Jump to content

Meža īpašnieki, un pieredze meža apsaimniekošanā.


alusbundza
 Share

Recommended Posts

Pirms 27 minūtēm , energys teica:

Būs jāpalasa par to plantāciju mežu

Pa skādi noteikti nenāks. Uzzvani arī sava apgabala mežniecībai un uzjautā ko, kā un kādā secībā. https://www.vmd.gov.lv/valsts-meza-dienests/statiskas-lapas/kontakti?nid=1452  

Ja viņi kaut ko murmuļo riņkī apkārt, ta provē dabūt mežziņa telefonu. 

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , snukurins teica:

Kurā Latvijas galā tad tā ir?

Man te par katru kvadrātmetru notiek kovboju cīņas.Blakus neviena nav,bet kāds tak ir kādu 25km rādiusā vai pat vairāk?Šamie tak ,,lido,, pakaļ arī pat tālāk.

Netālu no Grobiņas. Tuvumā neviens neko nedara un tālāk jau uz ezera pusi ir tikai meži, meži...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Šodien kādas 4 stundas aizgāja kamēr nopūtu eglītes savās jaunaudzēs ar krāsu, lai ne¿izģij uz ziemīšiem. 

Neesi krāns, nezāģē savu ziemassvētku egli stādītā jaunaudzē.

 

Labots - ImissimI
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
ImissimI

Ja ir īpašumā mežs ar pieaugušu skuju koku, tad šobrīd ir labs brīdis kad kādu zāģbaļķi paņemt. Cena kā bitkoinam. Tiesa, jāizvērtē kukaiņu un trupes riski, un jāskatās, lai skujas papīrmalkas sortiments pēc iespējas mazāk.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ImissimI

Baigā ž,&£×&;ā ar tā saucamajām briežutīm šoruden. Vai kāds zin repelentu pret tiem kukaiņiem? Visvis tizlākais ir kad tie draņķi salien zem krūmgrieža kaskas un matos.

Link to comment
Share on other sites

2021.07.5. , 23:22, ImissimI teica:

Padziļināju caurteku un atjaunoju grāvi. Šīssezonas meža infrastruktūras uzlabojumi. +0.64ha meža būs klāt. (Vēl gan jāiestāda būs (melnalksnis + egle pa malām, kur sausāks kaut cik))

 

IMG-20210705-WA0016.jpeg

(Caurteka 8m, 500mm. Likās, ka būs ar atliektiem galiem, vecā bija 5.5m, bet augstāk. Beigās dabūju mūrēt galus, lai var uzbērumu stāvāku taisīt. Tas nebija jautri.)

 

IMG-20210705-WA0008.jpeg

(Grāvis sanāca baigi māksliniecisks, kā maza upīte. Apakšā baigie bezdibeņi un ekskavators dabūja lavierēt pa kārklu celmiem, lai nenogrimtu Gaujas senās gultnes atvaru akačos.)

Pēc grāvja izrakšanas ir jūtami sausāks palicis? Cik tas prieks izmaksāja? Vai šķeldā var nodot arī drusku papuvušus vējgāžu kokus? Ir diezgan daudz ar saknēm izgāzti, malka tik daudz nav nepieciešama. 

Labots - Maris77
Link to comment
Share on other sites

ImissimI

@Maris77 labāk sazvanīt šķeldotāju, nofočē aizsūti apjautājies. Es pa kādam satrupējušam baļķēnam ielieku šķeldojamajā kaudzē iekšā, bet ja visa kaudze būs sapuvusi, tad laimīgi viņi nebūs.

 

Ir jūtami sauksāks, pirms tam varēja zābakus piesmelt arī sausā vasarā, tagad var ar čībām pāriet. Vēl sastādijis neko neesmu, lai sasēžas kūdra un stingrāks paliek.

Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Ir efektīvi, es šogad ap 80kg paņēmu.

 

Bet!

 

Tas pasargās tikai to daļu ko tu nosmērēsi. Alnis var mierīgi arī 3m+ audzi izģorgāt. Manā galā tas pats, arī ciskas resnuma apses apgrauztas.

 

Viens maiss bija laikam apmēram uz 1ha, bet tas stipri no apstākļiem atkarīgs. Man iziet vairāk.

Link to comment
Share on other sites

2021.10.7. , 23:38, ImissimI teica:

Ir efektīvi, es šogad ap 80kg paņēmu.

 

Bet!

 

Tas pasargās tikai to daļu ko tu nosmērēsi. Alnis var mierīgi arī 3m+ audzi izģorgāt. Manā galā tas pats, arī ciskas resnuma apses apgrauztas.

 

Viens maiss bija laikam apmēram uz 1ha, bet tas stipri no apstākļiem atkarīgs. Man iziet vairāk.

Pat palielām eglēm ap 10cm diametrā alņi iemanās mizu nograuzt. Tur jau nekas nav līdzams? Vienīgais retāk jāstāda, lai ir kārtīgs zaru vainags un viņi netiek klāt. 

Link to comment
Share on other sites

2021.10.8. , 08:14, mickys teica:

Redzēs kāds būs efekts.

Divreiz sezonā jāsmērē/jāsmidzina.

Labots - ImissimI
Link to comment
Share on other sites

2021.10.9. , 16:10, Maris77 teica:

Tur jau nekas nav līdzams?

