Jump to content

Windows nerenderē loga augšdaļu uz viena no monitoriem.


MIGs
 Share

Recommended Posts

Palīdziet tikt galā ar bēdu :

OS: Win 10 pro 64bit (nu jau N versijas pēc  kārtas)

CPU: AMD Ryzen 2700x,

MB: Asus ROG Crosshair  VII hero.

RAM: RAM: G Skill F4-3600C19-16GVRB, 2x16GB DDR4 SDRAM PC4-28828 F4-3600C19-16GVRB

VGA: provēti Gan Asus GTX1050TI, gan Asus RTX20170 (ROG-STRIX-RTX2070-o8G-GAMING)

 

Ir tā, ka pa laikam strādā, un pēkšņi kādiem softiem pazūd augšējā mala - prot tur nekā nav, balts pleķis, neredz arī maximize/minimize/close pogas (screnshota kreisā puse). Problēma tikai uz viena no diviem monitoriem - kā nu kuro reizi uz kura. Logu var minimizēt un maksimizēt no taskbāra, bet gļuks paliek. Gļuks ir uz visiem tā monitora logiem.

Monitoru porti mainīti vietām(HDMI, Display port utt), mainītas video kartes (abas Nvidia), instalēti draiveri šurpu trupu gan platei, gan video kartēm.

 

Ja atver monitora settingus un dajebko pamaini (izšķirtspēju, labo/kreiso monitoru, nobīdi attiecīibu vienam pret otru) un saglabā, tad problēma pazūd.

Gļuks var notikt vairākas reizes dienā vai nenotikt nedēļu.

Varbūt maldīgi, bet liekas, ka visbiežāk to noķeru ar Firefox un Thunderbird. Bet arī citi softi tiek ietekmēti.

 

Papildus esmu novērojis, ka slēgājoties uz datoru ar RDP un lokojot vaļā lokāli gadās, kad Firefox un Thunderbirds nokaras - not responding un nākas procesu nokaut. Karas gan lokāli, gan caur RDP.  Nekad nenokaras darba gaitā - tik ja pieslēdzies tad pamani, ka ir nokāries.

1301156809_Guks.thumb.png.761f2a10a099bbc8781ec75a02753628.png

Dators ir ieslēgts 24/7, bez sleep vai hoibernate.

 

Kurā virzienā rakt ?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

man tāda pati problēma, bet biju to norakstījis uz to ka ir divi monitori ar dažādu izšķirtspēju, un šitāda "fīča" parādās tikai uz augstākas izšķirtspējas monitora. domāju, ka windas vaina, jo man tā strīpa ir melna, par cik ir dark mode.

Link to comment
Share on other sites

Man arī tas pats. Esmu ievērojis, ka tā "fīča", iespējams, biežāk ir kad atvērtas bildes ar parasto programmu "Fotoattēli". 

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc jau prasu kādas video kartes - ar pakaļu jūtu, ka draiveri, draiveri+Win10.

Risinājumi ?

Link to comment
Share on other sites

Arī 2 monitori ar dažādām izķirtspējām. Tādi pati problēma parādījās pēc pēdējā win updeita (win10 pro). Problēma bija gan uz gtx1080ti, gan gtx770

Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

Arī tas pats novērots darbavietā, kur 2 jauni datori (HP EliteDesk) ar vienu jaunu FullHD monitoru un vienu vecu monitoru pie katra datora. Notiek pilnīgi randomā. Apdeitots viss iespējamais, video kartes abiem Intel UHD iebūvētās. Visbiežāk novērojams interneta pārlūkprogrammās. Nospiežot F11 2 reizes viss atrisinās uz kādu brīdi (ieejot un izejot no full screen režīma). Hardware acceleration atslēgšana nepalīdz. Ir redzēta svītra gan melna, gan balta, bet pārsvarā balta. Kaut kur biju uzracis, ka Microsoft par šo zina jau no 2018. gada, bet risinājuma šamējiem nav..

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , TasEsmuEss teica:

abiem Intel UHD iebūvētās.

Tātad, šis nav Nvidias dzelžu/draiveru gļuks.

Ir vēl citi kam ir ne Nvidia ar šādām kaitēm ?

Link to comment
Share on other sites

TasEsmuEss

Precīza komplektācija, kam manā gadījumā šis gļuks ir novērojams:

HP EliteDesk 800 G4 SFF 2US83AV

HP Elite Display E233 [23" LED IPS]

Philips 190B8 [19" LCD]

 

un 

 

HP EliteDesk 800 G4 SFF 4KW54EA

HP Elite Display E233 [23" LED IPS]

ViewSonic VG930m [19" LCD]

 

Abos gadījumos ir Windows 10 v1903 (bija 1809 un arī tā pati problēma), Office 2019 Pro, Tilde 2016, Kaspersky ES11, Chrome, Firefox, Eparaksts, VLC, Adobe reader DC un visi draiveri salikti ar roku, jaunākie, kā arī BIOS un visas firmwares jaunākās.

 

Izšķirtspējas atšķiras - 1920x1080 (DP) un 1280*1024 (DVI) (katram PC komplektam). Vecais monitors gan pieslēgts caur pāreju no DP uz DVI.  Pie vainas varētu tiešām būt izšķirtspēju atšķirības, jo šādiem pašiem datorkomplektiem ar 2 identiskiem EliteDisplay monitoriem nekas tāds nav novērots.

Link to comment
Share on other sites

Man ir divi vienādi FHD Philips monitori. Slēgāti dažādi(hdmi/display port/ ar bez pārejām).

 

Link to comment
Share on other sites

ja nav spēles jādzenā, tad uz brīdi basic display draiveris man palīdzēja. šis tik sākās no 1803, turpinas iekš 1903, cerams, ka tālāk nebūs problēmu.

setupā 1060 ar diviem FHD 24'' ē-krāniem.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
TasEsmuEss

Kādam kādi jaunumi par šo problēmu? 

 

Saņēmu zvnanu, ka rīt jāiet kārtējo reizi mēģināt atrisināt. Atkal situācija pasliktinājusies. 

Link to comment
Share on other sites

Jā, man ir vēlviens dators ar 8. paaudzes I5.

Ar tās pašas Video kartes (RTX2070, GTX1050TI, Intel).

Ik pa laikam sekundārais screens rāda kādu pedējo skatu un viss. Viss ir nofrīzojis, nekādi menu dialogi neparādās, logi neparādās, ja tos maksimizē vai pārvelk. Taču peles kursors ir redzams, bet right click nestrādā.

 

Raustot monitora vadus, slēdzot pie dažādām video kartēm nekas nemainās.

 

Ja uzliec monitoriem clone režīmu, tad uz abiem rāda vienādu in viss ok. Atslēdzot atpakaļ gluks atkal ir klāt.

Provēju atinstalēt, gan Nvidia, gan Ontel video kartes - pazūd tikai savs screens- ielogojos caur rdp, devaiss pieinstalē draiveri un kaite ar ir atpakaļ.

 

Windows restarts šo problēmu atrisina aci mirklī.

 

#fuckmicrosoft #fuckwindows10

 

Biju nomocījies ar šo gļuku, tad kādu laiku nebija manīts. Tagad atkal uzpeldēja.

Iespējams iestājas pēc pc sleep režīma.

 

Tikko iedomājos, ka jāprovē diseiblot intel vga biosā un skatīties kas notiek.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...