Jump to content

Front End Development ieteikumi, ar ko sākt?


mangarsocepumi
 Share

Recommended Posts

Čau, visiem.

Mēģināju atrast kaut kādu līdzīgu tēmu forumā front endam, bet neko līdzīgu neatradu, ieraudzīhu Gaismas tēmu, bet tur mazliet cits virziens.

Veidoju šo topiku, lai sapulcinātu pēc iespējas vairāk cilvēku, kam ir bijusi saskarsme ar šo sfēru, vai kas vēl dotajā momentā ar to nodarbojas un pelna sev iztiku.

Gribēju uzzināt, ko jūs domājat par front end izstrādi kā tādu, vai tā ir pietiekami laba vieta, kur lekt iekšā un rakt, līdz šim esmu apguvis HTML/CSS, nākamo vajadzētu tā kā JS un tad jau redzēs ko tālāk, Bootstrapu, kādu React / Angular. Gribēju uzzināt no jūsu pieredzes, kā jūs no nokļuvāt līdz šī brīža līmeni un, kāds bija jūsu ceļš grūts/viegls, pieļauju domu ka varētu būt šeit pāris cilvēki, kam tas interesē un, kas ar to nodarbojas, žēl gan ka forums ir diezgan neaktīvs, ja salīdzina kāds tas bija agrāk ;/ 

 

Varbūt ir arī kādas, kas izmanto udemy priekš kursiem un var no savas pieredzes ieteikt kādus kurus par kuriem ir tiešām vērts maksāt un, kur nav izmesta lieki nauda.

Esmu šo iegādājies - css and sass , bet vai nu man zināšanas nav tik spēcīgas, lai darītu kaut ko tādu, vai tas ir kaut kāds nākamais līmenis, līdz pusei kursu pamācījos, sapratu ka nav īsti jēga, jo vienkārši norakstu un pats nesaprotu kā to dabon gatavu. Pēc šī mācīšanās likās prieškam vispār kaut kādu JS, vai citas valodas priekš mājas lapu izveides, ja bez maz vai ar pliku html/css var izveidot uj uj kādas lapas ar visādām animācijām utml.

Varbūt kāds var ieteikt arī konkrētus materiālus ko uzskata par tiešām labiem priekš iesācēja, jo pats visu esmu mācījies tikai pašmācības ceļā, tā kā nekādas lielās zināšanas man nav, varbūt kādam ir arī kāda laba adrese ar ko padalīties, principā jau laikam visas tās mainstream zinu - udemy, codeacademy, freecodecamp, w3schools, coursera un tā tālāk un tā jo projām. Bet varbūt pagadās kāds ar kaut kādu ne tik zināmu, bet labu resursu.

 

Kā arī vai šīs grāmatas ir tās kuras vērts nopirkt - šeit links ? 

 

Pašlaik mācos nelielos datorsistēmu tehniķa kursos, bet saprotu, ka tas varētu ātri apnikt, skrūvēt kaut kādus lūžņus, vai apkalpot kādus klientus, kas zvanīs un bļaus, ka viņam nestrādā monitors ko darīt, beigās izrādās ka monitors nav ieslēgts, vai iesprausts rozetē, domāju ka tā ir diezgan regulāra prakse datortehniķiem komunicēt ar ne pārāk gudriem cilvēkiem, tomēr interesantāk būtu taisīt mājas lapas, jo arī vidējo profesionālo pabeidzu ar mājas lapu dizainu saistītu specialitāti, tā kā izpratne par krāsām, kompozīciju un daudz citām svarīgām lietām tieši web nozarē man ir, tīri tā tehniskā ziņa man nav nekāda, pēc šo kursu pabeigšanas plānoju iestāties šajos kursos - web izstrāde vai šajos, kuri būtu piemērotāki, ja zināšanas par ill, ps ir diezgan iegūtas vidusskolā diezgan sen, bet domāju ka sākot darīt ātri vien atgūtu aizmirsto. Kā arī man nepārāk gribētos uz UX/UI, bet tieši uz front end developmentu. Varbūt arī ir šeit kāds cilvēks, kas ir pabeidzos šos kursus un var pastāstīt kādu atsauksmi par šiem kuriem kā tādiem, esmu skatījies internetā atsauksmes, neko negatīvu neesmu atradis, bet nu negribas vadīties tīri pēc viņu mājas lapā izveidotajām atsauksmēm, jo tur jau var sarakstīt ko sirds kāro, neko negatīvu jau tādā mājas lapā neliks.

