Jump to content

publiskie apstādījumi


pumpurish
 Share

Recommended Posts

Visi ir gudri, līdz kamēr paši neiebrauc sūdos auzās zaļajā nezonā.

Varbūt Rīgas Dārzi un Parki var ko gudru pateikt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Murlo teica:

Jefiņ

:lol:

Iesākot katru savu tekstu ar epitetiem tu tikai lieki demonstrē pārliecības trūkumu, cenšoties izcelties uz "jefiņu" fona.

 

Pirms 16 minūtēm , Murlo teica:

Valsts, pašvaldība visu ir izdarījusi, lai tu tiktu pie e-vides par velti.

Tātad, pirms parkošanās, ir jāieskatās internetā?

 

Pirms 18 minūtēm , Murlo teica:

Kā tad tu dabūji tiesības neatšķirot nomali no apstādījuma

100% vairs neatminos, bet esmu diezgan pārliecināts, ka šāds jautājums tolaik netika atsevišķi izdalīts. Nav arī runa par kārtībā esošām nomalēm un apstādījumiem, kur vairāk vai mazāk ir skaidrs.

 

Diva bildes. Tavi eksperta komentāri? Ir nomale? Nav nomales? Cik plata nomale (lai noparkotos "iespējami vairāk pa labi uz nomales")? Atbraucu no laukiem, provaideris piedāvā tikai boot forumu, zvani liegti. Tamdēļ jautāju ekspertam bootā. Kur un kā parkoties (ievelc sarkanu līniju, aiz kuras sākas apstādījumi)?

Untitled1.thumb.jpg.3f6aa44fdab37d88c3e90d73d5d5d06a.jpg

Untitled2.thumb.jpg.01fef2ed5355a722c9c9be145451e06a.jpg

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Varu piebilsts, ka pats savā laikā pie daudzdzīvokļu mājas Juglā kur kādreiz dzīvoju dabūju sodu par zaļo zonu. Pārsūdzēju pamatojoties uz to ka protokols bija nesalasāmā rokrakstā uzrakstīts un sodu atcēla! (Bija arī te topiks par šo) 

Problēma ir tāda, ka nav kur likt mašīnas mikrorajonos. Un šī problēma nekādi netiek risināta jau ntos gadus! Kaut varētu vienkārši paplašināt tās brauktuves, kaut šķembu uzberot! Un ne viens no tā neciestu! 

Bet nu birokrātija.... 

Var jau teikt - brauciet ar sab trans! Bet tiešām RD grib lai Rīgā tikai bomži un pensionāri dzīvo un visi kas var auto atļauties vācās prom? Maksas stāvvietas? Vismaz manā laikā Juglā tāda bija tikai viena un tur vietu nebija. Bez tam tās vietas bija mega šauras, ja atbraucu vēlāk mājās, blakus mašīnas bija drusku tuvāk noparkojušās, bija caur bagažnieku ārā jākāpj. 

Priekš sevis atrisināju problēmu pārvācoties uz privātmāju. (Un ne tikai šo problēmu atrisināju!) 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ko tu bezjēgā ļurini? 

Ja jānoparkojās, tad tuvāko labai malai, (ja fetišs, tad var arī kreisā pusē) bet tā, lai var apbraukt un attālums līdz kreisai ceļa malai vairāk par 3m. Abās bildēs kādreiz bija zālē. Tur nav nomales

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Murlo teica:

Tur nav nomales

Kā man 100% droši pateikt, kurā gadījumā ir bet kurā nav nomales? 

Normāli būtu jābūt vai nu bordzūram vai nepārtrauktai baltai līnijai! Ja to nav - man ir visas tiesības uzskatīt ka tur ir nomale un tur var stāvēt!

  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Manā rubļovkā savulaik, pirms gadiem 5+, ar čaliem nozagām ~metru zaļās zonas. Uzbērām asfalta nofrēzējuma gružus, tos pieblietēja netālu strādājušie ceļa strādnieki un mašīnas tagad liekam ~60° pret pagalma brauktuvi. Sanāk vairāk vietas mašīnām. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Murlo teica:

Ko tu bezjēgā ļurini? 

