Jump to content

Radio Naba vienā ausī skaļāks?


camel
 Share

Recommended Posts

Klausijos radio naba - http://nabamp0.latvijasradio.lv:8016/ - liekas, ka vienā ausī skan skaļāk kā otrā.

Interesanti vai tas tikai man vai citiem ar.

Vai kreisā / labā kanāla skaļumu var kautkā vizuāli redzēt, pārbaudīšanai?

Link to comment
Share on other sites

Tā uz ātro - nešķiet gan, jo kanālos atšķirība, vismaz tam, kas tika atskaņots 5 min - redzi bildē, ļoti minimāla.

 

Untitled.jpg.032d2ff943763030a29e69dcf9ee69b4.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ierakstiju 3min, paskatijos arī ar audacity.

Uz mixer board ar aci redzams, ka kreisais kanāls skaļāks:

 

mixerboard.png.be108dfbd2b3bf7c7f977478fa78c573.png

 

dB līmenis svārstās kautkur starp -6 līdz -12 (nav ne jausmas kapēc mīnuss)

 

Pagūglēju, uzliku ReplayGain pluginu, palaidu analyze katram kanālam atsevišķi, iedeva rezultātu replaygain level L=-1.6dB, R=-0.2dB - kreisais kanāls par 1.4dB skaļāks

Link to comment
Share on other sites

Nu to jau es pirmajā bildē parādīju un rakstīju, bet - kādai superdzirdei ir jābūt, lai sajustu 1,4 dB starpību ? 

Pirms 26 minūtēm , camel teica:

nav ne jausmas kapēc mīnuss

Tas ir normāli un pats saviem video arī skaņu atstāju uz -3.  Ja būs 0 vai, nedod Dievs + tātad būs sačakarēta skaņa, skaļākās vietas "nogrieztas". 

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

A ko nu? Vai ta jums Rīgā radio trūkst...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, raiviic teica:

kādai superdzirdei ir jābūt, lai sajustu 1,4 dB starpību ?

 

Pamēģini pats šo te Blind Testing a 1 dB Level Difference:

https://www.audiocheck.net/blindtests_level.php?lvl=1

 

Mans rezultāts:

blind.thumb.png.d1171a7236f671353dbd6b35d409ee35.png

 

Viens decibels varbūt nav daudz, bet nabai brīžiem tā atšķirība šķiet uzkrītoši lielāka

 

1 stundu atpakaļ, aoma teica:

A ko nu? Vai ta jums Rīgā radio trūkst...

 

Naba man fav. rādžiņš, ko labāku atrast nav sanācis (īpaši arī nemeklēju)

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , camel teica:

Pamēģini pats šo te Blind Testing a 1 dB

Nu pamēģināju. Ja piedomā, kas jāsadzird, tad, protams var atšķirt, bet lai to sajustu klausoties mūziku ... nu, nu. Praktiski katrā ierakstā  līmenis mainās arī no tā kurā kanālā kurš instruments dotajā brīdī skan. 

t.jpg.c7f36cef4bcbd678c2c56fe346fb891c.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Mans fav ir Starfm, kamēr neatvelkas Rozīte ar saviem  uber-duper miljonus pelnošajiem produseriem, tad tālāk Skonto.

Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , raiviic teica:

Nu to jau es pirmajā bildē parādīju un rakstīju, bet - kādai superdzirdei ir jābūt, lai sajustu 1,4 dB starpību ? 

Tas ir normāli un pats saviem video arī skaņu atstāju uz -3.  Ja būs 0 vai, nedod Dievs + tātad būs sačakarēta skaņa, skaļākās vietas "nogrieztas". 

Pusotrs decibells ir gana daudz lai austiņās dzirdētu starpību. 

P.S.Kāpēc liec -3? Es lieku - 1dB pīķiem. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

laikamTak
pirms 14 stundām , alusbundza teica:

labo ausi nevajag tīrīt, ar laiku skaņa izlīdzināsies

pavisam otrādi

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Pusotrs decibells ir gana daudz lai austiņās dzirdētu starpību.

Austiņās protams, bet telpā ar tumbām, kur jau paejot soli pa labi vai kreisi no centra "skatuve" mainās - nu tur gan nez vai sadzirdēsi.

 

Link to comment
Share on other sites

Tā NABA vispār tāda švaka. Klausoties automašīnā skaņa tāda, ka kaut kur aiz loga spēlētu un signāls arī švaks. Šad tad sāk čarkstēt utt.

Link to comment
Share on other sites

Nū nabai Rīgā ir viens no draņķīgākajiem raidītājiem. Mazjaudas perdelji, kā es  viņus saucu, jeb kā vases piesmej radio entuziastus. Te ir 60w? Tīri salīdzināšanai lr1/2 ir 35kw? Protams visādi citādi naba ir radio ... pat viņš īsti nezina kam.

