Jump to content

No kādam sastāvdaļām salikt datoru?


Ināra Š
 Share

Recommended Posts

Ināra Š
(labots)
Pirms 12 minūtēm , Jainit teica:

Monitoram ir tikai VGA un DVI-D ieejas, kas ir ļoti tālu līdz "visas iespējamas ieejas" :)

 

Kāds budžets videokartei? 150? 300? 450?

Un ja godīgi, manuprāt prātīgāk būtu videokartes naudu novirzīt 10-it gadus vecā TN monitors 21" monitora nomaiņai.

...:unsure: kādas vēl ieejas var būt..?

vai.. nezinu kāds budžets videokartei.. lētāks, bet labs - atbilstoši pieteiktai nepieciešamai funkcionalitātei.. ss ieteiktā - vai tad tomēr neder?

Par monitoru - pašlaik to lietoju - nu neredzu, ka būtu sliktāks par to, kas ir darbā, kas gadu atpakaļ pirkts jauns, kruts un lielāks (un dārgs)..

Labots - Ināra Š
Link to comment
Share on other sites

Par ieejām runājot, HDMI ir mūsdienām must have, tāpat kā 24" monitors..vismaz.

Labots - Stasss
Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Ināra Š teica:

kādas vēl ieejas var būt..?

DisplayPort, HDMI. Tām mūsdienās būtu jābūt.

 


Pirms 3 minūtēm , Stasss teica:

HDMI ir mūsdienām must have

Es drīzāk tā teiktu par DP.

Link to comment
Share on other sites

Ināra Š

ok, paldies!

Vai drīkstu par jaunu monitoru ar labākām ieejam padomāt tad, kad tiksim skaidrībā par pamatkomplektu?

Link to comment
Share on other sites

Kas ir jādara, lai sistēmas 128 gigabaitu disku aizkakātu?

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , Ināra Š teica:

Kāpēc..? :( Jau 3 gadi ir pagājuši! ..

Kādā brīdī mēdz iestāties piesātinājums, dažādu apstākļu dēļ. t.i. vairs nav tā, ka pa gadu veiktspēja tiek uzlabota bez maz vai 2x par to pašu cenu. 

Tad videokartes (noteiktus modeļus gan) pirka visādiem neparedzētiem mērķiem.

Tad kāda procesoru rūpnīca nodega, vai applūda (jau piemirsies).

Tad kādas sankcijas tiek ieslēgts utt.

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , aoma teica:

Kas ir jādara, lai sistēmas 128 gigabaitu disku aizkakātu?

Tur jau tā lieta, ka nekas tur īpašs nav darīts, pie tam regulāri tiek tīrīts. Sistēma + instalētie softi vienkārši aizņem to vietu.

Link to comment
Share on other sites

Tur jau varbūt vēl vecais OS W8 bekaps nav izmests. Pēc upgreida uz W10.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Ināra Š

Tas attiecībā uz pamatkomplektu ir nobalsots pas 3g.veco komplekta versiju..? Un kā ar mātes plati? tādu pašu jāpērk..?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , CAP teica:

un būs laime pilnīga

Mātesplati nomainām uz tādu, kurai ir arī vismaz HDMI izeja (saitē atrodamajam variantam ir tikai VGA un DVI). Tas ar skatu nākotnē, ja nu izdomā jaunu monitoru, bet noskatītajam vairs nav DVI ieejas.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Principā jā! 

Bet nu mātes plati gan labāku prasītos! Lai uz CPU barošanu būtu radiatori. AMD b350 vai B450 īsti starpības nav. Bet nu vēlams lai būtu 4 ram sloti. Tas ļaus tagad paņemt "tikai" ar 8 GB un ja tiešām nepietiek - piepirkt!  

 

Pirms 5 minūtēm , vvv teica:

Tas ar skatu nākotnē, ja nu izdomā jaunu monitoru, bet noskatītajam vairs nav DVI ieejas.

 

Par šo jau esmu rakstījis 100 un vienu reizi! Līdz full HD izšķirtspējai DVI= HDMI! Signāli 1:1, tikai štekeris atšķiras! Pa ~3 eur ir vadi kuriem vienā galā hdmi, otrā DVI! 

Pie lielākas izšķirtspējas  jau sākas nianses!  Tur būtu Display port ieteicams. Ar to garantēti viss strādās gan QHD gan 4k izšķirtspējā! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Ronalds teica:

Par šo jau esmu rakstījis 100 un vienu reizi! Līdz full HD izšķirtspējai DVI= HDMI! Signāli 1:1, tikai štekeris atšķiras! Pa ~3 eur ir vadi kuriem vienā galā hdmi, otrā DVI!  

dvi ir vēsture. hdmi ir ļoti ļoti vēlams, īpaši tāds kam pateikts ka velk 4k@60hz.

