Jump to content

Sveiki, man ir 13 gadi un es meklēju atalgotu darbu pēc skolas. Kāds, lūdzu, varētu ieteikt vismaz kur meklēt?


alpha13
 Share

Recommended Posts

(labots)

Tas morgu stāsts bija laikā, kad viegli bija būt jaunam.

Labots - ggg97
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Mūsdienas ir grūti ir būt jaunam, jo:

  • Sociālajos tīklos citiem ir "labāka dzīve"
  • Problēmas dzīvot savā dzimumā
  • Katru gadu mainās jauni iPhone, bet naudas nav
  • Pārāk daudz tiesību - grūti visas atcerēties
  • Rūpes par savu izskatu sociālajos tīklos
  • Ierakstīt savu _________________________________
Link to comment
Share on other sites

ArnisR

Varbūtība, ka skolas laikā varēsi ko atrast, ir niecīga. 13 g. vecus bērnus drīkst nodarbināt tikai izņēmuma kārtā un no mācībām brīvajā laikā. Pieļaujamās profesijas – https://likumi.lv/ta/id/57347-noteikumi-par-darbiem-kuros-atlauts-nodarbinat-bernus-vecuma-no-13-gadiem

Arī NVA rīkotie vasaras pasākumi skolēniem ir tikai no 15 gadu vecuma.

Vari skatīties attiecīgās vakances ar nepilnu slodzi (vai, ja speciāli minēts, ka meklē skolēnus) www.cv.lv vai NVA (https://cvvp.nva.gov.lv/#/pub/) portālos. 
Bet, kā jau teicu, varbūtība ir niecīga.

image.png

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

* Un no likumdošanas viedokļa tevi uzskata par dārzeni, kas ne uz ko nav spējīgs, atskaitot vien iekrampēšanos pie mammas pupa līdz 30gadu vecumam. 

  • Patīk 1
  • Haha 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

_dunduks_

Būtu interesanti, kāda ir algas latiņa šim strādāt gribētājam. No pieredzes sanāk teikt, ka, jo jaunāks, jo nesamērīgākas ambīcijas.

Link to comment
Share on other sites

Verneris

Man sanāca tajā vecumā stroikā tikt, palīdzēju ar iekšadarbiem, bet nu 90% melno darbu. Sava kapeika gan ieripoja, bet nu ar attiecīgi kā bērnam.

Link to comment
Share on other sites

Es savā laikā (90. gadi) varēju pretendēt tikai uz vasaras darbiem zemeņu plantācijā vai ravēt bietes - un tad jau likās, ka baigi labi, jo darbu dabūt pieaugušajiem bija problēma.

Tagad, domāju ir nesalīdzināmi vieglāk kaut ko atrast - protams, ja ir kaut kāds samērīgums pret darba algu!

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Sāc pelnīt jau šodien! Nopelnītā izmaksa ik stundu! Nāc strādāt tuvu pie mājām, kopā mēs atspiedīsim tukšo alus pudeļu biznesu vietējiem bomžiem!

 

Reāli, ja džekam ir laba anglene, var mēģināt par tulku pastrādāt. Noformē līgumu uz kādu pieaugušo ar tulkošanas birojiem, sēdi gaidi kad atsūtīs kaut ko pārtulkot. Sākumā gan jau kapeikas sanāks, jo tulkosies lēni, bet iemanoties varētu pat alga sanākt. Viena paziņa šitā piehaltūrē, sīkāk nezinu, neesmu interesējies, bet principā šis ir reāls un drošs veids kā pelnīt bērnībā un neviens dzenis pakaļā neklaudzinās!

Labots - abi
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

ArnisR
Pirms 16 minūtēm , abi teica:

Sāc pelnīt jau šodien! Nopelnītā izmaksa ik stundu! Nāc strādāt tuvu pie mājām, kopā mēs atspiedīsim tukšo alus pudeļu biznesu vietējiem bomžiem!

