Jump to content

Tīkla diska (NAS) izvēle


energys
 Share

Recommended Posts

Pirms 5 minūtēm , Ronalds teica:

Bet iespēju un ātrdarbības ziņā tas saliks gatavo NAS vienos vārtos! 

es neticu, ka salikts kompis failu servēšanas darbos saliks vārtos gatavu NAS.

un tas atmiņas apjoms... priekš kam vairāk nasam?

https://www.synology.com/en-global/products/compare/DS218/DS218+/DS218j/DS218play

https://www.markit.eu/lv/lv/preces/v1?Target=search&Search=synology&SB=36341&SC=140701

 

un tā jātne... saprast kāpēc uz svaigas platformas kaut kas nenotiek vai notiek lēni... (man taisni bij doma pirms tam uz J3455 uzlikt linux un lietot to kā pamata servēšanas platformu. nafig nafig)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

martinno

Nu nav tik traki - ja nav vajadzīgas kaut kādas super vēlmes un izvirtības, tad pietiek ar loģisko domāšanu un google, lai apgūtu linux tādā mērā, lai varētu uztaisīt vienkāršu NAS.
A ja paskatamies kādu no NAS OS, tad tur vispār nekādas zināšanas nevajag - viss ir saprotams mistrīgajiem lietotājiem, ne sliktāk kā tajos gatavo NAS OS'os.


Jebkurā gadījumā - katram savs. Lai autors domā, mēs tik pasviežam idejas un variantus.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

@ervie ir gatavi, priekš failu shāringa noslīpēti linux distrubitūvi! 

Un es neticu ka kaut kāds nīks ARM ar 1GB ram spēs konkurēt ar normālu x86 cpu+ 8 GB ram! Pofig kādas tur optimizācijas! 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nu gribās jums ar lielgabaliem pa zvirbuļiem šaut! :biggrin:

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , Ronalds teica:

Jā. Ir būtiska. Lētā gala nas maksā +/- tik pat cik pc, bet lētā gala NAS ir ļoti švaki dzelži!

 

NAS ir optimizēta ierīce konkrētajai funkcijai. Tai nav nepieciešami resursi PC operētājsistēmas bezjēdzīgai darbināšanai. Tāpēc tiešā veida salīdzināt dzelžus nav korekti.

Un NAS ir uzstādi un aizmirsti tipa iekārta. Nokonfigurēt var ar manuāļa palīdzību kurš katrs. Ja liec linux bāzētu PC un ar linux strādājis neesi, tad nebūs tik ātri sakonfigurēt. Ja liec uz Win, tad papildus 100 eur par licenci

 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 6 minūtēm , e = d teica:

NAS ir optimizēta ierīce konkrētajai funkcijai. Tai nav nepieciešami resursi PC operētājsistēmas bezjēdzīgai darbināšanai. Tāpēc tiešā veida salīdzināt dzelžus nav korekti

Neaizmirsti ka visi NAS uz linux strādā! Vismaz visi, ko zinu! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Ronalds teica:

Un es neticu ka kaut kāds nīks ARM ar 1GB ram spēs konkurēt ar normālu x86 cpu+ 8 GB ram! Pofig kādas tur optimizācijas!  

paskatoties kā mans nas strādā - atmiņu 128Mb nekad ciet neaizsit, šaurā vieta ir procis (kad daudzus torrentus un vēl dlna vienlaicīgi)

nu un, tīkla karte. pieņemu ka nasam tā ir labāk piemērota nekā pīsim parastajam.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 58 minūtēm , energys teica:

Raidā būs 2 diski. Saslēdzot RAID 1, tas būs, ka viens disks ir otra kopija. To nevar uzskatīt par drošību jeb bekupu? Viens disks ir otra kopija un manā izpratnē bekups.


Kā jau Ronalds teica, tas nav pilnvērtīgs bekaps. Tas pasargā no viena diska nolidošanas, bet nepasargā gadījumos, kad nolido pati iekārta/sistēma/kriptovīruss vai pat dzīvoklis (kā single point of failure)

 

1 stundu atpakaļ, energys teica:

Partīcijas ir, kad vienu disku sadala divās vai vairāk daļās un datorprogrammas saprot, ka it kā ir vairāki diski.

