Jump to content

Investīcijas un uzkrājumi - kā boot'ists gatavojas vecumdienām


ImissimI
 Share

Recommended Posts

Nezinu, nu tur jābūt baigiem ienākumiem, lai varētu tā vienkārši to pārkonvertēt zeltā - nu nepirks neviens zeltu, lai nākamā mēnesī to atkonvertētu atpakaļ uz naudu. 

No otras puses zelts visu laiku ir bijis vērtīgs metāls (visādu finanšu krahu rezultātā tā vērtība tāpat paliks).

 

 

Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 34 minūtēm , dzincha teica:

Pēc gadiem 10 vai 20 būs atpelnijis tos 15%(cerams). 

Neaizmirstiet, ka tagad zelta pārdošana (mīnus pierādāmie izdevumi zelta iegādei) skaitās ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamā bāze :D

 

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, xp teica:

Njā, ja ir bez bērniem, tad laikam nav tik skumji kā ja tavi bērni mūža nogalē ieliek pansionātā.

 

Par cik es esmu ar šo saskāries, tad viss nav vienkārši ar pansionātiem. Un tas prieks maksā 450-600Eur mēnesī. Un, ja tev nav šāda pensija, tad jāsēžas ragavās un uz mežu....

Otrkārt, ar brīvajām vietām pansionātos arī pašvaki.

Labots - DeEK
Link to comment
Share on other sites

Just now, DeEK teica:

tad jāsēžas ragavās un uz mežu....

Ar vienu nosacījuma, tikai tad, ja kamanas ir sertificētas un pirktas kādā no deputātu bērneļu firmām (stingri pēc saraksta) jau nē, soda nauda ar nokavējuma naudu līdz 10000%

Link to comment
Share on other sites

Nu ja jau 600 eur, tad jau var kalponi nolīgt, kura apkalpo.

Nu 600 varbūt kaut kādos privātajos, ne jau valsts

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , xp teica:

Nu ja jau 600 eur, tad jau var kalponi nolīgt, kura apkalpo.

Nu 600 varbūt kaut kādos privātajos, ne jau valsts

 

Par 600, ja pacients kopjams. Savukārt Ozolniekos pašvaldības aprūpes vietā maksa bija 450Eur/mēn.

 

Bet es esmu ieguldījis $$$ nekust./īp. Bet ej nu sazini, kas notiksies pēc 30 gadiem. Moš atnāks cita vara un nacionalizēs tavu pensijas ieguldījumu 4. līmenī ... :D

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , DeEK teica:

 

Par 600, ja pacients kopjams. Savukārt Ozolniekos pašvaldības aprūpes vietā maksa bija 450Eur/mēn.

 

Bet es esmu ieguldījis $$$ nekust./īp. Bet ej nu sazini, kas notiksies pēc 30 gadiem. Moš atnāks cita vara un nacionalizēs tavu pensijas ieguldījumu 4. līmenī ... :D

Protams, ka tā var notikt. Tāpēc jau nav viennozīmīgi viena droša/laba iespēja kur ieguldīt. Laikam drošāk no visa pa druskai (protams, ja ir brīvi līdzekļi)

Link to comment
Share on other sites

dzincha
Pirms 41 minūtēm , DeEK teica:

 

Par cik es esmu ar šo saskāries, tad viss nav vienkārši ar pansionātiem. Un tas prieks maksā 450-600Eur mēnesī. Un, ja tev nav šāda pensija, tad jāsēžas ragavās un uz mežu....

Otrkārt, ar brīvajām vietām pansionātos arī pašvaki.

Starpību no pansionāta maksas un pensiju (atstājot 10% pansionētajam) sedz bērni. Ja bērniem nav ienākumu, tad valsts nosedz. 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Šeit nav svarīga gada atdeve. Ja pratīsi tos stieņus/monētas saglabāt, tad diezgan droši varēsi par šiem saņemt adekvātu tobrīdējo tubriku čupiņu. Savukārt, cik tubrikus Tev nodrošinās banku valdījumā esošais pensiju līmenis.. tur pat Finks nepalīdzēs.

Mums borē visās jomās vienu stāstu. Jā, no kaut kādiem 50-tajiem gadiem (apmēram) attīstītajās valstīs dzīves līmenis visu laiku ir palielinājies, tāpēc tur tie penši dzīvo cepuri kuldami (nu gandrīz ?). Šī augošā līnija tiek paņemta un ekstrapolēta uz priekšu ar tādu paši stāvumu (TV reklāmas ar penšiem uz jahtas Vidusjūrā). Vai tieršām?