 

Reāli, ja džekam ir laba anglene, var mēģināt par tulku pastrādāt. Noformē līgumu uz kādu pieaugušo ar tulkošanas birojiem, sēdi gaidi kad atsūtīs kaut ko pārtulkot. Sākumā gan jau kapeikas sanāks, jo tulkosies lēni, bet iemanoties varētu pat alga sanākt. Viena paziņa šitā piehaltūrē, sīkāk nezinu, neesmu interesējies, bet principā šis ir reāls un drošs veids kā pelnīt bērnībā un neviens dzenis pakaļā neklaudzinās!


Tie kantori, kurus varētu apmierināt 6. klases skolnieka tulkošanas līmenis, arī samaksu par darbu velk līdz pastardienai.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 57 minūtēm , Jurkins teica:

Varbūt labāk 13-mit gados nevis mēģināt nopelnīt dažus eiro bet mācīties programmēt (piemēram), tad ap gadiem 16 būs pavisam cits skats uz dzīvi.

 

Par šito piekritīšu - vajag nevis mēģināt pārdot savu bērnību, kaut par pāris eiro dienā slaukot ielas, bet izmantot laiku sportojot, attīstoties, mācoties kaut ko noderīgu.
Puikām - noteikti raksturu audzināt. Smadzenes arī nāks tikai par labu. Sāku programmēt 17 gados augstskolā, un pirms tam biju dažus gadus pavadījis cīņas sportu treniņos, un bija pietiekami neatlaidības, lai to iemācītos, turpinātu un taisītu sarežģītākas lietas. Tiem, kas programmēt bija sākuši ātrāk, tiem bija vieglāk augstskolā nokārtot programmēšanas priekšmetus, jo bija priekšzināšanas, un Rīgā tādi jau varētu sākt skatīties uz pastāvīgu darbu. Tā ka ideja attīstīties ir apsveicama - tā vietā, lai par katru cenu mēģināt dabūt kādu eiro uzreiz, ka tik nauda. Iesācējam vieglāk būs pieslieties kādam pulciņam, jo patstāvīgi, ja neviena tāda apkārt nav, ir risks apstāties "ai, grūti, apnika".

Labots - usver
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)
Pirms 50 minūtēm , usver teica:

Par šito piekritīšu - vajag nevis mēģināt pārdot savu bērnību, kaut par pāris eiro dienā slaukot ielas, bet izmantot laiku sportojot, attīstoties, mācoties kaut ko noderīgu.

fufels. sameklēt kādu kas iemāca strādāt šajā vecumā ir tieši pats noderīgākais turpmākai dzīvei.

no dzīvotmācēšanas viedokļa ir ļoti slikti, ka tagad nav vairs iespējas iet burkānu/biešu vagas ravēt vai kaut ko līdzīgu darīt. raksturu reāli audzina, pie tam neatkarīgi no dzimuma.

man savulaik locīšanās vagā diezgan nepatika, bet noveicās ka māte sarunāja pie ģimenes pazīstamā darbu mežā sveķot. paldies tik jāpasaka par viņa pacietību ar mani ņemties - organizēt ceļu turp/atpakaļ, izdomāt motivēšanas sistēmu (kapeika par spaini aiznestu vai tml) un tā tālāk.

 

PS. un tā programmēšana... ir derīga labi ja vienam no simta. priekš kam liekas cerības, par veiksmi pārbāztā tirgū? tā pat kā visi nevar būt juristi, floristi vai psihologi politologi.

Labots - ervie
papildināts
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Kaut kā intuitīvi šķiet, ka tomēr, ja cilvēks jautā pēc padoma šeit, viņam tomēr velk uz programmēšanas/elektronikas pusi.

