Jump to content

Par 4G Antenām... atkal


Gatch924
 Share

Recommended Posts

jes. parāda cik reizes signāls tiek pastiprināts (pēd decimāllogaritma) 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Man ir zināma viena privātmāja laukos,kur nav ne lāga mobilo sakaru,ne interneta.Pirmo sakārtoja mobilos sakarus,kur uz jumta tika uzlikta jagi antena un no malas pa gabalu izskatās tāda pati kā internetam un zem jumta bāzes stacija,kas tad arī nodrošina mobilos sakarus pa māju.Cīnoties turpat par labāku internetu, arī uz laiku, tika paņemta āra antena kopā ar visu 10m kabeli.Lai nebūtu jākāpj uz jumta,tad antenu novietojām bēniņos.RSRP no -105 nokritās uz -95,RSRQ no -18 uz -13 un SINR uzlabojās no 7 uz 13.Bija doma modemu pievienot pie jau uzstādītās mobilās antenas,bet dažādu apstākļu dēļ to neizdarījām.Es gan arī neapskatījos konektoru kabeļa galā vai derēs.Ja nu gadījumā der un ir rezultāts,tad rodas jautājums, vai var vienu antenu izmantot gan mob.sakariem,gan internetam,iepriekš to sadalot ar kādu spliteri?

Link to comment
Share on other sites

Nē, nevar vienu antenu! 

Uzliec rūteri bēniņos, max augstu. Domāju ka rezultāts būs labāks kā ar antenu. 

  • Haha 1
  • Kādas šausmas! 3
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , lipka teica:

un zem jumta bāzes stacija

Kas īsti tur ir uzlikts? Retranslators? Operators lika? 

Link to comment
Share on other sites

Jā,es saprotu,ka retranslators/repiters un lika LMT pārstāvji.Bēniņos viena kaste un lejas stāvā vēl viena.Ja es šo LMT rūteri lieku bēniņos vai uz jumta,tad man ir tam vajadzīga strāva un droši vien šie modemi neatbalsta barošanu caur LAN.

Labots - lipka
Link to comment
Share on other sites

Pirms 40 minūtēm , Ronalds teica:

Ja nav garš LAN vads, tad var barošanu pa zilo + brūno pāri palaist.

Cik metros būtu garš?Man būtu 10-15m vajadzīgi.

Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , Keramžīds teica:

Tā vietā lai uzliktu 1 SXT LTE - liek kaukādus repeaterus. KO tad viņš repeatos? Tā jau švako signālu?

Tak nejauc visu kopā - repīteru liek, lai telpās varētu sarunāties (nevis datiem), ja zona ir švaka un var piezvanīt tikai ārpus telpām.

 

pirms 7 stundām , Keramžīds teica:

Yagi ir metru un decimetru viļņiem! Mobilo frekvencēm tas princips NEDER! Tas ir fakts un viss.

Aha, un strukturētais ūdens ar. :D 

  • Kādas šausmas! 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
sniegavirs

Gribēju kko darīt lietas labā gan sev mājās gan darba vietā ar intetrneta ātrumu. Darbā uzliku ASUS LTE CAT4 modemu un ārējo LP21 antenu. Attālums līdz Bite tornim ~2km un stabils lejuplādes ātrums 120-135 Mbps un augšuplādes 20-30 Mbps. Nodomaju ka mājās arī to varētu atrisināt jo līdz tornim ir zem 2km tik gribēju izmantot vietējo preci Mikrotik LHG LTE6 modemu paredzētu uzstādīt ārā. Bet tad aplauzos pie modema parametriem. CAT6 LTE modems atbalsta līdz pat 300 Mbps lejuplādi un 50 Mbps augšup. Bet vienīgais ethernet ports ar ko pieslēgties pie mājas tīkla ir 10/100 kas ir 100 Mbps. Kāda tad jāga no CAT6 modema ja bottleneck ir ethernet ports. Te pat CAT4 modems būtu bezjēdzīgs...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , sniegavirs teica:

Bet vienīgais ethernet ports ar ko pieslēgties pie mājas tīkla ir 10/100 kas ir 100 Mbps. Kāda tad jāga no CAT6 modema ja bottleneck ir ethernet ports. Te pat CAT4 modems būtu bezjēdzīgs...

Ja tev LTE, jeb 4g strādās uz 100 Mbps - priecājies - šādi ātrumi ir tikai retās vietās un retos laikos! Normāls ātrums 4g ir 30Mbps. :) 

 

Pirms 14 minūtēm , sniegavirs teica:

un stabils lejuplādes ātrums 120-135 Mbps

Tas ir naktī? Dienas vidū? 

