Jump to content

Ryzen 5 1600 + Radeon RX570 darbam ar 3+ monitoriem


Noris
 Share

Recommended Posts

Pamazām skatos uz pirmo paša krāmētu komplektu darbam ar trim, nākotnē iespējams vairāk, monitoriem. Vai salikums Ryzen 5 1600 + Radeon RX570  būtu Ok? CPU un GPU skatījos pēc price/performance attiecības. Mamma varētu būt Asus B350? OC nebūs nepieciešams. Varbūt ir kāda piemērota mamma ar WiFi, kas cenas ziņā atsit atsevišķu WiFi tīkleni?

Sākotnēji plānots salikt bez GPU un startēt ar vienu monitoru. Ar domu apaudzēt vēlāk. 

Labots - Noris
Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , Noris teica:

Vai salikums Ryzen 5 1600

 

Pirms 42 minūtēm , Noris teica:

Sākotnēji plānots salikt bez GPU

Šis neiet kopā! Tikai otrās paaudzes Ryzen kuru nosaukums beidzas ar G ir ar iebūvēto grafiku!

Un ne jau monitoru skaits ir noteicošs, bet ko plāno darīt!

Link to comment
Share on other sites

Ok, ņemšu vērā. Tātad jāņem uzreiz ar visu GPU? Darīt nav plānots neko pārāk resursus prasošu. Neesmu geimeris. Atpūtai uzspēlēju tikai Ets2. Monitoru skaits, pareizāk GPU vairāku monitoru atbalsts, gan man ir būtisks. Vēl skatos, ka mammu varbūt var kaut ko no Asrock? Pāris eiro ietaupās. 

Link to comment
Share on other sites

viss atkarīgs no tā, ko nozīmē "darbam"... jo dažiem softiem ļoti patīk augsta 1-2 kodolu performance... tad, iespējams, jāskatās uz kaut ko no intel...

taču, ja savarīgāks ir price/performance aspekts, tad amd ryzen ir pareizā izvēle...

pagājuša gada beigās izdevīgāk bija ņemt R5 1600X versiju, tieši price/performance ziņā, tagad arī tā izskatās (es gan nezinu, no kurienes taisies pirkt... cenas mēdz būt dažādas)...

mīnuss 1600X ir tas, ka nav komplektā dzesētāja, līdz ar to pieliekot aftermarket dzesētāju, izdevīgāks var likties 1600... bet +/- sakarīgs dzesētājs būs klusāks par stock variantu un 1600X "būstojas" mazliet augstāk par parasto 1600...

māteni gan ieteiktu ņemt kādu no B450-tajām... mazāk problēmu būs un ticamāk, ka varēs iespraust jebkādu ram un vēlāk arī kādu ņiprāku proci...

 

tieši tā tapa parakstā minētais pc...

Link to comment
Share on other sites

(labots)

O, jā! Tavs salikums ir stipri kaut kas līdzīgs tam, ko esmu iedomājies - paldies par info! Tātad varētu būt AMD R5 1600 + KINGSTON 2x8 GB @ 3200 MHz. Tas viss uz MSI B450. Starp citu, par cenām runājot, droši drīkst ieteikt, kur to visu iegādāties. ;) Tātad tālāk - kas īsti ar to vidaku? Man prasīgākais laikam tajā visā pasākumā ir ETS2. Ok, nu šad tad Photoshops, bet kaut kas galīgi primitīvs. Galvenais darbs ir ar MetaTrader4 un 5, kā arī Chrome daudziem tabiem, tātad nekā rijīga. Līdz ar to meklēju kaut ko visam pārējam piemērotu un ar 3-4 monitoru atbalstu. Vai SSD izvēlē arī ir kādas nianses? Jātiek skaidrībā ar vidaku un tad jārēķina kādu barokli tam visam...

Labots - Noris
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Whahahahgaa par to wifi karti. Bet ssd ari nav parak labaks, bet vismaz derēs. Psu izskatās pēc atraugas lieldeguņu izpildijumā. Vel nesen redzēju sludinājumu, kur bija pieejams kingston fury ddr4 32gb rams un nebija tik dargs ka tavejie 16gb.

 

Labak panem so psu

https://m.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/korpuss_dzesesana/barosanas_bloki/be_quiet_pure_power_11_cm_500w

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Ok, kaut ko ierakstīji rakstīšanas pēc, jo, ja arī vēlējies kaut ko teikt, domu neuztvēru. 

Tātad pa punktiem:

Kas ir ar WiFi karti? Man izkārtojums tāds, ka negribas to tīkla kabeli vēl kaut kur vilkt. Vai varbūt ar pašu karti kkas ne tā? Cena vai?

SSD - droši varēji jau uzreiz ieteikt labāku, vai vismaz pamatot savu viedokli. Kas ar to disku tik slikts? 

Psu - neesmu Harija Potera fans, vai arī no kurienes tev tie tēli rādās. Kas ne tā? Un kā vajag, lai būtu labāk?

Rams - nav dzirdēts, ka 1a būtu baigais uzcenojums. Man jāiet cenas ar komisijas bodēm salīdzināt? Tad saki droši, kur labāk pirkt!

