Jump to content

Kas jauns Linux frontē?


osscar
 Share

Recommended Posts

Tas normāli. Viņš atriebjas, ka W10 tēma tika piespamota ar Linux. Linux vienīgā priekšrocība, ka instalējot nav jāizvēlas starp pielāgotu reklāmu vai nepielāgotu. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Mateushs
2 hours ago, abi said:

 

Papildināšu. Iegādāties vatmetru, nomērīt un paskaitīt cik EUR mēnesī sanāk pārmaksāt dēļ tā ka Linux viena un tā paša darba veikšanai tērē 5-7-8% vairāk elektrības un darbojas par 5-7% lēnāk.

 

Jā, daudziem tas būs liels jaunums, ka Linux patērējot vairāk elektrības un darbojas lēnāk. :D :D :D Parasti ir otrādi; daudzi izvēlas pāriet uz Linux tieši tāpēc, ka tas darbojas ātrāk par Windows


4 hours ago, Jurkins said:

nonest nakuj (attiecīgo VM) un beigt kārtējo muļķīgo ekskrementu linux pieradināšanā😁. (Sevis pieradināšanā pie linux)

 

Neko nevajag pieradināt. Lieto tik Linux un pats nepamanīsi, ka Windows vairs nav vajadzīgs.


40 minutes ago, Aigars said:

Tas normāli. Viņš atriebjas, ka W10 tēma tika piespamota ar Linux. Linux vienīgā priekšrocība, ka instalējot nav jāizvēlas starp pielāgotu reklāmu vai nepielāgotu. 

 

Jā, un vēl mazāk vīrusu, ātrāka darbība labāka datora resursu izmantošana, mazāka šo pašu datora resursu patērēšana u.t.t. Tik vien...

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ieleja teica:

tavs ieteikums liekas smieklīgs (vai muļķīgs)

Vispār tas nebija ieteikums. Man žēl, ka Tu to tā uztvēri😁.   Uzrakstīju, kas jauns manā linus frontē 😁. Tak lietojiet, kas jums ērtāk.

Un vispār, kad ieslēdzu datoru, es nemokos ar pārdomām, kas tur tai kastē griežas, vienkārši daru to, ko daru. Un nejūtos ne kā sedanā ne kā bēempeškā, bet gan kā sēžot uz krēsla pie datora.

O jā, parādījās LinuxLiveMatter

Pirms 3 minūtēm , Mateushs teica:

Lieto tik Linux un pats nepamanīsi, ka Windows vairs nav vajadzīgs.

Protams, viennozīmīgi nepamanīšu, ka man neiet fusions vai mikrokaps... Tas no sajūsmas, ka man ir linukss. Vispār neko nepamanīšu 😁


Pirms 6 minūtēm , Mateushs teica:

Jā, un vēl mazāk vīrusu

Kādu vīrusu!!! Bļāviens, kur jūs indigo bērni pie tiem vīrusiem tiekat klāt!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , Mateushs teica:

Lieto tik Linux un pats nepamanīsi, ka Windows vairs nav vajadzīgs

 Kad beidzot (pēc nu jau kādu 24 gadu gaidīšanas) parādīsies lietojami Pro softi grafikas/video jomā - noteikti lietošu.  Un neiedomājie te ko ieminēties par Gimp vai Kdenlive - bērnudārza  vecums man sen kā jau tālā pagātnē.

 NU cik reizes tev, spamerim, var atkārtot - man nav nekas pret Linux un kā otrā OS ir jau kopš 90-to beigām, bet - velns parāvis, kur ir lietojami softi ???  Par koderiem un IT speciem te nav runa, tur viss OK.


Pirms 14 minūtēm , Mateushs teica:

Jā, un vēl mazāk vīrusu

 Pēdējo vīrusu (CIH jeb Černobiļa) uz savas kastes, no Latgalītē pirkta softa CD dabīju, ja nemaldos, 1998. gadā :D .

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , abi teica:

 

Papildināšu. Iegādāties vatmetru, nomērīt un paskaitīt cik EUR mēnesī sanāk pārmaksāt dēļ tā ka Linux viena un tā paša darba veikšanai tērē 5-7-8% vairāk elektrības un darbojas par 5-7% lēnāk.

