Jump to content

CAD workstation


biopro
 Share

Recommended Posts

Labdien!

Ir pienācis laiks iegādāties jaunu laptopu, kas tiks izmantots darbam ar CAD programmām 3D vidē, darbs ar lieliem .ifc failiem 200-500Mb, 30-50Mb CAD failiem

Budžets būtu ap 2000 euro.

Cik esmu skatījies, tad manā budžeta kategorijā ir 3 lielie ražotāji:

Lenovo ThinkPad P52, Dell Precision 5530 vai 7530, HP ZBook G5

Manas prasības būtu video karte ne zemāka par Quadro P1000, operatīvā ne mazāk par 16Gb, procis i7 vai Xeon, i9 laikam nebūtu laba doma ņemt.

Ko es gribēju prasīt, varbūt kādam ir pieredze ar kādu no šiem minētajiem modeļiem? Cik esmu meklējis, tad Zbook ir vislabākā vertība nauda/jauda, Lenovo atkal zemākā. Galvenais jau laikam ilglaicība un drošums, gribētos kādus 5gadus ar šo izvilkt.

Varbūt ir vēl kādas lietas, ko vajag ņemt vērā?

Paldies

Link to comment
Share on other sites

Realitāte ir tāda, ka priekš Autocada nav nepieciešamas Quadro kartes, kas ir salīdzinoši lēni un veci mēsli.

Jā, Autocads oficiāli neatbalsta "ne supportētās" kartes. Bet tāpat, pat ja tev ir Quadra vai līdzīgā, tas viņu supports tāpat ir diezgan bezjēdzīgs. Ta spei nosacījuma, ka kāds LV vispār izmanto to Autodesk maksas supportu.

 

Ir iegādāti Daudz Acer Predator ar GTX kartēm, un lietotāji ir sajūsmā.

Līdzīgi gaming laptopi ir arī Lenovo, Dell un citiem.

 

Katrā ziņā uzsveru - Quadro ir zemē nomesta nauda, un neko citu, kā cēlu nosaukumu viņa nenodrošina.

Ok, identisku parametru Quadro pret GTX varbūt mazleit labāk performeš iekš CADa, bet ne price/performance ziņā.

No galvas neatminu, bija daži specifiski softi, kam uz šodienu Quadro arī deva kaut ko, kaut cik jēdzīgu, bet Autocad un lielākā daļa citi labāk price-performance ir Gaming kartes.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , MIGs teica:

Quadro ir zemē nomesta nauda, un neko citu, kā cēlu nosaukumu viņa nenodrošina.

Es nedomāju, ka tas ir tieši tā. Quadro CADam būs labāk. Tas, ka var iztikt ar spēlētāju kartēm, taisnība.

Link to comment
Share on other sites

Ja paņem 500 eiro vērtu GTX vs 500E vērtu Quadro karti, kas labāk performeš Aotocadā ??

 

Link to comment
Share on other sites

Nu nezinu, man šobrīd ir GTX1070, kolēģim K620 un kad ielādē lielos failus, K620 daudz reizes ātrāka par 1070, kaut gan tā nevajadzētu būt, jo pēc speciem viņa ir daudzreiz vājāka.

Reku arī labs vidjiks par šo tematu:

 

Pēc pieredzes varu tikai piekrist tam visam. Kad ielādēju kaut gan salīdzinoši nelielu ap 80Mb ifc failu, bet, kas sastāv no ļoti daudz detaļām (konstruktoru rasējums ar sijām), manējā 1070 vienkārši velkās, turpretī kolēģa karte tiek ar visu galā tīri labi.

 


Pirms 2 minūtēm , MIGs teica:

Ja paņem 500 eiro vērtu GTX vs 500E vērtu Quadro karti, kas labāk performeš Aotocadā ??

 

Par 500 var dabūt P2000, kam GTX1080 pat nestāv līdz, varbūt tikai jaunās RTX var ko pamainīt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , biopro teica:

Nu nezinu, man šobrīd ir GTX1070, kolēģim K620 un kad ielādē lielos failus, K620 daudz reizes ātrāka par 1070,

Un pārējā sistēma po?  :D 

Procis, RAM, disks? Nespēlē nekādu lomu???? 

