Jump to content

Solīds lietots fočuks līdz €200


raivix95
 Share

Recommended Posts

Sveiciens svētdienas rītā!

Jau laiciņu prātoju par kāda foto agregāta iegādi. Telefonus šoreiz liekam mierā, jo esošais man ir pavisam budžeta klases sakaru rīks un laika ziņu diktors, kam kamera ir ķekša pēc.

€200 ir paši griesti. Saprotu, ka jauns tur vispār nekas labs nesanāks, tāpēc apspriežam tikai lietotu tehniku.

Aparāts domāts, lai vienmēr būtu kaujas gatavībā, nereti tas mētāsies auto bardačokā, lai tiktu izvilkts iemūžināt svarīgos dzīves mirkļus.

Skatos, ka labas atsauksmes ir par vecajiem Sony NEX aparātiem. 

Nekādus papildus navarotus man viņam klāt nevajadzēs, tikai vienu solīdu kit objektīvu, kas puslīdz der visās situācijās.

Auto režīms būs mans labākais draugs. Naksnīgās debesis bildējot, protams patīk paspēlēties ar slēdža ātrumu un ISO, lai pēc tam var pasist sev pa plecu par baudāmo gala rezultātu.

Pēdējos gadus esmu neregulāri fočējis ar Canon 1000D, bet tas ir pusotrs kilograms, kas auto bardačokā dzīvot atsakās. Gribu kaut ko kompaktu.

Galīgos ziepiniekus man nevajag. Skatos uz ko tādu, kas kaut nedaudz jau var pietuvoties DSLR līmenim un par ko nebūtu kauns.

Kopumā ar foto tehniku esmu diezgan uz jūs, tāpēc gaidu padomu. Varbūt jaunais pirkums ievedīs mani dziļāk foto pasaulē, bet ja nē, tad vismaz būšu baudījis procesu, turot rokā ko cienījamu.

Ja kādam ir kas labāks prātā vai ir varbūt pieredzējušajiem fotomīļiem ir kāds lieks solīds aparāts plauktā, kas gaida jaunu saimnieku - piedāvājumus studijā!

Link to comment
Share on other sites

Uz to pašu Sony NEX arī skaties.

Kaut gan - ja ir prasība, lai vienmēr būtu pie rokas, tad es drīzāk nomainītu telefonu uz tādu, kam laba kamera.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Long John

Manuprāt, pieteikts pārāk daudz parametru, kas īsti neštimmē kopā -  lēts, kvalitatīvs, ar labu zūmu un tik maziņš, lai visu bardačoku neaizņemtu    :)

Soņas lētākā gala nekši un alfas autora minētajā ciparā ielien, tikai  univ. zūms 18-55 būs bik pa lielu bardačokam,  un otrs "pankokzūms" 16-50 ir gana mazs, bet ne tik labs (bet es dēļ kompromisa iztieku) .  Un es esmu arī bik izlepis- man gribas, lai ir normāls skatumeklētājs un normāls zibenis. Lētajiem Soņām tāda nav. Man pašam ir vecais Sony Nex-7 , ar 16-50 pankokzūmu un vēl pāris stikliņiem.  200 Eur ciparā kautkas līdzīgs gan nesanāks. :(    

 

No "mazs un kvalitatīvs" būtu gana labs Sony RX-100 ar lielo 1" sensoru, lētākos ss.com redzu  pa 185 un  250 Eur.

 

Var paskatīties arī uz Panasoniķa bezspoguļiem- man nav bijis, bet daudzi fotopaziņas slavē, kā gana labu ikdienas verķīti.

