Jump to content

Kas no šī var ietekmēt interneta ātrumu?


Sky_High
 Share

Recommended Posts

Sveiki, tātad tāda lieta - ir LTC optika ar teorētisko ātrumu no 50Mbps līdz 250Mbps, bet dzīvē diemžēl gandrīz nekad vairāk par 50Mbps neesmu redzējis. Prasīju LTC un nonācām pie tā, ka man jāzvana kaut kādam tehniķim kurš tad nāks un skatīsies, bet man liekas, es varētu iztikt.

Runa ir tikai par WiFi. Tātad rūteris ir RT-AC51U (un modems LTC pašu dotais Alcatel-Lucent G-240G-P) kurš teorētiski atbalsta 733Mbps, atrodas pāris metrus no visām ierīcēm tiešā to redzamības zonā (nav nekādi šķēršļi) un nekādi faili utt. arī netiek lejupielādēti ātruma mērīšanas brīdī. Ātrums tiek mērīts ar speedtest.net un vēl pāris saitiem. Ātrums tiek mērīts ar laptopu, septīto aifonu un galaxy s9. Domāju, rūteris pa švaku vai ierīces pa švaku, varbūt kas cits?

Protams LTC līgumā rakstīts ka 50Mbps ir minimālais, tāpēc no viņu puses nekas it kā netiek pārkāpts, bet gribās saprast, vai tiešām problēma ir manā setupā?

Labots - Sky_High
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 34 minūtēm , Sky_High teica:

kurš teorētiski atbalsta 733Mbps

Uzsvars uz teorētiski!


Pirms 35 minūtēm , Sky_High teica:

dzīvē diemžēl gandrīz nekad vairāk par 50Mbps neesmu redzējis

Un arī nebūs vairāk!

 

Link to comment
Share on other sites

Caur Wi-Fi 5 (ac) standartu vajadzētu iet 250 Mbit/s. Protams, tikai ideālos apstākļos.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 37 minūtēm , Sky_High teica:

LTC optika ar teorētisko ātrumu no 50Mbps līdz 250Mbps

tie 250mits ir tikai pa vadu.. wifi neviens tev negarantēs nekādu ātrumu... :D

Problēma visticamāk ir kādos uzstādījumos... visticamāk pašā rūterī..

Link to comment
Share on other sites

Sky_High
(labots)

Tikko nomērīju - LAN 74Mbps, Wifi 54Mbps

 

Citēt

Un arī nebūs vairāk!

Tad rūteris par švaku? Krutāks rūteris būtu risinājums? Man likās, tie 733Mbps ir ideālos apstākļos, kuri man šķiet manā gadījumā arī ir - nav šķēršļu, pāris metru attālums.

 

Citēt

Problēma visticamāk ir kādos uzstādījumos... visticamāk pašā rūterī..

Vari pateikt apmēram kurā virzienā rakt? Ja domā to 5G tīklu, tad tas jau ir. Kas vēl?

Labots - Sky_High
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 4 minūtēm , Sky_High teica:

LAN 74Mbps

Un ko Tu gribēji no 100Mbps  rūtera?!

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Bien Venidos
Pirms 9 minūtēm , Sky_High teica:

Tikko nomērīju - LAN 74Mbps, Wifi 54Mbps

 

Tad rūteris par švaku? Krutāks rūteris būtu risinājums? Man likās, tie 733Mbps ir ideālos apstākļos, kuri man šķiet manā gadījumā arī ir - nav šķēršļu, pāris metru attālums.

 

Vari pateikt apmēram kurā virzienā rakt? Ja domā to 5G tīklu, tad tas jau ir. Kas vēl?

 

Kad man bija akcijas 400mbit no LTC - es caur Mikrotik Rb2011 izpiedu maximums 160mbit caur wifi no PC. Tagad 100mbit un caur telefonu mierigi 100mbit spiežu, tāpēc jā, labaku rūteri vajag

Screenshot_2019-04-06-12-39-40-470_org.zwanoo.android.speedtest.png

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Te principā variants tik viens, ok divi..

1) iegādāties adekvātu AC rūteri ar gbps portu;

2) var mēģināt paprasīt LTC (nu jau TET), par iespēju nomainīt uz jauno ar Wi-fi...

ok.. ir 3.variants :) pārslēgt LTC uz 100mbps pieslēgumu :D

Labots - CAP
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Stepselis
Pirms 8 minūtēm , Sky_High teica:

Man likās, tie 733Mbps ir ideālos apstākļos, kuri man šķiet manā gadījumā arī ir

Tuvu ideāliem apstākļiem būtu, ja blakus nebūtu neviena WiFi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Bien Venidos
Just now, CAP teica:

Te principā variants tik viens, ok divi..

