Jump to content

Kurš varētu būt stabilāks "darba zirgs" ilgtermiņā - Motorola One Vision vai Nokia 8.1?


midix
 Share

Kurš varētu būt stabilāks "darba zirgs" ilgtermiņā - Motorola One Vision vai Nokia 8.1?  

9 members have voted

  1. 1. Kurš varētu būt stabilāks "darba zirgs" ilgtermiņā?

    • Motorola One Vision
      4
    • Nokia 8.1
      5


Recommended Posts

Kāds teši ir tas praktiskais pielietojums tām pogām? Ātrāk uzrakstīt īsziņas? Kam vēl viņas ir noderīgas? Tik dēļ tā zaudēt lietderīgo virsmu ko var aizņemt ekrāns neizklausās diezko racionāli.

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , AndrisBB teica:

varbūt 3 reiz mēnesī kādam sanāk zvanīt, vai arī kāds zvana. Pārsvarā jau kkādi messidži, tur atkal lielāks ekrāns ērtāk.

Nenoliedzami, lielāks ekrāns ir labāk priekš tām vajadzībām, kurām liela daļa telefonu lietotāju lieto telefonu. Bet visi telefonus nelieto vienādi. Es telefonu lietoju galvenokārt zvanīšanai. Vēl īsziņas, e-pastu apskatīšana svarīgi. Pārējais nenozīmīgi. Sakiet, vai man būtu racionāli nēsāt telefonu ar lielu ekrānu? Pavisam neloģiski sanāktu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , vvv teica:

Tas, ka tu zini tikai vienu podziņfona lietotāju, nenozīmē, ka ir tikai viens podziņfona lietotājs.

Kur, nu kur es ko tādu esmu teicis? Pārsvarā jau ir vecāka gada gājuma cilvēkiem - spurojies cik gribi, esi vecs :D

 

Pirms 3 minūtēm , vvv teica:

Sakiet, vai man būtu racionāli nēsāt telefonu ar lielu ekrānu? Pavisam neloģiski sanāktu.

Nē, loģiski būtu, ja katrs lietotu to, kas viņam ērtāks, un iztiktu bez "jābūt slimam", ja kāds lieto ko citu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , itanium teica:

un iztiktu bez "jābūt slimam", ja kāds lieto ko citu.

Un iztiktu bez «vecs, ja nelieto lāpstu».

 

Pirms 3 minūtēm , itanium teica:

Kur, nu kur es ko tādu esmu teicis?

pirms 1 stundas , itanium teica:

Es zinu tikai !1! cilvēku, kam ir podziņu telefons

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , snukurins teica:

zvanus varēs pieņem un zvanīt no PC,auto,TV,planšetes utt.

Apple un nu jau šķiet arī windows ko tādu piedāvā ?

Link to comment
Share on other sites

Arī esmu podziņtelefona lietotājs. Iemesli:
1. Esmu vecs (50+)
2. Podziņtelefons ērti ietilpst kabatā un netraucē kustībām (tāds darbs, kur ņemoties ar rūpniecisko elektroniku, nākas locīties, līst šaurās vietās un tādā garā...)
3. Podziņtelefons šajās situācijās ir n-tās reizes kritis no kabatas, atsitoties pret grīdu sadalījies reizinātājos, salieku kopā, darbojas.
4. Kolēģi, kuriem ir smārtfoni iedalāmi divās kategorijās:
 a) tiem, kam ir parastie, tiem normāls stāvoklis ir "zirneklis" uz ekrāna, mēdz gadīties īslaicīgi periodi bez "zirnekļa" ar izmisīgām, bet veltīgām pūlēm pastiept šos īsos brīžus garākus.
 b) tim kam ir CAT, pirmais īslaicīgais sajūsmas brīdis, pēc tam parastais stāvoklis ar remontā esošu CAT un atgriešanās a kategorijā
5. Nav nemitīgās rūpes tipa: "aizmirsu mājās lādētāju", "kur var pieslēgties lai uzlādētu", "nevaru runāt, telefons izlādējies"
6. Manā uztverē kaut kā nelīmējas kopā jēdzieni "smartfons" un "darba zirgs". Nevaru iedomāties, darbināt uz tāda kaut cik vērā ņemamu DARBA programmatūru, piemēram, PCB projektēšanas softu, rakstīt programmas mikrokontrolieriem, un pat taisīt aplikācijas priekš tiem pašiem smartfoniem. Kur tāds tiešām noder - iebāzt roku ar telefonu kādā šaurā vietā un nofotografēt tur kādu detaļas nummuru, konstrukcijas īpatnības un tādā garā. Un, jaucot ārā kādu sarežģītāku verķi, dokumentēt bildēs visu procesu. Vēl - noder kā rūteris lai objektā ar laptopu, kurš ir tas īstais darba zirgs, pieslēgtos internetam. Bet darbi jau ir dažādi. Varbūt, ka visi tie savos smārtfonos ielipušie tajā brīdī ražīgi un intensīvi strādā.
p. s. ir planšete ar internetu, kuru tad arī izmantoju iepriekš minētajiem mērķiem, nesen, galvenokārt dēļ Smart ID nopirku arī viduvēju smartfonu, jo izrādījās, ka trīsgadīga planšete priekš tam jau ir par vecu, bet ikdienā, kā galveno saziņas līdzekli turpinu lietot podziņtelefonu.
 

