Jump to content

Kas jauns Linux frontē?


osscar
 Share

Recommended Posts

Ahoi,

 

Es arī diezgan  regulāri sekoju līdzi linux jaunumiem un šiem mērķiem man ir nīkulīga kaste ( ok - kastes  nebija  līdz šodienai - kad to pa  demokrātisku cenu dabūju) .. Bet priekš mūzikas strīmošanas lapša man  mint linux jau labu laiku griežas ( win 10 vietā - kam tie dzelži bija par švaku ) ....Pašlaik uz  linux budžeta kastes griežas MX linux - viss iet bez lieka gemara. (ok, defaultais vertikālais taskbārs  sucks - bet to var nomainīt ) . Gana ātrs priekš mini itx selerijas ar 3Gb ram  + SSD + usb wi-fi 5ghz no ebaja ( realtek) . Baroklis pilnīgs budžets - lētais atx 400w  kuram vents pūš @ max (kāds tur brīnums pie tik plāniem  un maziem radiatoriem)  : moodots -  30 min. laikā tapa pcb ar lm 317 regulatoru + NTC termistors + pocis pieregulēšanai , pie radiatora- kurš ceļ apgriezienus kad radiators silts. + paralēli tams LED - kam mainās spožums  attiecīgi.  Griežas ļoti lēni un vairs nešņāc. Vai negriežas vispār.  Tiek testēts pie plazmas TV , tāpēc  izšķirtspēja ir kā ir ... esmu notestējis visus distributīvus kuri ir iekš distrowatch ? bet daži ir par lēnu ( piem. PClinuxos)  vai arī nepatīk subjektīvi - Ubuntu u.c. Ok - dažas bildes:

 

DSC00807.jpg

 

 

DSC00809.jpg

 

 

Ekr-nkopija.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

nu jā - kaut kā tā + mx linux rulzz

 

 


vai vienkārši win 10 tā zb ka nav vairs ko..

Link to comment
Share on other sites

Kaut kā neiet pie sirds tie minti un citas distras, jo tur saliek visu, ko vajag un arī ko nevajag. Vairāk jau to, ko nevajag.

Tāpēc uzmetu debian minimal install un ar rociņu salieku sev vēlamu grafisko vidi un pārējo.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Isti nav saprotams tavs konteksts, vestijums, jo no Linux apraksts nulle, tikai tehniska puse. Lietoju paraleli RedHat Enterprise Linux, gaidu gala versiju 8. Jo no 7.x pirmsakumiem kardinaali nav mainijies. Enterprise Linux ar 8 sakot paries no yum uz dnf, kas ir fedora sen jau. Grafiski izmainjas nav gaidamas.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
INTRASERVERNET

Sodien ir izlaista gala versija Redhat Linux Enterprise 8. Tiem kam ir pieeja abonamentam, lejupladejam nost, vai testejam izmantojot citu programmaturas sources. Citigakie kas taupa, gaidam CentOS 8.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

AlCohol
(labots)
2019.03.23. , 17:17, osscar teica:

nu jā - kaut kā tā + mx linux rulzz

paprovē tīru Arch. nav vel bijis mironis, kurš šo draiski nedarbinātu. Pēc tam piemet XFCE vai LXDE un lieto ko vien vari sagribēties.

Pirms 26 minūtēm , INTRASERVERNET teica:

Citigakie kas taupa, gaidam CentOS 8.


kapēc, vispār, mājdatoram būtu jāmaksā par Linux/unix?

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

DjUbuntu

arch - nav ko darīt, visu laiku gribu updeitot

RHEL/CentOS - nav laika, negribu neko updeitot dax ilgi

 

p.s. interesanti cik ātri ansible utml sapratīs, ka ir dnf, nevis yum

Link to comment
Share on other sites

binary
Pirms 36 minūtēm , AlCohol teica:

kapēc, vispār, mājdatoram būtu jāmaksā par Linux/unix?

Kāpēc tu domā, ka šejienes cilvēki ar Linux sastopas tikai mājas apstākļos?

Link to comment
Share on other sites

AlCohol
Pirms 2 minūtēm , binary teica:

Kāpēc tu domā, ka šejienes cilvēki ar Linux sastopas tikai mājas apstākļos?

tapēc, ka topiks ir mājas videi veidots. tie, kuriem šī vide ir ikdienā, darba vajadzībām, gan jau monthly/weekly newsletter savā main epastā saņem un jau būs lietas kursā.

Link to comment
Share on other sites

binary

Tiem, kas epastā saņem monthly/weekly newsletters, tās vēstules nereti atrodas folderītī ar nosaukumu Spam.