Vai varu dalīt RAID 1 saslēgtos diskus (vienādos izmēros, lai otrs ir kā spogulis: piem, vins disks 2+2TB un otrs 2+2TB) un tas neietekmē ātrdarbību? Vai to nav vēlams darīt?


Jā, Tavā scenārijā es darītu tieši tā. Ātrdarbību Tavā gadījumā tas neietekmēs. Piemēram, divus 4 TB diskus sadalot  vienādās 3 TB un 1 TB partīcijās. Pirmās no katra diska saliec RAID1 spogulī un otrās RAID0. Finālā iegūsi divus volume: 3 TB pasargātus ar RAID1 un 2 TB drazai (RAID0). Ja diskus sadalīsi pa 2 TB, iegūsi 2 TB RAID1 un 4 TB RAID0 utt.

P.S. Variants ar atsevišķu PC būs jaudīgāks, bet ne lētāks&ērtāks. Viena no problēmām ir arī dabūt gaumīgu kompaktu keisu par saprātīgām naudām.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 17 minūtēm , e = d teica:

Tai nav nepieciešami resursi PC operētājsistēmas bezjēdzīgai darbināšanai.

Piekritīšu.

Man viena office darbinās Synology 218+ ar 2Gb ram, uz 20 jūzeriem. Neviens viņu līdz galam noslogot nav spējīgs. Ahritekti kopē savus lielos datu klučus gan iekšienē, gan uz ārpasauli. Vispār nekādu problēmu, proča noslodze nekāda, viss lido. Bet tas viss gan pie nosacījuma, ka ir labs iekšējais giga tīkls.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Man laikam jāatsauc savs ieteikums par partīcijām. Izskatās, ka Synology un Qnap ir tik primitīvi, ka uztur tikai operācijas ar veseliem diskiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 24 minūtēm , ArnisR teica:

Kā jau Ronalds teica, tas nav pilnvērtīgs bekaps.

Jā tieši tā. BET.

jautājums vai mūsu topika autoram vispār ir vajadzīgs RAID?

1) pieņemsim, eksistē svarīgie faili, kuri nemainīsies un kuriem vajadzīga pieeja. (pašu bildes, filmas, dokumenti). - bakups = uztaisīt nearline/ofline rezerves kopiju un miers.

2) tad, īslaicīgie faili, muzikas. - vai nu vispār nebakupo, vai arī tas pats kas 1)

3) darba faili, kur saka ka nekas svarīgs - teorētiski tieši tur būtu vajadzīgs RAID1! kā arī mājas datoru replikām, vai tml.

 

piem, man ir neRAID un vairākas nedaudz juceklīgas ofline kopijas. so?

Link to comment
Share on other sites

energys
Pirms 1 minūtes , ervie teica:

1) pieņemsim, eksistē svarīgie faili, kuri nemainīsies un kuriem vajadzīga pieeja. (pašu bildes, filmas, dokumenti). - bakups = uztaisīt nearline/ofline rezerves kopiju un miers.

 

Tā minētā nearline/ofline rezerves kopija būtu tā kā ir tagad, kad ir vēl viens HDD, kuru epizodiski pieslēdz un uztaisa bekupu? Vai kaut kas advancētāks, labāks?

 

Šobrīd tā arī ir, kad atceros, tad ik pa laikam pieslēdzu vēl vienu hdd un sakopēju svarīgo info + ļoti svarīgi faili ir jau uz diviem diskiem (iebūvētais HDD + ārējais caur UBS 3.0), kas visu laiku ir pieslēgti. Vienā ir oriģināli, otrā taisu bekupu (HVZ, kādos formātos viņš viņu tur sakopē, izmantoju kaut kādu progu).

 

Gribas kaut ko tīklā + lai nav papildus jāatceras, jāslēdz klāt diski un jātaisa bekupi. Tāpēc likās, ka RAID 1 būtu labs risinājums.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , energys teica:

Gribas kaut ko tīklā + lai nav papildus jāatceras, jāslēdz klāt diski un jātaisa bekupi.