Atbildi uz jautājumiem.

 

Pirms 3 minūtēm , Murlo teica:

Ja  jānoparkojās, tad tuvāko labai malai,  (ja fetišs, tad var arī kreisā pus ē) bet tā, lai var apbraukt un attālums līdz kreisai ceļa malai vairāk par  3m

Un izlasi CSN, kā ir jāparkojas. Es jau kādā no iepr. postiem uzrakstīju. Pārlasi un tad nāc atpakaļ ar atbildēm.

 

Pirms 4 minūtēm , Murlo teica:

Abās bildēs kādreiz bija zālē.

Tu domā tos laikus, kad to zāli ēda dinozauri?

  • Atbalstu 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nea, negribu degradēties līdz jūsu līmenim, lai pēc tam mani sakautu.

Asfaltbetona segumam nomale var būt:

A) asfalta izpildījumā

B) šķembas

un it kā vajadzētu būt līnijām, ja ir uzkrāsota.

Ja ir melnzeme, koku saknes vai zālē tur, šur, tad var iebraukt soda par sāvēšanu zaļajā zonā.

Protams, ja ir pārsista riepa vai izgrieza šarnīru vai citi ekstrēmālie gadījumi, aļa piespiedu apturēšana, tad neviens nerakstīs pārkāpuma protokolu

 

Jefiņ @marrtins spešal for jū atvēru CSN

114. Transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana atļauta ceļa labajā pusē iespējami vairāk pa labi uz nomales, bet, ja tās nav, – brauktuves malā vietās, kur ir iespējams piebraukt, nepārkāpjot šo noteikumu prasības. Ja brauktuves malā ir izveidoti šim nolūkam paredzēti paplašinājumi, transportlīdzekļu apstāšanās un stāvēšana atļauta šajos paplašinājumos.

115. Apdzīvotās vietās atļauts apstāties un stāvēt arī ceļa kreisajā pusē iespējami vairāk pa kreisi uz nomales, bet, ja tās nav, – brauktuves malā vai tās paplašinājumos uz šādiem ceļiem:
115.1. uz ceļiem ar vienu braukšanas joslu katrā virzienā, ja brauktuves vidū nav tramvaja sliežu ceļa klātnes;
115.2. uz vienvirziena ceļiem (kravas automobiļiem un to sastāviem, kuru pilna masa pārsniedz 3,5 t, – tikai kravas iekraušanai vai izkraušanai).

Pirms 12 minūtēm , Ronalds teica:

@Murlo argumenti beidzās? :D 

Jebkuri argumenti tiek iznīcināti ar frāzi " nu un?!"

Labots - Murlo
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Murlo teica:

Nea, negribu degradēties līdz jūsu līmenim, lai pēc tam mani sakautu.

Iesaistījies sarunā? Tad arī turpini vai arī izstājies. Vienīgais ko no tevi dzird ir dažādi epiteti un tagad arī augstas domas par sevi.

 

Pirms 4 minūtēm , Murlo teica:

Asfaltbetona segumam nomale var būt:

 A) asfalta izpildījumā

B) šķembas

un it kā vajadzētu būt līnijām, ja ir uzkrāsota.

CSN definīcijā par nomali nekas tāds nav lasāms.

 

CSN nocitēji, bet vai izlasīji? Un ko pats uzrakstīji arī izlasīji?

 

Un, atkārtots aicinājums - atbildi uz jautājumiem.

Link to comment
Share on other sites

darklight

Murlo, ja uz nomales izdīgst zāles kušķis, tad tā automātiski kļūst par zaļo zonu?

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Murlo teica:

B) šķembas

Šķembas var būt dažādas! Bez tam ar laiku viņas sadrūp, sablietējas, samaisās ar apakšējo slāni! Un pēc laika grūti pateikt vai viņas tur vispār ir bijušas! Piemēram uz mana pievedceļa 7gadi atpakaļ uzbēru ap 10 cm būvgružu betona škembu. Pa šo laiku visa šķemba ir iemīcījusies ceļa segumā un tā uzreiz nepateiksi vai tur šķemba ir bijusi vai vienkārši piebraukāts ceļš bez seguma - arī tāds ir CSN paredzēts!  

