Jump to content

Par 4G Antenām... atkal


Gatch924
 Share

Recommended Posts

Pirms 44 minūtēm , Jainit teica:

ir citu valstu operatori,kuri  nepieļauj "sarunas+dati" tarifu kartes lietot tikai datiem paredzētās ierīcē

Elemtē uz papīra ir godīgas lietošanas politika, bet, vismaz attiecībā uz datu apjomu un to, kādā ierīcē tiek likta simkarte, viņi šo politiku nekādi neenforso. "Sarunu" kartes strādā rūteros, par to stresa nav. Kā tas ir ar bites un T2 kartēm, nezinu.

Es no tevis iepriekš teiktā padomāju ka "datu" kartes varbūt atbalsta ātrākus un krutākus datu pārraides standartus, bet, tātad, nē.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 5 stundām , Racer teica:

Ir vienkāršāki tūļi, bet kāda jēga?

Kā kāda jēga? Paskatīties vai ar antenu modems pārslēdzas uz augstāku modulācijas klasi tādā veidā nodrošinot lielāku carulaides spēju. 

 

pirms 5 stundām , Racer teica:

Tu tač saproti kā modulācija tiek menedžēta?

Domāju ka jo labāks sakaru kanāls, jo augstāka modulācijas klase. Kā saprotu modulācija tiek aptuveni piemesta pēc SNR, bet tālāk tiek skatīts kļūdu skaits kanāla un attiecīgi slēdzas uz augstāku vai zemāku modulācijas klasi. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 6 stundām , Racer teica:

Varbūt tomēr Tev laiks būtu saprast, ka tās ir saistītas lietas?

 

Protams ka tās ir saistītas lietas, šo neviens neapstrīd. Bet tu takš saproti ka signāla stiprums un snr nav vienīgais, kas nosaka radio sakaru kanāla kvalitāti. Apmēram tas pats, kas spriest par auto paātrinājumu 0-100 pēc motora tilpuma. ;) 

Bez tam es neesmu pārliecināts, vai rūteri šos lielumus nerāda papagaiļos. Piemēram man laukos SNR pamatīgi lēkā. Nezinu kāpēc tā. It kā nekādu traucējumu laukos būt nevajadzētu. 

 

BS noslodze 10 minūšu laikā parasti būtiski nemainās. Tomēr uzskatu ka bez RSRP/SNR jāmēra arī sasniegtais up/down ātrums! Piemēram 3 mērījumi ar minūtes starpību. Atslēdzam antenu un atkal 3 mērījumi. 

(Var jau būt ka tagad parādījušās kvalitatīvākas antenas, kā bija pirms pāris gadi, kad es eksperimentēju)

Link to comment
Share on other sites

pirms 6 stundām , Racer teica:

Tiek izmantota ārējā antena, vai vienkārši rūteris telpās?

Mikrotik SXT LTE - mastā ~5m no zemes, tiešā redzamība uz uz torni ir - gan starp kokiem, nav klajā laukā, līdz tornim ~4km.

šobrīd RSRP stāv konstanti uz -89dBm, SINR visu laiku lēkā startp +5 un +15. 

tagad ir rīts un tas ir labs rādītājs.

 

pirms 6 stundām , Racer teica:

No kurienes secinājumi par BS noslogotību? Absolūti nekāda sakara.

vēlreiz rakstu - es neapstrīdu teoriju, nav mans lauciņš. vienkārši secinājumi pēc pieredzes. tāpēc jau vēršos pēc padomā, kāpēc tas tā notiek

pirms 1 stundas , Ronalds teica:

Piemēram man laukos SNR pamatīgi lēkā. Nezinu kāpēc tā. It kā nekādu traucējumu laukos būt nevajadzētu. 

lūk, pie manis tieši tas pats. 

Link to comment
Share on other sites

Ja ņem lietotu rūteri ar plānu izmantot pilsētā, tad ņemt tādu kam ir CA atbalsts jo LTE Cat4 pilsētā nebūs forši vakaros, jo pieprasījums pēc interneta dara savu. Laukos kur BS (bāzes stacijā) ir tikai viena frekvence, tur mierīgi var izmantot E5172 vai B593s(!), bija ja nemaldos pirms tam B593u (modeli gan varu kļūdīties), kam bija spēcīgi softa gļuki un viens no LV operatoriem to ātri no aprites izņēma (ticu, ka SS vēl tādi tirgojās).

