Jump to content

Par 4G Antenām... atkal


Gatch924
 Share

Recommended Posts

Pirms 22 minūtēm , binary teica:

Biju iedomājies, ka "vertikāli" domāts kā puļķa tipa antenām :D

 

Jā, tā es sapratu un kad izlasīju savu tekstu, tad sapratu, ka tieši tā arī lasās 😁😁😁

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Māšuks

Eksperimentēšu pa laukiem kur zonas galīgi nav . Jā LTE 800 un UMTS 900 un nesmej pa vakariem uz UMTS ir pat labāks ātrums kā LTE. Tas laukos pilsētā jau uz 1800 un 2600 viss ir ideāli.

Link to comment
Share on other sites

Ronalds
pirms 13 stundām , 138 teica:

- Man vajag āmuru. Iesakiet, lūdzu, man labāko āmuru!

- Priekš kam tev āmurs? Vai tiešām tu nevēlies cirvi?

 

Drīzāk:

- Man vajag āmuru malkas skaldīšanai! Iesakiet labāko!

- Malkas skaldīšanai vairāk ir piemērots cirvis!

- Nē, man vajag āmuru! 

 

@Racer Par to eksperimentu: 

Vai tad tad šeit mērķis ir db un signāla līmeņi? Varbūt tomēr sasniegtais interneta ātrums? 

Ir arī citi faktori, bez signāla stipruma, kuri nosaka ātrumu, piemēram antenu salāgotība un tas ka rūterī ir divas antenas, teorētiski MIMO strādā. Vai to LV operatori atbalsta - HVZ,

Kad es mēģināju rūters vs antena - man pamatīgi upload ātrumi kritās domājams tieši dēļ antenas nesalāgotības.... Dīvaini ka apgalvo ka ar antenu uploads bija labāks. 

Pirmajā lokācijā - tornis tuvu un signāla līmeņi labi. Nez vai antena kaut ko dotu ātrumam. 

Otrā - nav tiešās redzamības, un pats saki, ka nav jēgas no antenas. 

Būtu interesanti paskatīties ar kādu modulāciju stādā rūters. Ir tāds huawei_band_tool

https://www.lteforum.at/mobilfunk/huawei-band-tool.7970/

  • Patīk 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
pirms 3 stundām , Ronalds teica:

Varbūt tomēr sasniegtais interneta ātrums?

Nav vērts mērīt ātrumu tur, kur BS ir noslogota, rezultāti nebūs objektīvi. Tiek mērīts RSRP un SINR, jo tie ir objektīvi parametri, neatkarīgi no BS noslodzes.

pirms 3 stundām , Ronalds teica:

Būtu interesanti paskatīties ar kādu modulāciju stādā rūters.

Kā tad šo var izdarīt, ja katrs ražotājs savai aparatūrai priekš MCS/CQI veido savu tabulu?

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Māšuks

Tad nu es ar pamēģināju salīdzināt atšķirību starp rūterī iebūvēto antenu un ārējo.

Rūteris Huawei B315, antena ISKRA P56, 1,5 km no torņa un starpā parks testēju rūteri mastā ap 3,5m virs zemes un tādā pat pozīcijā novietotu antenu.

1800MHz bez antenas

1800MHz bez ant.png


1800MHz ar antenu

1800MHz ar ant.png


800MHz bez antenas

800MHz bez ant.png

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , CosmosDC teica:

Tiek mērīts RSRP un SINR, jo tie ir objektīvi parametri, neatkarīgi no BS noslodzes.

šim es tā kā negribētu piekrist. RSRP jā, BET SINR pie manis ļoti staigā atkarībā no BS noslodzes - ja tukšā laikā mēdz būt arī +15dB, tad lielas noslodzes gadījumā ir arī -5dB. 

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
pirms 1 stundas , uldise teica:

SINR pie manis ļoti staigā atkarībā no BS noslodzes

Tad jau noteikti arī zināsi kāpēc tas tā notiek un varēsi pamatot, kāpēc tas nav objektīvs parametrs, lai salīdzinātu divas antenas savā starpā.

@Māšuks Būs atradis kādu superantenu vai arī tomēr pašmaucies ar eksperimenta gaitu, kā tur ir?

