Jump to content

Normāls Ūdens Caurplūdes katla gāzes patēriņš


ABAP
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

Vēlējos veikt nelielu aptauju par normālu gāzes patēriņu ūdens caurplūdes skaitītājam pie noteiktiem patērētā ūdens apjomiem.

 

Uzstādīts ir Caurplūdes katls Ferolli Zefiro C14 aptuveni 16-17 mēnešus.

Esam 3 cilvēki, vannā ejam bieži.

 

Kopējais (aukstais + siltais) ūdens patēriņš šajā laikā bijis ap 10 - 12 m^3 mēnesī.  Man ir aizdomas, ka lielākā daļa aiziet siltajā - vanna, trauki, duša.

 

Gāzes patēriņš pa šo laiku vidēji bijis aptuveni 32 - 34 m^3 mēnesī.

Vai tas nav mazliet par daudz? 

Minot, ka patērēju 6-8m^3 siltā ūdens mēnesī tas sanāk, ka gāzes ptēriņš ir  5m^3 uz vienu kubikmetru siltā ūdens.

Nekur nevar atrast kāda būtu sagaidāmā norma rēķinot uz ūdens patēriņu.  Maksimālais/minimālais gāzes patēriņš neko daudz nedod.

 

 

 

Labots - ABAP
Link to comment
Share on other sites

Par šādu tēmu nav vajadzīgs rīkot aptauju. Visu var elementāri aprēķināt matemātiski.

LG mājas lapā ir “Mērvienību kalkulators” pēc, kura var noteikt cik siltuma var iegūt no attiecīgā gāzes daudzuma.

Pēc šī kalkulatora sanāk, ka no 32-34 m³ var iegūt attiecīgi 337-358kWh siltuma enerģijas.

Un ar šo enerģijas daudzumu var uzsildīt 6,4-6,8 m³ ūdens par 45 °C (pieņemot, ka pienākošā aukstā ūdens temperatūra ir 10 °C, bet uzsildītā ūdens temperatūra 55 °C).

 

Gāzes katla (ūdens sildītāja) ekonomisku pamatā nosaka dūmgāžu temperatūra (jo to mazāka, jo labāk) un skābekļa daudzums dūmgāzēs (labs rādītājs ir 2-3%). Ja ir aizdomas, ka gāzes kalts tērē vairāk gāzes kā vajag, tad būtu ļoti vēlams uzaicināt katlu ieregulētāju, lai tas viec tā pārbaudi. Piemēram, aizkaļķosies siltummainis slikti noņem siltumu, kā rezultātā būs augstāka dūmgāžu temperatūra nekā tai vajadzētu būt.      

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Paldies par aprēķinu, - tas labi parāda teorētisko maksimumu, bet skaidrs, ka praksē to nevar sasniegt.

Turklāt vaina var būt ne tikai katlā, bet arī pašā gāzes skaitītājā.

 

Tāpēc arī loģiski šos rezultātus būtu salīdzināt ar citiem rezultātiem lai saprastu kāda praksē ir starpība, un vai ir vērts to tālāk pētīt.

Tas, ka mans rezultāts atpaliek par 10% vai 30% no teorētiskā maksimuma man daudz nedod, ja nezinu kā tas salīdzinās ar citiem un kas būtu uzskatāms par normu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Citu lietotāju aptauja neko daudz nedos. Reti kuram uz karsto ūdeni ir uzstādīts ūdens skaitītājs (privātmājā, ar savu aku nebūs pat austā ūdens skaitītāja), bet bez tā ir grūti noteikt cik reāli tika saražots karstais ūdens un ar kādu temperatūru. Piemēram, ģimenē kurā ir mazi bērni daudz aukstā ūdens tiks tērēts veļas mazgāšanai.

Gāzes patēriņš ir atkarīgs arī no iegūtā karstā ūdens temperatūras, zudumiem ūdens caurulēs un arī no gāzes temperatūras.

Piemēram, ja karstais ūdens ir nevis 55 °C, bet 60 °C tad ar 6 m³ gāzes var uzsildīt 5,8 m³ nevis 6,4 m³.

No gāzes temperatūras ir atkarīgs tas cik daudz metāna molekulu būs 1 m³ gāzes pie nemainīga gāzes spiediena. Jo zemākā gāzes temperatūra, jo metāna molekulu 1 m³ gāzes būs vairāk. Tāpēc ziemā kurināt gāzi ir izdevīgāk nekā vasarā (mazas jaudas sadzīves gāzes skaitājiem nav korekcijas uz gāzes spiedienu un temperatūru. Skatītājs uzreiz rāda gāzes normālos kubikmetrus pieņmeot, ka gāzes temperatūra ir +20 °C un gāzes absolūtais spiediens 1.01325 bar (gāzes reālais spiediens mājas lietotājiem ir 20 mbar)). Gāzes temperatūras izmaiņa var atstāt ietekmi uz skābekļa daudzumu dūmgāzēs un tas attiecīgi var samazināt vai palielināt katla lietderības koeficientu.

