Jump to content

Investīcijas un uzkrājumi - kā boot'ists gatavojas vecumdienām


ImissimI
 Share

Recommended Posts

Sakarā ar neseno meža īpašnieku/apsaimniekotāju tēmu, kurā pavīdēja arī domas un jautājumi par mežu kā investīcijām, man ienāca prātā doma uzjautāt vai un kā mēs, vidējais boot.lv forumists, veidojam uzkrājumus nebaltām dienām, bērniem, pensijai, ta vienalga kam..

 

Ko es pats esmu pasācis uz šobrīdi:

Kopju un piestādu mežu - par to var meža topikā smalkāk izlasīt.

Ir trešais pensiju līmenis. Kompisijas maksas ir nejēdzīgas, bet nodokļu atvieglojumi.

Bišķi kripto valūtas - par šo īsti nesatraucos - esmu uzlicis likmes uz šo to interesantu, ja būs tad būs, ja nebūs tad nekas šausmīgs man no tā nenotiks.

 

Plānā ir ielikt kaut ko ap 10K tā saucamajos indeksu fondos, mazliet uzmetu aci, bet vēl nav īsti skaidrs, kā caur ko un pareizi.. gribu - ASV S&P500 vai ko tādu.

Ir šādas tādas domas nopirkt kādu dzīvokli, bet bišķi pagaidīšu.. ja nu tā krīze tiešām atnāk un cenas pakrīt lejā.

Pa brīdim palūkojos kādus zemes gabalus riņķī apkārt interesantās vietās. (LV)

Iestādīt kādu hektāru ar ķiršiem - priekš koksnes.

 

Sev vien zināmu apsvērumu dēļ, ja kas vai kā, nenorādi ciparos, ar personas kodu un adresi, bet kaut vai apmēram idejas līmenī.

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

ImissimI
(labots)

Mazliet nenopietnākas domas uz šo brīdi ir:

 

Iebērt dīķī ozola zāģbaļķu kravu.

Uztaisīt pagrabā smuku plauktu un sakrāmēt pāris muciņas ar ābolu kandžu.

Mucinieks pazīstams un zaptē vecmamma nespēj visu ražu savārīt :D

@jacobs  vai es pareizi atceros, ka par aparāta uzbūvēšanas iespējām var pie tevis interesēties?

Ja nu kādam ir interese par mucām - muca.lv un 'Province' raidījums youtubē.

 

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

AndrisBB

Nezinu vai pēc gadiem 30 valsts pensija eksistēs tādā formā kā tagad, tapēc pa lielam nākas krāt pašam.

 

* LV man liekas es nekvalificējos nekādai pensijai, nostradāti varbūt gadi 6.

* UK valsts pensiju var apskatīties onlainā, tur pēc pašreizējiem maksājumiem man sanāk ka, ja pārtraukšu maksāt tagad, tad vajadzētu būt £58.14 nedēļā, ja turpināšu tādā pašā garā vēl 20 gadus, tad varēšu dabūt maksimālo  £164.35 nedēļā (pa lielam nekas spīdošs).

* NL neesu pētijis, kur var apskatīties onlinā, bet vajadzētu būt kautkam līdzīgam iekrātam.

* Maksāju 3% no algas, laikam skaitās 2. līmenis (vai 3. pēc LV sistēmas), plus darba devējs piemaksā 5%. Kopā 8%.

* Tad vienkārši pārskaitu 10% no algas katru mēnesi uz iekrājumu kontu, ko netērēju.

* Esu nopircis uz izīrēju nelielu īpašumu LV.

 

Te pārsvarā par pensiju fondu kalpo nekustamais īpašums, kas pa darbamūžu iekrāts, bet es neko neesu nopircis un arī neplānoju, neredzu īpašu jēgu. 

Labots - AndrisBB
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Es pagaidām nedomāju par to ,bet nekas spīdošs mani negaida...

Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss

Cik paskaties apkārt, nekas dižs nesanāks. Ir pāris paziņas, kuri paņem kredītu, nopērk 1 vai 2 istabu dzīvokli ar mērķi izīrēt. Protams, tikko tev tas nav pašam dzīvošanai, tā banka iedod lielāku %. Attiecīgi pēc visiem NĪN, kredītiem, remontiem īrnieku maiņas mirklī, iespējamu dīkstāvi un ikdienas uzturēšanas izmaksām baigā sviestmaize vis nav. 

