Jump to content

Kurš varētu būt stabilāks "darba zirgs" ilgtermiņā - Motorola One Vision vai Nokia 8.1?


midix
 Share

Kurš varētu būt stabilāks "darba zirgs" ilgtermiņā - Motorola One Vision vai Nokia 8.1?  

9 members have voted

  1. 1. Kurš varētu būt stabilāks "darba zirgs" ilgtermiņā?

    • Motorola One Vision
      4
    • Nokia 8.1
      5


Recommended Posts

Kopumā līdzīgas ierīces, katra ar saviem nelieliem plusiem / mīnusiem, un par līdzīgu 300 Eur cenu, tai skaitā arī pie operatoriem. Āķis - tikai pelēkās krāsas Nokia ir tik lēta; citas krāsas ir krietni dārgākas - laikam pelēkā nav populāra un veikali grib tikt vaļā :D 

 

Motorolai neliels pārsvars - vairāk atmiņas un vairāk pikseļu kamerās.

Saka, ka Motorolai vēl arvien esot ļoti laba zonas jutība vietās, kur citu ražotāju ierīces sāk zaudēt sakarus. Un One Vision esot negaidīti labs nakts foto režīms. Nez, ko Nokia var likt pretī?

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9647&idPhone2=9342#diff-*,*,*

 

Par specifikācijām tā kā daudzmaz skaidrs - Motorola ar nelielu pārsvaru uzvar (bet nez, kā ar procesora veiktspēju - tie ir no dažādām ekosistēmām, jāmeklē salīdzinājumi "papagaiļos". 

 

Interesē ilgstošu "fanu" viedokļi par to, kuram zīmolam jūs mūsdienās vairāk uzticētos, ņemot vērā, ka gan Nokia, gan Motorola vairs nav tie, kas bija agrāk.

 

Labots - midix
Link to comment
Share on other sites

Motorolai uzrādīta aizsardzība pret šļakatām, Nokijai nē, tas, manuprāt, «darba zirgam» piestāvētu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , ieleja teica:

ņem Samsung Galaxy A50

 

A50 trūkst vienas interesantas fīčas - OIS, kas palīdz pret "drebošo roku sindromu", kad jāfilmē kāds interesantāks tusiņa moments :D 

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , midix teica:

Āķis - tikai pelēkās krāsas Nokia ir tik lēta; citas krāsas ir krietni dārgākas - laikam pelēkā nav populāra un veikali grib tikt vaļā :D 

ja tlf lieto ar vāciņiem maciņiem korpusa krāsa manuprāt ir mazsvarīga.

 

vēl var paskatīties izmērus - moto ir šaurāks un biezāks (varbūt ērtāks rokā?)

 

nokia šodien ir tikai vārds, moto pieder lenovo (?) - kas nebūt nav slikti,

neesmu neviena fans, bet, ja vajadzētu izvēlēties pie visa cita vienāda - drošvien riskētu moto.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Zin... teica:

Xiaomi mi 9t?

 

Aha, ļoti skatījos uz to, bet izrādās, ka tam arī nav OIS, neskatoties uz pārākumu daudzos citos aspektos. Un par Xiaomi ir dzirdēts, ka viņiem iekšā esot viss ļoti lēti uzbūvēts, un ka paiet apmēram gads, kamēr viņi pieslīpē softu jauniem modeļiem. Bet laikam tas pats notiek arī ar Nokia, kas daļu softa ir outsourcojuši ķīniešiem (slavenā ķibele ar EvenWell: https://dontkillmyapp.com/nokia )

 

pirms 2 stundām , ervie teica:

ja tlf lieto ar vāciņiem maciņiem ...

 moto ir šaurāks un biezāks (varbūt ērtāks rokā?)

nokia šodien ir tikai vārds, moto pieder lenovo (?) - kas nebūt nav slikti,

 

Pirmie divi argumenti - jā, man arī tā šķiet; vairāki apskatnieki teica, ka šaurais moto ir ērtāk aptverams un lietojams ar vienu roku.

