Jump to content

Kurā bankā atvērt kontu? Kāpēc?


Rutks
 Share

Recommended Posts

Sveiks! 
Arī mani kā vienu no 100k cilvēkiem skāra PNB krahs .
Jautājums - kur vērt jaunā vietā un kāpēc?
Arguments, ka lielākā daļa lūk sēž swedbankā, būtu muļķīgs.
Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Tu jau neesi definējis prasības.

Swedeni patiešām lieto visvairāk reižēm tas ir arguments. Piemēram ātrākiem pārskaitījumiem. Ērtāk naudu starp kontiem mētāt, ja visi ir vienā bankā utt.

Subjektīvi liekas visērtākā interneta banka, vislielākās cenas, visdrakoniskākie līguma nosacījumi kredītiem utt, lai gan tur reizēm var dabūt vislabākās procentu likmes.

 

Citadele laikam ir nr.1 ja runā par hipotēkām ar Altum utt.

Labots - MIGs
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

viennozīmīgi Citadele. (esmu bankas klients faktiski 20 gadus, kopš Parex laikiem, manā ieskatā laipnākā apkalpošana, zemākie tarifi, draudzīgākās % likmes + bankas pieejamība arī klātienē, ja nu savajagās, tāpat arī 99% pakalpojumu ir pieejami un notiek attālināti, ak jā.. tāpat arī modernākie mobilie rīki - mobilā aplikācija, mobilescan, norēķini ar mobilo, utttttt)

 

https://www.citadele.lv/lv/privatpersonam/klut-par-klientu/

 

 

Pirms 26 minūtēm , MIGs teica:

ātrākiem pārskaitījumiem

tagad ir "ātro" banku trio.. Citadele, SEB un Swedbank.. :D

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 48 minūtēm , Rutks teica:

Arguments, ka lielākā daļa lūk sēž swedbankā, būtu muļķīgs.

Muļķīgs ne muļķīgs, bet uz vienu eksotisku banku jau uzrāvies.

  • Patīk 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Man ir konti gan Citadele (X Hero un MC), gan Swed (MC)  - nekādu pretenziju ne pret vienu. Par SEB gan šis tas reizēm dzirdēts. Pārējās - nu katras jau ar savu naudu var darīt ko grib, tikai pēc tam nevajag žēloties.

Link to comment
Share on other sites

Es personīgi izvēlētos Swedbank.

1) Parocīga interneta banka (lietoju gan SEB gan Citadele (varu salīdzināt))

2) Mobilā aplikācija

3) Daudz klientu

4) Pieder Zviedrijai

5) Daudz akcionāru. Pretēji piemēram Citadele pieder amerikāņiem un vai arī cita daža banka Vasīlijam Fjodorovam utt.

6) Pietiekami liels kapitāls, lai tādu tankeri sašūpinātu.

Nu kaut kā tā.

Labots - Zoom
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Spox teica:

Man revolut patīk :D

 

uz haipa ne?

produktu, pakalpojumu un servisu ziņā  tie nepavelk līdz banku līmenim :(

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Mana izvēle - VAS „Latvijas Pasts", - nav internetbankas un debetkartes, bet stabils, nav dzirdēts par šūpošanu, maksātnespējas problēmām, ir filiāles lauku rajonos.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , raiviic teica:

Man ir konti gan Citadele (X Hero un MC), gan Swed (MC)  - nekādu pretenziju ne pret vienu. Par SEB gan šis tas reizēm dzirdēts. Pārējās - nu katras jau ar savu naudu var darīt ko grib, tikai pēc tam nevajag žēloties.

"Dzirdēts" , tas no sērijas viena tante teica. Par pārējam bankām arī daudz kas dzirdēts, lasīts masu mēdijos..Tie jau atsevišķi gadījumi. Man SEB jau 15 gadus un sūdzību nav.

Link to comment
Share on other sites

Piekrītu par citadeli,  ja esi labs  klients - laba attieksme , kaut biku dārgāk..savs menedžeris, tiecies privāti  kabinetā nevis pie "lodziņa" , dod prezentus ...laba attieksme imho, kamēr ir nauda , bet tā laikam ir visur ?