Dažādi mēdz būt ar tiem vatmetriem - padalīšos ar savu stāstu:

Pavasarī dēļ karantīnas mājas datori sadalījās tā, ka man palika vien NanoPi M4V2 spēļmantiņa (Armbian Linux desktop), tiesa gan ar NVMe disku.

Pieradu, arī pēc karantīnas tas turpina būt primārais desktops, uz kura fonā vēl griežas Graylog serveris, Pi-Hole DNS filtrs un dažas citas izvirtības mājas vajadzībām.

Mašīnīte patērē vien 12-13 vatus pie vislielākās slodzes un ārā netiek slēgta.

Nez vai ko tādu var dabūt uz x86 platformas Windows vidē, nemaz nerunājot par licenzēm, čakaru ar updatēm, bezjēdzīgo cīņu ar telemetriju, piepūli, lai panāktu relatīvi drošu konfigurāciju utt.

Nav protams viss ideāli, daudz kas ir lēnāk pie pīķa slodzes, ne visu var izdarīt, taču 90% no vajadzībām šis risinājums apmierina un bez pārmaksām.

Link to comment
Share on other sites

Pie kārtīgas OpenCL slodzes starpība ir ap 165W/PC, pie 24/7 diez kas nav un neko tur izdarīt nevar, var vien būtiski palielināt šo starpību līdz vadi sāk smirdēt.

Labots - abi
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
pirms 4 stundām , abi teica:

Iegādāties vatmetru, nomērīt un paskaitīt cik EUR mēnesī sanāk pārmaksāt dēļ tā ka Linux viena un tā paša darba veikšanai tērē 5-7-8%

Maz ticams ka tunomēriji viena un tā paša veikšanu. Linuxu jau var apkrāmēt ar tik daudz servisiem ka knapi vilksies par uz jaudīgas iekārtas, var arī uztaisīt vieglu, ka ies mūžīgi uz batterijas.

Ir reizēm sūdīgi draiveri/servisi kas kautko dara bezjēgā. Vienreiz uz vecā Thinkpada t440s pētiju kas patērē varāk resursus un batteriju, izrādās tur bij diezgan štruntīgs pirkstu nospiedumu lasītājs, kurš nepārtraukti darbināja lasītāju + CPU un tas bij viens lielākajiem paterētājiem uz sistēmas. Noņēmu to un 2h klāt pie batterijas laika. 

Link to comment
Share on other sites

Boni, tie liekie izdevumi, tāpat ir tikai vienas kažoka pogas vērtībā..?🙂

Link to comment
Share on other sites

Tas modificēts LTSC vs Ubuntu life server, nevienam no tiem nav liktas klāt liekas programmas, servisi etc.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

@matheuss iet uz Windows tēmu spamot, @raiviic uz Linux, abi pa lielam stāsta vienu un to pašu - cik kura OS ir nekam nederīga :D

Kā reiz tagad sāku kautkādus iesācēju soļus montējot video. Sāku ar OpenShot - vienkāršs un darbijas, vēlāk pamēģināšu ShotCut. Mēģināju Lightworks, bet tas pārāk sarežģīts, atstāšu kautkad nākotnei. Davinci Resolve vispār laikam nav jēgas mēģināt.

Pa vidam palaidu arī Windows, lai norenderētu specifisku overleju, jo uz Linuxa nav līdzvērtīga softa (sāku domāt ka varbūt jāuztaisa, vai ari jāuzraksta plugins priekš Shotcut), Widows protams kā ieslēdzu viertuālajā mašinā, tā sāka atkal 2 stundas updeitoties :D

 

Link to comment
Share on other sites

Poga ne poga, praktiski tas var nozīmēt 30-40 un pat daudz vairāk (atkarībā no tekošas situācijas) neiegūtu EUR mēnesī uz vienu PC. Vai ap ~20 EUR papildus izdevumu. Gadā 240, 3 gados 720 EUR, 5 gados 1200 EUR par neko.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Domājams ka enerģijas patēriņa ziņā (tīra OS), Linuks būs noslīpēts daudz optimālāks par Windows, jo parasti griežas uz njtajiem serveriem, tur enerģijas patēriņš paši zinat kāds, tapēc ir interese no lielajiem milžiem optimizēt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
2020.08.27. , 13:50, AndrisBB teica:

Domājams ka enerģijas patēriņa ziņā (tīra OS), Linuks būs noslīpēts daudz optimālāks par Windows, jo parasti griežas uz njtajiem serveriem,

Ļooti dīvains apgalvojums. Vismaz mūsu pusē, ja nav klasiskais windows 8-10, tad uz datora labākajā gadījumā ir uzbāzts, manuprāt, nelietojamais ubuntu, vai pliks kernelis bez GUI. Ā, un ar DOS ar mēdz gadīties dzelži.