 

Par MikroTik (LTE CAT6) SXT un LGH, cik testēts, tad ir labi tas, ka var vairāk par 10m pacelt (salīdzinot ar metāla antenām), tiesa liekas, kā arī stabilāk un labāki parametri nekā piemēram B715 + 2 P42, bet mērījumu nebūs, tas tā cik sanācis problemātiskās vietas likt (ar mazu BS slodzi), kur pārslodze, tur kaut pie torņa sēdi, ātrums tāpat nekāds.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Māšuks

Testa labojums ar manuāli pārslēgtām antenām.

1800MHz ar antenu

1800MHz ar ant.png


1800MHz bez antenas

1800MHz bez ant.png


800MHz ar antenu

800MHz ar ant.png


800MHz bez antenas

800MHz bez ant.png


Rūtera novietojums pie masta

WP_20200802_13_36_00_Rich.jpg

  • Patīk 2
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , AVilks teica:

Ja ņem lietotu rūteri ar plānu izmantot pilsētā, tad ņemt tādu kam ir CA atbalsts

CA atbalsts ir visiem ar LTE Cat. >= 6, pareizi saprotu?

Negribas  vēlreiz iet nolauzt kaklu viņu aprakstos un datašītos.

 

Varbūt kaut ko zini par B525?

pirms 20 stundām , 138 teica:

Viņš vispār ir Latvijā operatoru tirgots? Aizdomīgi, ka atšķirībā no B315/B593/E5172/E5186/B535, B525 lombjos un eseskā ir daudz retāk

 

 

pirms 4 stundām , Māšuks teica:

Paldies, bet atrast šitos nav problēma, eseskā un lombjos B315/B593/E5172/E5186 par EUR  20..30 ir biezā slānī.

Ja tu manā virzienā mestu B715 pa dvacāru, tā būtu cita lieta! :dribble:

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 2 stundām , Māšuks teica:

Testa labojums ar manuāli pārslēgtām antenām.

 

Un kur ātrumi? 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , 138 teica:

CA atbalsts ir visiem ar LTE Cat. >= 6, pareizi saprotu?

Negribas  vēlreiz iet nolauzt kaklu viņu aprakstos un datašītos.

 

Varbūt kaut ko zini par B525?

 

Es varu sameloties, te lai piedod man asākie prāti ja tā nav, bet jā, ja ir CAT6, tad strādā CA režīmā.

 

Emm, B525 cik man zināms ir tas pats kas E5186, iespējams ar kaut kādām niansētām atšķirībām, bet pa lieliem stiepeieniem tas pats, tikai ieslēdzas ātrāk :D

 

ok, vienu gan aizmirsu pierakstīt - ja tavā mājā ir pieejams dajebkada operatora optika un tu meklē labāko mobilo risinājumu, nu vai zini, var mīlēt kapeiku, bet nu tas ir briesmīgi (nekas personīgs) 😄

Link to comment
Share on other sites

Māšuks
Pirms 23 minūtēm , snukurins teica:

Es Huawei vietā labāk lietoju TPLink modēmus.

Nevienam neieteiktu, baigie mēsli ir.

Link to comment
Share on other sites

+++ par diskusiju, mērījumiem.

Šobrīd pašam ir viena vietā, kuru vajag apgādāt ar internetu. Šobrīd esošais Huawei ķer tikai B20, signāls knapi knapi, ātrums ap 2/2 labā gadījumā.

Šobrīd nav doma LGH pirkt, bet sākumā apgādāties ar kādu antenu un braukt pastutēt mastā vai uz jumta. 

Kas sakāms par šo antenu?

https://www.eurodk.lv/lv/products/lte-outdoor-antennas/3g4g-lte-14dbi-outdoor-panel-antenna

Vai tomēr ņemt Iskra P-56 mimo?

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , snukurins teica:

lietoju TPLink modēmus

Pirms 4 minūtēm , snukurins teica:

man kādās sešās vietās strādā TPLink modēmi

Kuri tieši?

Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , Ronalds teica:

Kā kāda jēga? Paskatīties vai ar antenu modems pārslēdzas uz augstāku modulācijas klasi tādā veidā nodrošinot lielāku carulaides spēju. 

Pag, sākotnējais uzstatījums bij - vai ir jēga likt āējo antenu. Tas ko pieļauj bāzes stacija un galiekārta (modems) ir jau pēc tam. Tu mēģini visu sapīt kopā. Saproti, ka datu pārraides algoritms mainās atbilstoši signāla stiprumam un SNR?

