Jump to content

OTL amp


Agats
 Share

Recommended Posts

Kodolīgs jautājums ? ausu stiprekļiem ir varianti..jaudas  ampiem..imho tikai 6c33c vai kaudze ar kādām tv  izvērses lampām...

Link to comment
Share on other sites

(labots)

es taisju 6c33c, srpp pa vienai tube uz stavu,  vai "катодный повторитель+ источник тока" , sorry, nezninu ka latviešu valoda bus, srpp 4 w un otrais variants 7w uz 12 om. Bet 6c33c ir slikta tube, tagad taisu uz 6s19p, ideala lineala tube pasaule - vislabaka priekš otl. Atkal taisišu "кп +ит"  ,5 tubes uz stavu. 10 viena kanala. 

Labots - Agats
Link to comment
Share on other sites

es nezinu kāpēc 6c33c ir slikta lampa ? ok, tagad dārga, karsta un rijīga...Kaspicg bija uztaisījis klientam OTL ar 24 6c33c kanālā ja atceros, bet viņam tur katrai lampai bija savs kontroles un aizsardzības modulis...imho - jo vairāk lampu jo lielāks risks ka kaut kas aizies pa pieskari pie tām temperatūrām un jaudām. Nezinu, man  lampu OTL nekad baigi nav uzrunājuši - kurināt tādu lērumu lampu...6c19p tak tāda pati regulatora triode tikai mazjaudīgāka..kur tad viņa ir lineāra ? vai tu nepareizu lampu nosauci.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Labrit, 6s33s līka  lampa, skatamies volt ampera raksturojumu

 

https://www.istok2.com/data/659/

 

ja skatamies no kresaja puse, piemeram uz stravu 200mA to  no -10 lidz -20 nobides ir viens attalums, biet no 20 lidz -30 cits. no -30 lidz -40 vel cits. Tas ir ļoti slikti un dod lielas iskropļojumos atskaņošanai

Ja skatamies 6s19p to redzam idealas attalumus starp nodides

 

https://www.istok2.com/data/638/

 

bet 6s41s vispar labak neskatit ? ,  vel ne ka tube 6080(82)  un ec360, bet vislabaka 6s19p. bet vajag daudz viņus ?

 

 

 

PS es dzirdeu ka skan šis otl , tikai tur bija 32 tubes ne 24 . Tur bija vel daudz dargakas ampi, bet 6s33s skabeja vislabak ta ka viņam nebija izejas transa

 

20160701_151254.thumb.jpg.1931155d0005743466af96303f1c0a73.jpg

 

20160701_151353.thumb.jpg.048e9ab2a94d095e6a2ed6c5afbd2b4b.jpg

 

20160701_152117.thumb.jpg.5d190ea2d46689eb095336cccc0a350f.jpg

 

bet tas ir mans -

 

pagaidam maketa

 

uz merkuri  827 barošanas bloka

 

 

un uz busteram

 

 

 

 

 

 

 

Labots - Agats
Link to comment
Share on other sites

Tehnokrātu izklaides :) .

 

Nenoniecinot radošumu un rosīties gribu, domāju ka vēl labāku efektu var radīt parasts SE uz vienu EL34 un 2-3 glāzes Brunello di Montalcino...

Link to comment
Share on other sites

vajag vispirms paklausit ka skan OTL, un tad nekad jau negribesi ar transi SE vai PP  ?

 

PS manejam OTL un anoda vel nav transa 

Link to comment
Share on other sites

superKrona

Ja nemaldos, ir pieejami pastūži, kuros var ieslēgt lampu pastūža kropļojumus (aka supermīksto skanējumu).

Kādu laiku atpakaļ bija kaut kāda anekdote, kur vajadzēja koferi ar lampām, katra nomarķēta ar savu izpildītāju, no sērijas "Britnija Spīrsa" utt.

Link to comment
Share on other sites

nu ja pastūzis ( tas kurš aļa imitē lampu SE kropļojumus) - pats ir švaks nekas labs tur nebūs. Var priekšā lampu buferi likt, var hibrīdus taisīt  etc. Protams izejas trafs būs tas kurš nosaka skanējuma kvalitāti "zemajā galā"....var uztaisīt ļoti labu lampu pastūzi, var uztaisīt ļoti labu tranzistornieku ( A klase, AB - manai gaumei) . var uztaisīt traņu pastūzi kurš "imitē" lampu..visu var...

