Jump to content

Meža īpašnieki, un pieredze meža apsaimniekošanā.


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Malkas cena gāžas lejā kā bitkoins. Ienāca ziņa, ka ja neesot spiesta lieta, koku labāk šobrīd vairs nezāģēt pārdošanai, laukumi pārbāzti vairāk vai mazāk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , ImissimI teica:

Malkas cena gāžas lejā kā bitkoins. Ienāca ziņa, ka ja neesot spiesta lieta, koku labāk šobrīd vairs nezāģēt pārdošanai, laukumi pārbāzti vairāk vai mazāk.

Nu nezinu... par malku tieši nepateikšu, bet briketes pagājušo gadu pirku par 120Eur/T , šogad 220Eur/T pavasarī. Tagad 350 nu jā pakrita no apmēram 400. Manuprāt vēljoprojām tas pieagums ir nenormāls un var uzskatīt tās cenas par ļoti augstām.

Link to comment
Share on other sites

Jā, vēl iet, bet prognozes ir, ka var gadīties raudāt pie baļķu čupas ceļmalā. Nu kas zin, visādi var būt. Es tik padodu informāciju, kas no kociniekiem vidzemē ienācās. Kad tas nonāks līdz briketes/granulas cenai gala patērētājam, kas to lai zin, diezvai uzreiz, jo sagrābās tak panikā izejmateriālu pa ļoti augstu cenu.

Link to comment
Share on other sites

Varētu teikt, ka jau raud.😟 Uz celma iepirkts par neadekvātām cenām. Gan jau vajadzēs valdībai vēl vienai nozarei sniegt atbalstu. Bet kāda eiforija valdīja atsevišķās aprindās vēl mēnesi atpakaļ. Un, nē, mļaķ, nepriecājos.

Link to comment
Share on other sites

Raimonds1

Tā tāda spēle ar likmēm, ja siltāka ziema, vai, kas to būtu domājis, kurināt var arī auzas par 30 centiem kilogramā, tad pieprasījums mainās.

Link to comment
Share on other sites

Vasarnieks

Kuram tad tagad mājās nav malka? 😁 Nu neticu, ka nākamgad to malku atkal visiem vajadzēs tādos apmēros, tagad cilvēki pačakarēsies ar saviem kamīniem, apradīs ar jaunajām gāzes un elektrības cenām, malku pat redzēt negribēs. 

 

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 7 stundām , ImissimI teica:

koku labāk šobrīd vairs nezāģēt pārdošanai,

es pašlaik tieši vienu cirsmu zāģēju, malku visu sev paturu, pārdošanā skujkoku baļķi, taras kluči un bērza finieris, cenas nesliktas, sevišķi finierklučiem

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

@alusbundzakas tavā galā ar mizgrauzi? Es esmu Vidzemes karstajā punkā, pēdējos gadus 5 arvien biežāk pamanu riņķī apkārt pa nograuztiem pleķiem. Pašam pa kādai eglei, bet nav tā ka visu ņem pēc kārtas. Rezultāts jau atpakaļ skatoties loģisks un prognozējams - Monokultūras un zāģēšana 24/7/365.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

pa retam ir, vācu ārā, kaimiņs  nevāc vējā izgāstās egles, tur perēklis veidojas

 

bet tā nekas traks, man jauktais mežs

Link to comment
Share on other sites

Savā ziņā labi, grauž kaimiņa.

 

Vidzemē liegums, bet ar DAP un mežniecības papīru ka ir jau iekšā mizgrauzis, varēšot zāģēt, domāju ka būs sliktāk.

 

Es pēdējā laikā uzfrēzēju un pagaidu lai sadīgst dabīgais. Piestādu kur vajag, bet atstāju dabīgo vismaz uz 50% un veidoju mistraudzi. Einu zini kas vēl pa zarazu uznāk pēc laika.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
psaiho
12.04.2023. , 12:20, ImissimI teica:

Es pēdējā laikā uzfrēzēju un pagaidu lai sadīgst dabīgais. Piestādu kur vajag, bet atstāju dabīgo vismaz uz 50% un veidoju mistraudzi. Einu zini kas vēl pa zarazu uznāk pēc laika.

 

Lai uzfrēzētu Tu izmantot parasto dārza frēzi vai kādu speciālo kas domāta mežam ?

Link to comment
Share on other sites

ImissimI
(labots)

Mežam, uz pakalpojumu.