(arī, ja pēc tam izdomā slēgt pie teļuka vai moņa ar iebūvētiem skaļruņiem - nav čakars ar vadiem un atsevišķām tumbām.)

displayport ekonomiskajā segmentā varētu arī nebūt.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ināra Š
(labots)
pirms 1 stundas , CAP teica:

https://www.dateks.lv/datori/home-series/amd-ryzen-apu-home

samainam RAM uz 16GB, nomainam HDD uz SSD un būs laime pilnīga.. (~390-400  eur), nekas lētāks un īsti labāks par to summu arī nevar un nesanāks.

 

Paldies!! ? :)

1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

Lai uz CPU barošanu būtu radiatori. AMD b350 vai B450 īsti starpības nav. Bet nu vēlams lai būtu 4 ram sloti. Tas ļaus tagad paņemt "tikai" ar 8 GB un ja tiešām nepietiek - piepirkt!  

Par šo jau esmu rakstījis 100 un vienu reizi! Līdz full HD izšķirtspējai DVI= HDMI! Signāli 1:1, tikai štekeris atšķiras! Pa ~3 eur ir vadi kuriem vienā galā hdmi, otrā DVI! 

Pie lielākas izšķirtspējas  jau sākas nianses!  Tur būtu Display port ieteicams. Ar to garantēti viss strādās gan QHD gan 4k izšķirtspējā! 

 :shok:Nekā nesapratu!

CAP saprotami uzrakstīja, bet Tu laikam arī kaut ko labu esi ieteicis, bet nesaprotu kuru detaļu uz kuru jānomaina!:unsure:

Pirms 54 minūtēm , ervie teica:

dvi ir vēsture. hdmi ir ļoti ļoti vēlams, īpaši tāds kam pateikts ka velk 4k@60hz.

(arī, ja pēc tam izdomā slēgt pie teļuka vai moņa ar iebūvētiem skaļruņiem - nav čakars ar vadiem un atsevišķām tumbām.)

displayport ekonomiskajā segmentā varētu arī nebūt.

Arī nesapratu - kas uz ko nomainītu manā vietā? 

Labots - Ināra Š
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Ināra Š teica:

Arī nesapratu - kas uz ko manā vietā nomainītu manā vietā?

Tev iesaka pirkt tādu datoru, kuram būtu arī HDMI izeja. Ja pērc datoru bez atsevišķas videokartes, tad skaties, lai datora mātesplatei būtu arī HDMI izeja. Tas pasākumu sadārdzinās par dažiem eiro, bet nākotnē tas var izrādīties noderīgi.

Arī biedra Ronalds padoms ir vērtīgs, mātesplatei būtu vēlams 4 RAM sloti (nevis tikai 2). Šis arī par dažiem eiro sadārdzinās pasākumu, bet nākotnē var izrādīties noderīgi.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 15 minūtēm , Ināra Š teica:

bet nesaprotu kuru detaļu uz kuru jānomaina!:unsure:

 

Mātes plati uz piemēram "Gigabyte AB350M-DS3H V2 Rev. 1.1"

image.png

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

Ināra Š
Just now, vvv teica:

Tev iesaka pirkt tādu datoru, kuram būtu arī HDMI izeja. Ja pērc datoru bez atsevišķas videokartes, tad skaties, lai datora mātesplatei būtu arī HDMI izeja. Tas pasākumu sadārdzinās par dažiem eiro, bet nākotnē tas var izrādīties noderīgi.

Arī biedra Ronalds padoms ir vērtīgs, mātesplatei būtu vēlams 4 RAM sloti (nevis tikai 2). Šis arī par dažiem eiro sadārdzinās pasākumu, bet nākotnē var izrādīties noderīgi.

Es pareizi sapratu, ka pēc informācijas un izvēles iespējam, nevarat norādīt kuru konkrēti no detaļām, kas ir te: https://www.dateks.lv/datori/home-series/amd-ryzen-apu-home ir jāizvelās?

Es, piemēram, nesapratu, kuram no linkā piedāvātiem sastāvdaļu variantiem, kādi sloti ir vai nav un kurai kādas izejas ir vai nav..

 


Pirms 2 minūtēm , Ronalds teica:

Mātes plati uz piemēram "Gigabyte AB350M-DS3H V2 Rev. 1.1"

Paldies! Par mātes plati beidzot ir skaidrība! :) ?

Link to comment
Share on other sites

Saproti, šie mūsu ieteikumi nav absolūti. Nekas slikts nebūs, ja izvēlēsies mātesplati bez HDMI izejas un tikai ar diviem RAM slotiem. Bet kaut kad nākotnē var nonākt pie - «žēl, ka man tikai 2 atmiņas sloti..., žēl, ka man nav HDMI izejas...».