Link to comment
Share on other sites

Vakaros skan tīri laba psihodēliska mūzika. Bet kvalitāte :(

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , M@R$$ teica:

Te ir 60w? Tīri salīdzināšanai lr1/2 ir 35kw? 

Kas tie pa datiem? 

Link to comment
Share on other sites

Radio Naba, tā pat kā SWH Rock atšķiras no pārējā ko var dzirdēt Latvijas FM viļņos. taču atšķirībā no Rock, Nabai klausītāju loks ir minimāls (maigi sakot).

Un laikam raida no LVRTC torņa ar  smieklīgu jaudu, lai neteiktu  vairāk. Tas tā, informācijai.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, M@R$$ teica:

Nosapņoti ;)

Par LR1 pareizs sapnis (izstarotā jauda, t.i. ar antenas pastiprinājumu kopā), bet par Nabu nē. Izstarotā ir apmēram 4x lielāka kā nosapņoji. ;) Papildus - antenu augstumi un diagrammas būtiski atšķiras, tāpēc arī Naba ir tik švaki daudzviet dzirdama.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , Lcs006 teica:
2019.07.13. , 20:25, aoma teica:

A ko nu? Vai ta jums Rīgā radio trūkst...

Jā!

Rīgā ir vairāk kā 28 radiostacijas FM`ā+1 Am`ā. Pilnīgi pietiekami. Tiesa, lielākā daļa spēlē vienu un to pašu, bet tāds ir pieprasījums. Lietuvā gan radio viļņos ir daudzveidīgāka mūzikas izvēle, bet tas tā.

1) 88,6 Jumor FM
2) 89,2 SWH Rock
3) 90.0 SWH Gold
4) 90.7 LR1

5) 91.5 LR2
6) 93.1 LR5
7) 93.9 Baltcom
? 94.5 Retro FM
9) 94.9 Relax FM
10) 95.8 LR6-Naba
11) 96.2 EHR Russkoe Radio

12) 96.8 EHR Superhits
13) 97.3 Marija
14) 98.3 Topradio
15) 99.5 Mixfm Dance
16) 100 PikFM
17) 100,5 BBC
18) 101.0 XO FM
19) 101.8 LKR
20) 102.3 Skonto+
21) 102.7 MixFM
22) 103.2 Ruskoe Retro
23) 103.7 LR3
24) 104.3 EHR
25) 105,2 SWH

26) 105,7 SWH
27) 106,2 StarFM
28) 106,8 RadioTev
29) 107,2 Skonto

30) 107,7 LR4

Labots - base7
Link to comment
Share on other sites

Kā tur bij, ka pieprasījums rada piedāvājumu... Protams situācija ir bēdīga, un daudzu staciju pavilkšanās uz vienādo repertuāru ir izteikta (kaut vai Capital/RelaxFM mēģinājumi kaut ko kopēt no jau esošā ētera piedāvājuma). OK, pieci varbūt tajā visā iedod savu dažādību (arī naba, kurai speciāli izsita frekvenci Rīgā, kur komercstacijas tiek pasūtītas), bet Grēviņu izturēt ilgi nav arī manos spēkos...

Offtopic Tas AM (merkurs) ir tāka apklusis? Tieši vakar spaidot auto stacijas, likās ka raidītājs ir izslēgts...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , base7 teica:

101.0 XO FM

Ir bišku citādāks repertuārs, bet tā viegli džezīgā nosliece diez vai vairumam ies pie sirds.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , M@R$$ teica:

Tas AM (merkurs) ir tāka apklusis? Tieši vakar spaidot auto stacijas, likās ka raidītājs ir izslēgts...

Jā, tā izskatās. :( Pirms nedēļas nometa jaudu un tagad pavisam pazudis. Es Saulkrastos vakaros ar Festivālu klausījos, patika. Cik saprotu, Lapinskis pats par elektrību maksā... 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Racer teica:

Jā, tā izskatās. :( Pirms nedēļas nometa jaudu un tagad pavisam pazudis. Es Saulkrastos vakaros ar Festivālu klausījos, patika. Cik saprotu, Lapinskis pats par elektrību maksā... 

Nu skaic. Nu bij jau bij par ko maksāt, 1 kilograms jau noēd ;)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , ggg97 teica:
Pirms 46 minūtēm , base7 teica:

101.0 XO FM

Ir bišku citādāks repertuārs, bet tā viegli džezīgā nosliece diez vai vairumam ies pie sirds.

Tagad jau šamējam ir konkurence, Lounge FM un Relax FM.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paklausijot SWH Rock - http://87.110.219.34:8000/rockmp3 - nav priekš manis, man vajg kautko lēnāku un bez reklāmām ... kā Naba.

Starpcitu, SWH Rock tas interneta radio arī skan kreisais kanāls drusku skaļāk (varbūt tā tam arī jābūt...), to var redzēt ar Winamp pluginu Peak, vai piemēram ar AIMP pluginu LVU, ar ausi varbūt to atšķitību tiešām nevar dzirdēt ...

