Jump to content

Zālāja pļaušanas traktoriņa izvēle


ImissimI
 Share

Recommended Posts

Pirms 3 minūtēm , Raivis Mana teica:

Viņas točna ir bronzas vai tomēr vairāk velk uz kautkādu tīrāku varu? 

Bronza nevar vilkt uz "tīrāku" varu, vienkārši ir labāki, vai ne tik labi sakausējumi :)

Link to comment
Share on other sites

Raivis Mana

Cik netā esmu skatijies tad 

1 minute ago, aoma said:

Bronza

sastāv laikam no 80% vara un 20 % aluminija. Pieņemu ka varetu kautkādi procenti 1 vai 2 vēl kautkas cits piejaukts. Ok tātad bukses no bronzas...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Raivis Mana teica:

sastāv laikam no 80% vara un 20 % aluminija

Tā ir klasika ar ko romieši savulaik impēriju nodibināja, mūsdienās tur tiek piejaukts vēl 1000 un 1 komponents.

Link to comment
Share on other sites

Raivis Mana

hulio serhio viņ zin! Liekas ka cinks vairāk tiek lietots, lai apstrādātu metālu no ārpuses pret koroziju.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 31 minūtēm , Raivis Mana teica:

cinks vairāk tiek lietots, lai apstrādātu metālu no ārpuses pret koroziju.

Nav tie pļaušanas traktori apstrādāti ar cinku.

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Galvenais uzreiz jāuztaisa "jailbreak", ja ir bērni.

Citēt

"Briesmīgas lietas var notikt pļaujmašīnām, kas ir kā traktoriņi. Ja zem tāda paskrien vai paslīd bērns, tad pļaujmašīna var pārbraukt pāri jebkurai vietai. Pļaujmašīnām ir nopietnas drošības "fīčas", bet vecāki vēlas, lai atvases tiek nodarbinātas. Piemēram, pļaujmašīna darbojas, ja uz sēdekļa sēž pieaugušais, nevis kāds, kurš sver 20 kilogramu. Tad pieaugušie paņem sēdekli, pietin klāt ar skoču, lai signāls nedarbojas, un uzsēdina bērnu. Taču, ja bērns nokrīt no pļaujmašīnas, tā nevis apstājas, kā vajadzētu, bet brauc uz priekšu un uzbrauc bērnam," stāsta Bendiks.

 

Link to comment
Share on other sites

John Neeman

Ja gribi labu pļaumašīnu uz 4 riteņiem tad pērc Stiga. Dārgs bet pērc lietotu kautvai. Tas ir izturīgs aparāts. Pietam viņam pļaujmašīna ir priekšā nevis pa vidu, līdz ar to tu varēsi daudz precīzāk visur izpļaut.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
(labots)

Stigai ir visādi pļāvēji, tajā skaitā, raideri ar, jā, pļāvēju priekšā.

 

Biju Silā un apskatīju Husqvarnas un Stigas Zero turnus - husim nebija ar pedāli paceļama panna - diezgan liels mīnuss, jo pie katras nelīdzenas apgriešanās pannu ieteicams piepacelt - tā kā abas rokas uz svirām, ar kāju sanāk baigi ērti. Abiem ir amortizatori uz vadības svirām - patīkamāk un šķiet, ka precīzāk, līganāk var vadīt. Snappera (vai tagadējā Simplicity) modelim nebija. Beņķi ērtāki.

 

*edit - Stigai foršs pļaušanas augstuma regulējamais - nospied pedāli un griez puļķi pa klikšķiem.

 

Aizbraukšu līdz laukiem vēl pamērīšu kā ar platumiem pļaujamajās vietās, bet nu šobrīd šķiet, ka ar 107cm vai cik nu tur bija pannu man pietiks. Rēķinu, ka ar vienu piegājienu nenopļaušu visu platumu arī ar lielo pannu un tāpat būs jābrauc pa strīpām uz priekšu atpakaļ un tad nav starpības.

