Jump to content

DIY Audio Pastiprinātājs, TDA7294 vai ko citu.


spameris
 Share

Recommended Posts

Čau,

 

esmu nobriedis savam otrajam audio pastiprinātājam, bet šoreiz vajadzētu kautko jaudīgāku 150w-250w .Tā kā tādā analogā elektronikā esmu iesācējs, hobijists domāju iet vienkāršo ceļu un izmantot TDA7294 IC dual bridge režīmā. Kautko līdzīgu kā šajā shēmā https://www.electroschematics.com/7876/tda7294-audio-amplifier-circuits/ . Jautājums man ir vai tas TDA7294 būtu OK, varbūt kautkas jaunāks modernāks, labāks ? Protams šeit nevajadzētu meklēt kādus ekonomiskus pamatojumus tam vissam, ka var nopirkt shēmas gatavas utt.. tam vairāk sakara ar meditāciju un mazāk laika nosišanu pie TV :D

 

Link to comment
Share on other sites

Ja tiešām domā par reāliem, nevis ķīniešu 250W, tad vispirms jāštuko par barošanas trafu. Es gan stipri apšaubu, ka mājas pastiprinātājam vajag tik lielu jaudu.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

1. Kā jau rakstīja - kam tev mājās 250w RMS? Jau pie reāliem 50w uz kanālu 20 m2 istaba tiek piebļauta tā, ka sarunāties nav iespējams. 

2. Ar 300 WA trafu tu varēsi nobarot labi ja 50w uz kanālu AB klases pastūzi. Lietderības koeficients ja nekļūdos AB klasei ap 30%... Ja tiešām gribi un vajag šādas jaudas, tad te uz D klasi jāskatās - modernie risinājumi nav nemaz tik slikti. Par 250w nezinu, bet ir mikrenes, kas dod ārā reālus 150w. Un tas ir ļoti daudz - šādus pastūžus estrādes tumbās izmanto. 

3. TDA7294 nav tā labākā mikrene ne pēc jaudas, ne kvalitātes.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 20 minūtēm , spameris teica:

kautko līdzīgu šim

uz katru kanālu.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Pieņemsim, ka max pīķi vidējo vērtību pārsniedz 10 reizes. Ja vidēji klausāmies uz 5W, tad kāda būs jauda uz tiem pīķiem, lai šie nebūtu nogriezti? Jā, protams, attiecīgas tumbeles tad vajag. Un vai vispār to vajag, tas viss ir teorētiski.

@ieleja, D klase nemaz nav dīvaina, ir D klases risinājumi (nCore piemēram), kas  tiešām dod ārā lielisku skaņu un nav īsti gandrīz par velti. D klase nav izmantojama neliela apkures radiatoru vietā kā dotajā gadījumā TDA, kuras parametri ne tuvu nav ideāli.

p.s. man gan tuvākas ir tranzistoru kapsētas?, bet tas ir individuāli?.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

spameris
Pirms 23 minūtēm , Ronalds teica:

1. Kā jau rakstīja - kam tev mājās 250w RMS? Jau pie reāliem 50w uz kanālu 20 m2 istaba tiek piebļauta tā, ka sarunāties nav iespējams. 

2. Ar 300 WA trafu tu varēsi nobarot labi ja 50w uz kanālu AB klases pastūzi. Lietderības koeficients ja nekļūdos AB klasei ap 30%... Ja tiešām gribi un vajag šādas jaudas, tad te uz D klasi jāskatās - modernie risinājumi nav nemaz tik slikti. Par 250w nezinu, bet ir mikrenes, kas dod ārā reālus 150w. Un tas ir ļoti daudz - šādus pastūžus estrādes tumbās izmanto. 

3. TDA7294 nav tā labākā mikrene ne pēc jaudas, ne kvalitātes.

1. Ar tiem TDA gan sanāk ap 150w max pašām mikrenēm.

2. Ja nemaldos virs 50%, bet nu lai labo kāds galvu ķīlā nelikšu .

3.  Kas tieši nav labi un kas ir labāks, citādi tavai atbildei nav nekādas jēgas.

Link to comment
Share on other sites

spameris
Pirms 14 minūtēm , Jurkins teica:

Pieņemsim, ka max pīķi vidējo vērtību pārsniedz 10 reizes. Ja vidēji klausāmies uz 5W, tad kāda būs jauda uz tiem pīķiem, lai šie nebūtu nogriezti? Jā, protams, attiecīgas tumbeles tad vajag. Un vai vispār to vajag, tas viss ir teorētiski.

