohisms. Istaba ir neregulāras formas koridors ar logu pašā galā. Varētu dalīt to "pa vidu" un sanāktu 2 kambari, 1 bez logiem, otrs ar nepraktisku logu galā (sarkanā līnija). Bet esmu arī redzējis kkādus sludinājumus, ka dala to istabu gareniski un iazstiklo lodžiju un tirgo kā 3 istabu dzīvokli par 1 istabas cenu (Zaļā līnija). :D 

image.png.e5e39d4d3915c84bf6a4bfa64437cf82.png

 

Link to comment
Share on other sites

ja sarkano variantu es vēl  ar sažmiegtiem zobiem varu mēģināt saprast, tad zaļo ni un ni.. :D bet tas plānojums by default ir idiotisks..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Šī plānojuma galvenā problēma ir logs pa gandrīz visu sienu un durvis, kas maisa mēbeļu izvietojumu. Piemēram, dīvānu pie virtuves-istabas sienas novietot nav iespējams, jo durvis maisa, tātad jāliek pie otras sienas. Galā ir sienas skapis, kuru nojaukt nav jēgas un durvis atkal maisa un garums neatļauj dīvānu arī iebāzt tur. Principā jebkuru mēbeli tur var novietot kaut kādā konkrētā vietā. Ja man būtu TV, nemaz nezinu, kur to varētu nolikt... Vienīgā normālā lieta ir +/- jēdzīga izmēra vannas istaba. Plānojums kā tāds der tikai 1 cilvēkam. Dzīvojot divatā jau ir krietni pašauri, piemēram, piesēst virtuvē pie galda un paēst ir diezgan grūti, viens jebkurā gadījumā sēdēs priekšā gāzes plītij vai ledusskapim...

Link to comment
Share on other sites

Es biju vienā iekšpagalma Alberta ielas dzīvoklī. No sākuma wtf kāpēc 3 istabu dzīvoklis tik maziņš. Tad sāku pētīt kas un kā. Beigās izsecināju, ka vienā istabā ir iebūvēta vannasistaba ar tualeti kopā, tad blakus virtuve. Pēc tam seko divas mini istabiņas kādi 8m2 katra. Trešā istaba bija ar apaļu ārsienu un netipiski ar sienas skapi jūgendstila mājā. Izrādījās, ka tā "trešā istaba" ir pārbūvēta trepju telpa. ? Izņemts ārā trepju telpas logs un ielikts "normāls" logs. "Sienas skapis" aizmūrētas durvis. Un pats smieklīgākais bija radiatoru caurules. Pa apaļo sienu saliktas kā tāds zirnekļu tīkls. Visas istabas savienoja maziņš koridoriņš. Principā tur kādos 3 vai pat 2 normālos dzīvokļos bija sataisīti kādi 6 vai vairāk dzīvoklīši. Šādi ar šiku cilvēki dzīvoja CCCP laikos. Izčakarēta māja.

Labots - Zoom
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, vvv teica:

Zaļais variants labāks, jo abām istabām gaisma no loga.

Nu ja istabā nav loga, to par istabu nevar nosaukt. Drīzāk par kambari.

Link to comment
Share on other sites

kaaposts1

Aizmirsu pierakstīt- protams, ka plānojumam jābut tādam, lai "abās istabās" būtu pa logam. Zinu, ka viestura prospekta specprojektos ir tāds plānojums. Tāpēc jautāju, varbūt kāds zin, saprot. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

104. sērijā (bloku 12- un 16-stāvenes purčikā, mežikā, zoļikā un vēl šur tur pa kādai) ir 1istabnieki ar palielu istabu un logu pa gandrīz visu šīs istabas garo sienu, tur kaut kas varētu sanākt. Citās sērijās, kurās ir palielāki 1istabnieki (119, mazģimeņu, čehu projekts), pieklājīgi izsakoties, konfekti uztaisīt var, bet tā nebūs garšīga, kā uzskatāmi redzams biedra Kazarms ilustrācijā. 119. sērijas 1istabniekiem ir istabas izmēra priekšnams ar logu un lodžiju, bet izolēt viņu par istabu diez kā nevar, jo viņš ir dzīvoklim tieši vidū un caurstaigājams uz visām pusēm.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/23/2019 at 5:38 PM, kaaposts1 said:

viestura prospekta specprojektos

... logi ir istabu īsākajās sienās, ne tā? Vismaz 2istabniekiem, cik atceros. Nezinu kāds tur ir 1istabnieku plānojums un vai vispār tādi tur ir, bet, ja ir, tad istabām attiecībā pret ēkas plānu vajadzētu būt orientētām tāpat, jo citādi nevar, tajās mājās katrā stāvā ir, līdzīgi kā "Mazģimeņu" mājās, koridors visa stāva garumā un tam abās pusēs dzīvokļi.

Link to comment
Share on other sites

Šo 104. sēriju tiešām varētu mēģināt skaldīt

876d3268aa.jpg


119. arī varētu kaut kā samuģīt koridora vietā kādu 8m2 guļamistabiņu ietaisīt, pat būtu balkons

c7095b9f29.jpg


čehu projektā arī var sadalīt, izskatās visērtāk, bet nu telpas mazas (es gan neko nesaku, man pašam mantotā mājiņā lielākā istabiņa 11m2)

8a7f0b2878.gif

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...