 

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Atkal - paldies par info, kas ir loģisks un pamatots, bet pat pie visiem šiem uzskaitītajiem faktoriem es pieļauju, ka normāli svārstībām būtu jābūt +- 20% robežās.

Man galvenais saprast vai nav patēriņš salīdzinoši nav daudz par daudz - esmu nopircis galīgi kreisu katlu, vai uzstādīts nepareizi vai skaitītājs bojāts.

P.S.

izklausās, ka gāzes trubas jāvelk cauri saldētavai:)

Labots - ABAP
Link to comment
Share on other sites

energys

Man ir centrālā siltumapgāde, tādēļ nav jāsilda pašam ūdens. Bet, arī esam 3 cilvēki un ūdens patēriņš mēnesi svārstās 10-12m3. No tā ap 3.5-4.5 svārstās siltā ūdnes patēriņš. Tā kā nav tā ka siltais ietu vairāk :)

Un pareiza piebilde par to, ka mazi bērni ir vairāk jāmazgā drēbes :)

Link to comment
Share on other sites

Knaabis
2019.05.27. , 18:42, ABAP teica:

Gāzes patēriņš pa šo laiku vidēji bijis aptuveni 32 - 34 m^3 mēnesī.

Nu tad Jums visiem ir mazliet jāpapūlas un jānotērē līdz 42 m3 mēnesī (>500m3 gadā) - tad ieslēdzas lētais tarifs un jāmaksā būs daudz mazāk! :)

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Autors vispār normāls kekss. Pats nezina un min, cik daudz tērē (+/- 2m3 ir tīrais sīkums), temperatūras deltas arī pie kājas, bet kačā pravas, ka gāzes skaitītājs bojāts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , energys teica:

Man ir centrālā siltumapgāde, tādēļ nav jāsilda pašam ūdens. Bet, arī esam 3 cilvēki un ūdens patēriņš mēnesi svārstās 10-12m3. No tā ap 3.5-4.5 svārstās siltā ūdnes patēriņš. Tā kā nav tā ka siltais ietu vairāk :)

Un pareiza piebilde par to, ka mazi bērni ir vairāk jāmazgā drēbes :)

Jā, izskatās, ka tev ir bojāts skaitītājs, jo sarēķinot patērēto ūdeni un faktiski nepieciešamo kurināmo daudzumu pret patērēto kurināmo daudzumu (no skaitītāja), parsniedz Ministra kabineta noteikumus par pieļaujamo kļūdu. Zvani Latvijas gāzei vai laikam tagad Gaso un saki, ka skaitītājs neuzskaita pareizi. Ja šie neko nedara, tad man liekas, ka vajag vērsties pie VID, jo šie seko arī akcīzes preču uzskaitei mazumtirdzniecībā.

Labots - Murlo
  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

energys

Vēl jau variants, ka santehniķis ar līkām rokām podu ir pieslēdzis pie siltā ūdens - tad gan siltais ūdens varētu iet vairāk kā aukstais :D

Link to comment
Share on other sites

Ja nemaldos, tad gāzes katliem un ūdens sildītājiem 1x gadā ir jāveic apkope, un tajā ietilpst arī dūmgāzu mērīšana, un ja ir nepieciešams katla ieregulēšana. Katlam kurš darbojas 16-17 mēnešus vajadzētu būt vienam, diviem dūmgāzu mērījumu protokoliem Tajā protokolā tad arī var redzēt ar kādu lietderības koeficientu darbojas ūdens sildītājs. Ja šajā protokolā viss ir labi un katls darbojas ar lietderības koeficientu > 95%, tad jau tālāk var meklēt vainu gāzes skaitītājā, vai kur citur.

Sadzīves gāzes skaitītāja uzbūve ir tāda, ka bojāta skaitītāja gadījumā tas skaitīs mazāk, vai neskaitīs vispār. Lai skaitītājs skaitītu vairāk nekā ir reālais patēriņš, skaitītājam no iekšpuses ir jābūt ļoti stipri piesārņotam svešķermeņiem ar lielu tilpumu – papīra gabaliem, lupatām, pakulām.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...