Jump to content

Cik Tu esi parādā vastij?


Recommended Posts

Iesniedzot 2018. gada deklarāciju cik Tu esi parādā (vai uzvārījies)?

Es esmu 6.78EUR. Stundas likme deputātam laikam sanāks.

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Citāts: "Ir fiksēti gadījumi, kad cilvēki, konstatējot, ka viņiem ir parāds, nolemj deklarāciju neiesniegt – iegāja, aplūkoja, izgāja. Taču tas nav risinājums, jo šī mēneša beigās visi, kam ir izveidojusies starpība, saņems VID informatīvo vēstuli..."

 

A kāpēc informatīvu vēstuli neizsūtīs tiem, kuriem ir nodokļu pārmaksa? Šodien paskatījāmies, vairākiem čaļiem, to skaitā arī man, ir pārmaksas par pēdējiem pāris gadiem.

Labots - ggg97
  • Atbalstu 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

tāpēc, ka parāds ir obligāts, bet parāds tev (pārmaksa) tas ir brīvprātīgi :D

  • Patīk 1
  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

Šogad, VID EDS pie nodokļu grāmatiņām ir izveidoti čekboksi, lai neņem vērā neapliekamo minimumu un lai IIN rēķina 23%. Pagājšgad tāda ocija nebija. Tas novērstu daudzu (ne visu) parādnieku rašanos. Bet tad tikai nākamgad jāčeko pārmaksa.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , ggg97 teica:

Pagājšgad

bija... jau labu laiku tāda ir.

Link to comment
Share on other sites

Nav man iespēja pārbaudīt, kā bija pagājšgad, bet cilvēki sūdzas, ka neesot bijusi.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Esmu uzvārījies 4.84 eiro. Bet tas pateicoties grāmatvedei, kura pagājušogad vienu mēnesi kaut ko tur samazināja... neapliekamo minimumu vai. Nezinu un īpaši necenšos saprast tos likumu līkločus.

Visu laiku liekas, ka mūsu valstī nekas stulbāks notikt jau vairs nevar. Ak es pesimists! Izrādās, ka var!

Link to comment
Share on other sites

(labots)

cik internetā atradu, tad izmaiņas likumā stājās spēkā 01.10.2018, attiecīgi no tā brīža arī EDS to varēja izdarīt.

 

a pirms tam gan bija arī iespēja lūgt grāmatvedību nepiemērot.. tā kā.. iespēja ir pastāvējusi..

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 2 minūtēm , Jurkins teica:

Esmu uzvārījies 4.84 eiro

Manu varku pareizini aptuveni ×100 :)

 

Saprotu, ka zolīdi cilvēki ar ne ko tādu neplātās, bet pirms pusnakts, kamēr kariete nav pārvērtusies ķirbī...  No rītdienas sākšot izmaksāt :)

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Šņukur, Tavus vienmuļos tekstus paliek jau grūti lasīt ar izpratni.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 29 minūtēm , CAP teica:

a pirms tam gan bija arī iespēja lūgt grāmatvedību nepiemērot.. tā kā.. iespēja ir pastāvējusi..

Nezinu, kā izskatās man grāmatvede, ārpakalpojums. Bet tas, protams , neatbrīvo mani no atbildības. Ex, ja varētu zināt, kuras sievietes šobrīd pilsētā grib, un viņu foto, tas noņemtu stresu arī nodokļu jomā...

 

aktīvākajiem komentētājiem, tas bija sarkasms.

Labots - ggg97
Link to comment
Share on other sites

Soc.tīklos klīst šāds vēstījums, neesmu pārbaudījis cik pamatots ...

vid.jpg

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Citam pazīstamam paziņam parāds virs simta. Tā kā tā brēka stipri individuāla. Bet mēs jau ar cilvēkiem bagāta valsts, varam izlikties, ka viss kārtībā.