1. Tīklā NAS – (pus)regulāram bekapam no galvenā datora + koplietošanas failiem.
2. Uz galvenā datora – bezlimita backblaze backup (60 $ + PVN gadā) fona režīmā regulāri kopē datus mākonī, ieskaitot ārējos diskus. Ja ir svarīgi dati uz citiem datoriem, tos var mierīgi bekapot uz galveno, no kurienes tad jau tie tiks uz mākoni.

RAID1 pirmajā un/vai otrajā punktā ietekmēs tikai darba nepārtrauktības un/vai datu atjaunošanas ātrumu dažādu ķibeļu gadījumā. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Žaks Noriss
pirms 7 stundām , energys teica:

Par WD NAS un Cloud

Man ir mājās WD My Cloud ex2. Teiksim tā, pa vadu mājās viss ir OK, kopēšanas ātrumi ir pieklājīgi, tuvojas gigabit tīkla maksimumam. 

 

Vājāk ir ar lietotni telefonos. Tā ir gļukaina, ik pa laikam uzkarina NAS. Nu un vēl My Cloud ex2 ņem pretī tikai 2.5 collu disku kuri ir dārgāki un lēnāki. 

 

Ja vari dabūt pa sviestmaizi, tad var ņemt, bet vispār nav baigi cool. 

 

WD ir vāji ar papildus aplikācijām, ir torrent klients un kādas vēl pāris bezjēdzīgas. 

Labots - Žaks Noriss
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Un wd ir arī vāji ar drošību un neesošiem drošības ielāpiem. 

  • Haha 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

D_LInk aizstasīja, bet WD 3 gadus tirgoja ar caurumu dirsā, tas bija smieklīgs gadījums, un es lielā konferencē uz jautāju kāpēc tā, jūs slēpjat LAN ātrumu parametrus, dabūju lietussargu un maiciņu, štob nepizdel!

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

VebKamera

11 Gb videofajlz no Syn NAS uz kompi. Imho šaurā vieta ir tjapļapa cietais disks - man liekas, ka uz desktopa sistēmas bija labāks cīpars.

 

MWSnap177.jpg.bcb194422ae5b610690e40a02f43b427.jpg

 

MWSnap178.thumb.jpg.6935adf2d7f8f966442bf67c20e7dfe1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Caurs softs protams ir slikta lieta, bet autors laikam neminēja, ka grasītos spīdēt uz āru. Ja tas caurumu perēklis tiek lietots savā lokālā tīklā un aiz normāla rūtera, tad tā nav problēma.

Darbināt kkādus publiski pieejamus servisus uz visādiem gatavjiem NASiem un vēl tur pat turēt savu digitālo dzīvi, man vienmēr ir šķitis ļoti drosmīgs lēmums lai neteiktu savādāk.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

raiviic
2019.03.15. , 09:26, energys teica:

Slēgtu pie bezvadu rūtera, lai caur Wi-fi visas ierīces tiek klāt un caur kabeļu tīklu to redz arī dators.

Nu neizskatās, ka nekas nespīdēs uz āru, vismaz līdz tuvākajai apkārtnei  :devil:.

Link to comment
Share on other sites

pirms 23 stundām , Ronalds teica:

Piemēram

QNAP NAS STORAGE TOWER 2BAY/NO HDD TS-231P

 

Imho liidz labam NASam ir jaaizaug.

Pirms diviem gadiem panjeemu sho kaa savu pirmo NAS. Saakumaa prasiibas bija tikai lai buutu labs failu kopeeshanas aatrums lokaalajaa tiiklaa.

Peec kaada laika saaku darbinaat torrentus, Plex serveri, video surveilance staciju, tagad lietoju veel dazhaadus konteinerus un dokerus (datubaaze, wordpress, domoticz gudraa maaja)... un paarsteidzoshi, tas viss straadaa vienlaiciigi un nebremzee. 