 

Cita runa, ja ome noliek ķelli, tad izdevumi ir par bankas tiesu mazāki, tad jau var uz NĪ izīrēšanu kaut ko nopelnīt. Tik daudz cik jāparemontē. 

 

Krāt krājkontā vai fondos - to mums diezgan agresīvi uzspiež bankas. Kāpēc? Tāpēc, ka no Latvijas prom ir visi RU noguldījumi, bet bankām ir jānodrošina ap 10...15% no izsniegto kredītu apjoma kā ilgtermiņa noguldījumi. Tāpēc mums reklāmās Laura Grēviņa liek mēnesī 90 eur iemaksāt bankai uz 0.7% gadā.

 

https://blog.swedbank.lv/veselaissaprats/?utm_source=AdQuota&utm_medium=AdQuota_mob_video_15 sec_LV_RUS&utm_content=Video_15s_2posms_lv_lat&utm_campaign=201903_SW_Pensiju_eksperiments_MH10384_2posms

 

Es labāk to naudu noteicu savam priekam, daru visu, lai veselība beidzas pirms izbeidzas nauda. 

  • Patīk 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Dzeru, pudele nenododu, tā ir cietā valūta!:biggrin:

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Man kaut kā sanācis, ka strādāju pie apzinīgiem darba devējiem, kas maksā par mani 3. līmeni, kā arī visus nodokļus. Vai tur vēl kas būs pēc 20+ gadiem, kad teorētiski varētu būt pensija - kas to zina. 

Ir divi bērni, uz kuriem tad kāda cerība, ka sliktākā gadījumā pie viņiem kāds stūrītis atrastos. 

Cerams, ka galīgi nebūšu veselību sabeidzis, un sliktākā gadījumā par kādu garderobistu vai tml. varēšu pastrādāt arī līdz mūža beigām.

Link to comment
Share on other sites

Pirmais slēgtais pensiju fonds? Man arī tur kādi 10 štuki, bet šie maitas pēdējā laikā slikti strādā, tā summa nedaudz sarūk, ja neko klāt nelieku.. Kad paliks 55, būs jārauj laukā, protams samaksājot visus nodokļus.

 

p.s.

arī ir kinderi, bet viņiem jau būs jārūpējas par saviem kinderiem, kad tādi uzradīsies, nevis par veco perdaku.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Viss iet uz to, ka par penzijām varēsim aizmirst ... Varbūt ir laiks kaut ko iemest 3 līmenī ...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Tas 3 līmenis arī naudu tur bankā. Bet banka ir banka. No labi, kruķī par investīcijām. Bet ne visiem 3 līmeņiem ar tām investīcijām iet spoži. Vismaz apskatoties savā 3 līmeņa bilancē.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , M@R$$ teica:

Viss iet uz to, ka par penzijām varēsim aizmirst

Pensijas būs. Tikai būs no 75 gadu vecuma. Vai pat vēl lielāka vecuma. Tik ilgi nenodzīvosim. Nav ko bēdāt.

Link to comment
Share on other sites

Nez, kurš tādā vecumā vēl varēs un gribēs pastrādāt.

 

p.s. Lūk 3 līmeņa piemērs

 

PPP.png.624b266a9d66fa8d4d6c4ee07e768f9f.png

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_
Pirms 38 minūtēm , ggg97 teica:

p.s. Lūk 3 līmeņa piemērs

Visvairāk besī, ka bankas nav gatavas "piedalīties" investīciju (ne)ienesīguma kopīgošanā.

Tās ļoti aktīvi mēģina pārliecināt, ka tas ir droši un ilgtermiņā ienesīgi, bet nav gatavas strādāt tikai uz fondu pieaugumu.

Es labprāt piedalītos 3.līmeņa pensijā, kur banka būtu gatava atteikties no savas 'taisnīgās" daļas, ja tā nespēj investēt ar peļņu.

Ar svešu naudu ir baigi viegli spēlēt azartspēles. Es arī tā mācētu. Un  galvenais - nekādas atbildības.