@ervie, šodien to Tavu "darba devēju" uzvliktu uz visiem iespējamiem žaņiem par bērna tiesību pārkāpumiem, nepilngadīgo nelikumīgu nodarbināšanu, aplokšņu algu un vēl pedofīliju piesietu.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Didzis
(labots)
Pirms 31 minūtēm , ervie teica:

no dzīvotmācēšanas viedokļa ir ļoti slikti, ka tagad nav vairs iespējas iet burkānu/biešu vagas ravēt

Es tām vagām esmu gaājis cauri un nekādu raksturu man neizmainīja. Kamēr meitenes piecas vagas izravēja, es pirmajā biju līdz trešdaāli un nekas tur lāga nebija izravēts. Labi ka gadījās prātīgs brigadieris un saprata, ka no šitāda ravētāja nekādas jēgas un aizsūtija aplopkus remontēt. Vot tad štelles aizgāja un es vairāk izdarīju, kā dzērāji strādnieki. īsti neatceros cik bija gadu, bet septītā klasē, pa vasaru, es jau strādādāju pie elektriķiem. Stāsts  par to, ka jādara darbs, kurš patīk, nevis tas ko brigadieris liek. 

Labots - Didzis
  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

(labots)

Manā bērnībā arī ir bijušas garas vagas un daudz, bet nu johaidī - tas ir līdz 10 gadiem jau jābūt pamatiem, ka kaut ko darīt, nevis pamatskolā beidzot mācīties strādāt, kraujot malku, slaukot ielas vai krāmējot kastes.

 

Atceros to tizlo sajūtu ap 15..16 gadiem, kad vidusskolā paprasīja praksi kaut kur iziet vasarā - vienā vietā ko māki - nu tur uz datora strādāt .. paldies, nevajag. Otrā vietā tas pats. Labāk būtu ēdisprogrammējis. Un uz kases aparāta arī biju strādājis līdz tam pāris gadus, bet nu man nav pupu un smukas sejas, lai konkurētu tādā nozarē.

Ja ne savādāk, tad sisadmins-enīkeišiks vai testētājs sanāks no IT, līdz uz ko labāku attīstīsies. Vidusskola ir teicams laiks, lai sāktu kaut ko vairāk par Maximas palīgstrādnieka līmeni darīt. Ja vien ir iespēja.

Bet visi viedokļi te vienojas par to, ka ļoti noder mentors (darbaudzinātājs) vietā, kas patīk. Starp citu, uz tehniskajiem pulciņiem autors negrib iet? Būs noderīgāk nekā nēsāt flaijerus un tml bezperspektīvas darbus meklēt.

Labots - usver
  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis
(labots)

Attieksmi pret darbu iedresē vel mazotnē, šeit tas posms ir nokavēts, tagad atliek tikai paškontrole. 

Kā pirmo darbu vajag tādu, kur par neadekvāti mazu naudu liek rauties vaiga sviedros, lai topošajam dārzenim radītu vēlmi mācīties un izsisites. Lai būtu pieredze par potenciālām nākotnes perspektīvām, ja neko nedarīs. Lai iepazīstas ar moderno verdzību laikā, kad ir visas iespējas izaugt par vergturi nevus vergu.

Labots - Anonīms Alkoholiķis
  • Patīk 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

(labots)
pirms 2 stundām , Jurkins teica:

@ervie, šodien to Tavu "darba devēju" uzvliktu uz visiem iespējamiem žaņiem par bērna tiesību pārkāpumiem, nepilngadīgo nelikumīgu nodarbināšanu, aplokšņu algu un vēl pedofīliju piesietu.

jā cik labi, ka tas bija pirms ē.... daudzdesmit gadu. tā vēl brīnos cik mēs toreiz laukos vienkārši un godīgi dzīvojām. nu dzēra, nu maukojās. a kas nedzēra un nemaukojās - tie lasīja grāmatas, par lietām interesējās, ametistos gāja :)

a tagad ir pilnīgi skaidrs, ka "uzvilcēji" paši pēc sevis skatās, ko citiem meklēt....

 

Labots - ervie
Link to comment
Share on other sites

Jurkins

@ervie, es daudz par ko brīnos, paklausoties šodienas "gudros" nevaru saprast, kā mēs (nerunājot par vecākiem un vecvecākiem)vispār izdzīvojām. Bet nu tāds ir tas trends. Un, patiesībā, tas viss jau ir noticies ar mūsu visu klusu piekrišanu. Sorry par off.