 

Kā arī varbūt kāds var padalīties ar savu pieredzi par darbiem, jo cik skatos sludinājumus tāds front end developments Latvijā vispār neeksistē, tad vienīgi tikai kādā web lapu izstrādes firmā, bet tā sludinājumos pārsvarā redzu tikai C#, JAVA, JS, PHP vai arī par to var nedomāt, jo var strādāt kā freelancers piemēram caur upwork?

 

Liels paldies ka veltīji savu laiku un milzīgs paldies par jeb kuru ieteikumu!

Jauku dienu!

Labots - mangarsocepumi
Link to comment
Share on other sites

Tev ir divas iespējas. Strādāt, pelnīt naudu un labi dzīvot vai mācīt citus kā ir pareizi pasauli jāorganizē.

Pirmajā variantā apgūsti labā līmenī vismaz vienu no C#, Java vai PHP. Pārējās prasmes arī noderēs kā papildus bonuss.

Otrajā - datorsistēmu tehniķis. Kursus vislabāk ņemt privāti pie Betona. Viņš arī iemācīs pareizo attieksmi pret dzīvi un kā komunicēt ar klientiem.

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Kursos neko daudz neiemācīsies, bet var palīdzēt iekārtoties pirmajā darbā. Pats tā arī dabūju pirmo praksi, jo darba devējs novērtēja, ka pats biju ieguldījis laiku un nervus.

Pašam ja gribās pamācīties varu ieteikt Laracasts, lynda.com, teamtreehouse. Youtube arī šo to labu var atrast.

Pats sāku strādāt Web izstrādē pirms 3 gadiem no nulles. Sākums bija ļoti grūts.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Viens no lab'akajiem resursiem man liekas ir pluralsight.com. Uztaisi accountu uz paris menesiem un kad pabeidz, tad aizver.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

mangarsocepumi
pirms 12 stundām , trm teica:

Kursos neko daudz neiemācīsies, bet var palīdzēt iekārtoties pirmajā darbā. Pats tā arī dabūju pirmo praksi, jo darba devējs novērtēja, ka pats biju ieguldījis laiku un nervus.

Pašam ja gribās pamācīties varu ieteikt Laracasts, lynda.com, teamtreehouse. Youtube arī šo to labu var atrast.

Pats sāku strādāt Web izstrādē pirms 3 gadiem no nulles. Sākums bija ļoti grūts.

Nu jā, tīri šī iemesla pēc apsveru iet uz šiem rigacoding kursiem, jo cik saprotu ja nēesi kalpaks tad tur piedāvājot tīri labas prakses, kur jau sevi pierādot arī paliec pēc tam strādāt, tā man liekas ir diezgan laba iespēja sākt kaut ko darīt šajā sfērā, bez iepriekšējas lielas pieredzes, nostrādāt pārus gadus un tad jau visas iespējas, vai savu uzņēmumu dibināt, vai tiekties uz ko augstāku.

 

Paldies visiem par ieteikuiem, pavērošu resursus. Gribētos vairāk cilvēku ieteikumus un pieredzi dzirdēt ?

Link to comment
Share on other sites

mangarsocepumi

Nu nevajag mest visus vienā maisā, ar kaut ko jāsāk, neviens nepiedzimst par datortehniķi vai programmētāju..

Link to comment
Share on other sites

Tā filozofiski gribētos piebilst:

Daudzi gan piedzimst, lai nekad nespētu būt, ne par datortehniķi vai programētāju utml. speciālistu...?