Piemēram, ss-ešos redzu šādu gana labu/lētu variantu :

 

    https://www.ss.com/msg/lv/electronics/photo-optics/digital-cameras/panasonic/denjo.html

 

Ceļojumiem līdzi staipīšanai man ir gana universāls verķītis Olympus Stylus 1, man ļoti patīk- vienīgi sensors viduvēji mazs (1/1,7") un cenas cipars arīdzan būs pa lielu:

 

    https://www.ss.com/msg/lv/electronics/photo-optics/digital-cameras/olympus/gpnfx.html

   

 

Labots - Long John
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ja Tev jau ir viens ne visai labs spogulis, tad kādēļ pirkt vēl kaut kādu lētaku (sliktāku) aparātu? Tad tiešām labak nopērc normalu telefonu un tas par bardačoku neaizņems.

Link to comment
Share on other sites

raivix95
(labots)
pirms 8 stundām , ivo teica:

Kaut gan - ja ir prasība, lai vienmēr būtu pie rokas, tad es drīzāk nomainītu telefonu uz tādu, kam laba kamera.

Ar telefoniem viss skaidrs - dārgajam galam kameras ir okei, bet dārgo galu es pat neapsveru iegādei, jo prasības pret telefona spējām man ir gaužām pieticīgas.

Tīri veselīgas intereses dzīts gribu atkal pamēģināt kādu vēl neaptaustītu foto tehniku, jo ziepinieku rokā turēju gadus 7 atpakaļ - kaut kas no Olympus FE sērijas tas bij.

Sony NEX sērijai ir kādas vājās vietas, kam jāpievērš uzmanība?

 

Kā šis izskatās? https://www.ss.com/msg/lv/electronics/photo-optics/digital-cameras/sony/fjgnm.html

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , Long John teica:

No "mazs un kvalitatīvs" būtu gana labs Sony RX-100 ar lielo 1" sensoru

+1

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , raivix95 teica:

dārgajam galam kameras ir okei, bet dārgo galu es pat neapsveru iegādei, jo prasības pret telefona spējām man ir gaužām pieticīgas

Redzi, Tu pats nezini ko gribi - no vienas puses saki, ka vajag labu kameru, no otras - ka prasības pret telefonu ir pieticīgas.

Tak saproti beidzot, ka telefons tai viedierīcei ir tikai nosaukums un zvanīšana nebūt nav primārais pielietojums. Tev tā būs kamera, ar kuru varēsi arī piezvanīt. Uztver to šādi.

Kādi plusi parastai kamerai pret telefonu? Gandrīz nekādi (ja runa par ziepi līdz 200 naudām). Bet mīnusi ļoti daudz, kaut vai tas, ka uzņemtu bildi nevarēsi tā vienkārši nosūtīt kādam whatsapp vai ielikt tajā pašā FB vai instagramā! Būs jākopē datorā utt. Gemarojs pilnīgākais, vārdu sakot! Ej taču līdzi laikam vienreiz!

Un nevajag obligāti dārgo galu - tas pats hujavejs, kaut kāds p20 Lite būs ar ļoti labu kameru,

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ivo teica:

uzņemtu bildi nevarēsi tā vienkārši nosūtīt kādam whatsapp vai ielikt tajā pašā FB vai instagramā! Būs jākopē datorā utt.

Daudzām kamerām mūsdienās varēs, ļoti viegli. «Ej taču laikam līdzi vienreiz!».

Un ar kameru sanāks labākas bildes kā ar telefonu... Tas pats biedra Long John pieminētais Sony RX-100 sitīs pušu visus telefonus, ieskaitot jaunākos aifonus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , raivix95 teica:

Ar telefoniem viss skaidrs - dārgajam galam kameras ir okei, bet dārgo galu es pat neapsveru iegādei, jo prasības pret telefona spējām man ir gaužām pieticīgas.

Pocophone F1 ar GCam apk - tas pats sensors, kas Pixel 3.

Ja nu tomēr kameru, tad es piebalsoju par RX100 -  SSā ir viens par 185 EUR.

Labots - itanium
Link to comment
Share on other sites

raivix95
pirms 6 stundām , ivo teica:

Redzi, Tu pats nezini ko gribi - no vienas puses saki, ka vajag labu kameru, no otras - ka prasības pret telefonu ir pieticīgas.