Link to comment
Share on other sites

dainis61

Ja spēlē ETS2, ar iebūvēto GPU varēsi bliezt 100 mērogā :mrgreen2: (ja saproti par ko runa). RX 570 vs GTX 1060 ir minimums,lai varētu normāli bliezt ar visiem modiem.

Link to comment
Share on other sites

Nu es runāju par to, ka, ja pareizi saprotu, jebkura GPU, kas atbalsta vismaz 3 monitorus, būs ok, lai ETS2 padzenātu. Taču man būtiskais ir tieši šis multi monitoru atbalsts. Jo darbs saistīts ar lielu daudzumu informācijas analīzi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , Noris teica:

vai viss sader? Varbūt kādi citi ieteikumi?

PSU - var iepirkt lētāku un nebūt ne sliktāku, piem., Alkoholiķa ieteikto...

RAM - lētāka alternatīva Tevis izvēlētajam:

https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/atmina_hdd_ssd/ram_flash_atminas/crucial_ballistix_sport_lt_gray_16gb_3000mhz_cl16_ddr4_kit_of_2_bls2k8g4d30besbks

mazāk MHz, bet labāki taimingi... principā, atšķirību nejutīsi...

manā kompī darbojas:

https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/atmina_hdd_ssd/ram_flash_atminas/kingston_hyperx_fury_black_16gb_3200mhz_cl18_ddr4_kit_of_2_hx432c18fb2k216

maķenīt labāks par Tevis izvēlēto...

taču jāmāk ieiet ibiosā un iespējot x.m.p. profilu... ja gribi plug'n'play, tad pietiks arī ar:

https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/atmina_hdd_ssd/ram_flash_atminas/gskill_value_series_16gb_2666mhz_cl19_ddr4_kit_of_2_f42666c19d16gnt

jo defaultā jebkurš rams darbosies ar 2666 MHz frekvenci...

Māte - neieteiktu ņemt neko, kam nav vismaz kaut kāds alumīnija gabals uz VRM-iem, bet Tavā gadījumā tas, laikam, nav kritiski... WiFi karti tanī mātē arī nav kur iespraust, ja izmanto GPU...

ja bezvadu savienojums ir svarīgs, tad labāk ņemt kaut ko tādu:

https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/komponentes/pamatplates/asrock_fatal1ty_b450_gamingitxac

vai https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/komponentes/pamatplates/gigabyte_b450_i_aorus_pro_wifi

dārgāk, bet arī krietni kompaktāk... tā kā primāri tas nav geiminga kompis, tad liels un labi vēdināts keiss nav prioritāte, drīzāk otrādi (par izmēru, ne vēdināšanu)...

VGA - ja atbalsta 3 monitorus, tad atbalsta... gribēsi/vajadzēs vairāk - nomainīsi pret citu...

SSD - pa to cenu visi +/- vienādi, bet labāk ņemt M.2 izmēra, kas pa tiešo iespraužas mātenē, mazāk vadu un pat drusku ātrāks... piem.

https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/atmina_hdd_ssd/cietie_diski_ssd/gigabyte_gpgsm2_m2_ssd_256gb

 

es gan neko no kompjiem nesaprotu... tāds skats no alas - sūdīga informācijas analīze, nekas vairāk... :prankster:

Link to comment
Share on other sites

Labi, paldies, tātad mainām psu.

RAM - biosā parakāties protu. Neesmu akurāt uz Jūs. vienkārši līdz šim pats neesmu krāmējis kopā no nulles. Tātad varētu ņemt KINGSTON HYPERX FURY BLACK 16GB 3200MHZ CL18 DDR4 KIT OF 2 HX432C18FB2K2/16

Mātenei man WiFi iespēja ir būtiska. Tātad GIGABYTE B450 I AORUS PRO WIFI? Būs ok ar visu pārējo kopā?

Uz šīs mātenes arī ir vieta kur to M.2 SSD pieslēgt? Man par šiem vsp tumša bilde.

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 15 minūtēm , inteens teica:

PSU tāds paknaps vilks, nedavilks

Compatibility Check: No issues/incompatibilities found.  236W

Nesaprotu, kas tur "paknaps"? Cik tad tev vajag? Kilovatu lai šos 236W darbinātu?

Labots - Noris
Link to comment
Share on other sites

Labais tonis prasa 750

Upgrade nākotnei

  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

@inteens Vairs nevajag tos jaudīgos barokļus, jo ne CPU ne GPU nav tik rijīgi, kā bija pirms gadiem 10! 

@Noris PSU ir pilnīgi oki!

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , Ronalds teica:

GPU nav tik rijīgi, kā bija pirms gadiem 10

Roni, es nelasu visas specenes, wēl nesen 750 kiwič pietika midrang sistēmai


Just now, inteens teica:

kiwič

psu

Link to comment
Share on other sites

Ok, paldies visiem, kas iesaistījās! 

Link to comment
Share on other sites

@inteens takš attaisi webā kādu PSU kaukulatoru, samet komponentes un paskaties cik jaudīgu PSU vajag!