Elektrības patēriņa pieminēšana datorlauciņā vispār liekas smieklīgi, nu par dārgu liekas, neslēdz iekšā, vislabāk nepērc.

Labots - aoma
Link to comment
Share on other sites

Visu 5 lapu garo šņagu  nelasīju, bet nu dīvains apgalvojums, velk bez maz uz mateuša, vai kā viņu tur sauca, gāganu kariem, ka linux ir panaceja visam. 

Esmu bijis.

Link to comment
Share on other sites

Un cik elektrību patērē tāds puslīdz liels serveru klāsters?

Cik svarīgs elektrības patēriņš ir visādām ar uz batterijas darbināmām iekārtām? Esu mēnešiem laika pavadījis optimizējot vietas kernelī/userspeisā, lai samazinātu patēriņu kautkādām noteiktam mērķim un iekārtas specifikai. 

Windowsā tam visam vienkārši nav pieejas, tas arī viens no iemesliem Windows ne-popularitāteik nozarē.

Skaidrs ka tas ir viens no svarīgākajiem rādītājiem, protams mājas jūzerim ar Ubuntu tas viss ir pofig.

Link to comment
Share on other sites

On 8/27/2020 at 1:48 PM, AndrisBB said:

@matheuss iet uz Windows tēmu spamot, @raiviic uz Linux, abi pa lielam stāsta vienu un to pašu - cik kura OS ir nekam nederīga :D

 

 

Spamot, ne spamot... Tipisks vinduuzis diez vai ieies topikaa par Linux, lai par to ievaktu info. Loti daudzi ir parliecinati, ka Windows - vieniga OS, kura darbojas uz datora, un ja datoram neder jaunaka Windows versija, tad tas ir izmetams. Diemzhel vienkarshais home datora lietotajs ir par to parliecinats. Un Linux viniem - kaa no citas planetas, kam labak i nepieskarties.

 

Mans merkis visam - paradit cilvekiem, ka Windows nav panaceja, un "vecaa" datora dzive lidz ar jaunaakaa Windows izlaishanu nebeidzas, un ka patiesiibaa ir labakas OS, ar kuram darbinat datoru. Lai ari tehniski taa skaitas spamoshana, tas attaisno merki, jo savadak cilveks nesanems to info. Diemzhel skolas neko daudz par Linux nemaca. Pamataa tur viss ir uz Windows, un maca bakstities Windows programminjas (vismaz manam bernam ta lidz shim bija). Tada macishana jau no skolas cilvekus padara par Windows lietotajiem, kas tikai mak spaidit lodzinjus un skrien pec jauna datora llidz ko iznak jauna Windows versija. Tapec var to saukt par spamoshanu, ja ir velme, bet es turpinashu Windows teemaas rakstit par Linux, lai arii kaa dazham labam te tas nepatiktu.

Labots - Mateushs
Link to comment
Share on other sites

Ko tu man to stāsti? Man pilnīgi pie pakaļas ko kurš lieto un māk vai nemāk. Es 99% lietoju Linuxu visam un īpaši necepos. Šad tav ievajagas kautkādu tūli kas tikai uz Windows vai MacOS, bet ar to nav lielas problēmas, man abas OS stāv uz VMWare.

Piemēram savajadzējās Garmin VIRB Edit, tas uz Linux neiet un nekādu alternatīvu nav. Tai vajadzībai kādai man viņu vajag varētu pats uztaisīt softwāri vai pluginu piekš kāda esoša Linux softa, bet slinkums.

Link to comment
Share on other sites

2020.08.27. , 13:48, AndrisBB teica:

Davinci Resolve vispār laikam nav jēgas mēģināt.

Tieši otrādi - vienīgā bezmaksas, kuru ir vērts apgūt. Atšķirība no maksas versijas - nevar eksportēt 4K, tikai FullHD (1080p) un daži specefekti nav pieejami, bet ne jau ar Holivudu gribi konkurēt. OpenShot un ShotCut - nu nav tas nopietni, tāpat kā Gimp pret Photoshop vai  CaptureOne - bērnudārza iespējas.