Pats nas aiznjem ljoti maz vietas un nav dzirdams, tik cik pashi diski. Qnapam ir vairaakas mobilaas aplikaacijas, taas gan nelietoju.

No miinusiem CPU nav tik aatrs lai vareetu transkodeet filmas (man to nevajag, jo gala ieriices visu taapat maak atskanjot), un darba vajadziibaam tomeer vajag x86 arhitektuuru.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , snukurins teica:

Man atkal liekas ka jums pārāk liels uztraukums par drošību.

 

Pilniigi nepareizi liekas. Tikliidz kaa kkas tiek piesleegts aarpasaulei, taa saakas portu skaneehana un ievainojamiibu mekleeshana.

Link to comment
Share on other sites

Re kur parastais lētais Synologic DS216j, nu pasakiet ka mājām ir par maz!

 

Write

original.png

 

Red

original.png

Link to comment
Share on other sites

VebKamera
pirms 2 stundām , jozhix teica:

Tikliidz kaa kkas tiek piesleegts aarpasaulei, taa saakas portu skaneehana un ievainojamiibu mekleeshana.

 

Cik man nācies novērot, tad skanē bezmaza tikai 80. un 25. portu. Un 25. skanē N reizes intensīvāk, kā 80 - tie ir galvenokārt boti, kas cenšas atrast vāji aizsargātu SMTP serveri, lai varētu turpināt brīvi spamoties.

 

Man stāv nu jau daudzus gadus gan Synology gan uz Debian bāzēti serverīši vairākās vietās. Lai pieslēgtos izmantoju g.k. nestandarta portus. Pa visu šo laiku nekas ļauns nav noticis. Vienīgais reālais šlems bija tad, kad testēju lokālu e-pasta serveri - automātiski bloķējamo ip adrešu liste auga ģeometriskajā progresijā :)

Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , snukurins teica:

Nu es jau visur un uzreiz defaultos portus nomainu uz citiem.Arī Remote desktop nelietoju defaulto portu.

 

Lūdzu nesaki, ka esi rdp uz āru atļāvis :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
pirms 4 stundām , jema teica:

Re kur parastais lētais Synologic DS216j, nu pasakiet ka mājām ir par maz!

 

Write

Red

Bez 10gbit tīkla tik priekš vecās pr0nuhas glabāšanas. Bet arī priekš tās ātri vieta aptrūksies. Defaultie porti ir jāliek ar redirect uz source ip, ja sāk lauzt, lai lauž sevi. 

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , VebKamera teica:

Cik man nācies novērot, tad skanē bezmaza tikai 80. un 25. portu. Un 25. skanē N reizes intensīvāk, kā 80 - tie ir galvenokārt boti, kas cenšas atrast vāji aizsargātu SMTP serveri, lai varētu turpināt brīvi spamoties.


 22. (SSH) arī nežēlīgi skanē. Žēl, ka Fail2ban defaultā nav iespējams divlīmeņu bans – īsais un garais. Slinkums to ķīmiķot, bet ļoti noderētu hroniskos lauzējus banot uz mēnesi vismaz.

Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Kāpēc vienkārši neuzlikt port-knocking, lai tāpat neviens negrābstītos gar portiem un servisiem? 

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ieleja teica:

kāds iemesls katru, kas 5x nesekmīgi līdis pa SSH nebanot uz mūžu?


Laikam būs tā jādara. Konkrētajā gadījumā uz tās kastes SSH tiek piešķilts tikai brīžiem. F2B neredz portu skanēšanu, bet tikai neveiksmīgus login. Attiecīgi, ja SSH nav piekurbulēts, tajos nekas neparādās.

 

pirms 1 stundas , Anonīms Alkoholiķis teica:

Kāpēc vienkārši neuzlikt port-knocking, lai tāpat neviens negrābstītos gar portiem un servisiem? 


Paldies, par šo nezināju. Konkrētajai kastei gan tas visos gadījumos nepalīdzēs, jo tikpat ir vajadzīgi publiski servisi uz defaultajiem portiem. Bet par SSH gan varētu padomāt. Tur nav nekāds čakars no klienta puses?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...