Jump to content

Par 4G Antenām... atkal


Gatch924
 Share

Recommended Posts

Neesmu atradis tādu iespēju.

Ja ir tikai divi kanāli no torņa pieejami, tad vienīgo iespēju es redzu - atslēgt B20, lai dabūtu kaut cik normālu ātrumu.

Bet tad LTE6 gan zūd jēga.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 1 minūtes , uldise teica:

B3@20Mhz+B3@5Mhz.

Varbūt arī nē. Bet tas atkal atkarīgs no torņa.

Link to comment
Share on other sites

piekrītu - pie manis te ir. Man pašam SXT LTE V1 - un tam ir tā, ka pati bāzes stacija pārslēdz uz @5Mhz pa laikam - pēc novērojumiem tas notiek tad, kad pīķa slodzes. parasti pēc laika pārslēdzas atpakaļ uz @20Mhz. precīzu algoritmu es nezinu gan, ko tur LMT darās..

Link to comment
Share on other sites

Jā, paldies, es tieši to pašu atradu. :) 

 

Es tik nezinu kā to fiksāciju izveikt - neesmu ņēmies, bet nu palasīšu.

 

Example:
My default connection is:
primary-band: B8@5Mhz earfcn: 3526 phy-cellid: 16
ca-band: B3@20Mhz earfcn: 1300 phy-cellid: 485

This give me slow B8@5Mhz with high signal as primary Band via automaticaly connecting.
To invert it I can force it by:
/interface lte at-chat lte1 input="at*cell=2,3,,1300,485"

And now I have primary-band at B3@20Mhz with good speed and some other B8@5Mhz are my ca-band (I have only this two Band near me).

------

You can run Cell-Monitor to search what Band with what Phy-CellID and Earfcn are possibly to connect and that way connect to every CellID and do speedtest.
You can discover that some BTS have differ policy, differ speed, differ bands on it, differ latency...

Link to comment
Share on other sites

Black Ader

Tīzi ziņkāres un izpētes vārdā gribu pamēģināt, kas būs, ja SXT LTE6 pieliks satelīta šķīvi, tāds kā LHG hibrīds. Kās varbūt jau ir mēģinājis?! 

Link to comment
Share on other sites

Čakarēties lai noliktu fokusā to banduru, vai ir jēga, gribi labu paņem LHG, dārgāk, bet bez kolhoza.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 21 minūtēm , Black Ader teica:

Tīzi ziņkāres un izpētes vārdā gribu pamēģināt, kas būs, ja SXT LTE6 pieliks satelīta šķīvi, tāds kā LHG hibrīds. Kās varbūt jau ir mēģinājis?! 

Kā jau biedri teica, netaisi kolhozu, bet ja tik ļoti gribās kko montēt uz šķīvja, tad tam ir domāts šis... Tikai saku uzreiz, ka šis ir vajadzīgs, ja dzīvo pilnīgākajā civilizācijas nostūrī un redzamība ar BS tā pat būs vajadzīgs + jāprot viss uzstādīt/sakonfigurēt.

https://mikrotik.com/product/ldf_lte6_kit

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , Guncha teica:

Tīzi ziņkāres un izpētes vārdā gribu pamēģināt, kas būs, ja SXT LTE6 pieliks satelīta šķīvi, tāds kā LHG hibrīds. Kās varbūt jau ir mēģinājis?!

Drīzāk ir jāņem P56 un ar ~0.5 m viļņvadu vadu jāslēdz klāt STX.

Link to comment
Share on other sites

Tāds jautājums. Blakus stāv divi torņi Tele2 un Bite. Pirmais dod 1.,3. un 20. kanālu, otrais 1.,3.,7. un 20.  Divdesmito atmetam. Vai tas ka Bitei ir viens kanāls vairāk nozīmēs, ka būs lielāks DL ātrums? Esmu 3,3km attālumā no šiem torņiem

Link to comment
Share on other sites

Tāda teorētiska iespējamība pastāv, bet vai BS to pareizi pratīs samenedžēt, tas ir liels jautājums.

Viss būs atkarīgs no kanālu noslogojuma.

Labots - Stepselis
Link to comment
Share on other sites

Cik esmu kādās 3 vietās paeksperimentējis, Tele2 mauc kopā tikai 20 ar 1, 3 vai 7. 1, 3 un 7 savstarpēji nedraudzējas. 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Un tad vēl jautājums, tam SXT LTE6 ir divas simkartes, ja vienā ir LMT, otrā Bite, es varu abus vienlaicīgi izmantot, vai tiešām tas ir tikai rezervēšanai?

Link to comment
Share on other sites

J.K.jr.bad.

Kurš ir ar LMT LTE18 saskāries.  Vai tam verķim var pielikt ārējās WiFi antenas?  Kaut kā tam verķim ir sliktāks pārklājums nekā Huawei B535. Noliku tieši tajā pašā vietā un nu vairs Wifi signāla mājas pirmajā stāvā vispār nav...

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , ju teica:

es varu abus vienlaicīgi izmantot

vienlaicīgi nekā. tikai fail-over.

Labots - uldise
Link to comment
Share on other sites

2021.03.1. , 12:31, uldise teica:

 tam SXT kaut kāda lupata virsū, jeb man tikai rādās?