Par Motorola vēl īsti neesmu sapratis, kas no ražošanas viņiem ir palicis ASV un kas pārgājis pie Lenovo Ķīnā.

Nokia it kā esot daudzi vecie cilvēki, bet laikam jau tikai menedžmentā un dizainā, bet visa ražošana aizgājusi outsource... bet varbūt es kļūdos, jāpameklē.

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, midix teica:

Aha, ļoti skatījos uz to, bet izrādās, ka tam arī nav OIS

Diemžēl vienalga šajā gadījumā. One Vision ir visai krapucīga kamera tieši programmatūras dēļ - 9T būs klasi pārāka.

Priekš tumsas uzliec GCam, rezultāts būs labāks nekā ar OIS un sliktu softu.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , midix teica:

Google + Moto

Google + Moto jau labu laiku vairs neeksitē. Ir Lenovo + Moto :) 

Link to comment
Share on other sites

Nē, es domāju tādā ziņā, ka iekš Moto par kameras softu atbild lielākoties Google Android iebūvētais, jo tā tomēr ir AndroidOne ierīce. Plus, protams, Moto draiveri.

Savukārt Xiaomi droši vien ir sava kameras app (vai arī var piekabināt Google Camera).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , midix teica:

es domāju tādā ziņā, ka iekš Moto par kameras softu atbild lielākoties Google Android iebūvētais, jo tā tomēr ir AndroidOne ierīce.

Domā nepareizi. Motorola One Vision ir sava kameras lietotne, kas tiek lietota arī G7, kas nav Android One - nekāda sakara ar Google Camera.

 

9T lielākie +:

* AMOLED ekrāns - melnais ir melns

* Krietni spilgtāks ekrāns (~30%)

* Gorilla Glass 5 - One Vision būs vecāka GG versija, jo nav konkrēti minēts

* Krietni labāks darbības laiks no akumulatora

* "Ultraplatleņķa" kamera - jā, kvalitāte nav galvenās kameras līmenī, bet bildes interesantas

 

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , midix teica:

 

A50 trūkst vienas interesantas fīčas - OIS, kas palīdz pret "drebošo roku sindromu", kad jāfilmē kāds interesantāks tusiņa moments :D 

 

OIS tagad nav vajadzīgs. google Photos ar pēcapstrādi izlabos OIS

Samsungam A50 ir mega ekrāns

Labots - darknmy
Link to comment
Share on other sites

P.S. Pats izmantoju Mi 9, kam tāpat kā Mi 9T ir pirkstu nospiedumu lasītājs zem ekrāna.

Ja man nāktos iztikt tikai ar to, es nošautos (nelietotu)!  Tagad pārsvarā atbloķēju ar priekšējo kameru, kas it kā nav droši (pats gan mēģināju ar bildēm un video -  nesanāca), bet ļoti ērti gan. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , darknmy teica:

google Photos ar pēcapstrādi izlabos OIS

 

Nez, vai viņš tiks galā ar izpludinātu bildi tikpat labi, kā OIS.  OIS tomēr ir fizisks mehānisms, kas stabilizē kameru, lai tā centrētos pretēji rokas drebēšanai.

Būs jāpamēģina tas Google Photos.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Nu jā tik ļoti kamera interesē, tad lietots Huawei p20 pro :))  izbaziis visus šos tumsā kā mazus bērnus

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , itanium teica:

P.S. Pats izmantoju Mi 9, kam tāpat kā Mi 9T ir pirkstu nospiedumu lasītājs zem ekrāna.

Ja man nāktos iztikt tikai ar to, es nošautos (nelietotu)! 

haha....  arī lietoju mi9 nospiedumu lasītāju - ir diezgan ok, parastā gadījumā. tiesa, ja pirksts slapjš sviedrains vai pēc mazgāšanas - švaki.