 

(Un uz rasējuma atvēršanās laiku GPU praktiski nav ietekmes!) 

Link to comment
Share on other sites

Nesen vienam uzņēmuma arī vajdzēja Quadro karti. Ieteica Palsit Benchmark saīdzinat  un redzēt cik reāli GPU noslogo. 

Lietojot Tekla Steelmaker https://warehouse.tekla.com/#!/catalog/details/ucac83627-77c6-4e39-a67e-400379dca22a 

Parastā 1070 Bija jaudīgaka par P1000. Tā kā jā. 

90% Quadro kartes vienkārši nozīme tjipa labāks supprots no ražotāja bet reāla perforamnce uzlabojuma nav.. https://www.pugetsystems.com/recommended/Recommended-Systems-for-Autodesk-AutoCAD-134

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Quadro kartēm tu maksā par stabilitāti nevis cutting edge jaudu. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nez ar WHQL draiveriem nav manīta nekada nestabilatēt. ari uz GeForce kartiņām 

Link to comment
Share on other sites

Kāpēc cenšaties atrunāt tēmas autoru no darbstaciju kartes. Viņš piemin monstroza izmēra CAD failus, kuri jāgroza, nezin vēl kā tur spēlētāju kartes uzvedīsies. Ja budžets atļauj, jāņem atbilstoša karte. Ņemot vērā, cik CAD softs maksā, tā papildus nauda par darbstaciju karti procentuāli būs neliela.

Link to comment
Share on other sites

Apskatījos savu, pa manam lielu, AutoCAD failu, 52 laijauti, faila izmērs 3,97 MB. Manā gadījumā varbūt nebūtu jēgas no tādas kartes. Bet autors runā par 50 MB dwg failiem. Tie tiešām ir milzīgi faili. Nedomāju, ka tādu failu grozīšanai softs nelietos kartes iespējas.

Link to comment
Share on other sites

Apskatījos arī vienu savu ifc failu, tas ir normāla izmēra metāla angāra rāmis, viss, līdz pēdējai skrūvītei. Faila lielums 6,19 MB. Salīdzinājumā ar autora minētajiem 500 MB failiem. Saprotams, tādiem failiem dzelžus vajag ļoti labus. Autor, pērc vien savu noskatīto Quadro karti, kam, ja ne tev tāda pienāktos. :)

Link to comment
Share on other sites

Atkarīgs, ko dara AutoCADā. Ja tikai līnijas zīmēt, tas ir viens... Ja renderēsi, tad visi kodoli, jo vairāk, jo labāk...

Link to comment
Share on other sites

Man 2015, citiem plus/minus līdzīgi. Visi 64bit. Nekas jārenderē nav. Topenes, plāni, griezumi - izmanto tikai vienu kodolu. Ja atver otru acadu, tad tas vēlvienu kodolu izmanto. i7-7700K. Ne man vienīgam.

 

Te biški par to 

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Darbojos ar CST, Solidworks jau   Vienmēr jau varētu būt ātrāks :D  Lielos darbus pārsūtu HPC ar daudz kodoliem un GPU, mazos darbus uz M6800.... vēl pie klienta var aizbraukt/aizlidot un bez bēdu paķert līdzi. Pēc stacionārā īsti neprasās.

 

Dell Precision M6800

Ražotājs                               Dell

Procesors                            Intel® Core™ i7-4700MQ Processor (6M Cache, up to 3.40 GHz)

RAM                                      32GB DDR3 1600Mhz

SSD                                       1T

Ekrāna tips                          17.3" FHD 1920X1080 Anti-Glare

Video karte                        AMD FirePro M6100 2GB

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Gunxx teica:

Video karte                        AMD FirePro M6100 2GB

Tomēr darbstaciju videokarte, nevis geimeru.