Ir 3 varianti, @mickys pieminētais plantskyd līdzekli - es to iejaucu remdenā ūdenī, izkāšu caur zeķubiksi un tad ar smidzinātāju, Trico - https://aes.lv/en/product/trico-repelents-meza-zveru-aizsardzibai-2/, un ķemmīte/skrāpis ar ko ieskrāpē egles mizu, lai izdalās sveķi, tad it kā alnim un staltajam nepatīk to koku aiztik, bet tā ir mežinieku teorija, pats neesmu pārbaudījis.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , ImissimI teica:

Esmu štukojis, kalsnavai uzzvani. Es taisītu kā plantāciju.

Cik saprotu, lapegles arī labi ēd meža zvēri? Jāstada sausā vietā kalniņos , kā priedes? 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Maris77 teica:

labi ēd meža zvēri?

Pat labāk kā parastās egles.

Pilnīgā sausā uzkalniņā nē, uz robežu, kantēm, nogāzēm. Piezvani zinātniekiem audzētājiem, viņi parasti ir ļoti atsaucīgi. Iesaku Kalsnava MPS un Silava Salaspilī.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Tuvojas burvīgais ģimenes svētku ņūtonu un kristus dzimšanas ziemassvētku laiks.

 

Atceries! Ja tu nozāģēsi ziemassvētku egli jaunaudzē, tev nokaltīs krāns... pavisam nost tā ka neko atpakaļ nepiešūt. Pārsūti šo ziņu 10 draugiem un tev nākamais gads būs akūni veiksmīgs.

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

2021.10.27. , 13:00, Maris77 teica:

Kuram zvēram šis pieder, ir vai nav lācis?

 

 

lacis.jpg

es atvainojot, bet pie tik svaiga sūda jābūt tikpat svaigām pēdām.

 

Pie viena ... Iet lācis pa mežu un skatās kaut kas brūns zemē. Pagaršo :"Fuj, sūds, labi, ka neiekāpu!"

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

2021.10.27. , 13:00, Maris77 teica:

Kuram zvēram šis pieder

lacis.jpg

 

9MF0wcqg5RuQuAPy8_zeLCrRalCPTnc3J75q9SHv

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
alusbundza

Pēc vakardienas vētras manā mežā, dažas bildes

IMG_20220327_095456_3.jpg

IMG_20220327_095124_5.jpg

IMG_20220327_095116_2.jpg

Un kaimiņa šķūnis

IMG_20220326_113823_179.jpg

IMG_20220326_113804_104.jpg

IMG_20220326_113835_519.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
ImissimI

Kā ar malku? Ziemai sagādāta? 🤔

 

Kosmosa cenām vajadzētu bišķi piezemēties, bet nu var jau vēl paspēt - kaut izlases cirtē mazvērtīgos kokus palaist malkā, vai kādu apaugumu nolikvidēt - malka šķelda.

 

Šogad piestādīju klāt nepilnus 2h un vienu caurteku ieliku uz nākotnes bērza audzi jau iepriekš izraktā grāvī. Jaunu grāvju rakšana veco tīrīšana un dīķa atjaunošana tika apturēta dēļ degvielas cenas.

 

20220618_162244.thumb.jpg.0f1deb8f954e6bfb83282d47f2814f7e.jpg

 

IMG-20220530-WA0004.thumb.jpeg.e77b149e0da0f1bef0319f06487d3377.jpeg

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

ImissimI

6m garas, 30cm diametrs pārsvarā.

 

Lieku uz čuju, apmēram zinu cik tur daudz ūdenim jāizskrien cauri. Šī ir 20niece man liekas.

 

6m garas viņas ir pilnā garumā, nav jēgas tur kaut ko ietaupīt un likt metriņu nozāģēt veikalā. Sākumā liekas jopce, pa garu, kad iemet grāvī, apber, uztaisa pārbrauktuvi, ta vairs tā neliekas.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

ImissimI

Viss atkarīgs no grāvja dziļuma caurtekas vietā, kam būs pāri jābrauc un cik bieži.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Turpinu tā teikt infrastruktūras  darbus.  Provēs bišķi iestagnējušu mežaudzi iedzīvināt pasusinot un paretinot.

Retene gan pēc pāris gadiem, jo ja uzreiz pēc nosusināšanas izretinātu, tad viss nogāztos gar zemi. Ja ir purvains, tad saknes iet pa pašu virskārtu, pēc nosusināšanas jāpagaida, lai aklimatizējas mežs un iesakņojas dziļāk.

 

20220914_153516.thumb.jpg.a60b521942adfe5ae5498e027353fe42.jpg

Labots - ImissimI
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

19.08.2022. , 17:41, ImissimI teica:

Jaunu grāvju rakšana veco tīrīšana un dīķa atjaunošana tika apturēta dēļ degvielas cenas.

Bet tā kā mazvērtīgai koksnei ir cena augšā tad viss izlīdzinās.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ImissimI teica:

cena augšā

 

Sirds asiņo, kad malkas šņaga maksā tikpat, cik lietaskoks, kuru nevienam tagad nevajag...

Link to comment
Share on other sites

+ ja kaut 10% šaubas, ka izbrāķēs, lietas koks aiziet malkā. Jo! Kāpēc riskēt - brāķis 20, malka 80.

Īstais laiks kopt jaunaudzes, taisīt retenes un apaugumu likvidēt. Lietas koks lai aug tālāk šobrīd.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ImissimI

Jāsāk smērēt ķite jaunaudzēs uz eglītēm. 100kg cervacol extra pakas gaida mani klētī.

 

Drīz ragainie sāks baudīt jaunos eglīšu dzinumus.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...