Jump to content

Kas jauns Linux frontē?


osscar
 Share

Recommended Posts

Nesen pamēģināju Opensuse 15 leap. 

Interesants package management. Arī conection manager ir sarežģītāks kā ubuntu. Palaidu update no konsoles, pēc restart wifi kartes draiveri podā. 

Ubuntu kādu pusgadu it kā likās stabils, bet vienā dienā sieva saka, ka wifi vairs nav. Nu neko, arī draivers nogāzās. Labi, ka eth interfeiss vēl dzīvs. Atinstalēju, pieinstalēju pa jaunu- ok. 

Jāpamēģina būs mx, pēc reiting skaitās baigi labs. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sveika komūna.

 

Interesē noskaidrot kuru distributīvu jūs izmantotu ja jums vajadzētu internetā palikt anonīmam?

Varbūt ir pieredze.

Pagaidām saprotu ka tails un kodachi ir mesli jo esot daļa koda neredzema. Ķipa topā esot heads. 

Heads pēdējo reizi apdeitots 2018 gadā :(

Man tik viens skaidrs, ka obligāti jābūt live boot.

Kādi ieteikumi?

Vajag priekš eksprimenta, neko melnu nedaru.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , maiss teica:

vajadzētu internetā palikt anonīmam

LOL. Bet vispār - TOR.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Artanis teica:

LOL. Bet vispār - TOR.

Tor web brauzeris? Tad viņš ir aizdomigs itkā un nav uzticams

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, maiss teica:

Vajag priekš eksprimenta, neko melnu nedaru.

Ja taisies ar Pentagonu eksperimentēt, tad ar vienu distributīvu nepietiks - būs caur vairākām uzhakotām sistēmām ķēdītē jāstrādā un katrā no posmiem jādzēš pēdas. :) Šajā scenārijā distributīvam, no kura "strādā", nav tik liela nozīme.

Link to comment
Share on other sites

Nu nē, ne pentagons. Vakar bija doma izveidot nekam nepiesaistītu tiktok kontu. Pirmais kas ienāca prātā bija caur Tor browseri uztaisīt epastu, un caur to pieregistrēties. Beigās sāku youtube skatīties viģikus kas šobrīd ir topā anonimitātei internetā un uzdūros ka tails un kodachi ļoti iespējams ir pupumizas dēļ šis rindkopas.

 

However, Tails includes non-free firmware in order to work on as much hardware as possible.

 

Cik sapratu ka viņi izmanto kautkādus slēgtos draiverus, zem kuriem var slēpties ne tik anonīmas lietas...

 

Sīkak pastāsta šajā video. Pasā sākumā ir tas stāsts par tails. Un vel paris video citi ko lidzigu stāsta.

 

Tapēc prasiju kas sobrīd topā, varbūt kāds tapat kā es eksprementējis ir :)

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

Tavas anonimitāte internetā sākas un beidzas ar pieslēguma punkta anonimitāti. Viss pārējais ir tikai pēdu jaukšana. Ja gribas pasargāties no valdību līmeņa spiegotājiem, tad šis viss ir smieklīgi.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

@maiss Nelīdzēs nekas. Sāksim ar to, ka mēs jau zinam to, ka vēlies ko darīt anonīmi :D 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , maiss teica:

Nu ķipa tad vienigais variants ir ss.lv pirkts laptops ar live flashku, un maskā jāiet uz kadu publisku wifi? :)

Tam laptopam jābūt ražotam pirms 2008 gada - pēc tam ieviesa Intel Management Engine utml., par kuru funkcijām nav pilna skaidrība :)

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , rubb teica:

@maiss Nelīdzēs nekas. Sāksim ar to, ka mēs jau zinam to, ka vēlies ko darīt anonīmi :D 

Nu pag, varbūt cilvēks tomēr vaļsirdīgi pastāstīs - tiktoks neizklausījās pēc pārliecinošas versijas, lai nopietni čakarētos ar drošību :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Boņs teica:

Nu pag, varbūt cilvēks tomēr vaļsirdīgi pastāstīs - tiktoks neizklausījās pēc pārliecinošas versijas, lai nopietni čakarētos ar drošību :D

 

Nopietni tiktoks, gribēju uz pauzes uzlikt čomu. Šis tur ķipa anonīmi (es tomēr atpazinu)sprēgā (joka pēc). Gribēju biš pasēdināt viņu.

 

Takā nekādu pentagonu lauzt negribu.

 

Pēc kāda laika jau tāpat pateiktu ka tas biju es, kad redzētu ka šis baigi samīzies.

Labots - maiss
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Boņs teica:

Tiktokam pietiks ar telefonu, apk failu un Zelta zivi - priekš kam tur Linux?

 

Jā, hvz kurā brīdī aizpeldēju uz linux :)

Link to comment
Share on other sites

Līdz ar termo rektālās kriptoanalīzes apklāšanas neviena sistēma vairs nav droša! :biggrin:

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

SS pirktu datoru/telefonu varētu pat būt vieglāk izsekot līdz pircējam kā lielā elektronikas bodē par skaidruci iegādātu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , jema teica:

Līdz ar termo rektālās kriptoanalīzes apklāšanas neviena sistēma vairs nav droša! :biggrin:

Šitas pa sarežģītu, iztūlko :)

Link to comment
Share on other sites

Vatņik - Mužiki, dajķe ip kakova to loha.

Ostalop -- 127.0.0.1

Vatņik - Sčas on sdohņet...

 

...poļzovaķeļ Vatņik višel iz čata...

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

2021.02.5. , 11:59, maiss teica:

Sveika komūna.