 

pirms 1 stundas , itanium teica:

OIS - labi, ja ir, bet nevajag no tā sagaidīt nekādus zilus brīnumus

tieši tā. parastai lietošanai ok, bet ja nepietiek - jāpērk gimbal.

 

pirms 2 stundām , itanium teica:

* "Ultraplatleņķa" kamera - jā, kvalitāte nav galvenās kameras līmenī, bet bildes interesantas

kas tur interesants? ļoti derīga fīča, ja vajag tuvu stāvot daudz sabāzt kadrā iekšā. (nevajag lēcu virsū likt)

 

pirms 2 stundām , midix teica:

Hm, vai Xiaomi izdevies radīt labāku kameras softu nekā Google + Moto?

nē, tā pati viduvējība. bet gcam var uzlikt un izskatās ka pat arī strādā.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Zin... teica:

izbaziis visus šos tumsā kā mazus bērnus

Nebūtu par to tik pārliecināts: P20 Pro vs 9T (btw, ar gCAM tumsā ir daudz labāk).

Ar ne vienu, ne otru nevajadzētu sagaidīt nekādus brīnumus tumsā.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , itanium teica:

Nebūtu par to tik pārliecināts: P20 Pro vs 9T

nevajag. man te ir 20pro lietotāji, diezgan veiklība vajadzīga, lai tos aplikācijas interfeisa tarakānus savaldītu.

bet, ja 9t vēl aiz matiem varētu pievilkt, 20pro vēljoprojām ir stipri ārpus budžeta.

(lietots? nu nē... )

Labots - ervie
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , itanium teica:

Nevajag ko?

nevajag gsmarenas bildes par praktisku paraugu.... diezvai vidējais userius vulgaris veltīs laiku fotogrāfēšanas trenniņiem izvingrinot visus iespējamos režīmus.

tā kā es - gcam uzlicis, pārbaudījis, aizmirsis....

Link to comment
Share on other sites

Interesanti, es ar savu Mi9 GCam izmantoju bildēm ar parasto un Tele kameru, visam pārējam Xiaomi stock app. Ne vienmēr, bet brīžiem starpība ir ĻOTI jūtama.

Piemērs - pa kreisi GCam, pa labi stock

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

martinno

Tik nevajag d*rst ka stabilizācija ir bezjēdzīga :) Ir brīži, kad bez tās nav iespējams neko nofočēt.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

MasteR's

Tikko paņēmu LG V30 par 300 Eur, bija vienīgais jēdzīgais variants bez cauruma ekrānā un ar headphone jack. Par savu naudu ideāls aparāts.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Drusku pastiep budžetu un ņem Note10+5G

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Man OIS ieinteresēja vienas īpatnējas lietas dēļ - man ir slikta redze no dzimšanas (nervu problēma, tāpēc brilles neder), tāpēc bieži izmantoju telefonu, lai nofotografētu un palielinātu sīkus tekstus (preču aprakstus veikalā) vai kādus sarakstus, kas atrodas pārāk augstu / tālu, lai komfortabli izlasītu. Un pamanīju, ka reizēm ar pirmo mēģinājumu nesanāk nofočēt tā, lai varētu izlasīt, jo nodreb roka. Tāpēc domāju, ka OIS varētu kādu reizi izlīdzēt. No otras puses - var jau laikam arī ieslēgt sērijas režīmu un uzņemt vairākus kadrus automātiski, ar cerību, ka no 10 vismaz 1 būs stabils. :D  Tas teorētiski, praksē diemžēl vēl neesmu paspējis izmēģināt, cik OIS ir efektīvs.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

O, interesants jaunums:

 

https://www.gsmarena.com/nokia_72_passes_by_geekbench_with_6gb_ram_and_android_pie-news-38609.php

 

7.2 varētu būt vērts pagaidīt, ja tas atnāks līdz Latvijai (vajadzētu, ja jau solās demonstrēt Berlīnē) un kad tam cena nokritīs līdz budžeta līmenim (vajadzētu ielīst zem 350 Eur, ja ierīce pretendē uz mid-ranger).