Man nekādi newsletters nenāk. Ar RHEL un CentOS ikdienā nesaskaros, bet šad tad darbā nākas dzirdēt par atšķirībām starp versijām, līdz ar to par ļaunu nenāk zināt, kas jauns tajā frontē.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
(labots)

Tie kas diendienā strādā pie paša Linuxa un taisa custom buildus, tiem pa lielam vienalga, kuru distro lieto.

Man piemēram ir Mint 18 ar pavecu kerneli. 

Neesu arī nevienu redzējis kas lietotu darbā vai mājās Red Hat, tās vairāk kautkādu sisadminu izvirtības.

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

AlCohol
1 stundu atpakaļ, binary teica:

Man nekādi newsletters nenāk.

7 miljardi cilvēki uz šīs zemes, tev vienīgajam šī problēma. retorisks jautājums, kuru tas piš?

Link to comment
Share on other sites

binary
pirms 1 stundas , AlCohol teica:

kapēc, vispār, mājdatoram būtu jāmaksā par Linux/unix?

 

Pirms 3 minūtēm , AlCohol teica:

retorisks jautājums, (..)

To retorisko jautājumu vari uzdot pats sev.


Pirms 16 minūtēm , AndrisBB teica:

Neesu arī nevienu redzējis kas lietotu darbā vai mājās Red Hat, tās vairāk kautkādu sisadminu izvirtības.

Darbā neesmu tādus redzējis (neesmu gan pārāk interesējies, ko nu kurš tur lieto), bet bugreportus gan saņemam gan no RHEL, gan no CentOS lietotājiem.

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Ieleja ka iespaidi, kas mainijies?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Ieleja ka iespaidi, kas mainijies?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET
Ieleja ka iespaidi, kas mainijies?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk


Kapec divreiz ievietojas ieraksts.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

(labots)


Man 17,3 ērts aŗī, lai ko darītu ar viņu. [Mint]


Arī darot ar Enigma2, Linuxā
un,priekš resīveriem šo to uzrakstu/izveidoju,kad  uznāk iedvesma.  

Labots - Edis7
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

 

Brīžiem nolamāšos, bet šis būs taisni teikts,

 

>>>Linux forewer<<< 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Ir arī kāds te kas brauc uz Linux konferencēm?

Pagājušā Embedded Linux konference Edinburgā bij tīri OK. Šogad jābrauc uz Lionu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
AndrisBB

Nav īsti saprotams ko viņi tur sertificē. Bet tā Dell XPS Developer Edition vai Precision visulaiku ir ar Linux opciju un pilnībā supportētu hardwāri.

Kad pabraukā pa visādām Linux konferencēm, tad var redzēt ka XPS ir faktiski de facto populārākais laptops, otrā vieta varētu būt MacBook Pro uz kura Linux iekš VM. Jaunie XPS 15 un 17 izskatās tagad pavisam interesanti, cenas, kompaktuma un jaudas ziņā.

Vai jēga no tā ka Lenovo kautko sertificē? Iespējams, kā parsti Linus Torvalds saka - Linux ir populārāka OS uz planētas un darbojas uz vislielākās dzelžu daudzveidības un arhitektūras, sakot no mikrokontrolieriem līdz supedatoriem. Vienīgā niša, kur tas nav populārākais ir personālie datori, un tas esot tikai tapēc ka rožotāji (izņemot dažus) nepiedāvā to kā OS, ar to ka tur nav softwāres vai kkas tamlīdzīgs neesot īsti iemesls. Vienkārši lietotājam pērkot datoru nav izvēles.   

 

Jā, paskatijos Lenovo piedāvājumu, neviens pats laptops nav nopērkams ar Linux. Laikam tad nevar pārdot vēl Office un Kaspersky komplektā, tapēc nav izdevīgi piedāvāt.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
pirms 8 stundām , AndrisBB teica:

ar to ka tur nav softwāres vai kkas tamlīdzīgs neesot īsti iemesls. Vienkārši lietotājam pērkot datoru nav izvēles.

Kad es pirku savu pašreizējo datoru (gan ne portatīvo), biju noskaņots "būšu pingvīns" - uzliku ubuntu (varbūt, ne labākā izvēle, bet tas nav svarīgi). Bet, redz, man izklaide nav sociālie tīkli un darbs nav programmēšana, bet tādas lietas kā Fusion, Microcap. Uzliku virtuālo mašīnu. Pēc dažām dienām nonesu nost un nopirku e-līcī w10. Vienkārši neredzēju jēgu operēt mandeles caur pakaļu.