Link to comment
Share on other sites

OK, tam paziņam gan jau tiešām kaut ko grāmatveži ne tā sarēķinājuši līdz galam, vai tā kopējo ienāku prognoze nav pareizi notiekta sākotnēji, bet te sanāk lieks čakars dēļ, tā, ka izskatās, ka vid rēķina nodokli vispār no visas gada summas, darba devējs par katru mēnesi. Beigās apaļojot, sanāk kaut kur starpība 0,01 EUR

Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 6 minūtēm , ju teica:

vai tā kopējo ienāku prognoze nav pareizi notiekta sākotnēji,

Un kāpēc tāds gemorojs jātaisa? Nevar pēc fakta?

 

p.s.

Itkā 21 gadsimts, algas maksā caur bankām elektroniski, bet nē, vajag kautkādu čerezžopņiku iemaisīt.

Labots - ggg97
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , ggg97 teica:

Bet mēs jau ar cilvēkiem bagāta valsts, varam izlikties, ka viss kārtībā.

 

Nav ne mazāko šaubu ka Latvija ir nudien bagāta valsts, var atļauties maksāt lielas algas pilnīgiem itiotiem, jo kā gan savādāk var definēt ļautiņus kuri saņemot virs 20 000 EUR gadā nav spējīgi noprognozēt, iekrāt un gadu vēlāk bez brēkas nomaksāt tos 3 iepriekšējā gadā ietaupītos nodokļa procentpunktus. Trīs procentpunktus, Alfrēd!

 

P.s. man 144 EUR jāmaksā, negribu, bet samaksāšu un neņaudēšu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Tā "ienākumu prognoze" prasti runājot ir lāča, kurš vēl mežā, ādas dalīšana.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

TOoMoOT

Man parāds ir 92 eiro. Alga nav augusi. No grāmatvedības neko nesaprotu, tāpēc pirmais, kas nāk prātā ir, ka nomainot darbavietu saņēmu papildus summu viena mēneša algas apmērā par neizmantotajām atvaļinājuma dienām. Varbūt kāds zin, vai tas varētu būt pie vainas?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , abi teica:

jo kā gan savādāk var definēt ļautiņus kuri saņemot virs 20 000 EUR gadā nav spējīgi noprognozēt, iekrāt un gadu vēlāk bez brēkas nomaksāt tos 3 iepriekšējā gadā ietaupītos nodokļa procentpunktus.

Man zināmie parādnieki nekādus 20k bruto gadā nenopelnī un attiecīgi 3% viņu parādu nesastāda.

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Kolēģim parāds 50 eiro. Kā jau rakstīju, tieši tāpat kā man, viņam grāmatvede pagājušogad vienu mēnesi samazināja to tur...kaut ko... nu lai nebūtu šitā hu..a. Izrādās, viņam bijuši papildu ienākumi - nocirtis vienu cirsmu savā mežā, par ienākumiem no kuras visi nodokļi tika godīgi samaksāti. Velns parāvis, tie visi eksperdi, ka tai dārgajā hatā tur sēž par šo nodokļu naudu var vai nē vienreiz uzveidot sistēmu, kas cilvēkam bez finansu eksperda zināšanām ļautu saprast - izdaru to, nomaksāju tik un VISS!!!

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

@ggg97, nu Tu tak gudrs puika, saproti pats ka, ja reiz viņi nenopelna 20 štukas, bet tomēr jāmaksā, tad tā maksa gan jau ka ir pilnīgi citādi sapelnīta un tam ar šobrīd sacelto brēku un piesaukto konkrēto likuma punktu nav sakara.