 

Link to comment
Share on other sites

mangarsocepumi
Pirms 11 minūtēm , jacobs teica:

Tā filozofiski gribētos piebilst:

Daudzi gan piedzimst, lai nekad nespētu būt, ne par datortehniķi vai programētāju utml. speciālistu...?

 

Arī fakts, bet nebūšu šoreiz tas variants, lūdzu nesakakājam tēmu ? 

Link to comment
Share on other sites

Es varu pastāstīt tikai par JavaScript.

Es teiktu, ka JS front-end developerim ir obligāts. Backendā var diskutēt, kādu valodu izmantot - PHP, JavaScript, Python, Java vai kādu citu. BET front-endā nav alternatīvu ar ko veidot tik augsta līmeņa, dinamiskas funkcijas. Patiesībā, JavaScript ir arī izklaidējošs. Man nevienu citu valodu nav bijis tik interesanti mācīties un pielietot praksē. Reizēm pat nesaprotu, kāpēc es nevirzu savu karjeru uz WEB developmentu... Esmu tikai pāris WEB projektus īstenojis par naudu.

Man liekās, ka neviena cita IT nozare nav tik ļoti pārbāzta ar dažādām tehnoloģijām kā tas ir WEB izstrādē. Tāpēc dažādām firmām krasi var atšķirties prasības pret Developeri. Tas var šķist nomācoši, bet patiesībā galvenais ir izvirzīt mērķi - iemācīties kaut ko konkrētu un uz to tiekties, nemēģinot sagrābstīt visu. 

Es pirms diviem gadiem JS apguvu codeavengers.com un man ļoti patika! Maksas pasākums, bet ir uztaisīta laba interaktīva vide, kurā pa tiešo pašam rakstīt kodu atbilstoši uzdevumiem. Līdzīgi kā hackerrank.com ( kruta lapa, kur risināt uzdevumus, kuri sasniedz augstu sarežģītības pakāpi, jo mēra efektivitāti. Respektīvi sniedz iespēju mācīties darot, bet nedarot neko praktisku! :D). 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Tagad jau frontendu varveidot faktiski jebkura valoda, parkompiles us asm.js un stradas.

TypeScript ari gluzhi par JavaScriptu nenosauksi, bet ja javeido kautkads frontents, tad parasti izmantoju to.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 4/24/2019 at 8:23 PM, e = d said:

Tev ir divas iespējas. Strādāt, pelnīt naudu un labi dzīvot vai mācīt citus kā ir pareizi pasauli jāorganizē.

Pirmajā variantā apgūsti labā līmenī vismaz vienu no C#, Java vai PHP. Pārējās prasmes arī noderēs kā papildus bonuss.

Otrajā - datorsistēmu tehniķis. Kursus vislabāk ņemt privāti pie Betona. Viņš arī iemācīs pareizo attieksmi pret dzīvi un kā komunicēt ar klientiem.

Sveiki, e = d! Kā es varu atrast Betonu?

 

Labots - Curious
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Saskarsmē ar Betonu ir ļoti vērtīgi aktīvi atbalstīt viņa dzīves redzējumu - noteikti nekaitēs, ja ik pa laikam (vēlams pilnīgi nevietā) tu skaļi iesauksies "Visi admini ir lohi" vai "Šito laikam kāds nedapistenis ir kodējis". Neaizmirsti viņam apvaicāties, kā viņam izdevās slipstream'ot kreisos draiverus savā XP McBeton Edition, tajā pašā laikā sajājot Remote desktop.

 

Lai tu nejauši viņam nepaietu garām uz ielas, atļaušos iepostēt viņa bildi no sudzibam.lv
 

270478_i900.webp

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Artanis said:

Lai tu nejauši viņam nepaietu garām uz ielas, atļaušos iepostēt viņa bildi no sudzibam.lv
 

 

Tā sūdzība ir tāda nesaprotama. Sastāv no bezjēdzīga vārdu savienojuma! "Viņš bija rupjšs, atnāca Rīgas masķers, visu salaboja, un izrādās vaina bija paštaisītā (????) diskā.." Šitādu murgu nav nācies sen lasīt :D :D 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...