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

Insekc
pirms 13 stundām , Raivis Mana teica:

Cik netā esmu skatijies tad 

sastāv laikam no 80% vara un 20 % aluminija. Pieņemu ka varetu kautkādi procenti 1 vai 2 vēl kautkas cits piejaukts. Ok tātad bukses no bronzas...

Ir arī GRAFĪTA BRONZA, kuru lieto buksēm. Pdomju vešmašīnām no tās taisīja bukses.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Man ir viens sarkanais propāna balons, es te štukoju moš paņemt astoņdesmito un iecelt bagažniekā.. tur kaut kādas bronzas bukses vajadzēs reduktoram vai ar dārza šļauku uz karburatoru jo it kā jau saulains šodien irsas pļetj.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Stasss
Pirms 16 minūtēm , ImissimI teica:

Man ir viens sarkanais propāna balons, es te štukoju moš paņemt astoņdesmito un iecelt bagažniekā.. tur kaut kādas bronzas bukses vajadzēs reduktoram vai ar dārza šļauku uz karburatoru jo it kā jau saulains šodien irsas pļetj.

Neņem galvā, te tā ierasta lieta, ka topiks par dzesēšanas sistēmas darbību var aiziet līdz pankuku cepšanai ar gaļu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
Pirms 10 minūtēm , Stasss teica:

līdz pankuku cepšanai ar gaļu.

Nekad neesmu gaļu izmantojis kā kurināmo. Fizikas grāmatas beigās, tabuliņā rāda, ka gaļai slikti īpašību parametri priekš tā.

Lai nu kā pankūkas man garšo. Tā teikt zemnieka garšas kārpiņas jeb zilo asiņu mazasinība.

 

9ataja Maja!!!!

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, John Neeman teica:

Ja gribi labu pļaumašīnu uz 4 riteņiem tad pērc Stiga. Dārgs bet pērc lietotu kautvai. Tas ir izturīgs aparāts. Pietam viņam pļaujmašīna ir priekšā nevis pa vidu, līdz ar to tu varēsi daudz precīzāk visur izpļaut.

 

Tak visi tie pļāvēji +/- vienādi. Motors Brigs - lielajiem kāds var gadīties cits un pārējais kā nu kurš noformē. Bet piemaksāt 300Eur par vārdu - tā nu ir katra paša darīšana.

Man Ir gan traktors gan stumjamais pļāvējs. Stumjamais ir kaut kāds Oleomac - kalpo jau gadus vairāk par 15, ar seno amerikānu Tecumseh motoru. Kamēr pļaus, neko nemainīšu.

Kad apnika staigāt, tika iepirkts MTD traktors (bez groza) par kādiem 1500eur. Pļaulamā teritorija ap 0.25Ha. Ja nav jāpļauj ntie hektāri, tad nax tērēt 3 un vairāk tūkstošus Eur par pļāvēju. tad labāk noalgot kādu :D

Link to comment
Share on other sites

Raivis Mana

vot stulbi ka 

21 hours ago, e = d said:

Nav

Varēja vismaz pannas apstrādāt, a to, ja netīra tad īss mūžs.

Link to comment
Share on other sites

2019.05.8. , 23:01, snukurins teica:

Nu ja nepaslinkoja padarbināt solidola sprici iesmērējot atsperu galos bukses tad arī metāla kalpoja ilgi.

aļa solidols lielāku pienesumu dod uz tā, ka darbojās kā blīvslēgs. Respektīvi, periodiski jāiešpricē, lai izspiestu laukā putekļus, tad arī netik ātri nodils (nebūs abrazīvs)

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

ImissimI
(labots)
pirms 11 stundām , Raivis Mana teica:

pannas apstrādāt

Veči teica, ka pa laikam esot derīgi pēc pannas iztīrīšanas sapūst ar kādu krown veidīgo ķiti. (it sevišķi noliekot uz ziemu, ja stāv kādā šķūnītī, kur mitrums tiek)

 

Sūtu augšā 'Snapperu' pārējie līzvērtīgie tomēr pa 1.5K dārgāki.