 

Pats jau atbildēji:

 

pirms 15 stundām , Ronalds teica:

Domāju ka jo labāks sakaru kanāls, jo augstāka modulācijas klase. Kā saprotu modulācija tiek aptuveni piemesta pēc SNR, bet tālāk tiek skatīts kļūdu skaits kanāla un attiecīgi slēdzas uz augstāku vai zemāku modulācijas klasi. 

Tad ko Tu gribi pētīt? 

 

pirms 15 stundām , Ronalds teica:

Bet tu takš saproti ka signāla stiprums un snr nav vienīgais, kas nosaka radio sakaru kanāla kvalitāti.

Ja? Kas tad vēl - apgaismo!

 

pirms 15 stundām , Ronalds teica:

BS noslodze 10 minūšu laikā parasti būtiski nemainās. Tomēr uzskatu ka bez RSRP/SNR jāmēra arī sasniegtais up/down ātrums! Piemēram 3 mērījumi ar minūtes starpību. Atslēdzam antenu un atkal 3 mērījumi. 

Nemainās? Mainās, un ļoti būtiski pat pāris minūšu laikā! Uzzvanīju Operatora čomam un pajautāju par LOG - tur ir milzīgi lecieni un kritumi noslodzei. Jā, veicu arī up/down mērījumus, kas baigi lēkāja, jo bij ap 5 vakarā, speciāli neieliku tabulā - jo tie neatspoguļo datus rūters vs antena, bet vnk BS random noslodze. Nevarēšu sevi piespiest un čomus dzert alu 5 no rīta un veikt mērījumus. :D Varu tikai pateikt, ka biju sev pie mājas uzlicis LOG antenu un ~5.30 no rīta paslēgāju - uploads ar ārējo antenu bij stabili augstāks par kādi 20mbit/s. Tak paņem antenu un ņemies - ja vajag, sarunāšu. ;) 

 

pirms 13 stundām , uldise teica:

Mikrotik SXT LTE - mastā ~5m no zemes, tiešā redzamība uz uz torni ir - gan starp kokiem, nav klajā laukā, līdz tornim ~4km.

šobrīd RSRP stāv konstanti uz -89dBm, SINR visu laiku lēkā startp +5 un +15. 

Pieļauju, ka tā tomēr nav tiešā redzamība, tāpēc arī visādi atstarojumi utt. ietekmē SINR. Es neesmu eksperts par LTE SINR, bet cik esmu interesējies par šim jokainajām izmaiņām (līmenis stabils, vai pat pieaug, bet SINR krītās), tad vienīgais jēdzīgais skaidrojums no opratoru inženieru puses ir ka - pietiekami tuvu ir cita bāzes stacija, kura tai pašā kanālā paceļ jaudu pēc klientu vajadzībām, tādējādi radot papildus trokšņus un sačakarē SINR. 

Viennozīmīgi ir tas, ka bāzes stacijas noslodze nekādi šo parametru nevar ietekmēt - nav loģikas (uzzvanīju vēl cilvēkam, kas atbild par inženiertehniskajām lietām).

 

pirms 15 stundām , Ronalds teica:

Bez tam es neesmu pārliecināts, vai rūteri šos lielumus nerāda papagaiļos.

Lūk par šo - cepums! Aizmirsu ierakstīt, ka man nav ne mazākās nojausmas cik ticami ir tie rūteru dB, dBm utt. Kaut kad salīdzināšu ar nopietnāku sertificētu verķi, bet kaut kad.

 

 

 

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

Un kas tur tāds? Gigabit LAN nav, 5GHz nav, LTE kura Cat, neraksta, ta jau ne vairāk kā 4, ne?

Kamēr par to, cik viņš maksā, var lombī nopirkt hujaveju B715 ar visiem viņa labumiem. Bet lietoti par lietotu cenām viņi apkārt nemētājas.

Kaut kādā hipotētiskā situācijā kad vajag jaunu bet vajag nopirkt nevis ņemt no operatora, nu tad varbūt variants. Kaut viņš nav nemaz ne tik lētāks par B535.