Link to comment
Share on other sites

jacobs
pirms 4 stundām , ervie teica:

ufels. sameklēt kādu kas iemāca strādāt šajā vecumā ir tieši pats noderīgākais turpmākai dzīvei.

Nezinu gan, vai tikai tam speciāli kāds jāmeklē...?

Mūs ar bračku mamma(tēva nebija) un lauku dzīves skarbā ikdiena, iemācija jau puiku gadot vilkt to vezumu...

Mani dēli(vecākajam būs 40), atkal, atceros jubilejā, man pateicās vispirms par to, ka viņus pa īstam strādāt iemāciju...

 

Link to comment
Share on other sites

Jurkins
Pirms 3 minūtēm , jacobs teica:

un lauku dzīves skarbā ikdiena

Viena pagasta vecene tika uzvilkta nevāji par to, ka bija iedomājusies "mazturīgajiem" iedalīt dobes un sēklas, lai šie varētu dārzeņus izaudzēt. "Lauku skarbā ikdiena" vienai lielai daļai ir no rīta izdomāt, kur dabūt piķi dzirai, ja pabalsta diena vēl tālu. Kaut kurā brīdī kaut kas viss ir aizgājis pilnīgi šķērsām. Pamēģiniet piem. bērnudārza bērniem uztaisīt pērno lapu grābšanas dienu. Tiesībsargi salidos kā kraukļi... bet vēl pirms tam liela daļa vecāku uzspridzinās sociālos tīklus un ne tikai. Pagājušās (vai aizpagājušās) vasaras gadījums, kad Rīgā kāds/a dibenzellis nostučīja tēvu, kurš bija paņēmis dēlu līdzi uz darbu, šķiet, Barona ielas remontdarbu laikā. Aizvien biežāk ir sajūta, ka neatgriešanās punkts ir pārkāpts. Bet nu, varbūt tas ir uz labu.

Link to comment
Share on other sites

jacobs

Var jau meklēt un arī sameklēt attaisnojumus, kas man traucē savām atvasēm ieaudzināt darba tikumu, pienākuma apziņu utml....?

Link to comment
Share on other sites

Jurkins

Man nav jāmeklē attaisnojumi. Viena meita ir tulks, otra vides arhitekts. Abas skolas laikā vasarās strādāja, piestrādāja arī vecākajās klasēs mācību laikā (bet ne no 13 gadiem). Bērnam pamatdarbs ir mācības. 13 gadu vecumā jau nu noteikti. Un vajag iemācīt attieksmi pret šo pamatdarbu nevis likt vakaros ogles kraut.

Link to comment
Share on other sites

alusbundza

es jau no 12 gadiem tēvam līdzi traktorā, kolhozā, pie siena grābšanas, tēvs ierādīja štelles, un pats uz mājām mājas darbus darīja, vienreiz atbrauca iecirkņa brigadieris, paskatījās, kā es maucu ar T-40 un siena vālotoju, nogrozīja galvu, bet neko neteica , arī ar iekrāvēju salmus mācēju kraut , 16 gados ar bulddozeru t-75 mājās dīķi izšķūrēju, 

12. gadu vecumā tēvs pirmo reizi ar bisi deva šaut pa mērķi, 16. gadu vecumā no viškas pirmo mežacūku nošāvu ..., tajā pašā gadā pirmo reizi arī piedzēros no mājas alu ....

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Tagad problēma adekvātai dresūrai ir dibenzeļļu un lib3rastu apvienības, kam vajag audzēt dārzeņus. 

 

Un adekvāta jaunības neprātība ir nokauta ar visiem gadžetiem un soctīkliem. Jo tagad visas muļķīgās lietas tiek pašdokumentētas un ieliktas visiem apskatei, kas internetā nepazudīs. Un kā mūsdienās var visādas muļķības sastrādāt ar 6" ķieģeli ar ko jāapietas kā ar jēlu olu? 

  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Es redzēju sapnī,

kā bērni klasē sauc,

Saules sistēmas planētas:

- Janvāris, Februāris, Marss, Zeme!