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , CosmosDC teica:

Tad jau noteikti arī zināsi kāpēc tas tā notiek un varēsi pamatot, kāpēc tas nav objektīvs parametrs, lai salīdzinātu divas antenas savā starpā.

nezināšu, tie tikai mani novērojumi. @Racer iespējams, ka var pakomentēt

es parasti salīdzinājumam izmantoju tikai RSRP. ja pie laba RSRP SINR ir zems, tad visticamāk, ka nologota BS.

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC

Nē nu ir jau labi tādas definīcijas pašam izdomāt un tās pieņemt, bet korekti šoreiz šis apgalvojums nebūs. Tad, tavuprāt, kāda ir SINR definīcija, bāzes stacijas noslogotības koeficients?

SINR vistiešākajā veidā apzīmē/reprezentē RF kanāla kvalitāti (CQI/MCS veidā), attiecīgi, ja ir zems SINR, tad ātrums būs nekāds, kaut vai tas būs vienīgais lietotājs pie bāzes stacijas esošajā brīdī. 

Link to comment
Share on other sites

@Māšuks, tu antenas rūterī no ārējās uz iekšējo pārslēdzi, kad veici testus?

Link to comment
Share on other sites

Māšuks
Just now, Racer teica:

@Māšuks, tu antenas rūterī no ārējās uz iekšējo pārslēdzi, kad veici testus?

Tur ir AUTO režīms. Vai tur manuāli vajag slēgt ko?

Link to comment
Share on other sites

Protams! Ieej uzstādījumos un pārslēdz. Izskatās, rūteris mastā ir izmisīgi ķēris signālu ar ārējās antenas pliku SMA ligzdu vai rūtera antena ir beigta. 

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Tas tāds antiRonalda mērījums sanāk. :D

Link to comment
Share on other sites

2020.07.31. , 22:20, AVilks teica:

[E5186] švaks WI-FI raidītājs (ok, dzīvoklim pietiks, mājai būs švaki)

Švakāks kā E5172 un B593s?

 

E5172 un B593s (vai varbūt tas bija E5186s? sukas līdzīgi) esmu lietojis, no E5172 laptops diezgan štruntīgi ķēra cauri dažām koka sienām (bet neesmu salīdzinājis ar B593s identiskos apstākļos).

B715 stāv vienā bārā ar bezparoles tīklu, tiek galā gan ar spoķiku uz divām ierīcēm, gan cik nu klienti pieslēdzas, gan ar ar hokeja PČ straumēšanu.

Bet man nepatīk cena (EUR 80 lombī).

 

2020.07.31. , 18:57, Jainit teica:

tevis nosauktie modeļi atšķiras ar modemiem (max ātrumiem, CA Jā/Nē), ethernet portu skaitu un veidu (100Mbps un 1Gbps), AP mode (5 GHz Jā/Nē)

 

Izvēle ir starp visu, ko var dabūt līdz tricāram.

 

Kas nozīmē E5172, B593s, E5186s un B315s.

Sanāk, ka no šiem četriem jēdzīgākais ir E5186s?

 

Ja vien nepaveicas pa lēto atrast B715, B535 vai B525, tad kādu no šiem, pēc prioritātes nosaukšanas secībā.

 

Atradu kaut kādus spekus, ne ražotāja pēdēefos bet kur pagadās, ticamība so-so, palabojiet lūdzu ja kaut kur esmu kļūdījies:

 

5GHz/Gigabit ethernet/number of LAN ports/total wireless data transfer rate/LTE Cat./chipset/number of connections/comments

 

E5172
N/?/1/150Mbps/4/?/?/...

(melns vecais, vertikāli kantainais - pierakstu, jo man vizuāli vieglāk atcerēties nekā pēc koda :mrgreen:)

 

B593s-22
N/?N/4(viens no tiem arī WAN)/100?150/Qualcomm MDM9200/AVilks saka 4, kaut kur raksta 3 joprojām nezinu, datašītā neatradu/?/...

(ar waveform svītriņām, ar atlocītu pēdu ar asu malu, taisnām malām)

 

E5186s
Y/Y/4(viens no tiem arī WAN)/300Mbps/6/?/32/bremze

(līdzīgs B593, ar atlocītu pēdu ar asu malu, bet bez waveform svītriņām, ar izliektām malām)

 

B315
N/Y/4(viens no tiem arī WAN)/kaut kur raksta 300Mbps, kaut kur raksta 150Mbps/4/32/var pielikt ārējo WWAN antenu, Raceram karās, Māšukam nekarās

(melns gareniski kantains ar piramidāli resnāku dibenu, neLV mēdz būt balts)

 

Augšminētie četri ir lombjos uz katra stūra 20..30 EUR.