Kādi plusi parastai kamerai pret telefonu? Gandrīz nekādi (ja runa par ziepi līdz 200 naudām).

Varbūt arī es esmu maldīgi ieciklējies uz domu, ka pieklājīga kamera tomēr pārspēj telefonu jebkurā aspektā, bet tomēr bildēšana ar telefonu man nešķiet nopietna. Ne tur optiskais skatu meklētājs, ne tur daudz maz jēdzīgs manuālais režīms. Un aķīti apmainīt nevarēsi ja nu nelaikā izlādēsies, fočukam var. Mūsdienās telefoniem nav pat vairs tik elementāras lietas kā divlīmeņu kameras pogas (atminos savu Nokia N8, kuram tāda bij, tas piedod pilnīgu kadra kontroles sajūtu). Telefons tomēr nav fotoaparāts. Punkts.

pirms 6 stundām , ivo teica:

Bet mīnusi ļoti daudz, kaut vai tas, ka uzņemtu bildi nevarēsi tā vienkārši nosūtīt kādam whatsapp vai ielikt tajā pašā FB vai instagramā! Būs jākopē datorā utt. Gemarojs pilnīgākais, vārdu sakot!

Šis galīgi absolūti nav aktuāli. Soctīklus nelietoju, Instagramā neko nelieku. Kā jau teicu - ir pabildēts ar Canon spoguli, gemarojs (kā tu to dēvē) ar kopēšanu ir pazīstams un netraucēs. Bilžuki tiktu likti attēlu bibliotēkās (Flickr utt.), mākoņos, šad tad kaut kas nopublicēts kaut kur internetā.

Link to comment
Share on other sites

Telefons un laba kamera - sorry, ja kāds grib apgalvot, ka ar telefona "mušas sūda" izmēra matricu var iegūt kvalitātes ziņā līdzīgu, kā vismaz ar APS-C (par FullFrame nerunājot), tad iesaku sapņojot aizvērt acis.  Jā, ar mobilo nobildēta bilde uz tā mobilā izskatīsies OK, arī feisbukā nekāda kvalitāte nav vajadzīga, bet paskatāmies, kā ar detalizāciju būs uz 24" vai 27" monitora, vai 30x40 cm izdrukas. Tā kā ...

 Otrs mīnuss - nu nevar uzskatīt par normālu kameru arī dārgā gala ziepjutraukus un bezspoguļus,  ja tām nav normāls digitālais vai optiskais skatu meklētājs. Displejs fotografējot nav izmantojams. Neticīgajiem - pamēģiniet precīzi iekadrēt saulainā ziemas dienā, vai vispār saulainā laikā. Kā arī - par kameras stabilitāti (protams, ja neliek uz statīva), turot tikai rokās, bez atbalsta pie acs varam aizmirst. Un ne jau trīcošu roku, bet tā paša precīzā, stabilā kadrējuma dēļ.

  Tā kā - iekrāj vien $$$ un paņem Sony a6000, vai a6300, nenožēlosi.  Pašam tagad divi Canon vairāk krāj putekļus uz plaukta, bet strādāts tiek ar a6000 un a6500.

Link to comment
Share on other sites

raivix95
(labots)
1 stundu atpakaļ, raiviic teica:

Tā kā - iekrāj vien $$$ un paņem Sony a6000, vai a6300, nenožēlosi.  Pašam tagad divi Canon vairāk krāj putekļus uz plaukta, bet strādāts tiek ar a6000 un a6500.

Un kā ar lētākiem a sērijas aparātiem, piemēram, a5000?

NEX sērijai cenu lielākoties nosakot komplektācija un kit objektīvs, jo tehniskie rādītāji esot gaužām līdzīgi. Kā tur ir?

Optiskais skatu meklētājs būtu vēlams. Jau izveidojies ieradums vēlamo kadru meklēt ar savu aci nevis ekrānā.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Long John

Mēs ar raiviic  jau rakstījām- Sony varianti ar skatumeklētāju un "lielās" zibspuldzes pēdu būs ciparā krietni virs 200 Eur. 