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , M_J teica:

Vēl - noder kā rūteris lai objektā ar laptopu, kurš ir tas īstais darba zirgs, pieslēgtos internetam.

Tagad ir podziņnieki, kas ar šo tiek galā. Smartfonam šī funkcija nosēdinās bateriju ātrāk. Šodien izziņotie divi nokijas podziņnieki ar KaiOS arī ir ar iespēju dalīt tīklu.

Pirms 27 minūtēm , M_J teica:

normāls stāvoklis ir "zirneklis" uz ekrāna

Ļoti labi zinu šo «normālo stāvokli», meitas (viņa skolniece) jūtīgajiem telefoniem ik pa laikam nākas mainīt ekrānus. Var jau būt, ka foruma biedri ļoti uzmanīgi apietas ar saviem telefoniem, ka viņus zirnekļi nesatrauc, vai arī viņiem visiem darba apstākļi tādi, ka neizraisa lielu risku sabojāt telefonu... Skaidrs, ka ofisā pie galda sēžot telefona izturība nav tik svarīga, bet visi nesēž ofisā.

Pirms 47 minūtēm , M_J teica:

"nevaru runāt, telefons izlādējies"

AndrisBB tač atzinās, ka viņam mēnesī 3 telefona sarunas. Viņam zvanīšana pa telefonu ir mazāk svarīga kā viss pārējais, ko var darīt telefonā. Te arī nesaprašana, kā var lietot «neracionālos» podziņtelefonus. Zvanīšanai..., zvanīšanai var lietot.

 

P.S.

Priekš manis labā ziņa, ka biedrs vvv nav vienīgais podziņfona lietotājs forumā. :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Podziņfonisti apsēduši viedtālruņu tēmu. :D

Tēmas autora noskatītais 7.2 būtu šodien jāapspriež. Biedrs itanium nokritizēja dēļ veca procesora, biedrs raiviic dēļ pārāk liela ekrāna...

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , vvv teica:

ai man būtu racionāli nēsāt telefonu ar lielu ekrānu?

Atkarīgs no tā, cik laba redze. Manā (gandrīz 50 gadu) vecumā redze vairs nav tik laba un izlasīt īsziņas/e-pastus/whatsapp mazā ekrānā kļūst apgrūtinoši. Attiecīgi gribās lielāku ekrānu.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , vvv teica:

zvanīšana pa telefonu ir mazāk svarīga kā viss pārējais, ko var darīt telefonā.

mūsdienās tas ir tikai normāli.

Sen jau pierasts uzsist whatsapp ziņu tā vietā lai zvanītu un traucētu cilvēku par katru sīkumu, kas nav steidzams. Ziņa ir mazāk traucējoša - kad cilvēkam būs laiks, izlasīs un atbildēs.

Vispār ir viena daļa ļaužu, kas joprojām spītīgi uzskata, ka telefons ir domāts zvanīšanai. Es tādiem parasti atbildu, ka man nav telefona, man ir viedierīce, ar kuru var arī piezvanīt, bet zvanīšana noteikti nav primārā funkcija.

Link to comment
Share on other sites

Lai katrs lieto to telefonu, kāds pašam tīkamāks...