 

Ta jau pēc tam uzrakstīšu atsauksmi un ja sanāks laiks uzfilmēšu.

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

2019.05.8. , 14:38, snukurins teica:

Tam pirmam un trešam ,,kāpurnieka,,stūre.Nez kā ar tādu stūrējās?

Nav jākruķī baranka. Atri un manevrētspējīgi agregāti. Spēku patērē vairāk uz nosēdēšanu vietā un nevis uz roku laušanu.


2019.05.8. , 15:49, ImissimI teica:

Baigi labi stūrējas, tikko biju apskatīties un pamēģināt Snapperu, pļaut gan neļāva, tomēr jauna manta un tā, bet pa teritoriju pabraukāju :)

Šķiet, ka vajadzētu būt izturīgākam kā 'raideram' ar ļurku vidū - mazāk detaļu. Princips tupi vienkāršs - uz katru riteni sava hidrostatiskā kārba un ar kloķiem vienkārši slēgā hidrodalītāju.

 

Tagad uz Stokkeru un pēc tam uz Silu - salīdzināšu ražotājus, modeļus, fīčas un ņemšu ciet.

 

Pie mīnusiem jāsaka, ka gaitā aliņu nevar dzert - abas rokas uz kloķiem.

Gaitā aliņu var dzert, bet nedrīkst.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
(labots)

Veči jau smējās, ka neesot nekāda vaina, kad piešaujas var ar vienu roku abus kloķus grozīt. :)

 

Burtiski pirms 10 minūtēm atveda dampi un izbraukājos pa pagalmu un 'saulītes' uz ceļa sazīmēju. Šodien visu dienu līst lietus, pļaušanu vēl neesmu izprovējis.

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , snukurins teica:

Nu gan/gan.bet nu fakts ir tāds ka jāsmērē regulāri.

tev tur nav tik augsta temperatūra un mežonīgi apgriezieni, lai solidols izbeigtos

Labots - Murlo
Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Aparāts iemēģināts... ja būtu laika mašīna tad dotos 15 gadus atpakaļ un sev teiktu - nekavē laiku, to nevar nopirkt (vismaz pēc 15 gadiem vēl joprojām nevar).

 

Kāds brīdis pagāja kamēr pie kloķiem piešāvos - brīdī, kad šķērslis nāk virsū, gadās, ka sajūk kurš kloķis un uz kuru pusi. Vēl bišķi jāapgriež ābeļdārzā apakšējie zari. Šur tur jau bišķi ar trimmeri un šņori būs jāappļauj, bet nu vismaz ir mērķis un motivācija līdzināt un vienkāršot un piekārtot, lai max ērtāk un ātrāk var laist ar pļaujamo.

 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
2019.05.10. , 09:10, ImissimI teica:

un ja sanāks laiks uzfilmēšu.

kur filmiņa?

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
(labots)

Laiks nesanāca, kā jau pavasarī. Gan jau..

Labots - ImissimI
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
ImissimI

Ir baigi ok. Esmu priecīgs, ka izvēlējos tā saucamo zero-turn. Tikko saspiedu smēri kur nu paredzēts, nomainīju gaisa filtru, eļļu un filtru, uzasināju asmeņus un močiju vaļā.

Nolādētie kurmji jāklapē un jālīdzina pļaujamā teritorija, lai var braukt ātrāk.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Tā kā man nav 'angļu mauriņš', ta prasītos vai nu balansieris vai amortizācija priekšējiem ratiem, lai reljefu labāk kopē. Kolhozs ar izmetēja pacelšanu ir tāpēc, ka dēļ lietiem baigi aizlaidu zālāju. Komplektā nāca ar mulčējošiem asmeņiem, ar tiem jāpļauj vismaz teizi nedēļā, citādi nemet ārā lāga. Jānopērk parastie, taisnie, ta būs ok arī aizaugušā.