 

Atgādina tās pašas Taņas?? izmisīgos brēcienus - nehujaks nesilda, bet tādas summas jāmaksā pa siltumu, sētā iziet nevar suni pastaidzināt, menti vaktē un bedres, bet uz aizrādījumu ka ģņils apzadzies un tāpēc tev nav, reaģē ar lozungiem no propogandas kanāliem un ka visi tie zagļi bij latvieši, točna to zina!:close_tema:

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

oto oto
(labots)

Nēzin pagaišgad kopš februāra mēneša   līdz šā gad janvārim biju oficiāls bezdarbnieks! 1 reizi pa 20 gadiem ir tikai bijusi nodokļu pārmaksa,tas izveidojās tieši pagaišgad aizejot no darba.... Aceros 2008g.kad aizgajau uz VID parbaudīt kas  vispār ar mani notiek...Uz to momentu  biju valstīj parādā 40Ls! Protams darba vietā sabraucu  virsū... no ta brīža ik palaikam apmeklēju VID vis kartībā,ne man kas pa  virsu,ne mīnusā! 

Pēc incidenta,darba devējs izbrīnīts jautā"kotu tur meklēji"!!! 


Pirms 8 minūtēm , zmeyok teica:

necik, izrādās darba devējs mani nebija oficiāli noformējis... 

Un šita viena pazina  nostradāja 8 gadus,ejot uz bezdarbniekiem uzin ka nekadus nodokļus neesot maksājusi!

Labots - oto oto
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)
pirms 1 stundas , oto oto teica:

nekadus nodokļus neesot maksājusi!

Un 8 gadu laikā cilvēks par to pat nav painteresējies. Fantastika.

Labots - ivo
Link to comment
Share on other sites

Un pēc tam brēc pa visu FB, ka visi citi vainīgi, tik ne pats :D

Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Kas man šajā patīk?

 

Kārtējo reizi LV viss ir izdarīts caur vienu vietu.... Citur Eiropā iet uz neapliekamā minimuma palielināšanu lai samazinātu nodokļu slogu mazajām algā. Bet mums samazina. Bez tam samazina max kretīniskā, sarežģītā viedā, lai cilvēki čakarētos ar nodokļu deklarācijām. Nebūt ne visi māk ar PC strādāt! Un ne būt ne visiem viņš ir.... 

Ja jau mums nodokļus maksā darba devējs, tad nav loģiski ka visiem darba ņēmējiem arī jāpilda ienākumu deklarācija! 

 

Ja jau nodokļu deklarācija visiem jāpilda - ieviešam ASV sistēmu, kad visus nodokļus par sevi maksā darba ņēmējs, atvieglojam darba devēja administratīvo slogu! Bet nē - dēļ salīdzinoši nelielas summas cilvēkiem tiek dzīve sarežģīta! Sviests pilnīgs!


Daudzos uzņēmumos grāmatvežiem tagad ir jautri, kad rindā stāv maz zinoši cilvēki, kuriem nav skaidrs kas tagad ir jādara..... 

  • Patīk 4
  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 54 minūtēm , Ronalds teica:

Kārtējo reizi LV

jā, var redzēt cik informēts kārtējo reizi ir latvietis.. :D Tieši progresīvais neapliekamais palielina neapliekamo mazām algām.. proporcionāli samazinās virzoties līdz noteiktam slieksnim.. pagājušā gadā tie bija 1000 eur, tagad 1100 . Minimālās algas saņēmējiem neapliekamais ir progresīvā neapliekamā max attiecīgi šogad 230 eur.. pagājušā gadā bija 200 eur. Tad kur te ir samazinājums? Tas, ka cilvēkiem nekas neinteresē, neiedziļinās vai kāds cits pie tā vainīgs?

Labots - CAP
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

oto oto
(labots)
pirms 1 stundas , ivo teica:

Un 8 gadu laikā cilvēks par to pat nav painteresējies. Fantastika.

Tieši tā,nav  slimojis un godīgi gājis uz darbu!Es arī nebūtu paintresējies līdz pat 14 gadam..ja darba kolēģis nebūt pamudinājis un kopā aizgajuši!