 

1 stundu atpakaļ, snukurins teica:

Ir vēl jaudīgāki bet tie dargāki,kaut gan vienalga Huawei cenā.Vienam ir arī gigabitīgais LAN laikam.

https://www.tp-link.com/uk/home-networking/3g-4g-router/archer-mr600/#specifications

https://www.1a.lv/p/tp-link-archer-mr600/6d1f

Yay, Cat6, bet cenā 70%(lētākajās piparbodēs)..80%(1a) no hujaveja B715 ar Cat9 vai mikrotik chateau ar Cat12.

Link to comment
Share on other sites

@138 Par to E5186 lēno startēšanu. Tikko pārbaudīju, no restart nospiešanas nets parādās 85-90 s laikā. 1Gbit LAN, Cat 6 , 5GHz Wi-fi. Savā miestā naktī ar šo dabūju 120-160 MBps. Pa četriem mēnešiem smagu gļuku tik reizi norāvis- pa vadu nekas nestrādāja, pa wi-fi viss ok, restarts un problēma atrisināta.

B525 tiešām pazuduši no lombardiem, kad es meklēju, tad to bija pa pilnam pa 35 , tagad  to vietā pilns ar B535 (iespējams, ka cilvēkiem beigusies 24 mēnešu nomas maksa).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Jainit teica:

B525 tiešām pazuduši no lombardiem, kad es meklēju, tad to bija pa pilnam pa 35

Ahā, mīkla atrisināta. Un es vēl brīnījos, vai viņus latvijas operatori vispār ir dalījuši. Acīmredzot viņus izpirkuši ļaudis, kas kaut ko sajēdz (kas to būtu domājis, ka tādu ir tik daudz!), nevis iet uz lombardu nopirkt vienkārši rūteri, jo E5172, E5186, B593s, B315, tās šņagas joprojām ir papilnam :D


Pirms 3 minūtēm , snukurins teica:

es tos TPLinkus dabūju no operātora

No kura ta'?

Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Racer teica:

Pieļauju, ka tā tomēr nav tiešā redzamība, tāpēc arī visādi atstarojumi utt. ietekmē SINR. Es neesmu eksperts par LTE SINR, bet cik esmu interesējies par šim jokainajām izmaiņām (līmenis stabils, vai pat pieaug, bet SINR krītās), tad vienīgais jēdzīgais skaidrojums no opratoru inženieru puses ir ka - pietiekami tuvu ir cita bāzes stacija, kura tai pašā kanālā paceļ jaudu pēc klientu vajadzībām, tādējādi radot papildus trokšņus un sačakarē SINR. 

Viennozīmīgi ir tas, ka bāzes stacijas noslodze nekādi šo parametru nevar ietekmēt - nav loģikas (uzzvanīju vēl cilvēkam, kas atbild par inženiertehniskajām lietām).

huh, es esmu laukos, Burtnieku pusē, signāls tikai no Burtnieku torņa(LMT), 10km rādiusā nav neviens cits Band3 tornis nav, tā kā īsti neticu, ka traucējumi no cita torņa. ok, Burtniekos ir arī Tele2 bāzes stacija, tā ir salīdzinoši tuvu, bet tā tak raida citā frekvencē - tā var traucēt?

par redzamību - es torni varu redzēt - protams, ka ne visā garumā, nezinu, cik augstu konkrētās antenas ir. un jā, nav man te lauka vidus, ir starp kokiem atrasta sprauga, kur var torni var redzēt, un tur arī masts ir nolikts. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , snukurins teica:

Huawei nevar tikt klāt no interneta puses setupam.tas jau vien ir mīnuss.

Tas ir kā?

Link to comment
Share on other sites

Bet mobilajā tīklā ip adrese takš mainās, ja speciāli nav statiskā. Tāpat netiksi.

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC

Priekš dinamiskās publiskās adreses var izmantot DDNS.

Bet nu atstāt vaļā piekļuvi no WAN puses nav diez ko gudri, lai neteiktu vairāk.

@uldise Varbūt vari ielogot tās SINR izmaiņas un ielikt kādu grafiku šeit?

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
Pirms 39 minūtēm , snukurins teica:

alternatīva ir organizēt kādu PC lai pieslēgtos no LANa

Kā tas ir?

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , CosmosDC teica:

Varbūt vari ielogot tās SINR izmaiņas un ielikt kādu grafiku šeit?

ir kāda ideja, kā to no Mikrotik var paņemt?

SNMP man tur ir pieslēgts, zabbix ir, tikai nezinu vai to SINR caur SNMP var nolasīt..