Labots - Jurkins
Link to comment
Share on other sites

Mielestapa

Vakar darbā aptaujāju kolēģus par Linux izplatību. Samazinājies kolēģu skaits, kas neko nezina par Linux, toties palielinājies kolēģu skaits, kuri uzskata, ka Linux ir Microsoft produkts, jo Windows apakšsistēma priekš Linux pēc pēdējiem atjauninājumiem palikusi vēl funkcionālāka.

Link to comment
Share on other sites

Nekad dzīvē neesmu izmantojis Linux, windows ir pilnībā apmierinājis visas vajadzības. Viegli lietojams, ērts utt. Vienīgi SAT tuneris uz Linux.

Laiku pa laikam uznāk vēlme paņemt kādu mikrokompīti un paspēlēties ar linux, tīri "aiz neko darīt". Bet tā kā tie kompīši tomēr gluži nemaksā sviestmaizi (pat Aliexpress piedāvājumi sanāk ap 200 naudiņām), tad pasākums vienmēr ir atlicies.

Var jau protams sameklēt kādu vecu dzelzi, kuru pamocīt, bet tur atkal būs problēmas atrast atmiņas moduļus utt.

Link to comment
Share on other sites

Uztaisi kaut kādu bootojamu flashu. Piem., Ubuntu (venīgais, ko esmu mēģinājis) ir tāda opcija, ka vari to tīri iestartēt no flash.

Tā kā man nav alerģija pret windows, arī nav bijusi baigā vajadzība to pielietot, tad tikai esmu to tā nedaudz paskatījies, un arī tīri tā iebūtojot no flash. 

Link to comment
Share on other sites

Pilnīgi visus var iebūtot no flashkas...ar rufus uzcep flashku no iso un viss..visiem ir live mode.

Link to comment
Share on other sites

Priekš pirmajiem mēģinājumiem Ubuntu nebūs labākais. Labāk tomēr Mint. Pēc ilglaicīgas Ubuntu lietošanas es arī esmu pārgājis uz Mint. 

Link to comment
Share on other sites

Prodigy

Jau vismaz gadu gan uz notebuka, gan PC vairs neizmantoju windows. Jā, man nevajag e-līcī "pirktus" CAD softus, spēles nespēlēju - tikai inet, office, p2p, kautkādu neliela home video apstrāde. Līdz šim visu, ko man vajag, esmu varējis izdarīt. Varu pat kautkādu serverīti jau uzinstalēt un darbināt, par ko windowizācijas laikā pat domāt nevarēju. Atpakaļ uz win iet netaisos, lai gan tā bija man "vienīgā" OS kopš win3.1 laikiem. Jā, linuxā vienmēr nav "exe->next->next->finish", bet kautko darot, rodas lielāka izpratne, kā tas dators un opsistēma kopā darbojas. Un negribas katrai jaunai platei "pirkt internetā" jaunu windō.

 

Uz PC ir LM19.3, un notebuka LMDE4, kuru visdrīzāk uzlikšu arī uz PC

 

Linux pamēģināšanai der arī lietota avene par pārdesmit eiro

Labots - Prodigy
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 4 minūtēm , Aigars teica:

Ubuntu nebūs labākais. Labāk tomēr Mint.

Kur ir starpība? Teikšu godīgi, neredzēju. Ir viena wm mint pamēģināšanai.

 

Pirms 1 minūtes , Prodigy teica:

rodas lielāka izpratne, kā tas dators un opsistēma kopā darbojas.

Cik % lietotāju šo vajag?


Pirms 2 minūtēm , Prodigy teica:

Jā, tur vienmēr nav "exe->next->next->finish"

Lūk, tā jau arī ir viena no problēmām.

Link to comment
Share on other sites

Prodigy

Piekrītu, ka vieglāk ir, ja zin pēc iespējas mazāk - tikai tās tēmas, kas ikdienā vajadzīgas. Kā biorobots.

 

Office mēdz būt ne tikai MS.

 

Bet es nevienam neko neuzspiežu, tikai saku, ka "var arī savādāk", pat ja iepriekšējos ~30 gadus ir bijis tikai windō

 

Labots - Prodigy
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Just now, Prodigy teica:

Kā biorobots.

Tikpat labi var teikt, ka braucot ar auto nepieciešama izpratne, kā darbojas automātiskā kārba.

Link to comment
Share on other sites

Prodigy

Nav slikti, vismaz saproti, kurā brīdī tā kārba sāk uzvesties dīvaini, un ir jāsāk atlikt naudiņa remontam

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Just now, snukurins teica:

Mint bija labs priekš veciem,švakiem dzelžiem.

Nu ja, bet te jau runa neiet par švakiem dzelžiem.