1) iegādāties adekvātu AC rūteri ar gbps portu;

2) var mēģināt paprasīt LTC (nu jau TET), par iespēju nomainīt uz jauno ar Wi-fi...

Jā, jaunais ar +- 160mbit dos ne īpaši piecukotā ēterā

Link to comment
Share on other sites

Sky_High
Pirms 4 minūtēm , CAP teica:

Te principā variants tik viens, ok divi..

1) iegādāties adekvātu AC rūteri ar gbps portu;

2) var mēģināt paprasīt LTC (nu jau TET), par iespēju nomainīt uz jauno ar Wi-fi... 

 

Sapratu par to gbps portu, manējam tāda nav tāpēc ir max 100Mbps, paldies džeki.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Sky_High teica:

Man likās, tie 733Mbps ir ideālos apstākļos, kuri man šķiet manā gadījumā arī ir

skatamies minētā rūtera speceni, pareizi jau norādija, ka no 100Mbit nekas jau labs nebūs, ja tas būtu normāls, tad pa LAN tiem 100Mbit arī būtu jābūt.

attiecībā uz Wifi: AC750 complete AC performance : 300+433 Mbps 

es vismaz neesu redzējis tādu gala iekārtu, kas vienlaicīgi abās frekvencēs mācētu reizē darboties.

 

ja pieliec savu laptop pa vadu pie LTC modēma, kāds ātrums? cerams, ka laptopam ir Gigabit ports

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Kā jau augstāk minēja,100 mbit ruters, tālāk  nav vērts ieslīgt garās diskusijās. Ar telefonu Huawei10 lite netālu no rutera (ja nekļūdos Asus RT-AC68U)  esmu ~240Mbit/s izspiedis.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, uldise teica:

attiecībā uz Wifi: AC750 complete AC performance : 300+433 Mbps 

es vismaz neesu redzējis tādu gala iekārtu, kas vienlaicīgi abās frekvencēs mācētu reizē darboties.

Turklāt tas ir fiziskais link speed. Reālo ātrumu var vēl droši dalīt ar 2.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ar mikrotik RBD52G-5HacD2HnD-TC un baltcoma netu, wifi uz 5ghz down/up ~350mbit +/- 40, caur lanu down/up ~700mbit+/- 50

1.PNG.83d95f3545371c5a7edab6e7aceabd8b.PNG

2.PNG.a8ef533ce26371298d201d47eb680c46.PNG

Labots - __Igors
Link to comment
Share on other sites

Bien Venidos
Pirms 24 minūtēm , Stasss teica:

Eh, pilsētas labumi..?

Laukos atliek tik raudāt stūrī ar 10 mbit dsl..

Skatoties kādos laukos, es dzivoju tados kur ir 3 - 5 stavenes, nav daudz māju ka pilsētā - LTC 13 gada novembrī sāka rakt opķiku, manā mājā 8 dzīvokļi, 7 dzīvokļi to lieto.

Pirms tam bija vai nu (V)DSL vai nu blakus esošas pilsetas Radiolink internets ko izmantoju no 07 gada lai nav ar lēno gliemezi DSL jājūdzās nost.

Labots - Bien Venidos
Link to comment
Share on other sites

Man atkal laukos (privātmājā) ir pieejams Tet VDSL līdz 60/15. Nu lēns laikam jau gluži tas nav.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , uldise teica:

es vismaz neesu redzējis tādu gala iekārtu, kas vienlaicīgi abās frekvencēs mācētu reizē darboties.

 

Ir tāda gala iekārta :) Saucas Mikrotik wAP ac( https://www.eurodk.lv/lv/products/mikrotik-wap/routerboard-wap-ac-black )

Pašam tāds ir (un ne tikai man). Pieslēgtas iekārtas, kam ir tikai N atbalsts(2,4Ghz) un pieslegts kompis,kam ir AC 5Ghz karte. Vienlaicīgi strādā gan <->gan .

 

Ir bijuši daudz līdzīgi gadījumi, gan Asus,Edimax, Tp-link ...visādi dzelži ir redzēti pie jaudīgas līnijas un ir bijusi autora minētā problēma. Autora gadījumā pietiktu ar šādu - https://www.eurodk.lv/lv/products/mikrotik-hap/mikrotik-hap-ac2

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Net teica:

Ir tāda gala iekārta

es laikam neprecīzi izteicos - ar gala iekārtu es saprotu ne jau Wifi AP, bet kompi, planšeti, telefonu un tml..

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Net teica:

Ir tāda gala iekārta :)

pilnīgi visas iekārtas ar dual band ir tādas, kā tu domāji.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , AlCohol teica:

pilnīgi visas iekārtas ar dual band ir tādas, kā tu domāji.