Link to comment
Share on other sites

Es arī ikdienā izmantoju Cadu. Neesmu sajūsmā par viņu softu. Arī izmantoju i7+GTX1070, bet ja strādā ar apjomīgu rasējumu - genplāns u.tml., tas mēdz iebuksēt, kaut gan tajā pašā laikā sistēma nav noslogota. Viņi katru gadu izlaiž jaunu versiju, bet nu nekādīgi nevar uzražot produktu, kurš normāli strādātu.

P.S Tā ka priekš Cada normālas darbības, krutie dzelži nenodrošinās tā normālu darbību.... diemžēl.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , xp teica:

Viņi katru gadu izlaiž jaunu versiju,

Ja pareizi saprotu, tad tagad izlaiž ACADus, kurus vairs nevar nopirkt, tikai abonēt, vai kā tas saucas. Vot tanī virzienā viņi strādā.

Link to comment
Share on other sites

Precision jau nāk ar visādām Quadro kartēm.

Manam 5510 ir diezgan veca Quadro M1000M, darbam izmantoju 5520, kas ir ar faktiski tādu pašu tik mazliet upgreidotu Quadro M1200. Jaunajam 5530 izskatās ka ir P2000, kurai jaudas ziņā jābūt līdzvērtīgai GTX1050 TI.

Pa lielam ja var atļauties Precision, tad pērc to, ja nē ,tad ņem XPS, kurš nāk ar 1050 TI un nečakarējies. Sanāks vismaz kādus 600 - 700 ietaupīt par stipri līdzvērtīgu mašīnu. Precission parasti nāk arī ar labākiem OEM SDD, kā arī lielāka izvēle procesoru ziņā (XPS ar Xeoniem nemēdz būt). Plus var nopirkt arī bez Windows, ja tādu nevajag.

 

Atšķirība protams ir servisā. Piemēram pirms kāda laika Dell atsūtija emailu, ka ir problēmas ar batterijām, tapēc piedāvāja vainu atsūtīt jaunu bateriju, vainu tehniķi, kurš viņu nomainīs. Tākā pašam nav problēmas ar nomainīšanu, tad izdariju to pats. XPS gadījumā, tu nesaņemsi ne emailu, ne bateriju tev kāds brauks par velti mainīt. 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , ggg97 teica:

Ja pareizi saprotu, tad tagad izlaiž ACADus, kurus vairs nevar nopirkt, tikai abonēt

Jau dažus gadus kā vairs nevar nopirkt nevienu Autodesk programmu, tikai abonēt. Ja kādreiz varēja nopirkt to pašu AutoCADu, vienreizēja maksa un lieto, tad tagad tikai īre. Apskatījos, tagad 20% atlaide, 1698 €/gadā. Diez kas nav, vai ne. Bez atlaides 2123 €/gadā. Tev 2015, ja pareizi atceros, virs 4000 eiro, vai pat kaut kur pie 5000 eiro bija. Tu savu 2015 gadus desmit varēsi lietot, ja ne ilgāk (man viens pazīstams arhitekts joprojām strādā uz AutoCAD 2000), a tagad to naudu tu iztērēsi trīs gados, un pēc trim gadiem, ja neturpināsi maksāt, paliksi bez nekā.

Link to comment
Share on other sites

@vvv, jā, tā ir ar principā visām pro līmeņa vektoru apstrādes progām...

 

Autor - kas tieši būs, vektora dati(punktu stumdīšana, labošana) vai modeļu renderēšana(apdomā labi, pirms saki)? Ja punkti, tad vienas jaudas, t. sk. GPU, ja renderēšana - tad kas cits. Kā jau kolēģi teica...

A tā, kolēģi lieto pro līmeņa 3d skanerus mērniecībā(topenes, objekti, t.sk. vieni no lielajiem LV objektiem utt) uz i5(pāris gadus veci) ar iebūvētajiem GPU. Uz attiecīgajiem objektiem pielasās  objektu fočenes, attiecīgi tiek izveidots konkrētā objekta 3d attēls. Nē, tas nav Acads... Ir OK. Protams, reizēm iebremzē, tomēr uz īsu brīdi. Bet nav runa par 3D modeļu renderēšanu, tas ir kas cits.