Biedra CAP saitē klikšķini pie pamatplates uz pogas «Alternatīvas», atvērsies tāda kā tabula, kreisajā kolonnā sameklē ierakstu operatīvā atmiņa, zem tā atmiņas sloti, redzēsi, tur ir vai nu 2 vai 4, nedaudz zemāk tajā pašā tabulā pieslēgvietas, apskaties, tur HDMI, ja pret HDMI nullīte, tad HDMI izejas nav, ja vieninieks, tad viss kārtībā, HDMI izeja ir.

Link to comment
Share on other sites

Ināra Š

VVVRonalds - paldies!! :)

Man pašlaik pie mātes plates (vai pie videokartes?) pieslēgts ar DVI izeju (gals izskatās aptuveni šādi: http://lv.eocables.com/cable/hdmi-cable/hdmi-to-dvi-cable.html (lielākais)), par ko, tas, kurš ieteica attiecīgo mātes plati arī nožēloja, pareizi..?

Vai arī monitoru var pieslēgt gan pie mātes plates, gan pie videokartes..?

Vai pie tas mātes plates / videokartes bez problēmām varēs pieslēgt to monitoru kas man ir (ar to vadu, kas ir pašlaik)?

 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 4 minūtēm , Ināra Š teica:

ai arī monitoru var pieslēgt gan pie mātes plates, gan pie videokartes..?

Jā un nē! 

Ja ir integrētā videokarte uz mātes plates, tad viņa atslēdzas, kad tiek papildus videokarte pielikta un tad tikai papildus karte strādā! 

Link to comment
Share on other sites

Ināra Š

Visvairāk interesē:

Vai pie ieteiktās mātes plates Gigabyte AB350M-DS3H V2 Rev. 1.1  bez problēmām varēs pieslēgt to monitoru BENQ ET-026 - B (VGA DVI-D) kas man ir (ar to vadu, kas ir pašlaik)?

Lūdzu, pasakiet..

Link to comment
Share on other sites

Tevis pieminētai mātesplatei ir gan HDMI izeja gan DVI-D izeja. Tavam esošajam monitoram ir DVI-D ieeja.

Varēsi pieslēgt savu monitoru.

Link to comment
Share on other sites

2019.05.15. , 09:21, Ronalds teica:

Ko darīs uz PC?

 

Dators tiks izmantots offisa vajadzībām, plānots bez dokumentiem arī kartes skatīties onlaine (VZD).

 

2019.05.15. , 09:22, ju teica:

Monis ~150, bezvadu ievadrīki ~50 (ok, var jau te arī kādus 50 vēl ietupīt priekš pamatdzelža)

Tātad kompim paliek ~400.

Ja vajag W10 licenzi, tad es tomēr atkal ieteiktu skatīties uz kādu refubishedu. Ok, tas tik mans viedoklis. 

Stiprāks video prasās?

 

Labi 600EUR būtu monis + kaste + win licenze, pričendāļi šajā summā neiekļaujas.

 

Atvainojos vīri, ka tik tagad atbildu, sākas vasara un PC vakaros ieslēgt īsti nav laika/velmes.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Aberdicht teica:

Linux ofisā der, ir pierādīts.

Kaut kur der, bet kaut kur neder.

Link to comment
Share on other sites

Ināra Š

Vēl nenopirku, bet jau sāku šaubīties.. Cik daudziem no jums ir Ryzen ..?

i5 - tomēr ir droša pārbaudīta lieta..

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Man ir Ryzen7 2700x, Mājās i5-8600k.

Abi patīk, reālu atšķirību īsti nejūtu, dikti neslogoju. Iespējams, ka Ryzen man patīk vairāk.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 2 stundām , Ināra Š teica:

Cik daudziem no jums ir Ryzen ..?

Esmu klientiem salicis pāris sistēmas ar AMD! Viss notiek!

Uz doto momentu pēc price/performance lētās un vidējās cenas sistēmās AMD saliek Intel saliek vienos vārtos! 

Link to comment
Share on other sites

Destructo

 

pirms 2 stundām , Ināra Š teica:

Vēl nenopirku, bet jau sāku šaubīties.. Cik daudziem no jums ir Ryzen ..?

 

ar @Ronalds svētību pirms mēneša saliku brālim gaming PC ar budžeta GTX 1660 un AMD Ryzen 5 2600 

 

Ļoti apmierināts un viss lido vairāk nekā vajag! 

Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , Destructo teica:

gaming PC ar budžeta GTX 1660

 

Pretruna pašā pamatā.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Labsvakars.

 

Ko domājat par šādu kombo spēlēm?