Reku autors sarēķinājis ka sistēmai 236w vajag. Tā kā 500w baroklis būs ar krietnu rezervi.  

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , Ronalds teica:

nteens takš attaisi webā kādu PSU kaukulatoru,

Es izgāju no virsraksta, kas prasa nešvaku karti, ar visām sekām

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , inteens teica:

Es izgāju no virsraksta, kas prasa nešvaku karti, ar visām sekām

Redz, kas ir... Pieļauju, ka vairums šeit, ieraugot trīs monitoru atbalsta prasību, uzreiz domā par jaudīgām spēlēm. Taču ir nozares, kur darbam nepieciešams vairāk par vienu monitoru, taču pašas programmas un datu apstrāde nekādus milzīgos resursus neprasa, nu vismaz salīdzinot ar hi-end spēlēm. Tāpēc Inteena virspusējais vērtējums šoreiz nebūs īsti vietā. Ne vienmēr vairāku monitoru setup'am nepieciešama hi-end gpu.

292e13688530c4d9d5468b278d26341b.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Noris teica:

.. Pieļauju, ka vairums šeit, ieraugot trīs monitoru atbalsta prasību, uzreiz domā par jaudīgām spēlēm.

Tā gan.

Link to comment
Share on other sites

@inteens, neizlasot jautājumu, neko nezinot par topiku, dodot gudrus padomus Tu sevi pozicionē kā muļķi un daiļrunātāju.

Tas par tiem, kas grāmatu nav lasījuši, bet viedoklis ir.

 

Par tēmu: Jau Ivy bridge (kas ir I sēriju 4. paaudze), iebūvētajās GPU HD2500 un HD4000 parādījās 3 aktīvu monitoru atbalsts. Tiesa, ne uz visiem čipsetiem.. Pirms tam bija p[opulaŗas MB ar 3 monitoru izejām, kur tikai 2 varēja būt vienlaicīgi aktīvas.

Par VGA - Piemēram MSI RX570 saka, ka varot līdz 5 monitoriem darbināt.

 

 


Pirms 28 minūtēm , inteens teica:

.. Pieļauju, ka vairums šeit, ieraugot trīs monitoru atbalsta prasību, uzreiz domā par jaudīgām spēlēm.

Nē, patiesībā retais spēles mauc multimonitor settupā.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , MIGs teica:

līdz 5 monitoriem darbināt.

var  nevar ziema vasara

jaudīgās kartiņas prasa savu, ne visiem viņas ir svežaks

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Apskatijos amd plates, tad viņiem ir tikao itx un (e)atx plates ar wifi. Kapec nemak uzbazt to wifi uz matx plates?

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , inteens teica:

var  nevar ziema vasara

jaudīgās kartiņas prasa savu, ne visiem viņas ir svežaks 

Klau, jocīgais - virsrakstā minēts "Raden RX570", tad ko Tu te muldi par to, kas ir un kas nav citiem ?

Link to comment
Share on other sites

@MIGs, esmu atvērts arī citiem vidaka piedāvājumiem. vienkārši Radeon RX570 esot viena no labākajām price/performance attiecībām. Man galvenais lai iet vismaz trīs monitori un jauda pietiekoša, lai ETS2 uz labiem iestatījumiem kādreiz uzraut. ?

Link to comment
Share on other sites

Neesmu dikti zinošs VGA jomā, un vēl jo vairāk ETS2, bet uzsvars uz to, ka 3 monitorus uz šodienu atbalsta dajebkas.

Jauda spēlītēm - nu tas jau cits stāsts, bet tas būs tikai uz 1 monitora cik noprotu.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Šis variants būtu optimāls. 

 

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , Zoom teica:

Šis variants būtu optimāls. 

Sableķosi?

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Bet tajā aprēķinā netiek izmantota aktuālā tirgus cena ne arī otreizējā tirgus cena..

 

Tikko i5-4570 paņēmu pa 65e, tad pēc tās tabulas tas pēc pp pārsit visu piedāvājumu. Un otrās paaudzes core procesoriem pp ir vispār kosmoss, štrunts par māšu nepieejamību.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
Link to comment
Share on other sites

Saprotu, priekš trading tiešām vajag minimums 2 lielus moņus, charts history un ziņu lentas, orderiem vietu vajag. Tagad parasti lieto darbstaciju ar 3 moņiem plus lapsi ar lielu eksternālo moni. 

Cilvēkam to kompi vajag pirkšanas/pārdošanas rīkojumu veikšanai, ne spēlēm. 

 

Labots - rnxx
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Anonīms Alkoholiķis teica:

Bet tajā aprēķinā netiek izmantota aktuālā tirgus cena ne arī otreizējā tirgus cena..

 

Nu tad pats paņem cenas LV veikalos, papagaiļus un sarēķini. ;) 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Noris teica:

varēšu pievienot wifi karti?

Par ko nē? Apstījos to pašu 1A- tikai 2 modeļi;(

Iespējams, jādraudzējas ar esesiešim, vai kādam no foruma ir kas lieks.

Labots - inteens
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...