Tādu nav daudz- Sony Nex 6, Nex 7, a6000, 6300, 6400 utml.

 

Sony a5000, 5100  (nex-3) varanti ir bez skatu meklētāja un lielā zibeņa iespējām.

 

P.S, Vai to Panasonic GF3 manā iepriekšējā tekstā neiepētīji? 

Pa 150 Eur nav nemaz slikts variants. Tiesa, arī bez skatu meklētāja . 

 

   https://www.dpreview.com/reviews/panasonicdmcgf3 

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

versatile

Ar nexiem ir tā - jāskatās lai vismaz 16mpix matrica (pirmajai paaudzei bija 14mpix, otrā paaudze būtiski labāka).

Nākamais - vai jelkad vajadzēs pieslēgt ārējo zibeni - vecajiem modeļiem nav standarta hotshoe, bet ir nopērkami dažāda vieduma adapteri.

Trešais, vēlams tomēr ņemt ar wifi, ļoti atvieglo dzīvi atvaļinājumā, kad otra puse vai citi biedri pīkst, lai iedod dienas bildes - nav lapsis jāvelk ārā un kkas jāmudās. Iemet pādsmit bildes trubā, aizsūta visiem un visi laimīgi.

 

Pārējais - skatu meklētājs, utml - stingri subjektīvs, kādam vajag, kādam ne.

Ja godīgi, es neredzēju LIELAS atšķirības nevienam no nexiem. Visiem menu dizainējuši programmētāji (lasīt: menu ir debils), visiem pilnīgi jobnuta video failu glabāšana uz kartes.

A5000 vai 5100 galīgi nav ne vainas, bildes ārā nāks labas.

Un, ja pavisam godīgi, es īsti nesaprotu, par ko lamā 16-50. Jā, kadra stūros pamīksts, jā, palēns tas elektro zūms un patumšs - bet pa centru ļoti laba detalizācija + kompaktums ir mega.

Cita lieta, ka tāda universālā kompaktā stikla sonim nav - paskatieties 18-200 cenas kaut vai. Un arī zeiss brendotā optika nekādu uhh un ahh man neizsauca. Fuji optika tādā ziņā ir pilnīgi cita konča. Saku uzreiz. G Master stiklus neesmu darbinājis.

Link to comment
Share on other sites

raivix95
Pirms 31 minūtēm , versatile teica:

Ja godīgi, es neredzēju LIELAS atšķirības nevienam no nexiem. Visiem menu dizainējuši programmētāji (lasīt: menu ir debils), visiem pilnīgi jobnuta video failu glabāšana uz kartes.

Šis mazliet sabiedēja. Samuģīts interfeiss ir lieta, kas mani patiesi tracina. 

Ar video filmēšanu nekad neesmu aizrāvies, bet ja gadās, tad galvenais, lai šeiks ir normas robežās. Galīgu tricekli skatīties negribu.

Bet uzsvaru liekam uz foto, video filmēšanai ir video tehnika.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , raiviic teica:

ja kāds grib apgalvot, ka ar telefona "mušas sūda" izmēra matricu var iegūt kvalitātes ziņā līdzīgu, kā vismaz ar APS-C (par FullFrame nerunājot), tad iesaku sapņojot aizvērt acis.

Kur kāds kaut ko tādu apgalvo? 

Link to comment
Share on other sites

versatile
Pirms 6 minūtēm , raivix95 teica:

Šis mazliet sabiedēja. Samuģīts interfeiss ir lieta, kas mani patiesi tracina. 

Sadzīvot var.

Link to comment
Share on other sites

raivix95

Sāku nosliekties uz 16-50 variantu, tas diezgan veiksmīgi atbilstu vēlamajam izmēram (LongJohn vārdiem runājot - kompromisa dēļ var pieciest).

Runā, ka 18-55 kompaktkamerām rada ievērojamu disbalansu, jo body ir salīdzinoši viegls.