Kā jau teica, man nav jābūt ceļu būves inženieriem. Man nav karte līdzi jāvadā! 

Lai sodītu vajag būt drošai un vienkāršai metodei kā pateikt - tā ir nomale vai zaļā zona!

Link to comment
Share on other sites

Principā pie paša ceļa reti kur ir redzama zāle (mauriņš). Parasti jau grants vai šķembas. Līdz ar to ir grūti pateikt vai izbraukāta zāle vai noblietēta ceļa pamatne, kura laika gaitā ir ieguvusi bedres un dubļus. Lai nu kā lielceļiem gar asfaltu ir ceļa mala, kura ir labi saprotama kā noblietētas šķembas. Un arī to ietver ceļa stabiņi. Pilsētās ir 50 uz 50. Parasti gar ceļu ir vai nu gājēju celiņs, vai betona apmale, vai zāle. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Murlo teica:

Jefiņ, uz ko nav atbildēts?

Kā man, parastam autovadītājam noteikt vai tā ir nomale vai zaļā zona!


Un @Murlo par "Jefiņu" vari arī uz vārnu atrauties! Uzskati šo par mutisku brīdinājumu!

Link to comment
Share on other sites

Ir Lvs standarts par nomali un ceļu būvi. Kā saka, tas nevienu neinteresēs, ka tu nezināji.

Ja ir zemes ceļš, tad viņam pēc būtības nav paredzēta nomale. Tā sakot ja gribēs, tad izdrāzīs tevi par to, ka pakoji pievadceļu ar būvgružiem

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , Ronalds teica:

Kā man, parastam autovadītājam noteikt vai tā ir nomale vai zaļā zona!

 

 

Un @Murlo par "Jefiņu" vari arī uz vārnu atrauties! Uzskati šo par mutisku brīdinājumu!

 

Visprecīzīk noskaidrot ir norauties administratīvo pārkāpuma protokolu. 

Bet tā, ja vienmērīgā platumā ir šķembas, grants tad tā būs ar lielu varbūtību nomale. Ja ir trūdzeme, melnzeme vai kūdra un vēl kaut kādas koku saknes, tad var parkot par 30eur


Vēl nomalei būs ceļa apzīmējums

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nu un uzreiz nevarēji normāli atbildēt? Bet nav īsti normāla situācija, ka uzzināt var tikai "atraujoties", meklējot internetā plānus vai studējot standartus.

Bet piemēra bildēs man tā "nomale varbūt apstādījumi" vairāk izskatās pēc grants (smiltis, akmeņi nevis melnzeme/kūdra).

 

 

Pirms 10 minūtēm , Murlo teica:

Vēl nomalei būs ceļa apzīmējums

Tas var būt un var nebūt, ja es pareizi saprotu CSN.

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

Nomale pēc būtības satur asfaltu, lai tā malā nedruptu kā cepums. Mazā varbūtība, ka viss iegrimst zemē, jo būvējot ceļu noņem augsnes virskārtu līdz slodzes nesošiem slāņiem.

Ja ir izdangāta ceļa mala, tad labāk neriskē ar 30 eur vai salasīt riepā skrūves

Labots - Murlo
Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , Zoom teica:

Pļe, patirsu rakstīto.

Īsumā ir Satversme,mk, pašvaldības noteikumi, foruma noteikumi. Tuvāk satversmei, stiprāki noteikumi (kā durakā trumpis). 

Pēc būtības katram tiesības dzīvot tīrā vidē, tāpēc ir pātaga par stāvēšanu uz zāles. Tā pat kā ar jūrmalu. Ja gribi par velti, tad ej ar kājām, ja ar auto, tad maksā par vides aizsardzību. 