Patestē vakaros ap septiņiem, astoņiem! Labi ja būs 10! :D 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , sniegavirs teica:

Te pat CAT4 modems būtu bezjēdzīgs...

Nebūtu, jo CAT 6 atnāca ar Carrier Aggregation funkciju (bez tās 100 Mbps ir tīra teorija).

Par pārējo jau Ronalds pateica pirmais.

Link to comment
Share on other sites

sniegavirs
Pirms 13 minūtēm , Ronalds teica:

Ja tev LTE, jeb 4g strādās uz 100 Mbps - priecājies - šādi ātrumi ir tikai retās vietās un retos laikos! Normāls ātrums 4g ir 30Mbps. :) 

 

Tas ir naktī? Dienas vidū? 

Patestē vakaros ap septiņiem, astoņiem! Labi ja būs 10! :D 

Tici man es jau priecājos bet gribu priecāties vairāk jo mana situācija ar interneta ātrumu ir labāka tapēc arī interesējos par CAT4 un CAT6 modemiem!!!

Tas ir gan pa dienu gan naktī. Testēju arī vakaros no 18:00 - 22:00 un tur jā ātrums ir vis sliktākais bet nenokrīt zem 100 Mbps.

Labots - sniegavirs
Link to comment
Share on other sites

sniegavirs

 

Pirms 8 minūtēm , ju teica:

Kurā vietā tas ir?!

Baldone

IMG_20200107_105042.jpg

Labots - sniegavirs
Link to comment
Share on other sites

Ja situācija ar mobilo tīklu ir tik pozitīva (un majās nepieciešams 100 Mbps+ nets), tad jāņem tāda iekārta, kurai ir GbE porti (+ LTE CAT 6+ kartiņa un iespēju pievienot ārējo antenu, piemēram, https://www.eurodk.lv/lv/products/3g-4g-routers/huawei-b535-232-lte-white) un miers mājās. Citu iespēju jau laikam nav.

Mikrotik iekārta jānoraksta uz savu neverību, ka nepaskatījies esošo interfeisa specifikāciju.

Link to comment
Share on other sites

Nu ko tur lietas sarežģīt - operatori tagad dod Huawei B715s, kuram ir gigabit porti. Ceļam mastā ūdens necaurlaidīgā kastē un laime pilnīga pa lēto. :) 

Man tās ir, stāv bēniņos, jumta korē un viss notiek. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ronald, neesi mēģinājis % paprasīt no ūdensnecaurlaidīgo kastu ražotājiem? :D

  • Haha 4
Link to comment
Share on other sites

Jā, ņemot vērā ka tādas kastes maksā zem 20 eur - stāvus bagāts palikšu no atkatiem! :D 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 32 minūtēm , Ronalds teica:

operatori tagad dod Huawei B715s, kuram ir gigabit porti. Ceļam mastā ūdens necaurlaidīgā kastē un laime pilnīga pa lēto. :) 

Man tās ir, stāv bēniņos, jumta korē un viss notiek.

Tu tak čīksti, ka vakaros pat pie dažiem megabitiem knapi tiec. Kam tev gigabit aparāts paksī??

Link to comment
Share on other sites

Varēji pateikt LMT, ka sākumā lai iedod tos pašus megabitus gaisā, un tad dala gigamodēmus.?

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , CosmosDC teica:

Citu iespēju jau laikam nav.

Mikrotik iekārta jānoraksta uz savu neverību, ka nepaskatījies esošo interfeisa specifikāciju.

tik traki arī nav. ja nu tomēr gribam Mikrotik, tad https://mikrotik.com/product/wap_ac_lte6_kit + jāpieliek ārēja antena, ja nepietiek ar iekšējām.

bet nu es baigo cerību uz to, ka ar to Mikrotik izdotos 100+Mbit dabūt, neloloju. Tāpēc ja @Ronalds ieteiktais variants ar Huawei kastē un kasti kaut kur augstāk darbojas, tad palielam pie tā - mana pieredze rāda, ka nedarbojas, vismaz pie manis :) 

 

nesen palīdzēju vienam čomam netālu no Vaidavas 4G sastellēt - Tele2 4G dienas laikā ar Huawei+ārā antenu 150+Mbit abos virzienos - nu jā, tornis pa logu redzams, nepilni divi kilometri. tikko bez antenas un mājā iekšā, tā ātrums krīt dramatiski. tā kā, ir vietas, kur ar 4G ir ok. 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

sniegavirs
pirms 3 stundām , uldise teica:

tik traki arī nav. ja nu tomēr gribam Mikrotik, tad https://mikrotik.com/product/wap_ac_lte6_kit + jāpieliek ārēja antena, ja nepietiek ar iekšējām.