Link to comment
Share on other sites

Privātajos virs 600. Normālos. 

Zeltam, fiziskajam cena mazumtirgošanā vienmēr virs biržas cenas pērkot, zem biržas cenas pārdodot. Iepakoto investīciju zeltu izdevīgāk glabāt iepakojumā. 

Spekulēt var ar kontraktiem vai derībām. Tas pats kas forex valūtai, spredi lielāki kā valūtai. 

Link to comment
Share on other sites

Cik tev tas zelts ir tagad jāiepērk lai vecumdienās pietiktu ko tirgot nost pa 600 EUR mēnesī pansionāta izmaksu segšanai? A ja tad jau būs 1200 EUR/mēn? ?

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Fiziskais zelts ir stabila vērtība jau virs 5000 gadus. Pārdzīvojusi daudzas iekārtas, tautas un valstis. 

Par 1 unci zelta var nopirkt apmēram to pašu, ko pirms 20 gadiem, atšķirībā no tiem 300 - 360 dolāriem 1998 vs 2018. 

 

Labots - rnxx
Link to comment
Share on other sites

dzincha
Pirms 8 minūtēm , abi teica:

Cik tev tas zelts ir tagad jāiepērk lai vecumdienās pietiktu ko tirgot nost pa 600 EUR mēnesī pansionāta izmaksu segšanai? A ja tad jau būs 1200 EUR/mēn? ?

Paņem no skapīša kg, samaini pret eur un miers būs pāris gadus vai vairāk.

https://tavex.lv/zelts/1000g-zelta-stienis/

Link to comment
Share on other sites

nākamais jautājums jau būs, kur viņu uzglabāt. mājās sekcijā tak vienkārši neliksi..

Link to comment
Share on other sites

Vajag ieguldīt kaut kādā tādā lietā, ko "rūsa un kodes nemaitā", ko tev nevar atņemt ne bandīti, ne valdība, ko viegli paņemt līdzi, ja te ienāks "huilo" un vajadzēs laisties. Vienīgais kas nāk prātā, ir izglītība. Apgūt ko tādu, ko vari ar prieku un labu finansiālo atdevi darīt arī lielā vecumā. Bet, ja līdz ar vecumu nāk arī "putni un tarakāni galvā", tad arī tam nav jēgas. Bet tad arī cita veida iekrājumiem nav jēgas. Kāds prieks būt par bagātāko, labāk kopto dārzeni nabagmājā? Lai gan viss ir relatīvs. Pietiek palasīt Remarka "Rietumu frontē bez pārmaiņām". Ja tiem puišiem būtu mūsu problēmas! Viņi nezināja vai vispār nodzīvos līdz vakaram. Bet vai mēs to zinam? Varbūt "Annuška saulespuķu eļļu jau izlaistījusi".

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , DeEK teica:

 

Par cik es esmu ar šo saskāries, tad viss nav vienkārši ar pansionātiem. Un tas prieks maksā 450-600Eur mēnesī. Un, ja tev nav šāda pensija, tad jāsēžas ragavās un uz mežu....

Otrkārt, ar brīvajām vietām pansionātos arī pašvaki.

Nu Jūs tā pa lēto novērtējāt.

Faktiski tas prieks maksā 25 EUR/dienā +  pamperi + medikamenti.

Ar vidusmēra pensiju labi ja puse no tā sanāk.?

Link to comment
Share on other sites

Runājot par tualetes papīru, nevarēju nociesties, atļaušos pilnīgu beztēmu. Autoserviss. Atnāk vakarā klients pēc savas mašīnas. Izdomā pie viena vēl nopirkt un nomainīt logu slotiņas, pieliet logu šķidrumu, vēl kaut ko paknibināties ap savu mašīnu. Pēc šīm darbībām rokas vairs nav gluži tīras un viņš ienāk pie večiem paprasīt vai nav mitrās salvetes. "Nē mitrās salvetes mums nav, bet vakar tualetes papīra rullis iekrita podā. Vēl nav izžuvis. Varam piedāvāt."