 

B525
Y/Y/4/300Mbps/6/?/...

(melns gareniski kantains ar zelta svītru, ar izliekti resnāku dibenu, neLV mēdz būt balts)

Ir eseskā, EUR 50.

Ja man negļučī, tad vakar banknotes lapā bij viens pa 35. Vairs nav.

Viņš vispār ir Latvijā operatoru tirgots? Aizdomīgi, ka atšķirībā no iepriekš nosauktajiem un B535, B525 lombjos nav, neskaitot to vienu, kas bija.

 

B535
Y/Y/4(viens no tiem arī WAN)/300Mbps/7/?

(balts garenisks ar visiem stūriem apaļiem, indikatoru svītru, cilpveida pēdu, neLV mēdz būt melns)

Ir lombjos uz katra stūra, EUR 50.

 

B715

LTE Cat. 9 un noteikti viss pārējais ahujenna

(balts garenisks ar augšējiem stūriem apaļiem)
 

 

Plus, dažiem no viņiem var pielikt ārējās WWAN antenas, laikam dažiem arī WLAN, bet antenas man nav aktuāli.

 

Un tas, vai galā ir vai nav burts s vai u un kaut kādi cipari tālāk, kā saprotu, tas raksturo kādas LTE frekvenču joslas šī modifikācija atbalsta, tātad, pirkt dajebko ar kaut kāda nelatvijas operatora logo virsū laikam nav gudri, pirkt jebkādu ar LMT logo ir ok, pirkt jebkādu bez operatora logo lombī visticamāk ir ok jo visticamāk no Latvijas operatora būs nācis, pofig ar s burtu vai bez un kādi cipari tur tālāk. Tā?

 

 

2020.07.31. , 18:57, Jainit teica:

Rūterī taisies likt datu SIM  jeb sarunām paredzēto SIM?

Priekšapmaksas karti ar Nedēļa Internetam+, tātad tipa sarunām paredzēto.

Viņām tur bendvaizs, vai, nezinu, frekvences vai vēl kas atšķiras?

Labots - 138
Link to comment
Share on other sites

Māšuks
Pirms 12 minūtēm , Racer teica:

Tas tāds antiRonalda mērījums sanāk. :D

Tas , ka rūteri liku pie metāla masta neko neietekmē uztveršanai?

Link to comment
Share on other sites

Īpaši nē. Kā stiprināji? Es vnk ar plastmasas savilcējiem - strpčikiem.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , CosmosDC teica:

Tad, tavuprāt, kāda ir SINR definīcija, bāzes stacijas noslogotības koeficients?

kā jau teicu, tas ir tīrs novērojums pie manis - definīcijas maz palīdz, kad BS noslogota un nets knapi velkas.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , 138 teica:

Švakāks kā E5172 un B593s?

 

 

Jap, mērījumus neiedošu, bet visi kam sanācis lietot E5186 pēc E5172 vai B583s, to apstiprinās.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 46 minūtēm , Māšuks teica:

Ar drātiņām no trafa piesēju.

Nav laba ideja, labāk kaut ar līmlentu, bet ne metālisku.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , AVilks teica:

Jap, mērījumus neiedošu, bet visi kam sanācis lietot E5186 pēc E5172 vai B583s, to apstiprinās.

Ar B583 (tāda nav 🙄) laikam domāji B593?

 

Bet kā ir ar B315? Tas dzīvē ir ašāks par B593 vai E5172?

 

Un B593 čista ir 150Mbps (vai tomēr tikai 100?) un LTE Cat.4 (nevis 3)? Infa internetos ir mulsinoši pretrunīga.

Link to comment
Share on other sites

Māšuks
Pirms 27 minūtēm , 138 teica:

 

 

Bet kā ir ar B315? 

 

Ātrs jā un kāries nav. WiFi labi raida diezgan tālu. No istabas caur mūra sienu pagalmā signāls labs. Nav tik 5GHz.

Link to comment
Share on other sites

Māšuks

Nē, bet mani pilnībā apmierina. Senčiem laukos uzliku tādu pašu no lombarda pa30€ un ir ļoti apmierināti. 

Kādas Tev tās prasības uz ātrdarbību?


Lai gan ko reāli parastam lietotājam kam kaste 24/7 ir ieslēgta bez špaņa raustīšanas maina tas ka kaste lēna? Interneta ātrumu tas kautkā ietekmē vai PING?