20200522_212107.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jautājums zāles pļavēju traktoru īpašniekiem par degvielas patēriņu? Cik l/h +/- ? Vai cik litru bāka cik ~stundām pietiek? Saprotu, ka dažādi apstākļi, dažādi motori (skatos uz pļāvēju ar B&S 11kW/14Zs) , sausa plāna, bieza slapja zāle.. , bet gribas saprast kaut aptuveno patēriņu.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 2 stundām , Jainit teica:

degvielas patēriņu? Cik l/h +/- ?

bļin, kurš skatās uz degvielas patēriņu zāles pļāvējam?, tikai pamuļķi ….., galvenais, ka vis ir nopļauts

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

skatās tas,kuram brīvā laika ir vairāk kā naudas, lai izrēķinātu izdevīgi vai neizdevīgi būs traktors pret citām pļaušanas metodēm.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
pirms 19 stundām , Jainit teica:

lai izrēķinātu izdevīgi vai neizdevīgi būs traktors pret citām pļaušanas metodēm.

Tev jārēķina nevis cik tērē stundā, bet cik tērē uz platības vienību. Teikšu, ka tas padsmit zirgu traktoriņš, laikus nopļaujot tērēs apmēram to pašu vai mazāk kā kāds stumjamais pļāvējs. Bet darbu izdarīsi 2x ātrāk un patīkamāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , ImissimI teica:

Tev jārēķina nevis cik tērē stundā, bet cik tērē uz platības vienību.

tas arī būtu viegli izrēķināms, būtu tik no kā rēķināt :D .

Link to comment
Share on other sites

Vēlreiz iepostosi kādu savu "smieklīgo joku" galīgi nē pa tēmu, atrausi atkal banu. Apnicis jau, kā tāds bērns

  • Atbalstu 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

2020.06.6. , 20:08, alusbundza teica:

kurš skatās uz degvielas patēriņu zāles pļāvējam?

Tas toč, litrs benzīna tudī sudī, labāk skaties uz motora jaudu, ražotāju, izturību, lai pēc pāris hektāriem nesadalās reizinātājos.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
2020.06.7. , 16:34, Jainit teica:

būtu tik no kā rēķināt

Nu bet ir tak. Palielā zālē tavs 11kW B&S motors to ar apēdīs un benzīna enerģijas ietilpība ir sameklējama. Zuduma koeficients jāpiepluso klāt.

 

Tu vari pat izrēķināt vai izdevīgāk ir braukt lēnāk, lai garie laksti nopļaujas, vai laist 2x pāri.

 

Vai pļaut 1x nedēļā pusgāzītē, vai 1x divnedēļā pilnā ručkā un melnā dūmā.

 

Protams, bundžas teksts paliek aktuāls šakatā.

 

;D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , ImissimI teica:

Tu vari pat izrēķināt vai izdevīgāk ir braukt lēnāk, lai garie laksti nopļaujas, vai laist 2x pāri.

Vai pļaut 1x nedēļā pusgāzītē, vai 1x divnedēļā pilnā ručkā un melnā dūmā.

Ilgi domāji?

Zini, ja jāsāk ar šitādu kapeikas *isienu sadzīvot, tad labāk pērc kazu. Tā par velt zālīti pielīdzinās..

Link to comment
Share on other sites

Neiesaku kazu. Skrien gar ķēdi un uztaisa tur bedri. Nograuž maz.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
Pirms 27 minūtēm , Stasss teica:

Ilgi domāji?

Cilvēks gribēja rēķināt, kas izdevīgāk, es tikai palīdzēju ar apvāršņiem.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , e = d teica:

Neiesaku kazu. Skrien gar ķēdi un uztaisa tur bedri. Nograuž maz.

nu bet skaidrs, kaza tak nav glupa - ēd to kas garšīgs nevis visu pēc kārtas... aitas un citi lopi tāpat.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...