Plēves maiss pieskočots. Bija paredzēts experimentāls variants par kuru kolēģi ķiķināja(STX aizņēmos), negribēju lai skurstenis nokūpina melnu un ietinu plēvē... būtu neērti atdot kūpinātu STX  :D

 

Nu jau gadu stāv :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

AVilks

Nokūpināts ir viens, bet gadu nostāvot pie skursteņa ir tāda sodrēju kārta virsū, ka vēl vajag ar fizisku spēku tīrīt līdz ieraugi rūpniecisko krāsu, ir kādi 2-3 tādi varianti redzēti, ka pie skurteņa "jumtiņa" kājas pielikts un viss pa tiešo no skursteņa caur antenas "filtru" uz ārpasauli :D

Link to comment
Share on other sites

superKrona
2021.02.28. , 19:21, Gunxx teica:

Strādā abos virzienos...

Bet tās ribas takš signālu raida visos virzienos, nav bļodas, kas to savāc priekš koncentrēšanas daudzmaz vienam virzienam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Artic^MX

Labs rīts,

Izdomāju, ka arī gribu nelielu upgrade 4g antenas jomā.

Tornis BITE ar 800mhz raidītāju (band 20). Attālums ap 5km.

 

Skatos uz šīm divām izvēlēm, bet īsti nevar saprast kurš variants jāņem:

https://www.eurodk.lv/lv/products/lte-outdoor-antennas/3g4g-lte-14dbi-outdoor-panel-antenna-700-900mhz

https://www.eurodk.lv/lv/products/lte-outdoor-antennas/5g-3g-4g-lte-14dbi-outdoor-panel-antenna-700-800mhz

 

Varbūt kādam ir kādi komentāri?

Paldies.

Link to comment
Share on other sites

Tev tik viens kanāls ir pieejams?

Link to comment
Share on other sites

INTRASERVERNET

Abi divi ir gsandriz identiski, otram nak klat 5G iespeja. Bet tava frekvence stradas.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Artic^MX

Tā BITE teica, ka esot tikai viens raidītājs.

Un rūteris patreiz strādā uz band 20.

 

Ir kādi varianti kā to pārbaudīt?

 

Ja vienīgā atšķirība ir tikai tas 5G, tad tas man nav vajadzīgs. Te paies mūžība līdz šeit uzliks 5G.

Link to comment
Share on other sites

Artic^MX

Šo skatījos. Tuvākais mērījums kādi 15km no manas vietas. Nezinu vai būs ticami. (bet vismaz tiem mērījumiem bija band 3)

Vispār paldies par ideju apšaubīt BITE's sacīto.

Jāsainstalē pilns telefons ar aplikācijām un jābrauc pašam čekot.

 

Link to comment
Share on other sites

Vispār 14 dBi tam panelim ir aizdomīgi padaudz. Derētu sīkāku aprakstu atrast, kur būtu pastpirinājums un SWR pa frekvencēm redzams pirms pirkt.

Link to comment
Share on other sites

Man arī liekas, ka no tā paneļa izspiest 14dBi var tikai ķīnieš. Cik nācies saskarties ar paneļantenām, tad tās vienmēr strādā sliktāk par Yagi tipa antenām, vai parabolantenām,  augstās frekvencēs pie vienāda laukuma. Es liktu Yagi, tā tomēr pārbaudīta vērtība. Var  redzēt, cik elementu un uz aci jau noteikt pastiprinajumu.

 

Link to comment
Share on other sites

Artic^MX

Un es jau cerēju :D

Man patreiz jau ir Yagi tipa antena (laikam Iskra P-30), bet izlasot tos 14dBi, sagribējās pamainīt.

 

Jāpārbauda vai tiešām man te nāk tikai viens kanāls, un tad jādomā tālāk.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , Artic^MX teica:

Varbūt kādam ir kādi komentāri?

Neticu tiem parametriem... it sevišķi vēl 900MHz

Ņemtu Iskra P-56   52 42   vai līdzīgu... kurai uz 900MHz labāks pastiprinājums.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 13 minūtēm , Gunxx teica:

kurai uz 900MHz labāks pastiprinājums.

Nevajag 900, vajag zemāk, 790-850 tipiski. Ir daudz antenas, kur SWR un pastiprinājums kaut cik sakarīgs sākas no 850, kas LTE Latvijā nav interesanti.

Link to comment
Share on other sites

Artic^MX

Jā, izskatās, ka BITE būs teikusi taisnību. Iekārtas šancē 20. kanālā. Kā tornim aizbrauc otrā pusē, tā pārslēdzas uz 3. kanālu.

 

Ir vēl kāds parametrs antenām uz kuru būtu jāskatās, ja neskaita frekvenci?

Iskra katalogā ir tāda "P-22 LTE" ar 11 dBi, un pie rūtera/modēma varu pieslēgt divas šādas. (vot nezinu vai drīkst saskaitīt, bet ja saskaita, tad tie paši 14dBi sanāk) :)

p-22.jpg

Labots - Artic^MX
attēla pievienošana
Link to comment
Share on other sites

Artic^MX

Negribu izklausīties baigi pārliecināts (jo tāds neesmu :) ), bet domāju, ka man vienīgā opcija ir 20. kanāls.

Mikrotik'am atkal ir citi dBi? :D Tevis (jema) pieminētai antenai 20. kanālā ir 1,5dBi pastiprinājums.

Ir vēl https://www.eurodk.lv/lv/products/mt-lhg/mikrotik-lhgg-lte-6-kit ar aptuveni 5dBi pastiprinājumu.

 

Nesanāk, ka tā Iskras P-22 LTE ir krietni labāka?

Atradās vēl tāda P-22 LTE MIMO, tie paši 11dBi, bet ar divu kabeļu pieslēgumu.

 

Ah, jo tālāk, jo lielāka sajūta, ka neko nebum'bum :D

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...