@ieleja, D klase nemaz nav dīvaina, ir D klases risinājumi (nCore piemēram), kas  tiešām dod ārā lielisku skaņu un nav īsti gandrīz par velti. D klase nav izmantojama neliela apkures radiatoru vietā kā dotajā gadījumā TDA, kuras parametri ne tuvu nav ideāli.

p.s. man gan tuvākas ir tranzistoru kapsētas?, bet tas ir individuāli?.

Es īsti nezinu, īsti vai D klassei ir gatavi kādi IC utt, bet ja tur pašam viss jāliek kopā tādam hobijistam varētu būt krietni grūtāk tikt galā.


1 stundu atpakaļ, Didzis teica:

Ja tiešām domā par reāliem, nevis ķīniešu 250W, tad vispirms jāštuko par barošanas trafu. Es gan stipri apšaubu, ka mājas pastiprinātājam vajag tik lielu jaudu.

NU lab tam TDA bridge risinājumam max jauda ap 150W. Kautkas nav parēizi ar aprēķiniem barošanai !? ?

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 11 minūtēm , spameris teica:

īsti vai D klassei ir gatavi kādi IC

Nu ir , ir IC, bet, lai no tiem IC (pareizajiem) dabūtu ārā ko labu vajag arī "obvesu" attiecīgu un konstruktīvi saprojektēt kā vajag.

Link to comment
Share on other sites

Ok mūzika nav sinuss..bet nu ja vajag 2x150w...tad trafs jāņem vismaz 500va. Parati cik merīts max jaudā patēriņš no tīkla ir 2x lielāks kā atdodamā jauda...


Un ic imho nav nopietni...tad labāk d klase vai ab.

Link to comment
Share on other sites

spameris
Pirms 3 minūtēm , osscar teica:

 

Un ic imho nav nopietni...tad labāk d klase vai ab.

 

 

tas TDA7294 tak ir AB, vai nu kautko nesapratu :) . Kā jau teicu ar D klassi nav pārliecības ka tikšu galā, ja vari iedot kādas norādes ar ko sākt nu tad savādāk.

Link to comment
Share on other sites

Siltuma atdeve..parēķini kāda virsma ir 4 diskrētiem izejas traņiem un kāda ir mikrenei . Tad jau visi būvētu jaudas pastūžus uz mikrenēm...

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1
Pirms 58 minūtēm , Ronalds teica:

Kā jau rakstīja - kam tev mājās 250w RMS? Jau pie reāliem 50w uz kanālu 20 m2 istaba tiek piebļauta tā, ka sarunāties nav iespējams. 

 

Vispār jau parasti jaudīgu pastiprinātāju klausās ne uz pilnu jaudu, pat uz pusjaudu ne. Tur jau tā skaņas kvalitāte vislabāk parādās, ka ne pastiprinātājs ir pārslogots, ne tranzistori par daudz sakarsuši un barošanas bloks uz robežas strādā, ne skandu skaļruņi maksimālo apmlitūdu dod, ne skandu kastes grab. Citādi var dabūt šādu skaņu, kad pat sarunas skaņas kvalitāte varētu būt labāka. Par satura kvalitāti šoreiz ne.

https://www.youtube.com/watch?v=7i-1CI8nD0Q&list=PL6WFo9Ks-yKfAf6bMhiep7pbCAda4y3HT&index=9

20.minūte

Link to comment
Share on other sites

Un tilts gan no df  un thd viedokļa ir sliktāks par klasiku. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 34 minūtēm , spameris teica:

Kautkas nav parēizi ar aprēķiniem barošanai !? ? 

Osscar jau paskaidroja. Es jau teicu, par patiesiem 250W abos kanālos un reizē. Ar diviem tādiem trafiem var arī sanākt, bet labāk tomēr izmantot vienu jaudīgāku trafu. Lai kā arī būtu, es nekad nesapratīšu, nafig istabā vajag 250W. Kādas nejūtīgas sūda tumbas tad tam stipreklim galā, ja vajag tādu jaudu? Man JBL studijas monitorus kustina 30W pastiprinātājs un tad sieva auro, ka pārāk skaļi pa visu māju skan. Tas klausoties klasisko mūziku, kura nav kompresēta un tiešām ir dinamiskais diapazons. Modernajam tuc tuc troksnim, kuru par mūziku es nosaukt nevaru, tak vispār nekāda dinamiskā diapazona nav. Tur viss sapists un pārkompresēts.