bet nu es baigo cerību uz to, ka ar to Mikrotik izdotos 100+Mbit dabūt, neloloju. Tāpēc ja @Ronalds ieteiktais variants ar Huawei kastē un kasti kaut kur augstāk darbojas, tad palielam pie tā - mana pieredze rāda, ka nedarbojas, vismaz pie manis :) 

 

nesen palīdzēju vienam čomam netālu no Vaidavas 4G sastellēt - Tele2 4G dienas laikā ar Huawei+ārā antenu 150+Mbit abos virzienos - nu jā, tornis pa logu redzams, nepilni divi kilometri. tikko bez antenas un mājā iekšā, tā ātrums krīt dramatiski. tā kā, ir vietas, kur ar 4G ir ok. 

Un ko Tu vari pateikt par Mikrotik LHG LTE6? Ir no viņa jēga? Saprotu ka ethernet porta limits bet vai no tā  CAT6 ar Carrier aggregation ir jēga?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 23 minūtēm , sniegavirs teica:

bet vai no tā  CAT6 ar Carrier aggregation ir jēga?

Ja bāzes stacija uztur, tad protams ka ir! Un tavā gadījumā 100% ka uztur.


pirms 3 stundām , uldise teica:

Tāpēc ja @Ronalds ieteiktais variants ar Huawei kastē un kasti kaut kur augstāk darbojas, tad palielam pie tā - mana pieredze rāda, ka nedarbojas, vismaz pie manis :) 

Jā, vietas ir dažādas. 

Man tikko bija pārsteigums. Klientam bleķa angārs. Pēc pieredzes nu nevar tur normāli 4g internets strādāt. Bet skuju 30/30... Hmm... 

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , sniegavirs teica:

Un ko Tu vari pateikt par Mikrotik LHG LTE6? Ir no viņa jēga?

nav pieredzes pagaidām ar LTE6 Mikrotik modēmiem. cik nu esmu apkārt palasijies/apprasijies, tad tas CA vairāk ir paredzēts stabilitātei, nevis ātrumam.

pie kam tas CA jau arī no operātora atkarīgs - cik viņš daudz to CA Tev izsniegs. parasti to izsniedz tikai brīdī, kad parādās slodze, pēc tam atkal atslēdz, lai taupītu BS resursu. Mikrotik forumos tauta sūdzas, ka CA bieži pēc pirmās pazušanas otro reizi nepiešķiras, kamēr iekārtu nepārlaiž. cik tas ir taisnība, nav ne jausmas, jo tiešām nav pieredzes vēl. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Ronalds teica:

Klientam bleķa angārs. Pēc pieredzes nu nevar tur normāli 4g internets strādāt. Bet skuju 30/30... Hmm... 

Kāpēc lai nestrādātu, tā tak nav kamera ar šuvēm, tad jau dzelzbetona mājās ar nestrādātu.

Link to comment
Share on other sites

Nu nestrādā, nestrādā. Sendvičpaneļu angāros pat zona nav, kaut ārpusē torni var redzēt. Tāpat bleķa lielveikalos liek vai nu mazas bāzes stacijas vai repīterus, lai nodrošinātu mobilos sakarus. 

Link to comment
Share on other sites

Viss atkarīgs no tā cik tālu ir bāzes stacija, attiecīgi cik spēcīgs signāla līmenis, būves konstrukcijas utt. Esmu savulaik i bāzes stacijas, i repīterus licis, i bleķa mērkabīnē vājinājumus mērījis - dažādi ir, pie tam ļoti atkarīgs no frekvences katrā vietā - ir vietas, kur 800 slāpējas, bet 2 gigi iet un otrādi.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Atceros savulaik, vienā vietā Rankā strādājam. Darbnīca metāla angārā,  LMT tornis redzams netālu, bet iekšā klusums. Vietējie saka, neko nevarot darīt... Otrā dienā paņēmam līdzi pabiezu orgstikla gabalu un iegriezam logu. Droši vien, šie tur pat šodien mums pateicīgi, jo Rankas piens vēl pastāv...

Tāpat nereti ielienot, ko darīt metāla tankos, vienmēr pietiek ar atvērtu lūku, ja tornis sniedzamā attālumā.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Radiosignāla ceļi ir neizdibinami. Mani piemēram pārsteidza faradeja būris. Loģiski, durvis aizvērtas, nekādu radiosignālu nav, bet pietiek tikai par pus apgriezienu pagriezt durvju kloķi un mobiļņikam zona atjaunojas. Ar aci nekādu spraugu neredz, jo pa durvju perimetru vara zeķe, bet tak tiek signāls cauri. Savukārt krievu armijas dzelzsbetona angārā, kuram mūsdienās ieliktas koka durvis, zonas nav. Es saprotu, ka angārs, droši vien, taisīts lai izturētu elektromagnētisko impulsu no atomsprādziena, bet koka durvis itkā nav šķerslis mobilā telefona signālam.