Man personīgi lampas (pat ar augstiem kropļojumiem - SE variantā ) - patīk labāk nekā D, G, H , B klase (visādi stk un citi apgraizītie budžetnieki) ...katrs jau pats meklē savu svēto grālu//lampas klausos ziemā -rudenī - papildus siltums un gaisma ? - vasarā - AB traņi vai A klases traņi - ir ok. Visu laiku vienu laikam nevarētu klausīties.

Starp citu kaut kur lasīju ka klientam tas lampu monstrs beigās nemaz tā īsti neaizgāja ..neskatoties uz labajiem parametriem un lielo jaudu un visu OTL.

Ja jau OTL būtu tik drošs, ut.t. - tādus ražotu - es pat nezinu vai ir kāds OTL ražotājs ? bija 6c33c ar 2 lampām plānais ir impulsnieku un senāk bija futtermans vai kas tāds.

 

https://www.stereophile.com/content/new-york-audio-laboratories-futterman-otl-1-power-amplifier-specifications

 

 

https://www.tnt-audio.com/ampli/acuhorn_s1_e.html

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , osscar teica:

Starp citu kaut kur lasīju ka klientam tas lampu monstrs beigās nemaz tā īsti neaizgāja ..neskatoties uz labajiem parametriem un lielo jaudu un visu OTL.

 

Atceros to izklāstu par radīšanu elfas forumā. Interesanti būtu zināt - kāpēc neaizgāja. Ja 24 lampas uz kanālu, tad tur būtu jābūt pāri par 100W un zemai iekšējai pretestībai. Cita lieta, ka baigā apkures sistēma sanāk arīdzan.

Link to comment
Share on other sites

Nu ja lampas dzenā tuvu maksimumam...tad 60w anodā un 40w kvēle...nu jā kw 3-4 sanāk


Izejas jauda bija liela ..neatceros bet imho daudz vairāk par 100w.

Link to comment
Share on other sites

Parastam ampim 100 gadu, OTL tikai 60! Vel jauns :). Pardod un daudz OTL pardod un izgatavo, ka rupnicas un ka paši taisa. Bet tagad cenas uz visas lampas pastiprinatajas ir ļoti dargas. Tas ir ekskluzivs tubes pastiprinataju.   

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus

Ak, nu tak elfasforumā Kaspičš visas tāš OTL shēmas ir izlicis. Ja ir gana krampis iekšā, var mēģināt atkārtot ;) Ziemā varēs apkures vietā izmantot.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Iesacejs69
On 8/8/2019 at 6:56 PM, msp said:

 

Atceros to izklāstu par radīšanu elfas forumā. Interesanti būtu zināt - kāpēc neaizgāja. Ja 24 lampas uz kanālu, tad tur būtu jābūt pāri par 100W un zemai iekšējai pretestībai. Cita lieta, ka baigā apkures sistēma sanāk arīdzan.

nevis neaizgaaja, bet..

kaa lai to korektaak pasaka - es savu darba dalju izdariiju, citi iesaistiitie izdomaaja, ka ''nav naudas hobijprojektiem''..

tieshi tik vienkaarshi.

Link to comment
Share on other sites

Huan Kaktus
pirms 1 stundas , Iesacejs69 teica:

nav naudas hobijprojektiem

Žēl, tas bija monumentāls projekts :)  Es visu laiku sapņoju, cik jauki būtu dabā paklausīties, kā tad tas viss skan. Bet nu...

Link to comment
Share on other sites

Iesacejs69
8 hours ago, Huan Kaktus said:

Žēl, tas bija monumentāls projekts :)  Es visu laiku sapņoju, cik jauki būtu dabā paklausīties, kā tad tas viss skan. Bet nu...

paklausiities jau var! Prototips ir dzirdams Drustu ielaa! Tur regulaari kaut kaadi diivainji [arii no citaam zemeem] klausaas to briinumu.

Tam ampam nav korpuss, nav MCU vadiibas ar remote piekljuvi, bet - pati skanjas dalja straadaa!

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...