Link to comment
Share on other sites

Šitāds divu tda risinājums ir dažos tajos radiotehnika sabwooferos...ar 300va trafu cik atceros..ok sabam der ..bet priekš mājas imho thd augsts..jo īpaši virs 5khz...bet nunjā šis vienkārši uztaisāms.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 1 stundas , spameris teica:

Kas tieši nav labi un kas ir labāks, citādi tavai atbildei nav nekādas jēgas.

Kad pirms pāris gadiem par šo interesējos tad LM3886  ar DC servo (ja nemaldos - barošanas sprieguma "modulācija" atkarībā no vajadzīgās jaudas) ir krietni kvalitatīvāks risinājums.

Tipa šitāds kits

https://www.aliexpress.com/item/32964011200.html?spm=2114.search0104.3.7.7dbf4921EHUiud&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_2_10065_10068_319_10059_10884_317_10887_10696_321_322_10084_453_10083_454_10103_10618_10307_10820_10821_10303_537_10302_536%2Csearchweb201603_55%2CppcSwitch_0&algo_expid=07969348-455c-4a97-b198-613e44274c62-1&algo_pvid=07969348-455c-4a97-b198-613e44274c62

Ir arī nesalodēti risinājumi ar smuku gatavu plati un visām detaļām. 

 

Bet tur nebūs tās jaudas. Ja vajag jaudu - tad vajag D klasi. Sākot ar lētajiem ķīniešu risinājumiem no aļika, beidzot ar to pašu NCore. 

 

Link to comment
Share on other sites

da labi, tajos kitos tak viss tur fake. es neriskētu. Ir kāds tos kitus testējis ? vai uzrāda datu lapas parametrus  ? normāls LM maksā ap 5-6 eur gab no zināmiem piegādātājiem. TDA biku letāk - 4-5 eur gab.  Un kārtējais čaina šedevrs - taisngriezies pei kondensatoriem, kondensatorui pie radiatora...viss tak tur cepās. Jā un muse tur nav 100%.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 12 minūtēm , osscar teica:

da labi, tajos kitos tak viss tur fake

Tā nu gan nav! Ir kuros tiešām viss fake, ari mikrenes, bet ir arī kvalitatīvi. Takš nevajag pašus lētākos ņemt! 

 

Pirms 12 minūtēm , osscar teica:

Ir kāds tos kitus testējis

 

Šis youtube kanāls šo to ir testējis!

https://www.youtube.com/channel/UCyGQKIX7ZOz7uVAFL8Haj3A

 

Tika mērīts reālais RMS, kropļojumi. Ar mērinstrumentiem, nevis uz aci! 

 

 

Pirms 12 minūtēm , osscar teica:

Un kārtējais čaina šedevrs - taisngriezies pei kondensatoriem, kondensatorui pie radiatora...viss tak tur cepās. Jā un muse tur nav 100%.

Var takš uzprojektēt plati un uztaisīt labāk! ;) Un ir arī kiti ar savādāku elementu izkārtojumu. Es tik pirmo pagadījušos linku iemetu - neko dziļāk nepētīju. 

Link to comment
Share on other sites

spameris
Pirms 28 minūtēm , osscar teica:

da labi, tajos kitos tak viss tur fake. es neriskētu. Ir kāds tos kitus testējis ? vai uzrāda datu lapas parametrus  ? normāls LM maksā ap 5-6 eur gab no zināmiem piegādātājiem. TDA biku letāk - 4-5 eur gab.  Un kārtējais čaina šedevrs - taisngriezies pei kondensatoriem, kondensatorui pie radiatora...viss tak tur cepās. Jā un muse tur nav 100%.

kapēc kondensatoru pie radiatora nevar saprotu, bet kapēc tasingriezi nevar tuvu pie kondensatora likt?

Link to comment
Share on other sites

Taisngriezis jau arī slodzē silst...

Link to comment
Share on other sites

Jā šis ir labs. Normundss savulaik bjt variantu tika sabūvējus. Izejniekus var daudz piekarināt.

Link to comment
Share on other sites

Tijai izrādās ka šo vairs neražo un netirgo....ok var mēģināt ko ebayā saganīt....bet nu lēti nebūs.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
1 stundu atpakaļ, osscar teica:

izrādās ka šo vairs neražo un netirgo

Viss labais reiz beidzas... tāpat kā laterāļi... klausīsimies vien D klasi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
spameris
(labots)

Hmm es te uzdūros uz šādu shēmu, varbūt šādu taisīt.... Varbūt kāds var pakomentēt :)

 

Īsti gan nesaprotu kādēļ tā spole vajadzīga.