Taču tā kā tā ir vienīgā ierīce, kura kā likums, šodien vienmēr pie rokas...

Tāpēc vēlama multi funkcionalitāte, protams saprāta robežās...

Lielums...?

Nu, arī tos patālajos gados, analogā Nokia ar visu extra akumulatoru ietilpa normāla krekla priekškabatā..

Tāpat arī šodien ar visu 6'' ekrānu un vāciņiem, tur tas netraucē...

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, vvv said:

Priekš manis labā ziņa, ka biedrs vvv nav vienīgais podziņfona lietotājs forumā.

Es arī esmu podziņtelefona lietotājs - Nokia C5 (pats pirmais modelis). :) 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Copē savu Nokia 8.1 noslīcināju :D Atvilktnē atradās šī Nokia, tā arī lietoju, funkcionāli apmierina... ja vairs neapmierinās, tad... lai nu kā, ja mainīšu, tad uz kādu no jaunajām pogu nokiām... varbūt... :)

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, rubb teica:

Es arī esmu podziņtelefona lietotājs

Pieskaiti vēl vienu ar sarkanas krāsas Prestigio Grace A1 pa 15EUR

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

iPhone caur remote ar kompi (iTunes) saslēgties kopā vienā tīklā varēja jau gadus 5 atpakaļ. 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

arī lietoju podziņnieku, izmantoju tikai zvanīšanai, pat īsziņas nerakstu, jo patīk  sarunāt štelles pa tiešo

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

2019.09.5. , 12:10, vvv teica:

 - kā lai nepērk telefonus ar lieliem ekrāniem, ja savādāku nemaz nav.

 

Aha, skaitās, ka dzīvojam tirgus ekonomikā, kur pieprasījums diktē piedāvājumu... ka tik ne otrādi :D 

 

Bet Nokia 7.2 apbēdināja - tomēr nebūs dažviet baumotais 710 čips. Diez vai tās 3 kameras uz 7.2 ir labākas par 8.1 kamerām?  OIS arī uz 7.2 it kā nav.  Varētu jau pagaidīt 8.2 - tas arī tiek baumots kaut kad uz nākošā gada februāri, taču tam cena sākumā noteikti būs nejēdzīgi augsta un būs vēl gads jāgaida, lai nokristos līdz saprātīgam līmenim.

 

Tātad, priekš manis nekas īpaši nav mainījies un ja mans HTC M8 vairs nebūs izturams, tad laikam ķeršu 8.1. :) 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , androidz teica:

A es ikea nopirku virtuvei galdu un 5us krēslus.

Ja vedi mājās ar Audi 80 ar gāzi, tad OK. Ja nē, tad nepiesārņo topiku uz ej diskutēt par krēsliem W10 tēmā.

:sarkasms:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , midix teica:

skaitās, ka dzīvojam tirgus ekonomikā, kur pieprasījums diktē piedāvājumu... ka tik ne otrādi

Gan jau pieprasījums pēc lielajiem ekrāniem ir. Šajā tēmā arī daļa biedru pozitīvi izsakās par lielajiem ekrāniem. Tas gan, piedāvājums dotā brīdī neapmierina visus lietotājus. Priekš ļaudīm, kas vēlētos neliela izmēra tālruņus, nav nekā.

Link to comment
Share on other sites

Vēl stulbi, ka tirgus mūs pieradina pie kaut kādām funkcijām, bet pēc tam sāk tās atņemt. Piemērs - LED notifikāciju indikators. Cilvēkiem, kas nav piesieti pie telefona, ir ļoti ērti, ka indikators parāda, vai ir kas jauns, kā dēļ vispār ir vērts aiztikt telefonu. Bet nu jau reti kuram telefonam ir indikators.

Dažus telefonus var pamodināt ar žestu virs ekrāna, lai uzzinātu jaunumus, bet tomēr tas nav tik ērti, kā ar vienu skatienu novērtēt situāciju.