Sony kamerām joprojām tiek lietotas MemoryStickProDuo kartes vai pārsēdušies jau uz klasisko SD formātu?

Link to comment
Share on other sites

Long John

Tādus brīnumus vispār neesmu redzējis. Visiem minētajiem- SD! 

Link to comment
Share on other sites

versatile

Memorīstiki nosprāga pasen, paldies _ievieto-savu-pielūdzamo-pasaku-tēlu-šeit_

Link to comment
Share on other sites

Kāds var apskaidrot, kā darbojas Sony RX100 elektroniskais skatu meklētājs?

Viņu izbīda mehānika vai elektronika? Un vēderā tam ir augstas izšķirtspējas ekrāns?

Cik uzticama ir tāda padarīšana?

a6xxx sērijai arī ir elektroniskie skatu meklētāji?

pirms 21 stundām , Long John teica:

P.S, Vai to Panasonic GF3 manā iepriekšējā tekstā neiepētīji? 

Nez kāpēc esmu pieķēries domai par Sony aparātu. Par viņu DSLR kamerām, protams, vienmēr bijuši mūžīgie strīdi, bet šķiet, ka hibrīdkameru jomā Sony tiek cienīts.

Iesakiet man kādu objektīvu ārzemju lappusīti (angļu mēlē), kur papētīt foto tehnikas revjū, paskatīties sampļus un iegūt noderīgu infu, lai es neapmaldos interneta plašumos.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Long John

Sīkākai problēmu apskaidrošanai interneta plašumos  eksistē visādi meklētāji- Googles tante, Yandex onkulis utt. Pašu vellu tur var atrast un izvēlēties tieši sev tīkamo- vajag tikai rakt!  :) 

Jebšu slinki gaidi kamēr citi atradīs, sagremos un parādīs šeit? :(

 

Sony RX-100 man pašam nav bijis, bet cik zinu, skatu meklētājs nav tikai 1 versijai, otrai versijai jau ir  atsevišķi nopērkams un uzštepselējamais zibeņa ligzdā (dārgs), vēlākajām versijām jau ir iebūvētie. Bet tie modeļi, pat lietoti,  ir ļoti tālu no 200 Eur..

 

Mana Sony Nex-7 elektroniskais skatu meklētājs mani pilnīgi apmierina, rāda kvalitatīvu reālo bildi, tajā ērti pēc tam pārskatīt/ atbrāķēt uzņemtos kadrus.  

 

T.s. hibrīdkameru jomā tagad visnotaļ iecienīti arī Fuji APS-C formāta "bezspoguļi", tikai 200 Eur robežās neko prātīgu nenopirksi. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Long John teica:

Sīkākai problēmu apskaidrošanai interneta plašumos  eksistē visādi meklētāji- Googles tante, Yandex onkulis utt. Pašu vellu tur var atrast un izvēlēties tieši sev tīkamo- vajag tikai rakt!  :) 

Jebšu slinki gaidi kamēr citi atradīs, sagremos un parādīs šeit? :(

Roku jau, roku, bet grūti atsijāt žurnālistu reklāmrakstus no patiesības un reālas pieredzes. Sarakstīt jau var viskautko.

Pirms 6 minūtēm , vvv teica:

RX100 nav skatu meklētāja.

Ja nemaldos skatu meklētājs ir sākot no RX100 III.

Taisnība. Lasīju par VI paaudzi.

Labs ir, skatu meklētājs manā budžetā neietilpst. 

 

Sskā ir viens A5000 ar 16-50 stiklu pa 180€. Nedaudz ieintriģēja.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Manuprāt, saprātīgam lasītājam angažētu/ korumpētu  žurnālistu reklāmraksti pietiekami  uzkrītoši redzami, lai tādiem neticētu :) 

Diemžēl, man kā vecākai paaudzei ar angļu valodu iet grūtāk (mācījos vācu), bet krievu Yandex atrodu gana daudz info, t.sk. arī ar reālu lietotāju reālām atsauksmēm iz pašu dzīves.  

