Jump to content

TV izvēle OLED/QLED


Upits
 Share

Recommended Posts

Ir plāns nomainīt TV, bija jau praktiski izlemts ņemt https://www.1a.lv/tv_audio_video_konsoles/televizori_piederumi/led_tv/lg_oled55c8pla, bet tad paskatījos arī Samsung  https://www.1a.lv/tv_audio_video_konsoles/televizori_piederumi/led_tv/samsung_qe55q8fn vai https://www.1a.lv/tv_audio_video_konsoles/televizori_piederumi/led_tv/samsung_qe55q7fn un priekš manis liels plus būtu oneconection. Citiem nepatīk, bet man TV plānots pie sienas (lai sīkie neuzgāž sev uz galvas) un būtu baigi ērti, ja visi vadi paliktu paslēpti mēbelēs un arī ārējo HDD pieslēgt vajadzības gadījumā vieglāk atsevišķai kastei nevis TV, ja tas pie sienas cieši pielikts. Vienu vadu pat aiz sienas varētu paslēpt, daudzus vadus grūtāk (lieli caurumi sienā jātaisa). Attēla kvalitātei vajadzētu būt līdzīgai vai kādam zinātājām ir cits viedoklis? Dažreiz arī LTV 1 sanāk paskatīties, kuram varētu būt labāks upscaling? Molā Euronics biju iegājis, man, iespējams, mazliet slinks pārdevējs teica parasto TV nevarot palaist ne uz viena no abiem TV (LG OLEDC8 un QE55Q&FN) un attiecīgi grūti spriest kāda bilde būtu.

Vai vajag Android, viedoklis manā paziņu lokā dalās (kaimiņš paņēma sony LED, konkrēti modeli neatceros, bet ~1100 un saka, ka dažreiz kaitinoši bremzē). Sony un Philips OLED jūtami dārgāki, jo sākumā domāju tikai par OLED, Samsung kā variants parādījās tikai dēļ oneconection. 

Labots - Upits
Pareizrakstība
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

mans draugs, OLED paliek OLED,...UHD paliek UHD (vai super UHD), kā viņu tur sauc.

dažādas paneļa tehnoliģijas. ar vadiem aizmugurē arī nav tik traki citiem modeļiem, kaut ka jau viņus tur var saorganizēt ar klipšiem....

Link to comment
Share on other sites

OLED tehnoloģijai ir gan plusi gan arī savi mīnusi.

Iebaksti googles meklētājā "oled vs qled" un lasi!

Link to comment
Share on other sites

nu ja, tas pats kas elektrodzinēju salīdzināt ar hibrīdu...katram savi plusi un mīnusi :)) 

Link to comment
Share on other sites

Ja gribeeji OLED C8, tad to arii peerc, ljoti labs tv!

Tikai, ja vieta atljauj, njem lielaaku izmeeru, 55" jau peec meenesha liksies par mazu...

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Explo teica:

mans draugs, OLED paliek OLED,...UHD paliek UHD (vai super UHD)

Bravo, izcils skaidrojums - tik tā nianse, ka OLED ir tehnoloģija, bet UHD ir izšķirtspēja... :sarkasms:

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, MIGs teica:

OLED ir tehnoloģija, bet UHD ir izšķirtspēja.

ja tā godīgi.. tad tā arī īsti nebūs..  UHD nav vk izšķitspēja, tas ir termins, kas apzīmē 4K/8K izšķirtspēju, iekļaujošās tehnoloģijas, standartus utt..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , CAP teica:

UHD nav vk izšķitspēja, tas ir termins, kas apzīmē 4K/8K izšķirtspēju, iekļaujošās tehnoloģijas, standartus utt..

LED, OLED, QLED visi var būt UHD 4/8k. Tad kas īsti ko apzīmē?  :)

 

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

pateikšu dumju cilvēku valodā...

oled, šmoled, led utt - ekrāna fiziskas tehnoloģijas, lampiņas tādas, šādas utt...

uhd.. - ekrāna softwariskas tehnoloģijas.. tas pats hdr, krāsas un visas citas šņagas..

 

sīkāk netaisos iedziļināties un man tas nav vajadzīgs.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT
Pirms 17 minūtēm , CAP teica:

ja tā godīgi.. tad tā arī īsti nebūs..  UHD nav vk izšķitspēja, tas ir termins, kas apzīmē 4K/8K izšķirtspēju, iekļaujošās tehnoloģijas, standartus utt..