 

1.Cpu e2650v2 

https://m.aliexpress.com/item/32820770120.html?spm=a2g0n.shopcart-amp.item.32820770120&

 

2.Ram 4x4GB 1866mhz https://m.aliexpress.com/item/33017206091.html?spm=a2g0n.shopcart-amp.item.33017206091&

 

3.MB Huanan x79 https://m.aliexpress.com/item/33007579630.html?spm=a2g0n.shopcart-amp.item.33007579630&

 

4.Gpu 1060 vai 1070 lietots no ss.lv

 

 

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Xeons nav paredzēts spēlēm. Spēlēm aktuālāks ir viens kodols ar lielu ātrumu nekā daudzi netik ātri kodoli. Ja nemaldos, tad p/p izvele bija 2670 cpu. 

 

Tev cpu ir rakstīts kā v3, bet links iet uz v2 modeli. Uz kuru tad tu īsti skaties? Jo man šķiet ka v3 izmantoja lga2011-3 slotu, kas nav savietojams ar x79.

 

Pie mums - te vai ss var dabūt 16gb (2x8gb) ram par ~50-55e. Kāpēc ņemt 4gb plāksnes, ko pēc tam nekur nevarēs nogrūst? Varbūt mēģini vel iesipt kapeiku un ņemt 16x 1gb plāksnes? Un ņemot xeon, tad jau būtu jāizmanto lētie ecc rdimm/lrdimm piedavajumi. 

 

Vai tev būs ar lga2011 saderīgs dzesētājs? Jo standarta dzesētāji tam nederēs.

 

Ņem vērā ka sūtot tev visdrīzākais būs jāmaksā muita/pvn. Un problēmu gadījumā vienīgais risinājums var būt uzsēšanās uz sava īkšķa. 

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Šodien visu dienu skatijos visādus variantus un pētiju. Tevis ieteiktas ja domāji v1 tad ir sliktāks un neko diži nav lētāks, ja domāji v2 tad cik sanaca atrast vins 100 dārgāks un tikai 2cores vairāk. p/p prieks tiem kas māk overclokot ir 1650v2, tiem kas nemāk e2650v2 ( jā, runa par v2, drukas klūda bija).

 

Manis pieminētais xeon maksā 60 euro un tiek galā ar spēlēm 6800k 7700k līmenī.

 

Skaidrs ka ir daudz riski, bet kapeiku iepist tā ņihila var :)

 

Par to ram runājot, tas tāč ir tas lētais emmc serveru rams ko iemetu ne?

 

Ar kādu barokli pietiktu šādai sistēmai pieliekot klāt 1060 vai 1070?

 

https://m.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/korpuss_dzesesana/coolers/cooler_master_hyper_h412r_rrh41220pkr2 šis tak der ne? Vai es kautko vel nēesmu atkodis līdz galam

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 7 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

Un ņemot xeon, tad jau būtu jāizmanto lētie ecc

Kāpēc gan??? xenoni lieliski strādā arī ar parastajiem RAM! 

 

Par šiem lētajiem xenoniem daudz info krievu yotubē ir. Ir šādi tādi riski, bet principā, ja sanāk nav slikts variants.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ar krievu youtubi tu domāji rutube.ru vai vienkārši youtube.com krievu saturu?

 

Ja par parasto youtube, tad tur laikam es esmu visu noskatijies ?

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Just now, maiss teica:

vienkārši youtube.com krievu saturu

Šo protams ka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ināra Š

Sveicināti atkal!

Toreiz nācās pirkumu atlikt, bet tagad atkal esmu nobriedusi :)

Izgāju cauri - pa šo laiku šis tas ir mainījies - skatos tajā linkā https://www.dateks.lv/datori/home-series/amd-ryzen-apu-home

HDD vairs pat netiek piedāvāts (tikai SSD) + parādījies Ryzen 5 (+29Eur) - vai ir vērts to ņemt..?

Papildus, ja gribu internetu, laikam Bezvadu tīkla karte   TP-LINK TL-WN881ND, PCI-E x1 WiFi Adapter jāpievieno (jo esošajam datoram jau ir TP link ar diviem radziņiem)?

Izskatās, ka arī papildus ši būtu vajadzīgi

·         1TB (45eur - par šo vēl domāju..)    Seagate 1TB, 7200rpm, 64MB, Sata III, BarraCuda

·         DVD+/-RW (+15,00 €)     LITE ON IHAS124-14, 24x, SATA, Black, Bulk

Vēl kas mani ļoti apbēdināja un atkal sāku bremzēt ar pirkumu:

korpusa gabarīti!

 

Tas salikums, kuru prezentēju tēmas pašā sākumā ielīda šādā mazajā korpusā:

350 x 170 x 350 https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/korpuss_dzesesana/datoru_korpusi/gtt_buffalo_757_matx_buffalo757

Tajā salikumā, ko jūs piedāvājat

415 x 191 x 368 (410 x 220 x 448) https://www.silentiumpc.com/en/product/armis-ar1/

 

Kāpēc jāpērk tik milzīga kaste?! :(:unsure:

Varbūt komponentes var salikt kādā mazākajā?

 

 

Labots - Ināra Š
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...