Link to comment
Share on other sites

Arī Citadele, aizgāju no Swed. Nekādu probzu nav bijis, viss sakarīgi un  kvalitatīvi.

Link to comment
Share on other sites

Man bija vienkārši. Pirmā banka, kas vistuvāk (nebija toreiz nekādu internetbanku, bankas filiāles tuvums bija svarīgi), tā sanāca Hansa banka. Tad vienā darbavietā, kur algu maksāja tikai bezskaidrā (tajā laikā algu daudz kur maksāja skaidrā), ieteica atvērt kontu SEB unibankā, jo «tā labāk» :D, tā nu tiku pie otras bankas. Šo abu banku pakalpojumus lietoju joprojām. Neesmu pētījis, kādas pakalpojumu cenas šīm salīdzinājumā ar citām bankām, gan jau +/- visur līdzīgi, visām bankām galvenā ideja viena - saraust pēc iespējas vairāk.

Par SWED ziņās bijis diezgan, gan, ka ļaudis panikā ņem naudu no bankomātiem, gan arī pēdējā gada notikumi Zviedrijā, tā ka var teikt biedra raiviic vārdiem «par SWED gan šis tas reizēm dzirdēts». SEB savukārt iztaisīja lielu bardaku pāris gadus atpakaļ pārveidojot savu internetbanku, tajā gadā nevarēja normāli konta pārskatus izveidot, robeždatums bija kaut kāds 10 februāris, konta pārskats bija jāsadala līdz tam datumam un pēc tā datuma, grāmatveži droši vien zākājās, man pašam arī šajā sakarā sanāca neērtības, viena iestāde, kurai veicu pārskaitījumu, pēc tam man nāca virsū ar pārmetumiem, ka neesmu samaksājis rēķinu, dabūju vest viņiem bankas apzīmogotu izrakstu, izrādās viņu grāmatvedības sistēma (IT līmenī) nebija spējusi sagremot to SEB pāreju no vecās internetbankas uz jauno.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , vvv teica:

Man bija vienkārši. Pirmā banka,

man arī bija vienkārši.. :D tehnikums atvēra kontu Parex (tagad Citadele), jo maksāja stipendiju.. pēc tam arī izrādījās, ka darba vietai ir sadarbība ar šo banku.. atceros, ka swedbankā 2001.gadā atvēru kontu.. toreiz jau vēl kkāda nauda laikam par to citur bija jāmaksā.. a šie piedāvāja akciju.. tad nu ar čomu atvērām.. tiesa.. tik dažus gadus izmantoju, nesen iekš EDS skatījos.. konts laikam pēc noilguma (10 gadi) aizvērts.. kontu reģistrā pat vairs neparādās.. :D Trešā banka ar ko sasējos bija Nordea.. tagad Luminor.. pēc kļūšanas par Luminor pamazām arī tur pievēru un šogad galīgi likvidēju kontu.. Tā nu beigās man palika mana pirmā un vienīgā Citadele..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

PNB aka Norvik Banka smird jau no 2015.gada un 2013. jau bija uz maksātnespējas strīpas, bet tad izdevās izcelt par plostu izmantojot Putina draugu naudu. ?

Kā redzams, nekas diži nemainījās. Ja Latvijai nebūtu vērsta pastiprināta uzmanība par naudas atmazgāšanu milzīgos apmēros, tā lupata kuru sauc par FUKTUK (FKTK) tā arī paliktu nekustināta. Tagad nevar, tagad Rietumi uz pirkstiem skatās. ?

 

Izmantoju Šwedi, bet domāju migrēt uz citu vai atvērt vismaz otru, lai nav visas olas vienā maisā.

Link to comment
Share on other sites

Pirma bija Latvijas Krājbanka, vairs neatceros vai konts arī bija, bet liku naudu depozītos uz procentiem, tad Pirmā Rīgas komercbanka, biju arī akcionārs, tad atkal Latvijas Krājbanka, jo sertifikāti. Tad labs laiks pagāja skaidrā vien un tad daudzus gadus vēlāk Hansabanka. Pēc tās ir provetas PrivatBank, kaut kāda igauņu banka kas aizgāja vēlāk no Latvijas tirgus, Nordea paņemts kredīts, pa vidu laikam arī PAREX bija vien vērtspapīru dēļ.