 

Jā, UHD ir gan 4k gan 8k, bet ko tu domāji ar to, ka tas vēl apzīmē iekļaujošās tehnoloģijas? :) Tas, ka rezultāts tiek sasniegts izmantojot attiecīgu tehnoloģiju ir tikai loģiski. Un šajā gadījumā rezultāts ir izšķirtspēja. Ja godīgi viss ir vēl vienkāršāk UHD = ultra high definition = ultra augsta izšķirtspēja. Nosaukums ir diezgan konkrēts, ne vispārīgs. 

Pirms 12 minūtēm , CAP teica:

pateikšu dumju cilvēku valodā...

oled, šmoled, led utt - ekrāna fiziskas tehnoloģijas, lampiņas tādas, šādas utt...

uhd.. - ekrāna softwariskas tehnoloģijas.. tas pats hdr, krāsas un visas citas šņagas..

 

sīkāk netaisos iedziļināties un man tas nav vajadzīgs.

Tipa zirgs nav tikai zirgs, bet gan arī visas viņa ķermeņa daļas. Stulbiem cilvēkiem izskaidrošu - zirgiem ir kājas, dibens, galva un citās ķermeņa daļās netaisos iedziļināties.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

..viens par otru gudrāki šeit :))) droši vien es tāds pats ka pateikšu ka OLEDs ir OLEDa tehnoloģijas panelis, bet UHD(SUHD) ir cits LED tipa šūnu matricas panelis (vairumā visi esošie TV), divi dažadi paneļi ar ko viens no otra būtiski atšķiras ...

:)

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Krievu Wikipēdijā laba tabuliņa par UHD, UHD1 un UHD2:

https://ru.wikipedia.org/wiki/Телевидение_сверхвысокой_чёткости#Технические_характеристики

 

2019.04.3. , 13:34, Upits teica:

Vai vajag Android, viedoklis manā paziņu lokā dalās (kaimiņš paņēma sony LED, konkrēti modeli neatceros, bet ~1100 un saka, ka dažreiz kaitinoši bremzē).

Divas nedēļas lietoju Sony 55XF9005. Neko īpaši bremzējošu nepamanīju, bet varbūt vienkārši pa trim gadiem jau izveidojies pieradums ar Sony Androīdu :smile:

Labots - boto
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Explo teica:

..viens par otru gudrāki šeit :))) droši vien es tāds pats ka pateikšu ka OLEDs ir OLEDa tehnoloģijas panelis, bet UHD(SUHD) ir cits LED tipa šūnu matricas panelis (vairumā visi esošie TV), divi dažadi paneļi ar ko viens no otra būtiski atšķiras ...

:)

 

SUHD bija Samsunga LCD matricas nosaukums kkaadaa 2016.gadaa, peec tam radaas QLED. Gan jau ka veel kaads marketalogs pakjeera sho burtu salikumu, lai apziimeetu savus top of the line (ne oled) tv.

Ar abrivatiivu UHD (ultra high definition) apziimee saturu, kas lielaaks par Full HD.

  • Patīk 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 5/13/2019 at 1:49 PM, jozhix said:

Ja gribeeji OLED C8, tad to arii peerc, ljoti labs tv!

Tikai, ja vieta atljauj, njem lielaaku izmeeru, 55" jau peec meenesha liksies par mazu...

Nu man jau 55 max (Līdz tv ~2,5-2,8m atkarībā cik dziļi dīvānā āpsēdies), sieva saka tas jau esot PAR lielu :)  TV vēl nav paņemts, šonedēļ ELKOR akcija un pērkot uz uzņēmmumu vēl mazliet lētāk, (arī C8 OLED cena būtu zem štukas).  Mani nedaudz baida pikseļu izdegšana, veikalā teica neviens nav sūdzējies, bet tehnologija jauna un juridiskai personai garantija 1g, poga pirkt vēl nav nospiesta.