 

dinamic92-16.png

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

Lai pie zināmiem apstākļiem pastiprinātājs nesāk ierosināties...lielai daļai ampu ir tāda izejā...


Nu nekas labs tā shēma nav...krievijā šitie budžets risinājumi ir topā...jurkina liktā draivera spec. Mikrene ir 100x labāks variants

Link to comment
Share on other sites

spameris
(labots)

Nu tad pie reizes pakonsultē lūdzu kāda starpība būtu C1 izmantot nepolāro, tb metāla filmas (laikam tā sauc), vai elektrolītisko kondensatoru. Saprotu tas C1, lai tikai AC tiktu cauri, bet cik nu es esmu skatījies parasti ir elektrolītiskais kondensators.

 

Ak jā atkārtošos, visam šitam nav nekāda ekonomiska pamata :D . Manuprāt ir arī daudz muļķīgākas nodarbes vakariem.

Labots - spameris
Link to comment
Share on other sites

es  C 1 parasti lieku polipropilēna kondensator ja vien viņš nav 10 uF....vienkārši man tā labāk šķiet- pār;ak lielu kluci ar nav jēgas likt - sanāks vēl kā antena ieejā ?

C5 parasti lieku  bipolāro - jo tur parasti 47 - 220uf vērtības. atkal ticības jautājums. Protams elektrolīts ir lētāks un visur liek tos pamatā. Ir veikti mērījumi un plēves un bibolārais dod  mazāk kropļojumus..protams tur iet runa par  daudz nullēm aiz komata - tā kā ticības, maka izmēra un plates izmēra jautājums.  

 

Tie traņi jau nekādā veidā tda izejā nepacels jaudu imho...un strādā tie tie tīrā B klas - imho miera strāva =0.  hvz kāda tur doma bijusi...

Link to comment
Share on other sites

Šai TDA ir pilnīgi vienalga, kādu kondensatoru kur likt. Ja nu vienīgi placebo efekts.

Tie traņi strādā C klasē. Kad TDA izejas strāva I = 0.6/4.7=128 mA, tie traņi sāk vērties vaļā un atslogo TDA izeju. Lai darbinātu elektromotoru, tā shēma der.?

Link to comment
Share on other sites

Basam arī der. Man šitā shēma strādā vooferī, tiltā. Barošana izveidota biku savādāk. Mikrenēm padots viss, ko viņas var paciest : +- 48V,  jo nekāda dižā jauda uz viņām neizdalās. Traņiem +- 60V. Jauda rezultātā - kādi 500W.

 

Vidiem un augšām šito labāk nerādīt, jo mikrenes ir par lēnu, lai novērstu kropli.

Labots - WildGun
Link to comment
Share on other sites

A tāpēc 60, ka tā trafs uztinās. Pietiktu jau ar kādiem 51 vai 52 voltiem, bet ej nu tu notrāpi. Un lielāks spriegums vajadzīgs tāpēc, ka traņiem ir emitera pārejas, kuras arī grib savus 1.5 voltus. Elementāri, Vatson. Sena patiesība.

 

Starp citu, shēma strādā arī ar 2 omiem. 750W kā no gaisa.

Link to comment
Share on other sites

Nu pag, pag. Varētu konkrētāk? Kāda velna pēc emitera atkārtotājam vajag barošanu 52 voltus, ja uz bāzes šim maksimāli būs tas, ko spējīga izdot ārā TDA ar 48 voltu barošanu - droši vien kādi 45...46V?

p,s, izdzēs ātri tās muļķibas par emitera pārejām ?.

 

p.p.s jaudīgiem pastūžiem parasti dara tieši otrādi. Izeju baro ar nedaudz mazāku spriegumu, lai lieki nesildītu gaisu.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Nu kaut kāda minimāla pretestiba ir tur..bet ne jau lai 1,50v tur paliktu..domāju kādi 100mv max pie kādi 4 Amperi..?

Link to comment
Share on other sites

Neko nedzēsīšu.Arī atkārtotājs sāk vērties vaļā, kad emitera-bāzes spriegums ir tik, cik attiecīgam tranim pienākas. Tātad - atpaliek par Ueb. Un, kad barojošā mikrene dod ārā visu, ko spēj, gala traņiem pietrūkst ēdiens. Uz barošanas koņģiem spriegums arī drusku krītas, vot tev rezultāts. Starp citu, TDA šajā shēmā strādā tikpat, kā bez slodzes, tāpēc ārā dod gandrīz pilnu barošanas spriegumu.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...