 Starp citu DaVinci Resolve ir arī tavam mīļajam Linux - tikai ne uz visiem darbojas pat ar šamaņa dejām. Uz Mint pamēģināju, nu nafig.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Pagaidām mēģinu saprast ko es fispār gribu izveidot. Kad sāks pieminētie palikt par "īsu", tad skatīšos alternatīvas.


Plus vēl Lightworks gaida rindā uz izpētīšanu

Link to comment
Share on other sites

Nu jaunākajā DaVinci Resolve, arī bezmaksas versija, ir  vairāk iespēju kā Adobe Premiere, tikai ja pierasts pie Premiere, ir pamazām jāpārorientējas, jo interfeiss un arī daudzi nosaukumi savādāki. Bet pamazām pierodu, ir doma pēc kāda laika (gada, pāriet pilnībā un uz maksas - atšķirībā no Premiere, kur abonoments, šo vienreiz samaksā, pie tam salīdzinot ar Premiere, maz - tikai $299 - un viss).

 Pamata darbības - sagraizīt, salīmēt, pakoriģēt skaņu, pielikt titrus, mūziku - ir elementāri, nopietnāk sākas, kad krāsu/gammas korekcijas, specefekti, palēnināšana, paātrināšana, skaņas apstrāde, u.t.t. - bet tas sākumā nez vai vajadzīgs, taču ir kaudze mācību video.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

Tīri kautkādus mājas video salikt kopā ar shotcut ir vairāk kā pietiekoši. Vienkāršiem mērķiem labāk lietot kautko vienkāršāku, lai nav tā ka pēc progas atvēršanas vispār pāriet vēlme kautko darīt. Un DaVinci tiešām uz Debiana atvasinājumiem nav labākā izvēle, ja vien nav vēlme pēc hardcore pišuka

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , raiviic teica:

Gimp pret Photoshop vai  CaptureOne - bērnudārza iespējas.

Man personīgi pietiek ar Gimp bērnudārza iespējām. Kādas ir iespējas Photoshop lietot par brīvu? Skatos, ka ir iespēja lietot kaut ko online.

https://www.digitaltrends.com/computing/how-to-get-photoshop-for-free/

 

Labots - Aigars
Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , Aigars teica:

Kādas ir iespējas Photoshop lietot par brīvu?

Legālas nav, jo tas online variants ir stipri apgraizīts un pat pilnvērtīgs Photoshop vai Lightroom konkrētā foto apstrādes jomā atpaliek no Capture One iespējām. Pašam ir fotogrāfa komplekts , maksāju reizi gadā 144,33 EUR , bet var arī 12,09 mēnesī.

 Pērkot kārtējo Sony kameru, komplektā nāca mazliet apgraizīts Capture One priekš SONY, bet īpaši neesmu "iebraucis", tomēr pamatīgs pieradums pie Photoshop un Lightroom - bet kā teicu - ir lietas, kas Capture ir labākas, sevišķi krāsu korekcijā, tā kā bildēju galvenokārt RAW, tas ir būtiski.

Labots - raiviic
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Prodigy teica:

mājas video salikt kopā ar shotcut ir vairāk kā pietiekoši

Nu nez. Man viena mājas filmētāja/pro dizainere, vēlējās kadrā ievietot Photoshopā dizainētu logo ar caurspīdīgu fonu - tātad kā psd layeri, ne bildi - viņai bija OpenShot - nekā, nevar, paeksperimentēju ar vēl dažiem freeware, beigās konstatēju, ka dāmai jāapgūst DaVinci - un ja kas - pēc dažu stundu kopējas darbošanās caur Teamvieweri - viss notiek, pat papildus fonogrammu jau pieliek, par titriem, FadeIn/FadeOut u.c. vienkāršiem, bet obligātiem efektiem nerunājot.

 Ja nebūs slinkums, kaut kad uztaisīšu īsu pamācību pamatdarbiem, ar ko amatiera vajadzībām pilnīgi pietiek.

Labots - raiviic
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Ah, forši, izrādās uz Linux bezmaksas Davinci Resolve nestrādā ar .mp4, nākas visus failus pārkonvertēt uz .mov lai kautko varētu darīt.

