Jump to content

Kur iegādāties fotosomu?


martinno
 Share

Recommended Posts

Nepieciešamība: vēlos iegādāties kompaktu gurnu somu priekš a6000. Nevis plecu, nevis mugursomu, bet tieši gurnu somu.
Netā sūtīt negribu - gribu apčamdīt, ielikt, piemērīt.

 

Jautājums: kur LV var vispār šāda tipa fotosomas meklēt? Internetu māku, bet to atstāšu bezizejas variantam.

 

Pateicos,

M.

 

Lai vieglāk uztvert, ko +/- meklēju:

 

TTP-SIV3-5.jpg

Link to comment
Share on other sites

versatile

var paskatīties vai elkor/masterfoto/bfs i veikalos ir kaut kas kas attāli agādina vajadzīgo un braukt čamdīt.

Ja godīgi, tad šāda formāta somai es ieteiktu kaut ko no mazo Bergans of Norway pārgājienu jostas somu klāsta, bet LV tādas neatrast.

LV tuvākais ticami atrodamais varints varētu būt National Geographic pie BFS. Dažiem patīk, man ne pārāk.

EDIT: pačekoju webu, nekā, nava.

Tipa šāda

https://www.bergans.com/en/catalog/gear/backpacks/hip-packs/skarstind-hip-pack-6

Vai šāda

https://www.bergans.com/en/catalog/gear/backpacks/hip-packs/skarstind-hip-pack-10

No praktiskās puses - pašam ir kaut kas līdzīgs, esmu tikai 1x izmantojis foto vajadzībām, bet reāli ērtāka/drošāka būtu sling soma.

Šai kādas veiklas rociņas attaisa vienā pusē sprādzi, pašu pūlī pagrūž un viss.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

martinno
Pirms 10 minūtēm , versatile teica:

sling soma

 

No ērtuma, imho, tas pats, kas mugursoma. Gribās tomēr kaut ko, no kā ātrāk un ērtāk var foto izvilkt.

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 13 minūtēm , martinno teica:

No ērtuma, imho, tas pats, kas mugursoma.

Individuāli, bet man - galīgi ne. Slings ir super ērti reportāžā, kur maz vietas, nav kur nolikt somu, notupties - atsprādzē, pārmet uz priekšu, izdara, ko vajag, somu atpakaļ un dragā tālāk.

Ērtumā nepārspētas ir hūdija priekšējās kabatas (kur no abām pusēm rokas var iebāzt) vai mugursomu sānu kabatas tipa ūdens pudelēm - beeeeeet, tur jāskatās, lai stikls ērti iet iekšā.
Vidukļa soma, ja nav galīgi plakana, tomēr apgrūtina pārvietošanos starp cilvēkiem.

Labots - versatile
Link to comment
Share on other sites

martinno

Mums pielietojums atšķiras, diezgan krasi - es jau savam priekam pāris kadrus paķert tik :)
Hūdiji un atvērtās kabatas galīgi nederēs, jo diezgan daudz brīvajā laikā cenšos ar velo pārvietoties.

Link to comment
Share on other sites

versatile

Nuu, es jau ar, ekskluzīvi savam priekam; citādi trāpās tik pāris pasūtījumi gadā.

Ar velo vislabākais ir iekārt kameru padusē. Ērti, relatīvi droši.
To vidukļa somu izmēģini. Uz velo es ar tādu nesēstos. Ja nu vienīgi galīgi plakanu.

Link to comment
Share on other sites

raiviic

Nu katram jau savas vēlmes. Es gan ļoti ilgus gadus (vēl krievu laikos) izmantoju pleca somas (krievu laikos jau vispār traki - Praktica ar 2-3 objektīviem, lielā Luč blicene - bija ko stiept), vēlāk jau Canon tāpat ar vismaz pāris stikliem un bliceni, bet tagad ar SONY pārgāju uz mugursomu - kamera (dažreiz divas), 2- 3 objektīvi, Zhiyun Crane Plus stabilizators (filmēšanai), sānu kabatās var ūdens pudeli vai saulesbrilles (Dziesmusvētkos viens maita tomēr izvilka) ievietot. 

  Bet tavā gadījumā varbūt ko tādu ? 

Link to comment
Share on other sites

martinno

@raiviic - vo, tas ir uz īsto pusi. Vienīgi konkrētā būs vismaz 2-3x par lielu :) Tieši tāpēc gribu apčamdīt dzīvē, lai atrastu iespējami mazāko (atbilstošu izmēram).

Reāli - foto + stikls = 120x67x120mm

Link to comment
Share on other sites

Long John

Spoguļkameras laikos es arī ceļojumos labprāt Lowepro SlingShot 250 lietoju. Bez minētajām ērtībām šķiet drošāka staigāšana pa tūrisma lielpilsētu burzmu - pārmet somu uz vēdera un neviens garāmskrienošs zaglēns nenoraus.  Bet tagad man ceļojumā vispār bez kreņķiem- pietiek ar nelielu plecu somiņu, lai ieliktu mazo Oly Stylus 1 un turpat  klāt vēl Sony Nex ar mazo objektīvu (kit vai Sigma 19).   

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

raivix95

Ar tām somām nav nemaz tik vienkārši. Es gribēju brendīgo Sony somu, bet daudzas kompaktkamerām domātās aiztaisās ar plastmasas klipsi (dakšiņu), kas nemaz nav uzticams risinājums - var attaisīties un visi viņi ātri vien salūzt. Savukārt foršās alfa sērijas somas Latvijā tik pat kā nav nopērkamas. Paliku pie krietni lētāka Caselogic varianta - neesmu vīlies, ļoti kvalitatīvs izstrādājums.

Link to comment
Share on other sites

martinno
(labots)

Vakar ļāvos pasērfot pa plašo internetu - neko prātīgu LV uz vietas atrast tiešām neizdodas.

Gala rezultātā uzgāju šādu: https://www.manfrotto.com/global/nx-camera-pouch-i-grey-v2-for-csc-mb-nx-p-igy-2/

 

LV var pasūtīt un nemaksā kosmosu, ja nu galīgi nepatiksies. Mēģināšu vēl ieskriet masterfoto un uz vietas ko paskatīt.

Labots - martinno
Link to comment
Share on other sites

martinno

Idejiski jā, tik krietni lielāka. Tā noskatītā ir mazākā iespējamā.

Link to comment
Share on other sites

optimuss

No praktiskā viedokļa ērtāk, ja ir papildus ātri ar klipsi aizverams/atverams. Man ir tāda Kata Access-14 PL, ērti, ja vajag ātri izraut pāris kadriem, iemet somā un noslēdz ar klipsi. Kad vairs neplāno neko fočēt, tad aizver arī rāvējslēdzēju. Varbūt ir kkas tāds mazākos izmēros.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
martinno

Neliels apdeits:
Brīvdienās sanāca beidzot pielietot jauno pirkumu - teikšu, ka pirkums veiksmīgs. Ejot/braucot to somu vispār nejūt, nekādā veidā tā neapgrūtina.
Neliels foto, lai saprastu reālos izmērus:

 

DSC06289-01.thumb.jpeg.04dd0224004e20ebb734f5bbb3287be0.jpeg

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...