Labots - _dunduks_
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ja būtu kaut kāda zelta recepte, saistībā ar uzkrājumu veidošanu, tad visi to darītu. Ko tur var domāt šobrīd par kaut kādiem pensiju plāniem, ja pat nezini kas būs nākamo gadu. 

Un pat negribas par vecumdienām pat domāt - Paskatoties kā tagadējiem pensionāriem iet. Pašreiz izskatās, ka vienam un vecam palikt ir nāves variants.

 

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Gestapo

Tāpēc jābuhā jau tagad, lai pirms 60 aizej ar aknu cirozi kā cilvēks. 

Link to comment
Share on other sites

Gestapo - tu neesi bijis pansionātos. Tur ir pilns ar alkoholiķiem kuri ir palikuši bez rokām un kājām un nespēj paiet.  Tā ka slikts variants....

 

 

 

  • Patīk 2
  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , xp teica:

Paskatoties kā tagadējiem pensionāriem iet.

Tagadējiem pensionāriem ir vismaz kaut kas. Lai tur kāda pensija, bet ir. Un vēl kas. Mana mamma pensijā aizgāja 55os gados, mana sievasmāte pensijā aizgāja 55os gados... Tā vairs nebūs nekad. Pensionēšanās vecums tikai augs. Padomājiet par šo, kad žēlojiet tagadējos pensionārus.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , xp teica:

Nu ja būtu kaut kāda zelta recepte, saistībā ar uzkrājumu veidošanu, tad visi to darītu. Ko tur var domāt šobrīd par kaut kādiem pensiju plāniem, ja pat nezini kas būs nākamo gadu. 

zelta recepte ir. ja tev ir ko uzkrāt - vajag izdomāt tādu ieguldījuma priekšmetu, kas tavuprāt ar laiku nezaudēs savu vērtību (pret inflāciju, amortizāciju vai tamlīdzīgi). nu un diversificēties, nelikt visu vienā grozā.

 

bet pa tiem 3.līmeņa pensiju plāniem... dot pelnīt ārzemju bankai un prasīt nodokļu kompensācijas no latvijas valsts... manuprāt ir augstākā mērā amorāli.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 54 minūtēm , _dunduks_ teica:

kur banka būtu gatava atteikties no savas 'taisnīgās" daļas, ja tā nespēj investēt ar peļņu

žīdu politika ..., tāpēc jau Hitlers gribēja visus nošaut

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , ervie teica:

zelta recepte ir. ja tev ir ko uzkrāt - vajag izdomāt tādu ieguldījuma priekšmetu, kas tavuprāt ar laiku nezaudēs savu vērtību (pret inflāciju, amortizāciju vai tamlīdzīgi). nu un diversificēties, nelikt visu vienā grozā.

 

bet pa tiem 3.līmeņa pensiju plāniem... dot pelnīt ārzemju bankai un prasīt nodokļu kompensācijas no latvijas valsts... manuprāt ir augstākā mērā amorāli.

Nu tur jau tā problēma, ka neesu finansists, kurš adekvāti spēj izvērtēt ieguldījumu efektivitāti uz priekšdienām - te jau arī nonākam pie tā, ka zelta recepte nav!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 50 minūtēm , xp teica:

kaut kāda zelta recepte

 

Manā skatījumā tas ir tikai NĪ. Pie tam ar aprēķinu, ka TĀ vieta, vieta un vieta būs vienmēr pieprasīta. Un te es nerunāju par PSRS bloķenēm. Tikai jārēķinās ar to, ka šodien ir krietni jānopūlas, lai kādu Radītāja aizmirstu nostūrīti civilizācijas centrā uzpucētu un izbūvēti atbilstoši 21.gadsimta vajadzībām. Latvijā vēl dažas vietas tādas ir. Āgenskalns, Maskavas forštate, Bolderāja Rīgā, Liepājas vecpilsēta, Cēsu centrs, Valmieras centrs, arī Daugavpils centrs. Gan jau vēl kaut kur var atrast kaut ko. Lauksaimniecības zeme, meži.

 

Tā ir universāla vērtība pretstatā nesaprotamiem pensiju fondiem un vērtpapīriem, pār kuru ienesīgumu nekādas varas privātam investoram nav.