 

Latvju mēlē diezgan labi apskati par fototehnikas jaunumiem bija  "kursorā", mūsu kolēģis rakstīja, bet pēdējā laikā tie pazuduši- varbūt tur īpaši jāprot viņu arhīvos sameklēt.     https://kursors.lv/apskati/

 

Par lētā gala Soņām te jau rakstīja- kā nu kuram, bet bieži skatu meklētāja un lielā zibeņa "ligzdas" iztrūkums tālākajā fotodzīvē var izrādīties problemātiski. Ja tas netraucē- ņem tik ciet-  bildes kvalitāte visiem "nex, & Co"  būs visnotaļ līdzīga un tā vairāk atkarīga no optikas. Bet ar Soņas optiku mazā budžeta fotomīļiem var sanākt kreņķi- labā optika ir gana dārga, bet tas kreņķis  jau principā vairumam fototehnikas piemīt.  Var jau pirkt pārejas gredzenus E-mount- M42 (utml) un izmantot lēto manuālo optiku, bet es tādai nodarbei pa slinku. Manām vajadzībām pilnīgi pietiek ar 16-50, telezūmiņu SEL 55-210 un Sigmas 19/2,8 fiksīti pejzāžiem, bet ceļojumiem - ar jau minēto Oly Stylus 1-  tad  Sony- Nex man guļ somā rezervistos un īpašām situācijām.     

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Man par optiku svarīgāk ir rezerves baterijas esamība un soma, atmiņas karte komplektā.

Es ticu, ka tas 16-50 kit objektīvs būs vairāk kā labs maniem foto priekiem un netraucēs, karājoties kaklā, kamēr brienu pa purva takām.

Pasākumus bildēju ārkārtīgi reti un vairumā gadījumā mans zooms ir manas kājas.

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Long John

SD kartes mūsdienās visur pa pilnam un gana lētas.

 

Telezūms gan būtu visnotaļ noderīgs dabas mīļotājam- ne visur var tikt ar kājām klāt un ne katra dzīvā radība ļaus pietuvoties.:)

Es savu SEL 55-210 pirku Ebay, zem 200 Eur izmaksāja un esmu ar to apmierināts.

 

    https://www.ebay.de/sch/i.html?_sacat=0&_nkw=sony+sel+55-210&_frs=1

 

Rezerves aķus (kreisos) sapirkos Ebay,  man laikam kādi 5 sakrājušies- pietiek pat mēreni garam daudzdienu ceļojumam. Un, pārsvarā, pie normāla (ar labu reitingu) tirgoņa pērkot, tie kreisie aķi velk praktiski tik pat ilgi, kā 3-4 reizes dārgākie oriģināli. 

 

     https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2060353.m570.l1311.R4.TR11.TRC1.A0.H0.Xsony+akku.TRS0&_nkw=sony+akku+np-fw50&_sacat=0 

 

Bet bradāšanai pa purva takām gan būtu prātīgāk nopirkt kādu nelielu, atbilstoša izmēra somiņu, ko var gan kaklā pakārt, gan uz jostas uzlikt. Būs drošāk. 

 

    

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

2019.04.9. , 19:03, raiviic teica:

ja kāds grib apgalvot, ka ar telefona "mušas sūda" izmēra matricu var iegūt kvalitātes ziņā līdzīgu, kā vismaz ar APS-C (par FullFrame nerunājot), tad iesaku sapņojot aizvērt acis.

Teorētiski pilnīga taisnība. Praktiski - mājās reāli krāj putekļus 2 Pentax bodiji (K-5 IIs un K-01) un čupiņa ar krutiem un dārgiem stikliem. Bet iPhone kamera tiek darbināta uz urrā - pirmkārt tāpēc, ka vienmēr pie rokas, otrkārt tāpēc, ka momentā var ar bildēm padalīties, treškārt tāpēc, ka pilnīgi nav jādomā par ekspozīciju un bildēšanu no statīva (esmu darījis un protu) - bildes 99% gadījumos ir asas neatkarīgi no apgaismojuma un roku trīcēšanas. Un man īsti nav bijis gadījuma, ka būtu par "īsu" bildes tehniskā kvalitāte. Protams, izstādēm darbus netaisu un A2 formātā nedrukāju.