Es pat no 2002g. -2005g.nostrādaju pie viena saimnieka ...Un  tad nomainot  darbu  uzināju ka pienākas  atvaļinajums un pat ir atvaļinajum nauda ko saņemt!:)

Uzklūpot saimniekam izrādījās !Karoč es katru gadu no saimnieka ņēmu malku '2 kravas'tur ar mana atvalinājum nauda palika....Nu ja  es tailaika priecājos ka  neatvēlk no algas,bet redz kā izrādījās!

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , Ronalds teica:

Nebūt ne visi māk ar PC strādāt! Un ne būt ne visiem viņš ir...

ir radinieki, bibliotēkas, pašvaldību centri utt.. protams, ērtāk ir pačīkstēt..

agrāk manā vietā deklarāciju sagatavoja un iesniedza māte (grāmatvedes izglītība), nu jau vairākus gadus pats iesniedzu. Ar EDS darbojos jau 10+ gadus, nu nav nekā tur baigi sarežģīta un ar katru gadu paliek deklarāciju iesniegšana vieglāka, pašam vispār tur gandrīz nekas nav jādara. Pievieno attaisnojošos dokumentus, pārējo faktiski pati sistēma izdarīs. Atceros laikus, kad vēl tajā pašā EDS daudz kas bija jāvada manuāli. Tagad ir limonāde..

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 6 minūtēm , CAP teica:

jā, var redzēt cik informēts kārtējo reizi ir latvietis..

Vai ne?

https://www.vid.gov.lv/sites/default/files/Dokumenti/Diferencētais_neapliekamais minimums.pdf

4 lpp.

Minimālais mēneša neapliekamais minimums  2016. gadā – 75 euro;  2017. gadā – 60 euro;  2018. gadā – 40 euro;  2019. gadā – 20 euro;  No 2020. gadā – 0 euro.

 

 

  • Bēdīgs 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)

izrauts no konteksta un nepatiesība :D un parāda vien tavu "informētību" 

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 3 minūtēm , CAP teica:

protams, ērtāk ir pačīkstēt..

Protams! 64 gadu vecam traktoristam

Pirms 3 minūtēm , CAP teica:

Tagad ir limonāde..

 

 

 

ps.

Es jau sen esmu sapratis ka @CAP un @versatile uzskata ka  Нас ебут а мы крепчайем ir pareizā pieeja! 

 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ronalds teica:

64 gadu vecam traktoristam

o.. tas ir kkāds rādītājs? :D ppc vk.. uzskati, ka traktoristi ir tupi? 

 

Jā, daudz ko esi sapratis, es esmu sapratis, ka tu neko neesi sapratis.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
Pirms 1 minūtes , CAP teica:

izrauts no konteksta un nepatiesība :D un parāda vien tavu "informētību" 

No kāda konteksta izrauts? Linku uz PDF no kura nokopēju neredzēji? 

Fakts, ka kārtējo reizi tiek pacelti nodokļi. Un izvēlēts sarežģīts un samudzīts veids lai tauta to nepamanītu! 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Bet tu maz vispār pašu informāciju izlasīji vai tikai ieraudzīji vārdu neapliekamais?

Tur konkrēti ir rakstīts MINIMĀLAIS... MINIMĀLAIS. Bet ir arī MAKSIMĀLAIS un jo zemāki ienākumi, jo lielāks ir tas neapliekamais. Turklāt katru gadu ienākuma slieksnis un gada maksimālais neapliekamais tiek pacelts. Vajag iedziļināties informācijā nevis izraut no konteksta kaut ko vienu un bļaut pa visu pasauli.

 

ak jā.. vispār tevis ieliktā info ir veca un neaktuāla.. minimālo neapliekamo nepiemēro :D

 

iesaku palasīt - https://lvportals.lv/skaidrojumi/301226-iin-neapliekamais-minimums-un-atvieglojumi-2019-gada-2019

 

https://likumi.lv/ta/id/295500 - kā redzi.. jau iestrādāta neapliekamā palielināšana, maksimālās algas līdz kam piemēro neapliekamo palielināšana utt...

Labots - CAP
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...