Lasu jauno TV apskatus, jau raksta ka jaunie Samsung Qled flagmaņi neatpaliek melnās krāsas attēlošanā,  no OLed, bet nu cena jau šobrīd 2x augstāka par 2018 OLEDiem

Link to comment
Share on other sites

Iedegšana atkarīga tikai un vienīgi no paša.. katru dienu skatisies ltv7 vai atradīsies windows taskbar uz ekrāna, tad arī iedegs... Qled ir labs melnais un daudz spožāks par oled, bet tomēr, bilde iespaidīgāka laikam liksies uz oled pārsvarā

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Zin... said:

Iedegšana atkarīga tikai un vienīgi no paša.. katru dienu skatisies ltv7 vai atradīsies windows taskbar uz ekrāna, tad arī iedegs... Qled ir labs melnais un daudz spožāks par oled, bet tomēr, bilde iespaidīgāka laikam liksies uz oled pārsvarā

 

Pēc tekstiem spriežot esi zinošs, ir sanācis uz LG C8 paskatīties LTV1,  upscaling jūtami uzlabo attēlu? Vai varbūt kādam citam ir pieredze?

Link to comment
Share on other sites

Ltv7 by default visam izskatīsies kaka... Ja skatisies pārsvarā tāda veida materiālu, nav vērts iespringt uz OLED. Protams ja tas tūkstotis neko neizskatās, tad ok

Link to comment
Share on other sites

Stepselis
pirms 5 stundām , Upits teica:

sieva saka tas jau esot PAR lielu

Pēc nedēļas 55 liksies par MAZU! 

Es uz nedēļu uzliku mājās 65'' klienta TV. Attālumi apmēram tādi paši, sieva teica, ka pašā laikā! Arī Panorāma.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zin... said:

Ltv7 by default visam izskatīsies kaka... Ja skatisies pārsvarā tāda veida materiālu, nav vērts iespringt uz OLED. Protams ja tas tūkstotis neko neizskatās, tad ok

 

Pārsvarā nē, bet dažreiz fonā arī ētera TV. Žēl, ka neviens cits savu pieredzi nevar iemest par attēla kvalitāti ar vietējo televīziju, jo ārzemju apskatos pie plusiem minēts labs "upscaling." Samsungam veikalā bija opcija uzlikt sportacentrs tv (kam man šķiet sliktākā iespējamā kvalitāte) un attēls bija labāks, kā citiem TV kas stāv blakus un maksā 500-600 euro. C8 nevarēja pieslēgt.

Nav jau tā kā štuka nekas, tad jau tik ilgi nelemtu, bet cits tv (led, lcd) jau ar maksā naudu un tad jau paliek tikai tā starpība. Uz papīra pēc price/performance attiecības cenā ~1000 jau nekā labāka par C8 LG nav.

Link to comment
Share on other sites

Vēlreiz saku, ltv7 nebūs baigā atšķirība

Upscaling strādā, protams, bet neteiktu, ka LG viņš būtu labākais. Veikalā visi ir uz demo režīmu un tā... Teiktu, ka Sony ir labākais upscaling nirnalos apstākļos. 

Anyway, ja pērc to LG , silti iesaku arī nopirkt netflix abobamnetu Vai vismaz iemācīties dabūt filmas, kas var izspiest visu no tā OLED, tici man, būsi priecīgs

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Zin... teica:

Iedegšana atkarīga tikai un vienīgi no paša

Nesen arī vajadzēja jaunu TV, un bija vēlme pamēģināt OLED. Palasot forumus, sanāca, ka ar iedegšanu/izdegšanu it kā problēmu nav, bet mulsināja izmantotie TV iestatījumi - spilgtums, kontrasts tika lietots dikti pieticīgos lielumos... Filmām ar SDR, skatoties aptumšotā telpā, laikam pietiekoši, bet, piemēram, sportu dienas laikā tā diez vai varēs baudīt.

OLED jau tā ar spilgtumu pašvaki, un ja vēl rekomendē negriezt vairāk par kādiem 50%, tad kā skatīties video ar HDR pavisam nav skaidrs - tur jau iestatījumi uz max pēc noklusējuma...