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , uldise teica:

pie kam tas CA jau arī no operātora atkarīgs - cik viņš daudz to CA Tev izsniegs. parasti to izsniedz tikai brīdī, kad parādās slodze, pēc tam atkal atslēdz, lai taupītu BS resursu.

Izslēdz joslu BS, lai taupītu resursu?

pirms 1 stundas , uldise teica:

tad tas CA vairāk ir paredzēts stabilitātei, nevis ātrumam.

Ja jau esi daudz par šo lasījis, tad noteikti vari pastāstīt, kā dubultojot joslas platumu var paaugstināt stabilitāti, nevis ātrumu. Un kā mobilo tīklu datu pārraides gadījumā vispār var garantēt stabilitāti, ir atklāts kas jauns?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , CosmosDC teica:

Izslēdz joslu BS, lai taupītu resursu?

otrādi, BS Tev atstāj tikai ar vienu bandu, kamēr to otru pietaupa kādam citam, kuram tanī brīdī vajag.

Pirms 22 minūtēm , CosmosDC teica:

Un kā mobilo tīklu datu pārraides gadījumā vispār var garantēt stabilitāti, ir atklāts kas jauns?

domāju, ka nekā jauna nav - lielas BS noslodzes gadījumā, ja CA ir ieslēgts un darbojas piemēram B3+B20, iespējams, ka pa kādu no bandiem konkrētā brīdī saņemsi datus ātrāk, nekā ja CA nebūs un konkrētais Bands noslogots, bet otrs ne tik. kāpēc es nerakstu, ka palielināsies ātrums - jo CA jau nepalielina BS kopējo kapacitāti..  

Link to comment
Share on other sites

Mhm, uldise to jau minēja.

Pirms 47 minūtēm , uldise teica:

BS Tev atstāj tikai ar vienu bandu, kamēr to otru pietaupa kādam citam, kuram tanī brīdī vajag.

Šo var kaut kādā 3GPP.org publiskā relīzē (vai kādā citā "ticamā avotā" atrast paskaidrotu)? Jo pirms tam nebiju pamanījis, ka pie lielas noslodzes dinamiski CA tiek atslēgta.

Pirms 47 minūtēm , uldise teica:

kāpēc es nerakstu, ka palielināsies ātrums - jo CA jau nepalielina BS kopējo kapacitāti.

Tieši ātruma palielināšanai CA ir domāts (ne jau backhaul, bet posmā no RRH līdz UE)...  https://www.3gpp.org/technologies/keywords-acronyms/101-carrier-aggregation-explained

Labots - CosmosDC
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , CosmosDC teica:

Jo pirms tam nebiju pamanījis, ka pie lielas noslodzes dinamiski CA tiek atslēgta.

avotu neiedošu, ir tikai pieredze ar LMT, kur uz jautājumu, ka pēc Huawei iestatījumos nerādās CA, tika atbildēts, ka CA būs, ja būs slodze. izmēģinājām dabā ar speedtest, tā arī notika.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
2019.02.28. , 12:38, Ronalds teica:

Tās antenas ir mēsli un neko reāli nedod! Pamēģini pacelt rūteri mastā, antenas vietā un paskaties kas būs. Ja paliek labāk - ieliec rūteri ūdens necaurlaidīgā elektrības montāžas kārbā. 

Pag man lmt piedavāja šādu - protams bez dīkšanas un pa velti ja dod  es paņēmu!  Tad šī ir tā antena kas nekas nav?! Man pašam lmt un tīri labs atrums!vienīgais "pik " stun  lidz 20 nokrītas.....A tā  iptv uz diviem telukiem lido!Kaimiņam "tāds paslikts Tele2" tas būtu 10megi/s un es itkā paņēmu prēkš  viņu-jo šis mans astāstīja ka  tele2  pa velti antenas nedodot -prasot40 eiro! Nez vai tā ir ? Janoskaidro kamēr antena pie manis, vai kaimiņš man ielika uhā  vai tik tiešam tā ka tele2 pras naudu par antenu?

20200219_165451[1].jpg

Labots - Chocoton
  • Kādas šausmas! 3
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Chocoton teica:

Tad šī ir tā antena kas nekas nav?!

Pieslēgt modēmam un pārbaudīt pašam ticība neatļauj?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...