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

ImissimI
1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

konservi

Kramenīca, autoklāvs, dobē dilles un ķimenes. Ko tur daudz investēt. Kā Didzis piebilstu - nu tas protams ja nav līkas rokas un no sēžamvietas neaug.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
pirms 12 stundām , Žaks Noriss teica:

Attiecīgi pēc visiem NĪN, kredītiem, remontiem īrnieku maiņas mirklī, iespējamu dīkstāvi un ikdienas uzturēšanas izmaksām baigā sviestmaize vis nav. 

Nu bet vismaz kamēr NĪ 'audzē' vērtību (ja paļaujamies, ka kopumā viss tomēr iet uz augšu), kredītu, amortizāciju siltumu apmaksā īrnieki. Nav tik slikti, ja uz to skatās kā uz ilgtermiņa ieguldījumu nevis mēģina no tā pārtikt ikdienā. Protams, jāskatās mājas stāvoklis, rajona kopējais attīstības potenciāls utml.

Link to comment
Share on other sites

Tuubijs
1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

Vienīgais kas nāk prātā ir tualetes papīrs,viegls un nav dzirdēts ka bandīti būtu kādam atņēmuši,nerūsē.Par kodēm gan nezinu.

O bļe, sauso tualešu eksperts! 

Link to comment
Share on other sites

Pilnā nopietnībā man viens klients teicās, ka ieguldīšot spirtā...?

Ka tā būšot ''valūta'' viņam vecumdienās, lai vai kādi laiki un naudas mainoties...

Link to comment
Share on other sites

laikamTak
1 stundu atpakaļ, M_J teica:

Varbūt "Annuška saulespuķu eļļu jau izlaistījusi".

Sātans eksistē. To nu gan nevar noliegt.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , jacobs teica:

Pilnā nopietnībā man viens klients teicās, ka ieguldīšot spirtā...?

Ka tā būšot ''valūta'' viņam vecumdienās, lai vai kādi laiki un naudas mainoties...

Kādā veidā viņš to taisās īstenot?

Pudeles krās pieliekamajā?

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
pirms 7 stundām , vvv teica:

Mana mamma pensijā aizgāja 55os gados, mana sievasmāte pensijā aizgāja 55os gados... Tā vairs nebūs nekad. Pensionēšanās vecums tikai augs.

Vienīgi 'izdienas pensija' - https://www.vsaa.gov.lv/pakalpojumi/pensionariemsenioriem/izdienas-pensija/


@jacobs Nu bet pašu velnu tak kolhozlaikos varēja dabūt gatavu, ja tev bija spirts krājumos. Poliklīnika, vetārsts bezmaz ar apsardzi jāaprīko.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , xp teica:

Kādā veidā viņš to taisās īstenot?

Droši vien jau īsteno, ner. tērauda mucā un zemē ierakta....


Pirms 4 minūtēm , ImissimI teica:

Nu bet pašu velnu tak kolhozlaikos

Tā kā man darba mūža krietna puse bijusi ar dažādiem spirtiem saistīta, tad varu tikai to apstiprināt...

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

ImissimI
(labots)
pirms 9 stundām , drunk_lizard teica:

laimiigais NC, vai ne? nekaadu probleemu ar pensiju...

To jau mēs tagad nezinam, laimīgs vai nē.. Grāmatu vismaz sarakstīja, ne nu gluži memuārus, bet savā ziņā. Kāds tuvinieks tagad varbū pa eiro saņem autoratlīdzībās.

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

Zelts ir paranoiķiem priekš idejas, ja viss sabrūk, tad tam būs vērtība. Būs jau, bet tavu zelta stieni, visticamāk, tad atņems bārdaini onkuļi ar automātiem. Pie varas vakuuma, zelta stienis pagrabā ir nepatikšanas nevis iztikšanas garants.

Citādi zelta cena kopš 2012.gada ne pārāk kāpj ne krīt. Tas vairs nav ieguldījums ar garantētu kapitāla atdevi.

Link to comment
Share on other sites

Trading var pelnīt arī uz cenas krišanos, nezināji?  

2007  zelta vidējā svērtā cena bija USD$ 690 par unci. 

Tagad viņa ir ap 1300.  Skaists ilgtermiņa investīcijas vērtības kritums?  

Pie varas vakuuma bārdainie onkuļi vispirms apciemos sisadminus. Silta pirts, relaksējoša masāža. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

marrtins
pirms 3 stundām , e = d teica:

Tas vairs nav ieguldījums ar garantētu kapitāla atdevi.