Link to comment
Share on other sites

Upscaling kaut kādā mērā ir atkarīgs no ekrāna tehnoloģijas, bet lielākoties no izmantotajiem algoritmiem un arī  tam pašam Sony lētajā galā ir pabriesmīgs. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, boto said:

Nesen arī vajadzēja jaunu TV, un bija vēlme pamēģināt OLED. Palasot forumus, sanāca, ka ar iedegšanu/izdegšanu it kā problēmu nav, bet mulsināja izmantotie TV iestatījumi - spilgtums, kontrasts tika lietots dikti pieticīgos lielumos... Filmām ar SDR, skatoties aptumšotā telpā, laikam pietiekoši, bet, piemēram, sportu dienas laikā tā diez vai varēs baudīt.

OLED jau tā ar spilgtumu pašvaki, un ja vēl rekomendē negriezt vairāk par kādiem 50%, tad kā skatīties video ar HDR pavisam nav skaidrs - tur jau iestatījumi uz max pēc noklusējuma...

Jā, par to mazliet aizdomājos, kad skatījos TV parametrus, tas Qled daudz vairāk spēj spilgtuma zinā. Man gan saule nekad nespīd uz TV.

Žēl nevienam pazistamam nav oled lai uzmestu aci, veikalos tikai reklāmas video.

Link to comment
Share on other sites

LTV7 hd hokejs jau bija pusliidz skataams arii uz 65" tv :)

Bet nu ideaala tv pagaidaam veel nav, ja c8 ir par saldu cenu njem to. Vari veikalaa savu fleshku piespraust un testeet uz sava satura. 2018.gada qlediem arii bija saldas cenas, no shii gada modeljiem galvenaa atshkjiriiba ir skatiishanaas lenjkjis, bet man tas nav aktuaali. Ar melno filmaas probleemu nav, bet rodas, ja skataas kkaadu filmu pa tv kanaalu kur vienaa stuurii milziigs kanaala logo (piem 360hd ar hokejistu)un ja veel otraa stuurii tik pat milziigs uzraksts 18+, tad nekaads local dimmings vairs nepaliidz.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

25.5.2019. , 12:05, jozhix teica:

LTV7 hd hokejs

Kur ta LTV7 bija hd? 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Zux teica:

LTV7 bija hd? 

iekš LTC helio un shortcut.. par citiem operatoriem nezinu.. ā.. laikam viņu pašu netā , iespējams, bija...

 

p.s. laikam jau vēl ir.. hokejs tik šodien beidzas :D

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

oto oto

 Upits Jā tu uzskati ka ik pa 2 vai 3  gadiem vari atļauties pirkt TV pāri  tūkstotim  tad tik pērci......

Ee personīgi no pieredzes vispār neiesaku pirkt Dārgus TV it sevišķi ja tā ir jauna tehnoloģija,vai jā pērk tad tikai ar papildus garantīju ,jo jaunie Tv ir būvēti  lai  izvilktu  garantījas  laiku!

Otrkārt ja mājās ir sīkie  draiskuļi tad vispār neiesaku neko ko dārgu(vainu TV  turēt  bēniņos kastē),tur pat nelīdzēs TV piestiprināšana pie sienas vai pat pie  griestiem,bet nu ja mantkārība ņem virsroku  tad jareiķinās ar sekām!

 

 

 

Labots - oto oto
  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Man arii veel neviens tv nav nospraadzis, arii radiem atdotie lcd raada bez bez probleemaam. Arii beerni nav sabojaajushi.

Lattelekom piedaavaa 2gadu atveerto liigumu, liidziigi kaa LMT telefoniem. Peec 2 gadi atdod vinjiem veco tv un njem jaunu. Sanaak taada kaa tv noma. Taa kaa es taapat mainu tv ik peec paaris gadiem, bet vecos paardot neatmaksaajas, likaas ok ideja... vieniigi tas, ka tikai Samsungus.

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , oto oto teica:

ja mantkārība ņem virsroku  tad jareiķinās ar sekām!

Labāk izmest naudu par lētu sūdu, nekā nopirkt kvalitatīvu preci - dzelžaina loģika.

 

Runājot par papildus garantijām - diez vai tie TV sprāgst kā mušas, tad jau neviens veikals tādas nepiedāvātu. Man gan viens no pēdējiem četriem TV nobeidzās trīs mēnešus pēc parastās garantijas beigām (vertikālas svītras pa visu matricu). Bet pērkot visiem pagarināto, tāpat neko nebūtu ieguvis - nu salabotu veco, toties tagad jauns sanāca...