Labots - midix
Link to comment
Share on other sites

iPhone pietiek nobloķētu ekrānu pavērst uz sejas pusi un tad viņš “iedegas un var aplūkot visas pēdējās notefikācijas, neatbildētos un SMS, ja tādas ir bijušas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , midix teica:

LED notifikāciju indikators

Ko par tādiem sīkumiem. Vairāku gadu garumā 3D televizori bija, nu tik būs attīstība, jau sāka runāt par 3D bez brillēm, laikam, pat bija tādi modeļi... Pēkšņi - 3D vairs nebūs. 3D telefoni arī bija, kaut kāds LG arī pie mums salonos tirgojās, varbūt pat vairāki pie mums bija...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , vvv teica:

Ja vedi mājās ar Audi 80 ar gāzi, tad OK. Ja nē, tad nepiesārņo topiku uz ej diskutēt par krēsliem W10 tēmā.

:sarkasms:

Ne ne, es pie tā galda bieži sēžu ar savu viedtelefonu, tā ka nav gluži beztema, atšķirībā no podziņu telefonu apspriešanas. Un atvedu ar dizeļauto.

Link to comment
Share on other sites

Man patīk led motifikācija, kā jau minēja..nekas nav jāceļ vienkārši lēc led krāsas redzi kurš serviss informē par jaunu ziņu...tāpat kā kādreiz patika kad mobilajiem mirgo led kad ir zona..ericcsoniem tā bija šķiet. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
2019.09.5. , 15:12, energys teica:

Tieši izmēra dēļ paņēmu S10e. Salīdzināju gan ar A70, gan S10, sapratu, ka lielu lāpstu negribu :D

Iegāju šodien bodē, paņēmu rokās to S10e, un bija skaidrs, ka tas ir mans nākamais telefons - biedri kas lieto, varbūt ir atsauksmes? Kā baterija tur aktīvi lietojot?

Izmēru ziņā tiešām ērts telefons..

Bišķi gan ir neprāts cenas ziņā, bet neko darīt.

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Es paņēmu s10e tieši dēļ tā, ka vienīgais aparāts mūsdienās, kas man kabatā +- komfortabli ieiet un ir ar augstā plaukta ekrānu un dzelžiem.

 

Prasās kādu apvalku, baigi slidenais, ja uzliek uz pa pāris grādiem slīpas virsmas, pēc brīža ir zemē.

 

Dēļ tās kameras es bišķi šķobījos, bet nu principā jau nav diži liela starpība, vai tas robs ir centrā vai sānā ekrānam.

 

Var visādas baterijas taupīšanas figņas tur konfigurēt atspēries.. Man noteikti pa dienu vairāk izvilktu, bet tāpat vakarā piemetu pie vada.

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

Tieši izmērs un tas kā vinš jūtas plaukstā mani uzrunāja.

Nav man ne druskas vajadzīgi tie jaudīgie dzelži un vēl jo vairāk cena, bet nu analogu šobrīd viņam nav..

Ir - Iphons, bet paldies..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , Stasss teica:

Iegāju šodien bodē, paņēmu rokās to S10e, un bija skaidrs, ka tas ir mans nākamais telefons - biedri kas lieto, varbūt ir atsauksmes? Kā baterija tur aktīvi lietojot?

Izmēru ziņā tiešām ērts telefons..

Bišķi gan ir neprāts cenas ziņā, bet neko darīt.

Pagaidām viss apmierina. Es protams nebūšu īstais, lai komentētu par akumulatoru, jo telefonu lielakoties lietoju zvanīšanai, sms, watsap, e-pasts, mājās mūzikas pleijeri caur wi-fi lietoju. Pa retam feisbuks, kāds klips Yuotube. Pie manas lietošanas tur 4 dienas mierīgi. Ja lietos aktīvi, tad gan jau jāvadās pēc netā pieejamiem testiem. Tur jau jāņem vērā tas, ka tiem, kuriem parasti baterijas ir lielakas, arī ekrāns ir lielāks un turēšanas laiks praktiski vienāds.

Es ņēmu par 530, tajā brīdī salīdzinot ar citiem Samsungiem, Sony, Iphone, cena likās atbilstoša. Uz ķīniešiem pagaidām neskatos :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , Stasss teica:

Nav man ne druskas vajadzīgi tie jaudīgie dzelži

Tad arī nav jāsatraucas par to ka jaudīgie dzelži izrīs bateriju.

 

Vēl diezgan daudz dod, ja ieslēdz night mode vai dark mode vai kā nu tur, ta dēļ tā, ka OLED ekrāns, tas krietni mazāk baču ēdīs.

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...