Jap, vienkārši iepriekšējā postā biš bija pārpratums. Viss ok.

Link to comment
Share on other sites

Nekādi daudzsimti nav jāņem. Paņēmām 100Mbit/s pie BC, bet rezultātā 800+ Pat zvanījām, lai precizētu, vai nav ieviesusies kļūda līgumā abonētajā tarifu plānā. 

Link to comment
Share on other sites

Bien Venidos
1 stundu atpakaļ, ggg97 teica:

Nekādi daudzsimti nav jāņem. Paņēmām 100Mbit/s pie BC, bet rezultātā 800+ Pat zvanījām, lai precizētu, vai nav ieviesusies kļūda līgumā abonētajā tarifu plānā. 

Re, baltcoms nav skops uz interneta ātrumu, bet LTC.... Paši saka ka katrs lietotājs tiek pieslegts pie atsevišķa porta iekš OLT termināļa un tur neviens cits nav pieslegts, tatad no gigabita man ir reali pieejami 100 250 vai 400mbit. Tad, kāda vella pēc ja es esmu vienigais porta lietotājs, neļaut man izmantot vismaz 60% no porta kapacitātes?

Piemēram:

100mbit - reali 400

250 - reāli 600

400 - reāli 800mbit

Un 1gbit VIP - reals Gigabits vai cik tur gala iekarta izspiedis.

 

Bet ja ņem ar internetu vel TV tad gan atrumi lai paliek esošie :D

optika.png

Link to comment
Share on other sites

"Vai viegli būt skupirģajam" kompānijai ir sava biznesa politika. Un biznesa klientiem vispār ierubīts kosmos, salīdzinot ar BC.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ggg97 teica:

Paņēmām 100Mbit/s pie BC, bet rezultātā 800+

Tas ir tad, ja tu mēri piem. caur speedtest no Baltcom uz Baltcom. Tad būs šie 800+. Ja izvēlēsies Baltcom -> Deac vai ko citu piemēram, būs reālais cipars.

Tieši tas pats arī ir Balticom provam. Viņu local Lan Balticom-> Balticom ātrumu uzrādīs pat līdz 900, bet izvēloties citu punktu, būs tas cipars, kas līgumā.

 

Telekom biznesam ir pilnīgi nedraudzīgs. Cena ir kosmoss.

Labots - Net
Link to comment
Share on other sites

Par Latt... nu jau TET var tik pasmieties... Un tas arī ir viss. Brīnos ka cilvēciņi, kam ir 4G vēl nav pasūtījuši šo kantorīti tālu un konkrēti.

  • Kādas šausmas! 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 49 minūtēm , Net teica:

Tas ir tad, ja tu mēri piem. caur speedtest no Baltcom uz Baltcom. Tad būs šie 800+. Ja izvēlēsies Baltcom -> Deac vai ko citu piemēram, būs reālais cipars.

No kurienes tāda infa? Tika  mēģināts ar neBC, tas pats cipars. Tika mēģināts arī ar igauņiem un leišiem, ar leišiem gan bija krietni švakāks.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Bien Venidos
pirms 3 stundām , M@R$$ teica:

Par Latt... nu jau TET var tik pasmieties... Un tas arī ir viss. Brīnos ka cilvēciņi, kam ir 4G vēl nav pasūtījuši šo kantorīti tālu un konkrēti.

Tet GPON normāls internets! Jāspraudž 4 portā Mikrotik lai 100% viss bez bremzēm strādā, man talak pa vadu uz stacionaro iet internets, stacionarais ar nav no viduslaikiem - 3 gadi jau bez problemam strada. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ieleja teica:

 

šis bija smieklīgi, ņemot tās vaimanas, kas dzirdamas no "laimīgajiem" 4G lietotājiem

Ir 3 operatori. Mosh pamēģināt visus pirms raudāt?

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ggg97 teica:

No kurienes tāda infa?

Pats personīgi pie kolēģa izmēģināju. Balticom->Balticom un arī Bcom->Bcom. Līgumos vienam bija 100 metri, otram 250. Ja Tev ir izdevies dabūt lielākus ātrumus nekā ir līgumā, ideāli, es pagaidām vēl neko tādu neesmu sastapis.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Bien Venidos teica:

Tet GPON normāls internets! Jāspraudž 4 portā Mikrotik lai 100% viss bez bremzēm strādā, man talak pa vadu uz stacionaro iet internets, stacionarais ar nav no viduslaikiem - 3 gadi jau bez problemam strada. 

dīzelim arī 4. portā jāsprauž Netis, lai nebūtu pie olta katru reizi jāiet,  un jāskatas, kāda tā parole tur bija, kad jauns ciemiņš atbrauc ciemos.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...