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , jozhix teica:

Lattelekom piedaavaa

ar piebildi

 

tikai Samsung Premium TV... ne jau visiem un pat ne visus Samsung :D

 

Manā TV dzīvē tik viens TV ir bijis garantijā.. un tas nebija LCD/LED vai kāds cits jaunais.. tas bija vecais labais 32" CRT... 50kg smaga manta.. ppc, arī paspējā dažus mēnešus pirms garantijas beigām nobeigties.. bet.. salaboja un cik zinu, vēl šodien darbojas.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

energys

Savulaik 2008.g. pirkts Samsungs nosprāga pēc 6 gadiem. Šobrīd ir Sony un tpu, tpu, tpu darbojas jau gandrīz 4gadus.

 

Bet vecā tehnika tomēr kalpoja ilgāk. Laukos joprojām darbina ap 2000.g. pirktu Philips plakano ekrānu ar biezo aizmuguri :D

pirms 6 stundām , jozhix teica:

Man arii veel neviens tv nav nospraadzis, arii radiem atdotie lcd raada bez bez probleemaam. Arii beerni nav sabojaajushi.

Lattelekom piedaavaa 2gadu atveerto liigumu, liidziigi kaa LMT telefoniem. Peec 2 gadi atdod vinjiem veco tv un njem jaunu. Sanaak taada kaa tv noma. Taa kaa es taapat mainu tv ik peec paaris gadiem, bet vecos paardot neatmaksaajas, likaas ok ideja... vieniigi tas, ka tikai Samsungus.

Cik tad izmaksā TV? Iemetīsi linku uz šo piedāvājumu?

Link to comment
Share on other sites

oto oto
pirms 10 stundām , Zin... teica:

Nez kādēļ man neviens TV nav nospradzis pēc 2 gadiem?

Man arī nē ,man padargs TV jau pēc  gada parāv klemmi ,tā ka pat nebij  salabojams.Aktā atdzīta ražotāja vaina"paneļa defekts"

Otrais TV 4 ar pus gadus,bet darbojies labi vai gadu!Vot tur jau tas noslēpums kā kurš to TV darbina,tv stāvēt var arī 20  gadus iesledzot 1x nedēļā!Redz mans 28"THOMSONS beznekādiem LED izgaismojumiem vēl tagat kalpo kopš 10 gada....Tas  nozīme ka tai laikā  bij kvalitātē,bet šos 5 pēdējos tikai  bizness.!

Nesaku ka japērk lētākais,bet arī neiesaku maksāt par brendu....SONY tādi paši ka visi  ķīnieši,var iet un var neiet!

 

 

pirms 10 stundām , Zin... teica:

mūs apcakare utt ..

Nu nu nū....Tagat apčakarēšana  saucās vienkāršāk "biznes"! Apčakarēšana ir  birīžam,tev jauna TV  vietā  iedod  jau 14  dienu izmantotu! 

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Es domāju arī sadzīves tehnika jūt, kāda mājā ir aura un kurš lūr uz to... ?

Tā ilgi to nevar izturēt un drīz atņirdzās...

Vecā tehnika varbūt vienkārši nebija tik gudra...?

Link to comment
Share on other sites

oto oto
pirms 7 stundām , boto teica:

Man gan viens no pēdējiem četriem TV nobeidzās trīs mēnešus pēc parastās garantijas beigām

Man muterei uzmeta  ģļuku 3 dienas pirms garantijas beigām"2 gadi".Tas gan dienu dienā  līdz vēlam  vakaram šai  fonā  dīca :)  !To es saprot ka 200 ero.vērta  kaste  700 dienas kalpojis un vēl paspēj  garantijas servisu apmeklēt!


Pirms 3 minūtēm , jacobs teica:

Es domāju arī sadzīves tehnika jūt, kāda mājā ir aura un kurš lūr uz to..?

Tā ilgi to nevar izturēt un drīz atņirdzās...

Tā  tava  aura ir  sakarīgas lietas neturēt aiz UPSa!!!!  :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 51 minūtēm , oto oto teica:

Apčakarēšana ir  birīžam,tev jauna TV  vietā  iedod  jau 14  dienu izmantotu! 

Tev var kaut gadu uz stenda nostāvējušu iedot, garantijas talonā tāpat būs 2 gadi :))) vismaz zini, ka gadu nav lūzis un sprādzis

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...