Link to comment
Share on other sites

Long John

Teorētiski piekrītu- ja bildē nesteidzīgas statujas un pejzāžus-  telefons ir gana labs vairumam sadzīves situāciju. 

Bet, kā tik jādara kautkas steidzīgāks vai attālāks, kad nav laika un iespēju spilgtā saulē bakstīties ap to telefona tačskrīnu- lielu daļu veiksmīgu kadru vari nogulēt.

Tādēļ jau sen esmu atradis sev saprātīgāko kompromisu-  smagie Canon bodiji un stikli pārdoti, to vietā man tagad vismīļākais  verķis ir "advancētā kompaktkamera" Oly Stylus 1 ar diezgan labu superzūmu 28-300/2,8- visiem penža dzīves gadījieniem, Sony Nex tagad pārsvarā guļ "rezervistu soliņā" (somā).

Telefonu (Zamzung  Note), protams šad tad arī izmantoju- galvenokārt "selfijiem & Co" sūtīšanai Wacapā vai kā "piezīmju grāmatiņu" vai "glābšanas riņķi", kad nav citu alternatīvu.

Bet katram jau savi niķi un stiķi. :)     

Labots - Long John
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , Long John teica:

Bet katram jau savi niķi un stiķi. :)     

Tieši tā. Katram savi putni galvā. ivo nav uzķēris manu motīvu, kāpēc vispār meklēju kameru.

Telefonu es nesaudzēju, jo darbā un garāžā viņš man "redz uguni un elli". Uz kameras stikla vairs nav dzīvas vietas. Nu negribu es tam pakļaut kaut kādu dārgu flagmani.

Bakstīšanās telefona tačskrīnā ir tāda sevis mānīšana, cerot, ka tur beigās sanāks kaut kas skatāms.

 

Turpinam diskusiju par foto tehniku...

Link to comment
Share on other sites

Long John

Ko te vairs daudz diskutēt- minēto 200 Eur robežās viss teorētiski jau izrunāts.

Atliek meklēt izdevīgus piedāvājumus vai krāt vēl naudiņas...:)

Link to comment
Share on other sites

Laikam tagad jāapskata dzīvē un jāapčamda kāda Sony kompaktkamera, lai saprastu, kā viņa jūtās rokās.

Un kā tur ir ar to kameras nobraukumu? Cik daudz šoti jau ir par daudz? Kamera ar 30k šotiem vēl netuvojas savas dzīves beigām?

Link to comment
Share on other sites

Long John

Ja esi Ogres tuvumā- nāc ciemos un čamdi to manu Soņu... :)

Ar bezspoguļiem jau tādās haltūrās nestaigā, kur daudz "šotu"- biežāk esot risks ar pārkarsētu sensoru, pārāk intensīvi filmējot video. Bet tās tikai tenkas, kurām īsti neticu.

Ja aparāts ārēji nav pārāk apdriskāts, jācer, ka viss būs OK.  Ja gribas pa lēto- jāriskē. Es kā "mazbudžets", iepērkos tikai lietoto tehniku un tfu-tfu- pagaidām neesmu uzrāvies.   

Link to comment
Share on other sites

Iepirkts Nex 3 pa sakarīgu ciparu un ar vēl sakarīgāku komplektāciju. 

Pirmais, kas jāizdara - jāiepērk objektīvam vāciņš. Diemžēl nav saglabājies.

Paldies visiem, kas piedalījās diskusijā un palīdzēja pieņemt lēmumu!

Salādējam pilnus aķīsus un tiekamies Dienas Snapshot topikā! ;)

Labots - raivix95
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...