Link to comment
Share on other sites

2020.08.2. , 14:05, Māšuks teica:

Testa labojums ar manuāli pārslēgtām antenām.

Nu jau kaut kas ticamāks, paldies! ;) 

 

2020.08.2. , 16:10, Ronalds teica:

Un kur ātrumi? 

 Roni, ātrumus ir jēga mērīt 5 no rīta, kad ir augsta ticamība, ka bāzes stacija netiek dinamiski slogota un var cerēt, ka pārslēdzot antenas, bāzes stacija būs gatava atdoties līdzvērtīgi.

 

pirms 15 stundām , uldise teica:

huh, es esmu laukos, Burtnieku pusē, signāls tikai no Burtnieku torņa(LMT), 10km rādiusā nav neviens cits Band3 tornis nav, tā kā īsti neticu, ka traucējumi no cita torņa. ok, Burtniekos ir arī Tele2 bāzes stacija, tā ir salīdzinoši tuvu, bet tā tak raida citā frekvencē - tā var traucēt?

par redzamību - es torni varu redzēt - protams, ka ne visā garumā, nezinu, cik augstu konkrētās antenas ir. un jā, nav man te lauka vidus, ir starp kokiem atrasta sprauga, kur var torni var redzēt, un tur arī masts ir nolikts. 

Nav man īsti skaidrs cik selektīvas ir LTE sakaros iekārtas un vai tuvumā esošs cita operatora signāls blakus frekvenču joslā var izčakarēt  signāla/trokšņa attiecību. Tā koka sprauga mazliet vedina uz pārdomām. Tev toč ir tā, ka līmenis ir nemainīgs un lēkā tikai S/N?  

Link to comment
Share on other sites

@Māšuks, ja nu sanāk, tad par prieku Ronaldonkulim un man varētu kaut kad naktī vai agri no rīta pamainīt antenu ar rūteri mastā un pamērīt ātrumus? Protams, ja nu pašam ar ir interese. Mazliet tas Ronalonkuls nesaprot vienkāršas patiesības... :) 

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 5 stundām , Racer teica:

Mazliet tas Ronalonkuls nesaprot vienkāršas patiesības...

Man gan domāt, ka tieši Raceronkulis elementāras patiesības nesaprot - tie signāla līmeņi vien tāda krāna staipīšana ir ja tas nerezultējas labākā interneta ātrumā! 

Bez tam labākā ātrumā nevis 5 no rīta, kad es guļu, bet laikos kad es lietoju internetu! 

Man personīgi ir pilnīgi vienalga kāds ir RSRP un SINR! Mani un domājams vairumu interesē UP un DOWN ātrumi! Un tieši šis šajos eksperientos nav mērīts! 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 15 stundām , Racer teica:

Tev toč ir tā, ka līmenis ir nemainīgs un lēkā tikai S/N?  

jap, tieši tā arī ir.

Link to comment
Share on other sites

pirms 10 stundām , Ronalds teica:

Man gan domāt, ka tieši Raceronkulis elementāras patiesības nesaprot - tie signāla līmeņi vien tāda krāna staipīšana ir ja tas nerezultējas labākā interneta ātrumā! 

Bez tam labākā ātrumā nevis 5 no rīta, kad es guļu, bet laikos kad es lietoju internetu! 

Man personīgi ir pilnīgi vienalga kāds ir RSRP un SINR! Mani un domājams vairumu interesē UP un DOWN ātrumi! Un tieši šis šajos eksperientos nav mērīts! 

Roni, piedod, bet nojēgas Tev nav. 😛 Lab, apsolos, ka samērīšu ātrumus pie mazas bāzes stacijas noslodzes naktī - tad ir jēga salīdzināt ar vai bez antenas ātrums. Tev nepielec, ka ja bāzes stacija ir pārslogota, nav variantu ātruma pacelšanai? Diemžēl pamatzināšanu trūkumu nekompensē youtube... :( 

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Ronalds

Samēri gan!  Un pastāsti kāds konkrēti ir labums, ja internets 5 no rīta ies pa 10% ātrāk.

Link to comment
Share on other sites

@Racer klau, nav tā, ka SINR ietekmē arī citi lietotāji (piemēram izmantotās ārā antenas kas tajā brīdī "runā" ar torni, kas tomēr ir spēcīgs signāls pastiprinātājs par iebūvēto rūtera antenu)?