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Žaks Noriss teica:

tikko tev tas nav pašam dzīvošanai, tā banka iedod lielāku %

 

Manā skatījumā investēt ne-pamatdarbībā var (drīkst?) tikai ar jau nopelnītu naudu. Mēs taču vēl atceramies 2008.gadu...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , msp teica:

Manā skatījumā tas ir tikai NĪ.

Nedomāju, ka tas tā vienkārši. Par NĪ jāmaksā nodokļi, ievērojami.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Njā, apkārtējo un arī paša pieredze rāda, ka investējot lietās, kas īsti nav tava pamatnodarbošanās ir liela iespēja ietrīties.

Jāsaprot, ka visi pensiju fondi utt ir veidoti ne jau tāpēc lai TU pelnītu, bet pelnītu uz tevis. Ja gadās, ka Tu nopelni, tad tas ir tāds blakus produkts, kas protams nepieciešams reklāmai utt.

 

Tāpat pensija - jau tagad, veči vidēji nenodzīvo līdz pensijai. Visu mūžu maksā, lai visticamāk neko nesaņemtu... tāda rūgtuma piegarša šajā visā... Attiecīgi baigās cerības uz šo neloloju.

 

Investējos divu dažādu nozaru uzņēmumu attīstībā. Protams sevis pilnveidošana lai, vajadzības gadījumā, arī kā vecs vīrs būtu spējīgs ko darīt un būtu kam derīgs. Kā arī investēju bērnu nākotnē.

Labots - MIGs
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , MIGs teica:

Kā arī investēju bērnu nākotnē.

 

Šo es nesaprotu. Tai būtu jābūt beznosacījuma mīlestībai, nevis aprēķinam, ka "mazie" Tev piestiķēs pie pensijas, ja nu vajadzēs. Ja būs pietiekami labi izglītoti :) . Kā mēs visi labi zinām - dzīvē viss ir savādāk, un kāpēc lai es būtu par apgrūtinājumu strādājošajam, kuram pašam bērni jāaudzina un jāskolo?..

Link to comment
Share on other sites

Nu nevajag saprast ačgārni. Es vairāk par "Bērni mūsu nākotne." nevis "Gan jau man ar kāds stūrītis pie viņiem atradīsies".

Link to comment
Share on other sites

Diezgan redzēts, ka nevis bērni palīdz vecākiem, kad tie ir veci, bet otrādi, vecāki - pensionāri stutē bērnus.

Link to comment
Share on other sites

Njā, ja ir bez bērniem, tad laikam nav tik skumji kā ja tavi bērni mūža nogalē ieliek pansionātā.


Vispār to nesaprotu, ka vecāki kaut ko krāj bērniem. Kā tas sanāk - paliks 18 gadi un būs konts ar naudu. 

Ja jau pareizi audzināti, tad paši nopelnīs.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , xp teica:

paliks 18 gadi un būs konts ar naudu. 

Drīzāk būs nauda izglītībai!

Link to comment
Share on other sites

Penisiju sistēma tāpēc jau ir radīta ka iedzīvotājiem pašiem, kā kopējai masai (nejauk at vidējo, bet rēķināt slābanāko kaut cik pārstāvēto slāni) mūsdienu pasaulē ir pilnīgi neiespējami saglabāt/uzkrāt kapitālu tādā apjomā, lai pietiktu vecumdienām, jo visi norēķini notiek ar centralizētu maksāšanas līdzekli – naudu, kuras vērtību regulē valsts aparāts/centrālā banka atkarībā no savām vēlmēm un vajadzībām. Vajag veicināt eksportu – nav problēmu, samazinam naudas vērtību uz pusi, un viss tādā garā. Pietrūkst budžeta vajadzībām, apliekam esošo/iekrāto īpašumu ar dubultu nodokli. Vai esat pamanījuši ka ar 2% nekustamā īpašuma nodokli pilnīgi pietiek lai vidēji katrs cilvēks savu īpašumu dzīves laikā vēlreiz nopirktu no valsts un vēl pāri paliek?