Tas Nabas interneta radio priekš manis uz ekonomiskajām datora tumbiņām skan pietiekoši labi priekš 128kbps mp3, varbūt pat labāk kā SWH 192kbps mp3.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , base7 teica:

Tagad jau šamējam ir konkurence, Lounge FM un Relax FM.

Varbūt tā ir Rīgā skanošo radio problēma ... Atceros kādu laiku atpakaļ visi gribēja ielīst vintage ~80-90to gadu mūzikas lauciņā (SWHGold, SuperFM, Kurzemesradio, MixFM ...), kur dominē RadioSkonto. Pēr reitingiem jau varēja ātri nojaust, ka nesanāks. Nu tad metās uz chill-relax-lounge ... Cik zinu Relax ir pazudis no reitingiem :)

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, M@R$$ teica:

Tas AM (merkurs) ir tāka apklusis?

Nu jā, "gaisā" nav, bet internetā vēl dzīvs - tikko pārbaudīju, skan vācu šlāgeri (cik nu 96kbps var skanēt).

Untitled.jpg.f693a5da7be7920b3fc686999ea25f4d.jpg

Link to comment
Share on other sites

Swh Rock skan labi, diemžēl ,līdz Tukuma aplim, tad mans Opelis vairs neķer... :( ar visu Base un haizivs spuru uz jumta, sievai ja var ticēt, skanot līdz pašai Pūrei, tas gan ar cittu auto. 

Labots - aoma
naba man pazūd ātrāk :(
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , base7 teica:

lielākā daļa spēlē vienu un to pašu

Un tas ir sūds..

Man der tikai trīs radio - Naba, Radio7 (Siguldas radio) un LR Klasika. Pateicoties dibenzelliiem no pieci, es nabu iekš auto varu klausīties tikai vizītēs Rīgā.

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , M@R$$ teica:

Nu skaic. Nu bij jau bij par ko maksāt, 1 kilograms jau noēd

Merkurs ir saistīts ar Rīgas BBC Radio (tas, kas uz 100.5FM)  retranslācijām vai raidītāja uzturēšanu. Vismaz agrāk tā bija. Tāpēc nauda šamējiem ir lai uzturētu pie dzīvības vācu šlāgerus.

Link to comment
Share on other sites

Es ar Klasiku bieži paklausos. Problēm ir iekš tā, ka visi LR1, 2 utt. neizmanto vispār kompresiju. :(

Link to comment
Share on other sites

Kas tur slikts, ka neizmanto kompresiju? Pa manam viskvalitatīvākā skaņa, cik nu uz FM var būt. Ja par 1dB disbalansu, tad tur gan jau skaņa iet caur parastu pulti, kur kāda zobubiirstīte, oi atvainojos, radio dīva, vienkārši bīdamos potenciometrus nav simetriski sabīdījusi. Didžeji jau neseko līdzi skaņas tehniskajiem parametriem.

Link to comment
Share on other sites

Ja klausies CD utt., tad ok, bet apraidē ir elementāri trokšņi, ja nebūs pietiekami josla aizpildīta. Skaidrs, ka nedrīkst pārspīlēt (kā Star Fm), bet nelielu vajag. 

 

P. S. Pagaidām iekš lv neviens par kompresiju nepiekasās, jo ierobežojumi ir tikai deviācijai 75kHz, bet drīz būs ierobežojumi arī MPX, kas tiešā veidā raksturo kompresiju un tad daudzām stacijām būs problēmas... 

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Kāds varbūt var paskaidrot vēl kādu radio dīvainību - kāpēc maģītis šad tad atrod stacijas uz frekvencēm, kurās patiesībā nekā nav? Spaidot next pogu, viņš kategoriski atsakās tām frekvenēm lekt pāri. Un skan vien šņākoņa.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Visādas ķīniešu mantiņas (gan bērnu, gan pieaugušo) rada veselu buķeti ar traucējumiem, arī uz FM. Tad šos parasti arī uztvērēji uzskata par raidītājiem... 

Link to comment
Share on other sites

Kādu skaidrojumu gribi? Viss ir vienkārši - pilns ar sadzīves iekārtām, kuras rada elektromagnētisko fonu, kurš parādās arī 100 MHz diapazonā. Papildus - lēti realizētiem uztvērējiem pašiem veidojas intermodulācijas un kombinācijas ieejā un starpfrekvencē dēļ spēcīgiem signāliem. 

Pirms 30 minūtēm , raivix95 teica:

Kāds varbūt var paskaidrot vēl kādu radio dīvainību - kāpēc maģītis šad tad atrod stacijas uz frekvencēm, kurās patiesībā nekā nav? Spaidot next pogu, viņš kategoriski atsakās tām frekvenēm lekt pāri. Un skan vien šņākoņa.

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...