Link to comment
Share on other sites

Studiju laikos, šķiet, bija SEB, bet vēlāk pārgāju uz SWED, lietoju joprojām. 2006g Parex pierunāja uz AMEX. Joprojām tiek lietota citadeles X karte, patīk bonusi :D
 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , dainis61 teica:

Tajā lapā jau tas ir.:biggrin:

Toč, tik attiecīgi jauzklikšķina ? 

Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Interesanti, kura ir nākamā banka pēc Pasta bankas uz gremdēšanu. Swedbankai jau uzbruka ASV finansisti, bet norīt neizdevās, tad gan nenozīmē, ka nemēģinās vēlreiz. Igaunijā jeņķiem veicas labāk, tur kaut kādi Swedbank dūži izlingoti no sistēmas. 2020. gadā ASV prezidenta vēlēšanas, tā kā var sagaidīt visādus interesantus pavērsienus. Galu galā Latvija varbūt kļūs par pirmo valsti, kurā nebūs banku!

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu

Kādam turpinās 5diena. PnB jau vairākus gadus nodarbojās ar grāmatvedības datu ļoti radošu atspoguļošanu.

Katra bankas dienas bankai, kurai ir auditoru atzinums ar iebildumiem divus gadus pēc kārtas, ir brīnums. 

Ak jā, slikti iet no tādām lielākām Rietumi / Rigensis. PrivatBank ir problēmas ukrainā, hvz kā LV bilance uzvedīsies.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

t.s. pasta banka nav PNB :D un labākais tas, ka pasta bankai ar pastu pilnīgi nekāda sakara nav :D lai tik ver ciet tās ļevās ārzonu bankas.. priekš mazās Latvijas 20+ bankas ir krietni par daudz.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

mooopsis

Ir Swedbank, galvenais pluss ir tāds, ka vismaz no manas pieredzes cik ir sanācis skaitīt naudu, 90% citiem arī ir Swedbank. Nepatīk, ka nepiedāvā bezkontaktu maksājumu uzlīmes kā Citadele, jo telefonam nav NFC, tā kā joprojām sanāk nēsāt līdzi bankas karti kā tādā 2017. gadā. :D

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 2 minūtēm , mooopsis teica:

tā kā joprojām sanāk nēsāt līdzi bankas karti kā tādā 2017. gadā

priecājies, ka nav jānēsā līdzi zelta stienis, un veikalā pa ripiņai jānozāģē …..

  • Patīk 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , mooopsis teica:

sanāk nēsāt līdzi bankas karti

NFC ne visur pieejams, ne vienmēr korekti nostrādā.. tā kā, labi vien ir, ka karte līdzi.. :D

Link to comment
Share on other sites

Paldies par komentāriem
Izskatās, ka domas visiem dalās, tomēr vairākums ir par citadeli un swedbanku.
Izmantošu te iespēju uzdot citu jautājumu- varbūt kāds ir lietas kursā kas šobrīd notiek citadele filiālēs? Uz cik stundām garas rindas, utml?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Rutks teica:

Uz cik stundām garas rindas, utml?

 

Šis jautājums galīgi neloģisks, tik pat neloģisku jautājumu es arī tev varētu uzdot, cik ilgi jāstāv rindā, lai dabūtu desu rimi veikalā ?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Rutks teica:

Uz cik stundām garas rindas

Nu gan pajautāji. Atkarīgs no filiāles atrašanās vietas, laika (rītos tauta mēdz būt vairāk), u.t.t.  Reizi dažos gados (ko, izņemot jaunas kartes saņemšanu tur darīt, ja viss izdarāms internetbankā)  sanāk darīšana ar Citadele un Swed filiālēm, vienmēr Centrālajā stacijā (man izdevīgi) - gadās, ka rindā pāris cilvēki, gadās, ka pat 10 - tad eju prom un pienāku vai nu vakarā, vai nākošajā dienā.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , raiviic teica:

ko, izņemot jaunas kartes saņemšanu tur darīt

 

Nafig pēc kartes uz banku jāiet, ja tā tiek pa pastu atsūtīta? Es savās bankās (ir konti gan Citadelē, gan Swedbank) vispār neesmu bijis gadus piecus vismaz.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...