 

Link to comment
Share on other sites

Nez kā jautājuma uzdevējam palīdz visas šīs vaimanas no sērijas "kad mēs augām" ,?

  • Atbalstu 3
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 3 minūtēm , e = d teica:

Nez kā jautājuma uzdevējam palīdz visas šīs vaimanas no sērijas "kad mēs augām" ,?

viņam ar likumu ir aizliegts jebko derīgu darīt ...., atliek tikai spaidīt plato telefonu, uz slaukt senčus , un izaugt par kārtējo pamuļķi ........

Link to comment
Share on other sites

(labots)
pirms 8 stundām , ervie teica:

PS. un tā programmēšana... ir derīga labi ja vienam no simta. priekš kam liekas cerības, par veiksmi pārbāztā tirgū?

 

Atkārtošos, bet labu programmētāju reāli pietrūkst. Lai paliek Tvnetam publikai atrunas par nepietiekamajām algām, jo maksājot uzreiz visi būs Figaro ar absolūtajām dzirdēm, darba devēji nespēs ne atkauties. Pastulbi izskatās, kad Latvijā ukraiņi un vēl tālāki programmētāji tiek importēti un strādā ar darba vīzām - par identiskām algām kā latvieši. Jo latviešu(un latvijiešu) ne-pie-tiek.


Trūkst laba līmeņa programmētāju. Speciālistu nepietiek - lūk, tā ir realitāte. Cik viņu Latvijā ir, tik ir. Pārējiem, acīmredzot, programmēšana nav derīga - lai ko tas arī nenozīmētu.

Labots - usver
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 1 stundas , ieleja teica:

visi laucinieki saviem bērniem vēlas zemnieka karjeru

jebkuras prasmes iemācītas jaunībā netraucē jebkurā citā karjerā, 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

alusbundza
pirms 1 stundas , ieleja teica:

mūsdienās laukos dzīvo kādi 3-5% iedzīvotāju,

un ja pasaulē iestāsies apokalipse (kas ir pilnīgi iespējams), tad šie būs tie, kas izdzīvos ...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , ieleja teica:

kuras esošo zemnieku prasmes izmantos lietderīgi, līdzīgi kā vācu muižnieki dzimtcilvēkus pirms pāris gadsimtiem

Kaut kā tā mums nāksies to dzīvi organizēt ?

Link to comment
Share on other sites

alusbundza
Pirms 10 minūtēm , e = d teica:

Kaut kā tā

ātri lapsām par barību arī var nokļūt ....

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Bunža nav mācījies pilsētas skolā, nezin klasiskos terminus Экспроприация & kolhozifikācija ?

 

Bildē Коллективизация и раскулачивание   Nu pljatj, kā var būt tik īsa atmiņa

 

 

nodzest.jpg

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Ja apokalipse, jādomā -  karš vai kāda cita milzīga, nepārvarama stihija, nekāda Коллективизация nebūs. Katrs grābs ko var un kā var.

Link to comment
Share on other sites

Būs, būs, organizētas izsalkušo grupas kā rezultātā vienmēr paēdis būs tas kurš mācēs paņemt, nevis tas kurš saražo, tā viņš ir bijis, ir un būs mūžīgi mūžos, Āmen!

Link to comment
Share on other sites

Te no vietējiem zemessargiem atkarīgs, un cik labi viņi būs bruņoti... 

Link to comment
Share on other sites

(labots)

Labāk bruņotie ātrāk paēdīs. Eh tā tāda pafantazēšana, kā būtu ja būtu. Skaidrs ka izsalkušie atradīs veidu kā paēst, bruņotie kā uzdzīvot un nekāda lauksaimnieku minoritāte tur nespēs pilnīgi neko padarīt.

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Kā tai nepiedienīgajā dziesmā: Stobri jau karsti, bet viņi nāk un nāk...

Link to comment
Share on other sites

Nu ja, aizstāvēt savas izdzīvošanas resursus, varētu būt labi un taisnīgi.:smile:

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...