Zelta pamatfunkcija nekad nav bijusi dot "atdevi". Tā f-ija ir vienkārši saglabāt pirktspēju ilgtermiņā, ko tas arī brīnišķīgi pildījis līdz šim. Ja arī sanāk kaut ko uzvārīt pa tiem gadiem - arī labi. Bet 100% fakts ir viens - papīrīši vienmēr aiziet uz nulli, citi lēnām mazinot pirktspēju, citi hiperātrumā. Vēl tagad pa retam var dzirdēt kādu atrodam kāda nebaltām dienām cītīgi slēptu žūksni ar 10 vai 25 CCCP RUB. Zvērā ieguldījums. Cik var par EUR nopirkt tagad un cik pirms ieviešanas? Piemēru ir miljoniem.

 

Jāatceras, ka katram ilgtermiņa ieguldījumam ir savi riski.

 

Un man šķiet, ka zelta (u.c. dārgmetālu) pārdošana tiek aplikta kā kapitāla pieaugums (15%), nevis IIN?

Labots - marrtins
Link to comment
Share on other sites

marrtins
pirms 10 stundām , msp teica:

Forši - 15% starpība starp pirkšanas un pārdošanas cenu.

Kur tu tādus ciparus rāvi? Ja skaties uz kādām fancy-šmancī jubilejas monētām, tad tā varētu būt. Investīciju zeltam starpība ir ~4-6% Tas ir mazāk, kā konvertējot tūlītēji valūtu (915.33EUR -> 1000.00USD -> 847.46EUR, swedbank kurss kontā)

Link to comment
Share on other sites

marrtins

OK paldies par info, man uz diska ir 2017. gada tāds pats materiāls, bet ar 15% :D

Pārāk strauji viss mainās.

Link to comment
Share on other sites

Just now, marrtins teica:

Pārāk strauji viss mainās.

Nevar zināt, varbūt turpmāk vēl straujāk viss mainīsies. :D

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , vvv teica:

Nepareizi tev šķiet.

bet minētajā materiālā piemēros tak skaidri rakstīts, ka jāmaksā nodoklis no kapitāla pieauguma, ja vien ir papīrs, kas apliecina, par kādu ciparu to dārgmetālu esi ieguvis.

ja papīra nav, nu tad maksā nodokli no pilnas summas.

 
Labots - uldise
Link to comment
Share on other sites

Ieguldījumiem zeltā, šķiet bija divi piedāvājumi - nopērc papīru, ka kaut kāds virtuālais zelts Tev pieder.

Nopērc reālu zelta gabalu. Ka tik pie pārdošanas nav jānes uz ekspertīzi, kas izmaksā papildus naudu (pie maziem apjomiem)

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 4 minūtēm , Damn teica:

nopērc papīru, ka kaut kāds virtuālais zelts Tev pieder

un atslaukies (ja nu kas).

 

Pirms 5 minūtēm , Damn teica:

Nopērc reālu zelta gabalu

un visa pasaule zina (un po par datu regulu?), ko tu esi nopircis un vēl visādos iespējamos veidos cenšas paņemt kādu nodoklīti. Skaidrs, ja bārdaini vīri ar stobriem atnāks, tad ir čau, bet bankas ar pensiju līmeņiem jau līdz tam būs sen noklājušās.

 

Tā kā abi scenāriji ir pesimistiskie. Optimistiskais paliek - jācer, ka finansisti neirš un nepārtraukta izaugsme un labklājības pieaugums ir bezgalīgi (drīzāk nezinātniski fantastiskais scenārijs jeb delīrija murgi). Reālistiko minēja @M_J - iemācīties, apgūt kaut kādas prasmes (man kolēģis piem. iegādājās virpu un, kamēr viņa tēvs, kurš ir ļoti labs virpotājs/frēzētājs/hvzvēlkas, vēl ir, apgūst nopietni to lietu, es vēl neesmu sapratis, ko darīt), kas palīdzēs sagādāt iztiku, kamēr dārzenis iestāsies. A bet dārzenim jau po...?.

 

Link to comment
Share on other sites

Zelta uzkrājums pansionātam 5 gadiem = 5x12x600=36 000 EUR zeltā, ja vēl esi pamanījies to nopirkt bez pavaddokumentiem, tad pārdodot vēl nodoklis 20% - 7200 EUR jānomaksā ?

 

 

Mājās tak neatstāsi, būs kā anekdotēs - pansionāta skapītī pie gultas jāglabā

 

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...