Vēl trendā ir 40 eur sods, ja pagalmā līdz malai vai trotuāram ir mazāk par 3metriem (laikam, jālasa Rd)

Link to comment
Share on other sites

Normāli būtu tā, ka ja ir izveidtoa reiz zaļā zona, tad neviens to nesacūkā.


pirms 6 stundām , Murlo teica:

Vēl trendā ir 40 eur sods, ja pagalmā līdz malai vai trotuāram ir mazāk par 3metriem

Tas jau neattiecas tikai uz pagalmiem, tas jebkurā gadījumā, kad novieto auto kaut kur stāvēšanai.

Link to comment
Share on other sites

 Bez tabu, 4 studijai. Tie raidījumi ir biežāk par 1x nedēļā un garāki. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Murlo teica:

Ja gribi par velti, tad ej ar kājām, ja ar auto, tad maksā par vides aizsardzību. 

sheit arii ne bez zemuudens akmenjiem, pastaavoshaa kaartiiba nosaka caurlaides darbiibas laiku 00-24,

taatad iebraucot 23:59 caurlaide paliek nederiiga jau peec minuutes,

bonusaa, darbiibas zona, anuleeshanas arii, ir Juurmalas gjeografiskaa centraa - vairaakas dzelzscelja paarbrauktuves.

Juurmalas dome berzee rokas, jo naudinja ripo.

VARAM atbildeeja, ka noteikti pakratiishot ar pirkstu.

 

lieki piemineet, ka uzaicinaajumu uz izskatiishanu gaidiiju nieka 9 meeneshus, puisiitis, zilais pusiitis :)

 
Labots - MartiniB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , MartiniB teica:

taatad iebraucot 23:59 caurlaide paliek nederiiga jau peec minuutes,

Ja esi iebraucis Jūrmalā, tajā pavadītais laiks, neizbraucot no tās, nav limitēts. Vai es kļūdos?

Link to comment
Share on other sites

Jūrmalas variants vispār ir 97. Satversmes panta pārkāpums. Kaut kāda nesamērīga viņiem tā "īpašā zona", manuprāt.

Link to comment
Share on other sites

pumpurish
pirms 13 stundām , versatile teica:

Toties deģenerētus miskastu īpašniekus atpazīt nav grūti, viņi rīkojas pēc gadiem atstrādātas shēmas:

1. pārkāpj

2. dabū sodu

3. raud internetā

 

Nākamais solis - kā kuram. Daļa samaksā, daļa turpina tēlot Sašu Beliju un nemaksā, kamēr piedzinēji aizden verzībā uz salām, no kurienes svepstēt, cik vissirslikti.

Diez Tev pašam ir auto? Tiešām uzskati ja uzliek sodu tad tas vienmēr ir pamatoti ? 

Es pat teiktu, ka manā gadījumā, tur speciāli neviens nekādu apmali netaisa, lai varētu turpināt iekasēt sodus.Tur jau gadiem ir iekasēts un doma tāda ka varēs iekasēt vēl loti daudz gadus. Bet pats policis jau protams nevar savu muti pavērt un kkur pašvaldībā ieminēties ka varbūt najadzzētu tur to apmali uzlikt norobežot zaļo zonu, bet kāpēc to darīt ja var slaukt bezgalīgi...

Un jā - tur izskatās ka ir nomale nevis zāle ne melnzeme...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 18 minūtēm , pumpurish teica:

kkur pašvaldībā ieminēties

nafigam policijai tas būtu jādara.. pirmkārt tas nav policijas uzdevums. Otrkārt.. katram iedzīvotājam ir mute, pildspalva.. mož nets/epasts..  Ja tas ir dauddzīvokļu māju pagalms.. visu risinam ar mājas vecāko/apsaimniekotāju.. ja pašvaldības teritorija, tad rakstam pašvaldībai... bet nu.. latvietim jau patīk kaukt post-factum, nevis kko darīt pašam.

Link to comment
Share on other sites

superKrona
pirms 4 stundām , drunk_lizard teica:

starp citu rietumos jaunceljamajos dziivojamajos rajonos speciaali atljauj cilveekiem iemiit takas

Šo skatu gribētu redzēt savām acīm, ja vien runa nav par īsu pēckara periodu.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , ggg97 teica:

Ja esi iebraucis Jūrmalā, tajā pavadītais laiks, neizbraucot no tās, nav limitēts. Vai es kļūdos?