 

Savukārt, no Moto baumo par Zoom vai Pro, taču tās baumas ir vēl pavisam miglainas:

https://www.gsmarena.com/motorola_one_zoom-9745.php

un ja tas būs Pro, tad vairs nebūs mid-range.

 

Principā jau cena man nav ierobežojums, varētu atļauties pat iPhone X :D  Taču  esmu pēc būtības "funkcionāls minimālists", neredzu jēgu maksāt vairāk par 350 par telefonu, kas pēc 5 gadiem kļūs morāli novecojis. Vienkārši jūtos nervozs, ja jāstaigā apkārt ar dārgām lietām kabatā (ņemot vērā, ka esmu aktīvs kājāmgājējs+sabiedriskā transporta lietotājs).

Labots - midix
Link to comment
Share on other sites

Nu par trubu nozaudēšanu nevajadzētu uztraukties - ir orģnālie appi abām os, lai redzētu, kur trubas ir.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Vairāk tā nervozēšana par to, ka kāds var pamanīt, kur man glabājas aparāts, un tad aiz kāda ielas stūra mēģināt atņemt (ir jau bijusi pieredze ar huligānu uzbrukumiem laikos, kad man vēl vispār nebija telefona). Par nelaimi esmu ne tikai tuvredzīgs, bet arī manas kung-fu prasmes ir "negatīvas" :D   Ja atņem kaut ko līdz 300 Eur, tad nav tik bēdīgi ap dūšu kā pazaudējot iPhone X :D 

Labots - midix
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Latgales pusē - jā :)  It īpaši vēl, ja atpazīst kaut ko dārgāku (kaut gan mūsdienās jau grūti atšķirt; arī budžeta ierīces sāk izskatīties dārgi :D ). Bet kā saka - ja vilka baidies, tad mežā neej; es par daudz iespringstu uz tādām lietām.

Labots - midix
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , martinno teica:

Vai tad mūsdienās vēl zog/atņem telefonus?

Pirms dažiem gadiem sievai telefonu nozaga. Veikalā. Viņai nemanot izvilka no somas.

Link to comment
Share on other sites

2019.08.26. , 16:05, midix teica:

Latgales pusē - jā :)  It īpaši vēl, ja atpazīst kaut ko dārgāku (kaut gan mūsdienās jau grūti atšķirt; arī budžeta ierīces sāk izskatīties dārgi :D ). Bet kā saka - ja vilka baidies, tad mežā neej; es par daudz iespringstu uz tādām lietām.

Kurā Latgales pusē dzīvo, ka tik labi pārzini vietējo ieradumus?

Link to comment
Share on other sites

Nesen netiešā veidā nācās saskarties ar Nokia garantijas lietām (bračkam nosprāga Nokia8). Mēnesis bez telefona.

 

Vienīgais labums, ka kļuva skaidrs, ka jāpaņem bankā kodu kalkulators un jānoliek plauktā backupam

Link to comment
Share on other sites

2019.08.26. , 15:56, martinno teica:

Vai tad mūsdienās vēl zog/atņem telefonus?

Sievas meitai nupat trambulī no kabatas izvilka aifonu x, kamēr šamēja snauduļoja, braukdama uz darbu. 800 eiro pa fifelēm, jo aparāts bija pilnīgi jauns un šī esot bijusi pa slinku uzinstalēt kādu aizsardzību.

Link to comment
Share on other sites

Nahuj kkādas aizsardzības? Ir tak pascode un iebūvētā “Find my iPhone” aplikācija.

Link to comment
Share on other sites

No tā Find my phone nav pilnīgi nekāda jēga, ja Locations ir izslēgts, vai arī telefons nav pie neta nozaudēšanas/nosperšanas brīdī.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...