Tā ka varbūt precīzāk noprecizē kas ir ieejas dati, kā arī kam ir jābūt kā rezultātam. + ja ir OK, ka renderē diennakti, vai divas, kur vēl piesauc palīgos kādu Amazon mākoni vai ko tādu, tas viena lieta, bet ja vajag izveidot lai klients var arī dzīvajā "pastaigāties" - tā būs cita lieta.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , rubb teica:

@vvv, jā, tā ir ar principā visām pro līmeņa vektoru apstrādes progām...

 

Autor - kas tieši būs, vektora dati(punktu stumdīšana, labošana) vai modeļu renderēšana(apdomā labi, pirms saki)? Ja punkti, tad vienas jaudas, t. sk. GPU, ja renderēšana - tad kas cits. Kā jau kolēģi teica...

A tā, kolēģi lieto pro līmeņa 3d skanerus mērniecībā(topenes, objekti, t.sk. vieni no lielajiem LV objektiem utt) uz i5(pāris gadus veci) ar iebūvētajiem GPU. Uz attiecīgajiem objektiem pielasās  objektu fočenes, attiecīgi tiek izveidots konkrētā objekta 3d attēls. Nē, tas nav Acads... Ir OK. Protams, reizēm iebremzē, tomēr uz īsu brīdi. Bet nav runa par 3D modeļu renderēšanu, tas ir kas cits.

Tā ka varbūt precīzāk noprecizē kas ir ieejas dati, kā arī kam ir jābūt kā rezultātam. + ja ir OK, ka renderē diennakti, vai divas, kur vēl piesauc palīgos kādu Amazon mākoni vai ko tādu, tas viena lieta, bet ja vajag izveidot lai klients var arī dzīvajā "pastaigāties" - tā būs cita lieta.

 

 

 

 

Ok, mana darba process ir sekojošs:

pamatā ir 2016 autocads uz kura ir uzlikts magicad (speciāla programma inženiertīklu projektēšanā https://www.magicad.com/en),

autocads ir vajadzīgs tikai plāniem, pārējās darbības notiek magicad programmā, kas veido BIM modeļus, repektīvi, ne tikai 3D vide, bet arī visa fizika, aprēķini utt.

Problēmas ir divas:

kad sanāk strādāt ar lieliem failiem (30-50Mb), kur daudz Magicad objektu, mana 1070 nevar pavilkt īsti, rasējums sāk raustīties, strādāšana nav īsti patīkama vairs;

otra ir ar .ifc failiem, arhitekts atsūta savu daļu, kas ir ap 60Mb, tad konstruktors savu, kas ir ap 70Mb, tad es uzlieku savu failu, kas ir ap 30Mb, tad vēl kāds uzlikek savu daļu un tā salasās paliels fails, kuru pēc tam ir pagrūti grozīt un skatīt.

Papildus, domājot par nākotni un uz kurieni iet mana projektēšanas nozare šobrīd, pastāv liela iespēja, ka pēc gada vai diviem vajadzēs pāriet uz Revit, kas ir vēl lielāks resursu rijējs, tāpēc arī doma par jaunu kompi, kas derēs kādus 4-5gadus.

 

Vakar vēl palasījos riņķī, un ir runas, ka uz vasaru varētu arī parādīties RTX Quadro uz laptopiem, varbūt kāds ir ko dzirdējis vairāk par šito?

Link to comment
Share on other sites

2019.04.11. , 09:58, biopro teica:

tāpēc arī doma par jaunu kompi, kas derēs kādus 4-5gadus.

 

Aizmirsti par laptopu! 

Es ņemtu AMD ryzen 7 1700, 2 x 16 gb ram, māti ar 4 ram slotiem, ātru nvme ssd un videokarti ar max cuda corēm, ko vari atļauties. (te jāpēta testi, kas labāks priekš 3d).