Taisnība.

Citēt

Pēc nodevas samaksas transportlīdzeklim tiek reģistrēta elektroniskā dienas caurlaide ar derīguma termiņu no attiecīgās dienas plkst. 00.00 līdz plkst. 23.59, kas ļauj dienas laikā iebraukt īpaša režīma zonā Jūrmalā neierobežotu reižu skaitu.

Uzturēšanās periods īpašā režīma zonā Jūrmalā (neizbraucot no tās) nav ierobežots.

Avots

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ggg97 teica:

Ja esi iebraucis Jūrmalā, tajā pavadītais laiks, neizbraucot no tās, nav limitēts. Vai es kļūdos?

"Jūrmala" un "īpaša režīma zonā Jūrmalā" nav gluzhi viens un tas pats,

ja Riigas pusee viss ir pashsaprotams - Juurmalas robezha = jaapeerk caurlaide

tad Juurmalas gjeograafiskaa centraa pietiek paarbraukt paari dzelzscelja paarbrauktuvei,

taa uzreiz peec pusnakts jaapeerk jauna caurlaide

 

ieprieksh bija cits graavis, caurlaide deriiga 24 stundas, bet vienreizeejai iebraukshanai

 

Link to comment
Share on other sites

Par orģinālo tēmu:

Es nevaru atcerēties, vai es vispār esmu redzējis kādu ielu, kur līdzās asfaltam uzreiz aug zālīte. Platākām ielām tomēr vienmēr ir iepriekš minētā nomale, bet šaurākām, man liekās, vienmēr ir zeme bez zāles. Vai tiešām domājat, ka visur tas tā ir tikai tāpēc, ka "visādi barbari" parkojas ar riteni nost no asfalta? Man liekās, ka citi faktori ir vairāk pie vainas tam ,ka nav zāliens. Uz ātro varu iedomāties vēl 3 variantus. 1.) Uz šaurākiem ceļiem ik pa laikam pretīmbraucošām mašīnām ir jāapmainās un tad nākas drusku nobraukt no ceļa. 2.) Ja ceļu, kaisa ar sāli... 3.)Gājēji. 

Tādā gadījumā, kāpēc gan neļaut ar riteni nobraukt no ceļa?  Cik esmu dzirdējis, tad attīstītākās valstīs likuma sargi nav tik lieli burta kalpi, un izvērtē arī paši katru situāciju individuāli. Nav nekāda vaina, ka likums ir striktāks nekā vajadzētu, ja vien likuma sargi ir elastīgi. Striktāks likums palīdz pārliecinošāk cīnīties pret tādiem cilvēkiem, kuri tiešām ir ah*jel un cīnās ar putām uz lūpām par savu taisnību, kur tās nav. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , marrtins teica:

Jūrmalas variants vispār ir 97. Satversmes panta pārkāpums. Kaut kāda nesamērīga viņiem tā "īpašā zona", manuprāt.

nu tev jau ar kājām ieiet jūrmalā nav aizliegts. Tātad tas netiek pārkāpts, jo pastāv līdzvērtīga alternatīva. Protams no Lielupes līdz Vaivariem nekuram katram aiziet pa spēkam :D

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , versatile teica:

plus, ja atstātu un dabūtu sodu - toč neietu internetos bimbāt kā maza meitene "ūuuuuu, mani nosodīja, pažēlojiet".

Visu cieņu tavai attieksmei. Bez sarkasma, es tiešām cienu cilvēkus, kas ievēro kārtību. 

Kā arī viss OK, ka pats neietu internetā neliktu līdzīgu tēmu, BET, kāpēc gan nicināt citu par šāda temata uzsākšanu? Es saprotu, ka Bootā reti, kad tiešām izveidojas konstruktīva diskusija, bet gan drīzāk sāk cits citu ar off-topic argumentiem noēst. Bet teorētiski, taču topicam bija potenciāls izvērsties par konstruktīvu diskusiju, vai ne? :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...