Jo mana pieredze rāda, ka jo lielāka slodze jo SINR iet uz leju (šo mēģināšu laukos pa nogali samērīt).

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , AVilks teica:

@Racer klau, nav tā, ka SINR ietekmē arī citi lietotāji (piemēram izmantotās ārā antenas kas tajā brīdī "runā" ar torni, kas tomēr ir spēcīgs signāls pastiprinātājs par iebūvēto rūtera antenu)?

Jo mana pieredze rāda, ka jo lielāka slodze jo SINR iet uz leju (šo mēģināšu laukos pa nogali samērīt).

Ir loģika, bet šobrīd Latvijā tiek izmantots FDD, nevis TDD, tātad frekvenču duplekss, nevis laikdales. Attiecīgi - Tava iekārta rāda bāzes stacijas raidītā signāla līmeni un SINR,  citi lietotāji, tāpat kā Tu,  raida uplinkā - frekvencē, kuru uztver bāzes stacija. Man nesanāk, ka varētu ietekmēt, jo tā ir dupleksi otra frekvence. Ceru, ka paskaidroju. ;) 

P.S. Man pēkšņi ienāca prātā cita doma - ieslēdz rūteri konkrētā Bandā uz laiku un paskaties, vai joprojām SINR lēkā - nerakstīšu gari, bet ir aizdomas, ka LTE+ (Advanced, sauc kā gribi) variantā, kur rūteris samauc kopā vairākas frekvences, parādās ši izmaiņa SINR.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , Racer teica:

bet šobrīd Latvijā tiek izmantots FDD, nevis TDD

 

Vietejais operators izmanto abas tehnoloģijas, nezinu par pārējiem.

 

Pirms 23 minūtēm , Racer teica:

P.S. Man pēkšņi ienāca prātā cita doma - ieslēdz rūteri konkrētā Bandā uz laiku un paskaties, vai joprojām SINR lēkā

 

Ok, šo paprovēšu nogalē 👍

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , AVilks teica:

Vietejais operators izmanto abas tehnoloģijas

LTE TDD un Latvijā? Nopietni? Nu lab, es nejauši zinu, ka viens operators testē, bet tīklā toč nevajadzētu būt. Varbūt kaut ko esmu palaidis garām. Kur TDD tiek izmantots?

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Man pēkšņi ienāca prātā cita doma - ieslēdz rūteri konkrētā Bandā uz laiku un paskaties, vai joprojām SINR lēkā

man ir fiksēts uz band3 - un Mikrotik SXT bez CA.. un lēkā tas SINR ka maz neliekas.

 

Pirms 30 minūtēm , Racer teica:

LTE TDD un Latvijā? Nopietni?

piemēram Siguldā LMT ir band38, band 40. pēc specenes tie ir TDD, ne?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , uldise teica:

piemēram Siguldā LMT ir band38, band 40. pēc specenes tie ir TDD, ne?

Ir, ir - eju kaisīt pelnus stūrī - nav vairs tests, bet strādā. ;) 

Anyway, Tas SINR jautājums ir par piezemētēkām lietām un diapazonu izmantošanu FDD - man āķis lūpā un mēģināšu izprast. Tagad tik atvaļinājums un braukšu uz laukiem ķīniešu trimmeri salauzt :D , bet vispār esmu šo jautājumu uzdevis pāris akadēmiski izglītotātiek ļaudīm. ;)  

Link to comment
Share on other sites

Paldies par video, bet tās ir vispārzināmas lietas un  neko neizsaka konkrēti.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 20 minūtēm , Racer teica:

tās ir vispārzināmas lietas

Nu kā kuram :)

 

Pirms 20 minūtēm , Racer teica:

un  neko neizsaka konkrēti

Vari ieteikt kādu labāku skaidrojumu (rakstu/video)?

Link to comment
Share on other sites

Nu tak pa pilno, piemēram, 

https://www.cablefree.net/wirelesstechnology/4glte/lte-rsrq-sinr/

https://wiki.teltonika-networks.com/view/Mobile_Signal_Strength_Recommendations

http://nba-streams.xyz/stream/dallas-mavericks-live-stream/

 

utt., bet te ir jāsaprot kur īsti tā problēma rodās - nepietiek, ka zini iespējamos cēloņus.

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 41 minūtēm , Racer teica:

nepietiek, ka zini iespējamos cēloņus

Man tik tā, ziņkārībai, kas tas tāds un ko ēd :)

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...