Link to comment
Share on other sites

Prodigy

Dzelžu "švakums" izpaužas brīdī, kad uz linux tiek lietots kautkāds fīčām bagāts desktops. LM ir pieejams pakojumos ar vairākām desktop versijām, attiecīgi šajā brīdī dzelžu "švakums" noteiks, kuru izvēlēties.

 

Ar "dzimto" Cinnamon arī pirmās paaudzes i3 ar 4G ram  un iebūvēto vide lido. Nezinu, cik veciem dzelžiem jābūt, lai iegrābtos veiktspējas problēmās

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Prodigy

Mint ir uzlabots Ubuntu. Tieši tā to visprecīzāk var raksturot. Developeri paņem pēdējo LTS Ubuntu, un "iztīra" vai pieslīpē visu to, ko Cannonical ir tajā kārtējo reizi sačakarējis

 

Resp:

Debian -> Ubuntu -> Linux Mint

vai

Debian -> LMDE (Linux Mint Debian Edition)

 

Otro variantu developeri attīsta gadījumam, kad Cannonicalam vai nu apniks stiept Ubuntu, vai sāksies kautkādas closed source un MS līdzīgas zamaškas, kas ar katru versiju ķļust arvien vairāk

Link to comment
Share on other sites

Pirms 29 minūtēm , Jurkins teica:

Kur ir starpība? Teikšu godīgi, neredzēju. Ir viena wm mint pamēģināšanai.

Šeit ir runa par iesācējiem. Ubuntu tulkojās kā ar cilvēcīgu seju. Ubuntu ar Unity ar savu bremzēšanos uz vājiem dzelžiem atsitīs jekuru vēlmi. Mint izskatīsies vissaprotamāk Windows lietotājam. Mint jau tas pats Ubuntu vien ir. 

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Es nelietoju ne MS Office, ne Open/Libre Office, bet Google Docs un viss darbojas lieliski. Pietam lietoju to darbam, nevis kautkādām esejām. Spreadsheetus gan reti vajag.

Galvenās prasības, lai var normālus dokumentus sagatavot, plus viegi strādāt ar visādām diagrammām, kombinējot ar draw.io darbojas pat labāk kā MS offisā. Ja vēl pieskaita cik maksā MS Visio, tad tur vispār nav jēgas salīdzināt.

Tiem kas zog un patīk čakarēties ar visādiem hakiem, pirkt  kautkadas kreisās atslēgas ebeyā (tas manuprāt kautkāds marazma kalngals), tiem jau vienalga. 

 

 

Tas ka Lenovo sāk piedāvāt Linuxu tikai ar P sēriju norāda ka nejau uz grāmatvežiem vai mājas lietototājiem viņi tēmē, bet uz profesionāļiem kam vajag jaudu.

 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 4
Link to comment
Share on other sites

Es arī darbā ikdienā uz Ubuntu + cynamons. Viss ok. Administrēju Linux, Win serverus un darba stacijas.

Pie Win pa rdp ar Remina vai arī no konsoles, ja nevajag Win gui.

Pie Linux attiecīgi ar SSH.

Ja loooti nepieciešams MS office, tad 365 pielietojot pārlūku - nekad nav bijušas problēmas. Protams, šādi strādājot ar office nebūs dde un Ole - cik daudziem tas aktuāli?

 

Lielākais mīnuss Linux priekš manis - nav normāls GUI git, nav normāls brīvais diff viewers, kurs normāli māk risināt konfliktus, nav(priekš manis) normāls vienkāršs koda redaktors - notepad++ jadarbina emulācijā. Par pēdējo - esmu izmēģinājis praktiski visus Linux redaktorus, man ērtāk ir manis minētais.

A tā, ja nepieciešams, uz kompja iespējams iebutoties arī Win 10.

Link to comment
Share on other sites

AndrisBB
Pirms 31 minūtēm , rubb teica:

nav normāls GUI git

Es izmantoju GitKraken, lielisks konfliktu ediors, plus 100 un 1 cita iespēja.

 

Pirms 31 minūtēm , rubb teica:

normāls vienkāršs koda redaktors

VS Code ir diezgan vienkāršs, pietam ļoti konfigurējams. Starpcitu Git GUI tur ar tīri lietojams, bet tākā man jau ir GitKraken, tad vairāk izmantoju tikai tad ja fiksi vajag kautkādas daļas no koda commitot utt.

 

Ubuntu UI man liekas nelietojams, tas pats arī attiecībā uz Gnome pēdējāko.  

 

Edit: Daži cilvēki piekonfigurē VS Code pavisam minimālu

https://medium.com/@marciobarrios/minimal-user-interface-for-visual-studio-code-2ab849eb6d8e

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...