 

(Laik, līv komenc, subskraib and hit ze bell!) 😁

 

Labots - ImissimI
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
alusbundza
pirms 3 stundām , ImissimI teica:

Novāksim apaugumu jūsu mežam bez maksas! Priedes ZB

tava firma?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 24 minūtēm , ImissimI teica:

@alusbundzatak nē, tās dižozola atvašu reklāmas visās malās uzkrita uz nerva.🤣

man dižozols kādas 3 x zvanījis, vai nevajag mežu sakopt, kā tie maitas zina, ka man mežs ?, meža dienestā stukači strādā ...., vienreiz pat sētā iebrauca, izmisīgi meklē, ko var apist ....

Link to comment
Share on other sites

Šobrīd jau dati visiem samērā brīvi pieejami, proti, mežaudžu datus var atrast te:https://www.lvmgeo.lv/kartes (pat android/ios versijas pieejamas) kā arī Zemes vai būves īpašnieku iespējams noskaidrot zemesgrāmatā vai datu publicēšanas un e-pakalpojumu portālā https://www.kadastrs.lv/, meklējot pēc nekustamā īpašuma adreses vai kadastra numura (protams tur ir simboliskas samaksas...).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 25 minūtēm , Jurkins teica:

tas ZB

Nu tur es varbūt mazliet pielaboju 🤭

Minējums, ka sakarā ar co2 kvotu ņemtni šitādi kantori parādīsies arvien vairāk. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Man arī zvana nepazīstami nummuri meža sakarā. Kaut kur ir informācijas noplūde. Es nesaku, ka obligāti no meža dienesta. Un ja no tā, tad ne obligāti no vietējā avota, bet iesp., no vietas kur dati tiek apkopoti! Varbūt firmas savā starpā apmainās ar datiem?

Atšuju tos ar tekstu, ka man nauda neinteresē, bet ja mani vēlas ieinteresēt tad no tik un tik eur. Nosauktā summā ir ekonomiski nepamatota un ar to saruna beidzas. Pēc laika tas atkārtojas.

Link to comment
Share on other sites

No dzīves,  radi un kaimiņi arī ļoti labi padalās ar info, ar piebildi varbūt noder, vai man jau likās ka vajag... (bija šādi, gadus n nelika mieru). Protams, firmām vairāk vai mazāk ir info par visu - liela daļa strādā valsts mērogā nevis reģionāli. Neaizstāvu dienestu (jo ir jau noplūdes visticamāk arī tur), šad tad jau leģendas arī klīst publiskā tīmeklī . No pieredzes - kad zvana prasu no kurienes informācija (tad pat paliek interesanti - jo uzrodas nezināmi radinieki, vai misrušus cilvēkus meklē utt.). Bet kā minēju iepriekš zemesgrāmatā un kadastrā datus par maksu var iegūt. Un citreiz pasakot, ka strādā nozarē vai uzprasīšu meža nozares speciālistam, viss viņu entuziasms pazūd vienā mirklī, protams, vislabāk strādā atšūšana un numurs block listē.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ImissimI teica:

sakarā ar co2 kvotu ņemtni

Vari īsi izskaidrot dļa čaiņikov, kā tas strādā?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, 138 teica:

dļa čaiņikov

Mikrotiks ražo co2, bet grib(piespiedu izvēles kārtā) uz kastītes drukāt ka ir co2 neitrāls. Koks kamēr aug piesaista co2. Mikrotiks saka, davai es to tava mežiņa piesaistīto co2 nopirkšu no tevis. (Caur co2 kvotu biržu)

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Un kas tālāk notiek? Priedes ZB no tevis nolohotronē un nocērt tavu mežiņu un... kā tajā procesā ģenerējas kvotas ko pārdot biržā?

Link to comment
Share on other sites

Nē nē nē nē nē, stop, tās ir 2 dažādas lietas.

 

Ar priedēm viss i skaidrs - 'novākt apaugumu BEZ maksas' - viss kā reklāmā teikts. Nu tur daudz variāciju par tēmu aļa - saņem malku dāvanā, piedalies loterijā ar iespēju LAIMĒT.

 

CO2 kvotas ir cita lieta. Vienkārši saku - prognozēju tarakānkantorus dažādos izpildījumos arī šajā jomā.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , ImissimI teica:

prognozēju tarakānkantorus dažādos izpildījumos arī šajā jomā.

Un ko tie darīs?

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , ImissimI teica:

CO2 kvotas ir cita lieta.

Varēšu pārdot savus potenciālos purkšķīšus?

Pirms 7 minūtēm , ImissimI teica:

lameriz ar savām mahinācijām

A par to neuztraucies, viņam jau vairs nav ko zaudēt.

Link to comment
Share on other sites

CO2 vispār nākotnē būs baigā štelle. Jo ja jau tagad ir meža lauces vai citas ieaudzējamās zemes, šo platību kvotas būs ļoti izdevīgi pārdot. Un jā varēs kompēnsēt savu slikto darbību un no kāda nopirkt kvotas, lai dzēstu purkšķu ietekmi.

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...