 

Tu vari sēdēt savā būdiņā 50 gadus no vietas, drāzt skaliņus un mainīt tos pret ēdienu un apģērbu. Tava vērtība nemainās, būdiņa maksāja, kā toreiz, tā tagad 1000 skaliņus, par 10 skaliņiem, ko izgatavo dienā, arī patreiz pietiek tieši tam pašam ēdienam un apģērbam, taču ja pirms 50 gadiem valsts prasīja gadā samaksāt par būdiņu 20 skaliņus, jebšu 1 rubli, tad tagad prasa jau 500 EUR kas patreiz atbilst 50 000 skaliņu cenai (13 reizes vairāk nekā spēj gada laikā sadrāzt skaliņus). T.i.  tu savā noslēgtajā ekosistēmā dzīvo tāpat kā iepriekš, bagātāks neesi palicis un nabagāks arī nē, bet jāmaksā par savu īpašumu ir jau 2500x vairāk!!! Tas pats attiecas uz jebkuru citu lietu ārpus tavas noslēgtās izdzīvošanas ekosistēmas.

Labots - abi
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , xp teica:

ja tavi bērni mūža nogalē ieliek pansionātā.

Tas nav tas skumjākais. Man viena paziņa. Viena dēliņu izaudzēja. Dēliņš, kad izauga, kļuva par «biznesmeni», ņēma kredītus, mammīti pierunāja būt galvotājai, krita cauri ar saviem biznesiem, kredītus i negrasās atmaksāt, jāmaksā mammītei, kura galvojusi, tagad mammītei ap 70, pensiju gandrīz visu bankas paņem, kaut ko strādā, lai galus savilktu, veselības arī nav..., prasījusi dēliņam, lai palīdz ar iztikšanu, par ko dēliņš apvainojās un vairs nerunā ar mammīti... Pēdējo reizi, kad sazvanījāmies, stāstīja tā paziņa, ka dēlu nav redzējusi vairāk kā gadu, izvairās dēls no mātes...

Link to comment
Share on other sites

Tiklīdz būs pieejams brain-computer interfeiss, tā upload visu smadzeni sistēmā, par pāris k nopirks armored body un prom no sistēmas. Pofig, ka 50 gadu līdz proksimai. Hibernēsies.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , abi teica:

ka ar 2% nekustamā īpašuma nodokli pilnīgi pietiek lai vidēji katrs cilvēks savu īpašumu dzīves laikā vēlreiz nopirktu no valsts

 

Kāda starpība kā to nosauc? UK nav NĪN, bet ir City Council Tax. Pašvaldības nodoklis par skolām, ielu uzturēšanu, ielu apgaismojumu, atkritumu apsaimniekošanu utt. Infrastruktūras nodoklis vienā vārdā. Un tas nav mazs, privātmāja ciematā maksā 200...250gbp mēnesī (!). Tas ko es mēģinu pateikt ir, ka nav nozīmes vai to sauc par NĪN un tu šūmējies par to, ka jāizpērk savs īpašums vēlreiz, vai arī tas ir Infrastruktūras nodoklis un tu šūmējies, ka tev jāmaksā par infrastruktūru, kuru tu neizmanto.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , vvv teica:

Tas nav tas skumjākais. Man viena paziņa. Viena dēliņu izaudzēja. Dēliņš, kad izauga, kļuva par «biznesmeni», ņēma kredītus, mammīti pierunāja būt galvotājai, krita cauri ar saviem biznesiem, kredītus i negrasās atmaksāt, jāmaksā mammītei, kura galvojusi, tagad mammītei ap 70, pensiju gandrīz visu bankas paņem, kaut ko strādā, lai galus savilktu, veselības arī nav..., prasījusi dēliņam, lai palīdz ar iztikšanu, par ko dēliņš apvainojās un vairs nerunā ar mammīti... Pēdējo reizi, kad sazvanījāmies, stāstīja tā paziņa, ka dēlu nav redzējusi vairāk kā gadu, izvairās dēls no mātes...

Nu te arī ir tas, ka bērni ne vienmēr ir labu vecumdienu garants.

 

Link to comment
Share on other sites

dzincha

Uzreiz pārdot atpakaļ nevajag. 

Pēc gadiem 10 vai 20 būs atpelnijis tos 15%(cerams). 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...