 

Interesē noskaidrot kuru distributīvu jūs izmantotu ja jums vajadzētu internetā palikt anonīmam?

Varbūt ir pieredze.

Pagaidām saprotu ka tails un kodachi ir mesli jo esot daļa koda neredzema. Ķipa topā esot heads. 

Heads pēdējo reizi apdeitots 2018 gadā :(

Man tik viens skaidrs, ka obligāti jābūt live boot.

Kādi ieteikumi?

Vajag priekš eksprimenta, neko melnu nedaru.

 

1) Bez paranojas pilnīgi pietiek ar atsevišķu virtualku/live usb pēc katra gaumes un ProtonVPN ar plus plānu. Cik es zinu (resno geju pingvīnu uz desktopa nelietoju jau ilgi) bez propietary blobiem t.i. slēgtais kods nav iespējams piedabūt daļu iekārtu strādāt.

2) Ar paranoju :

* paņemam datoru no status report for coreboot boards saraksta. Ideālā variantā LV nopērkam pa skaidruci veikalā / lombardā, pagaidam mēnesi, lai kameru ierakstu norotē.  Linux distro izvēlamies bez iebūvētiem online servisiem, es paņemto pašu debian

*Agrāk bija visādi ZZ / Okartes mobilie interneti, izmantojam tieši to pašu mehānismu nopērkam kešā un pagaidam, lai kameru ieraksti norotē.

* Sagādājam pārīti shitcoinu, iepērkam zagtus karšu datus darknetā un noīrējam pa zagtajām kartēm kaut kādus pusļevos VPS, kur sabūvējam parasto OpenVPN, kurus tad ķēdītē saslēdzam uz datora.Ideālā variantā galējam hostingam vajadzētu būt tik ļevam, ka visi uzskata to par residential IP.

 

 

 

 

 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Varbūt vienkāršāk nopirkt mākslīgās ūsas un aizbraukt uz blakus pilsētas Makdonaldu, pieslēgties WiFi, izdarīt ko vajag un braukt atpakaļ :D

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Corona, macdonalds arī pārdod tikai līdzņemšanai. Ja sēdēsi ar laptopu izskatīsies aizdomīgs ;

Link to comment
Share on other sites

Qubes diezgan navaročeno uztaisīts priekš anonimitātes,tik dators ar vajadzīgs ne pēdējais mēsls.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , DjUbuntu teica:

Ja sēdēsi ar laptopu izskatīsies aizdomīgs

Sēdi ārā vai mašīnā :D

 

Link to comment
Share on other sites

Tagad pats uz manjaro kde edition(gnome patika labāk) sēžu,vēl paprovēšu xfce vai vēl ko vienkāršāku,bet pamazām jau sliecos ka būs jaliek tīrs arch ar tikai man vajadzīgo.

Link to comment
Share on other sites

A vajadzētu būr kādai jēgai?Tas man tāds vairāk kā izaicinājums un gan jau kaut ko noderīgu arī iemācīšos.

Link to comment
Share on other sites

 Arch ir cilvēkiem, kam vai nu ir ļoti specifiskas vajadzības vai arī patīk regulāras ķimerēšanās ar OS tā vietā lai skatītos PH uz datora kā cilvēks

Link to comment
Share on other sites

Teiksim es kādu pusgadu ar tā nopietni jau mēģinu atrast savu distributīvu,tagad pēdējos mēnešus manjaro testēju kas arī ir uz arch bāzes un pagaidām vismaz uz mana datora tieši manjaro strādā vislabāk,ja arī ir kādas problēmas tad google diezgan viegli atrisinās.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, zynoj teica:

Tas man tāds vairāk kā izaicinājums un gan jau kaut ko noderīgu arī iemācīšos.

Nu ja gribās kautko jaunu iemācīties un pačakarēties ar Distro būvēšanu, tad apskaties Yocto. Varēsi izkost visu līdz pat sīkumiem. Paņem kādu sākuma distru (Angstorm vai Poky) un sāc modificēt, kautko pielikt, pamainīt.

Tas tagad jau faktiski industrijas standarts, faktiski visiem projektiem tagad izmantoju. Itkā ir vēl Buildroot, bet tas kautkā jau vairs netur līdzi.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Nekur jau nerakstīju ka gribu savu distro veidot,vienkārši meklēju sev kaut ko tādu kas patiks man.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Parakājos pa internetiem un neko prātīgu atrast neizdevās (visticamāk nemācēju), tādēļ uzjautāšu šeit.

Sāpe sekojoša. Ir Linux serveri bez GUI (nu loģiski), pie kuriem slēdzos ar SSH, un nākas daudz editot visādus konfigurāciju un citus teksta failus. Ja jāpieliek/jānoņem/jāpielabo dažas rindas, viss brīnišķīgi rullē ar nano. Tomēr, kad jāraksta vai jālabo kāds lielāks skripts, apnīk to rakstīt vai nu pašā nano vai arī kādā teksta editorā un tad kopēt iekš nano, lai pieglabātu.

Ir izdomāts kāds normāls teksta redaktors/failu pārvaldnieks ar ko varētu slēgties pie servera failsistēmas un editot failus tādā veidā? Priekšroku dotu uz Windows darbinānam, bet ja būs uz linux, arī neskumšu, labāk paceļu VM ar Linuxi, nekā plosos pa Nano.

Link to comment
Share on other sites

Slēdzies ar kādu editoru ar sftp supportu vai mazajiem editiem es dragāju ar mc iebūvēto editoru.

Link to comment
Share on other sites

Uzliec xrdp uz tiem serveriem. Un slēdzies no win caur RDP klientu. Copy/paste enablē un visas lietas 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...