Loģiski ka lielu monitoru, vai vismaz 2 gab 24'' 

Ar laiku varēs RAM pielikt, CPU upgreidot (kad jaunā AMD paaudze iznāks), videokarti nomainīt. 

2019.04.11. , 09:58, biopro teica:

mana 1070 nevar pavilkt īsti,

Tu takš saproti ka vairumam pat gaming laptopu būs švakāka videokarte. Tas GS75-Stealth-8SX maksās ap 3k eur. Un tu viņam labi ja RAM varēsi upgreidot! 

Bez tam 17'' laptopu grūti nosaukt par pārnēsājamu, bača zem slodzes viņam tāpat ne velna nevilks! Un pat 17'' ekrāns rasēšanai ir par mazu - ārēju moni tāpat  vajadzēs. 

Ja jābrauc pie klientiem rādīt rasējumus, paņem tam kādu parastu laptopu un uzliec tur autocad vieweri.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , Ronalds teica:

Aizmirsti par laptopu! 

Es ņemtu AMD ryzen 7 1700, 2 x 16 gb ram, māti ar 4 ram slotiem, ātru nvme ssd un videokarti ar max cuda corēm, ko vari atļauties. (te jāpēta testi, kas labāks priekš 3d).

tikai 1700-tā vietā 1600x - lētāks un augstākas frekvences... acad-am nafig nevajag tos n-tos kodolus...

Link to comment
Share on other sites

Nezinu kā pārējiem ir cadu laist uz 2k izšķirtspēju, bet vismaz man pagaidām visoptimālākais ir 2x Full HD 24" .

Mēģinājis esmu uz 27" 2k - it kā labi tajā ziņā, ka lielāks plāna laukums ir redzams, bet viss ir sīkāks - nepārskatāms.

Vēl vēlētos pamēģināt šādu SAMSUNG C49J890, kas softiski sadala to garo ekrānu uz pusēm.

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, xp teica:

Nezinu kā pārējiem ir cadu laist uz 2k izšķirtspēju

Ir OK. Dažas nedēļas kā lietoju 31.5" 2K monitoru. Atpakaļ uz 24" FHD negribas. Sīkuma ziņā atšķirības nav, 31,5" QHD un 24" FHD ir tas pats pikseļu blīvums, bet plāna laukums 31,5" monitoram krietni lielāks.

Link to comment
Share on other sites

Jā, tagad ir parādījies budžeta monis 31,5'' ar izšķirtspēju  2560 x 1440 un IPS matricu! 

AOC Q3279VWFD8

Pa manam - kruta ruta! Esmu dzīvē redzējis! Gribu, gribu sev tādu! ;) 

 

(Agrāk moņi ar 2560 x 1440 maksāja kosmosu...) 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Septembrī paņēmu koderim divus ViewSonic VX3276-2K-mhd.

Ir dikti apmierināts, cena tajā brīdī iekš ELKO bija diezgan salda (zem 200E ar reverso PVN).

No mīnusiem - kad saliek divus blakus, var redzēt, ka ka vienam kāja par dažiem milimetriem līka. Nācās kaut ko pabāzt zem tās kājas, lai stāv taisni.

 

 

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Ronalds teica:

Jā, tagad ir parādījies budžeta monis 31,5'' ar izšķirtspēju  2560 x 1440 un IPS matricu! 

AOC Q3279VWFD8

Pa manam - kruta ruta! Esmu dzīvē redzējis! Gribu, gribu sev tādu! ;) 

 

(Agrāk moņi ar 2560 x 1440 maksāja kosmosu...) 

 

Ja krāsu precizitāte nav pirmajā vietā, tad es ieteiktu skatīties uz AOC Q3279VWF ar MVA paneli: 

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Pirms 36 minūtēm , itanium teica:

MVA paneli

Kas MVA panelim ir labāks kā IPS panelim?

Labots - vvv
Link to comment
Share on other sites

Komentārā, uz ko linkoju, taču viss ir uzrakstīts, bet tās vairāk ir preferences - abi divi ir bang for the buck!

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...