Bet tā nekā sarežģita jau viņā nav.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pirms 6 stundām , Jurkins teica:

p.s. biju muterītei uzlicis mint. Pilnīgi tīru, neko nekonfigurēju. It kā jau neko, bet, piedodiet, meta ārā visādus logus ar jautājumiem par atjaunošanos vairāk nekā man w10. Nu nah, viņa neko nesaprot no tā.

Uz Mint no Ubuntu pārgāju samērā nesen. Man arī nepatika regulārie ziņojumi par atjauninājumiem. Tikko ienāca prātā apskatīties, ko var konfigurēt. Saliku ķekšus, lai viss notiek automātiski. Nu ļoti vienkārši tas.

Kas man nepatīk? Sejas grāmata bremzē. Uzliku restricted extras, varbūt palīdzēs. Arī  šitas forums vienu brīdi bremzēja.

Labots - Aigars
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , Aigars teica:

Sejas grāmata bremzē. Uzliku restricted extras, varbūt palīdzēs. Arī  šitas forums vienu brīdi bremzēja.

Nu tas jau brauzers. Tu Firefoxu lieto? Man Firefox uz Linux, tapat kas Internet Explorer un Windows, tiri lai lejupieladetu Chromu :D

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , Aigars teica:

Man arī nepatika regulārie ziņojumi par atjauninājumiem. Tikko ienāca prātā apskatīties, ko var konfigurēt. Saliku ķekšus, lai viss notiek automātiski. Nu ļoti vienkārši tas.

Ubuntu software updater arī var salikt settingos update intervālu. 
Mint jau tas pats Ubuntu(Debian)vien ir, tikai ar savu grafisko vidi. 
Uzliekot ubuntu mate vidi iegūstam diezgan līdzīgu mint izskatu. 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AndrisBB teica:

Tu Firefoxu lieto?

Jā, lapsa man patīk bet Chroms šausmīgi nepatīk. Tajā pašā laikā uz W10 Firefox nav tādu problēmu. Vienreiz bija jāskatās uz FB tiešraide. Attēls bija šausmīgs, reizēm pazuda. Es domāju, ka interenet provaiders vainīgs. Uz telefona viss OK. Kad iebūtojos W10, arī tur viss ideāli. Kaut kā trūkst Mintam. Vai arī par daudz. Piemēram ar Youtube viss ir kārtībā.

Link to comment
Share on other sites

AMD karte 100 gadus nav bijusi, bet NVIDIA caur Optimus, tiem diviem laptopiem, kurus lietoju, strādā bez problēmām. Var viegli pārslēgties starp Nvidia, On-Demand un Intel modēm ar vienkāršu klikšķi sistēmas trayā blakus pulkstenim.

Vecākajam laptopam ir Quadro M1000M, otram Quadro T1000.  

Link to comment
Share on other sites

Kas liedz draiveru menedžerī parslēgties starp NVIDIA un Nouveau driveriem? Pietam vēl versijas var izvēlēties.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Manējam ir Intel Corporation HD Graphics 620 karte. Es domāju, ka nevajadzētu būt problēmas. Draiveru pārvaldniekā nekādi papildus draiveri neparādās. Tikai uzraksts "Your computer does need any additional drivers".

Link to comment
Share on other sites

Pirms 19 minūtēm , ieleja teica:

dēls pavirši uzlicis Linux

Kā var pavirši uzlikt Linux? 

Kautgan te ik pa laikam topiki par to ka GPU neiet uz Win dēļ draiveriem, par Linuxu nevienu neatminos.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Kadu vēl huinju. Ko tieši var uzlikt pavirshi piemēram instalējot Mint? Tur tak labi ja 2 reiz next > next.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

@ieleja nav jataisnojas, izmantojot vardu Linux. Pirms liec kadu no Linux distribucijas, painteresejies atbalstamo dzelzu zina. Tas ir tas pats kas iedot iesacejam gentoo, vai LFS un teikt, ka Linux ir di?enaa. 

Link to comment
Share on other sites

Kas tur dažādiem distributīviem var būt atšķirīgs dzelžu atbalsta ziņā? Drīzāk pērkot dzelžus ir jāskatās atbalsts uz Linux. Tie visi distributīvi ir būvēti no tiem pašiem ķieģeļiem. Vienīgā atšķirība, kā tie ir samūrēti, kāda apdare un kādas tapetes uzlīmētas.

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...