Labots - Māšuks
Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Māšuks teica:

Kādas Tev tās prasības uz ātrdarbību?

Nekādas baigās, bet tomēr gribas saprast, kurš ta no šiem lētučiem labāks.

 

E5186 tātad nē, jo

2020.07.31. , 18:49, AVilks teica:

bremze

1 stundu atpakaļ, AVilks teica:

visi kam sanācis lietot E5186 pēc E5172 vai B5893s, to apstiprinās.

 

E5172 arī laikam nē, jo

pirms 2 stundām , 138 teica:

E5172 un B593s (vai varbūt tas bija E5186s? sukas līdzīgi) esmu lietojis, no E5172 laptops diezgan štruntīgi ķēra cauri dažām koka sienām (bet neesmu salīdzinājis ar B593s identiskos apstākļos).

Un tas viens LAN ports, tas tomēr ir tikai viens LAN ports. Ja nu kādreiz ievajagās tur kaut ko piespraust.

 

Nu tātad, kas ātrāks, zirgs vai mašīna B315 vai B593 - tāds ir jautājums.


Pirms 14 minūtēm , Māšuks teica:

Interneta ātrumu tas kautkā ietekmē vai PING?

Vot, AVilks saka ka ķip jā.

Link to comment
Share on other sites

Man B315 stāv izīrējamajos apartamentos, aptuveni reizi 2 nedēļās nokarās, ieliku rozetē taimeri, katru nakti 3 pārstartējas. Saprotu, ka prasts variants, bet problēmu vairs nav.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, 138 teica:

Un B593 čista ir 150Mbps (vai tomēr tikai 100?) un LTE Cat.4 (nevis 3)? Infa internetos ir mulsinoši pretrunīga.

Infa nav pretrunīga, jo B593 ir dažādi, Latvijā izplatītie ir B593s-22 un B593u-12.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 16 minūtēm , hehe teica:

Infa nav pretrunīga, jo B593 ir dažādi, Latvijā izplatītie ir B593s-22 un B593u-12.

B593s-22 tātad (aleluja, datašītu atradu):

 

Citēt

 On the Ethernet, LTE FDD downlink packet data service at a maximum
transmission rate of 100 Mbit/s
 On a Wi-Fi network, LTE FDD downlink packet data service at a maximum
transmission rate of 150 Mbit/s


Un B593u-12:

Citēt

Supports maximum throughput of 100 Mbit/s in the
downlink and 50 Mbit/s in the uplink.

 

 

Pareizi māku lasīt?

 

Bet par LTE kategoriju, es vārdu Cat. neatrodu nevienam no viņiem datašītā, atrodu tikai, par B593s-22:

Citēt

 

LTE:
 FDD: 2600/2100/1800/900/800 MHz
 TDD: 2600 MHz

 

Un par B593u-12:

Citēt

The B593u-12 supports LTE FDD Band
7(2600MHz)/Band 1(2100MHz)/Band 3(1800MHz)/Band 8(900MHz)/Band
20(DD800MHz)

Citēt

LTE 3GPP Release 8

 

Turklāt, tie datašīti viņiem ir pilnīgi atšķirīgā secībā un struktūrā sarakstīti, ehh. :pc:

 

Ta kas viņiem katram tur ir, Cat. 3 vai Cat. 4?

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , Racer teica:

Man B315 stāv izīrējamajos apartamentos, aptuveni reizi 2 nedēļās nokarās, ieliku rozetē taimeri, katru nakti 3 pārstartējas. Saprotu, ka prasts variants, bet problēmu vairs nav.

Ui, atvainojos - bik iebraucu auzās - B315 nav problēmu - stāv citos apartamentos, karās B593. Kas ir interesanti - no biedra @AVilks dabūtais E5172 rukā uz nebēdu un nekarās. Tam B593 ir jocīgi gļuki - pazūd vnk wi-fi, vai wi-fi ir, bet saka no internet connection, karoč - restarts palīdz. Par wi-fi, neesmu baigi pētījis, it kā visi velk daudzmaz normāli, bet jaunajam B535 ir jūtami sliktāks kā B315 - vasara mājā nomainīju un tālajā istabā praktiski signāla nav. Cik palasīju krievu forumos - tā arī ir.

 

P.S. Var jau ņemties ar antenām MIMO, diversitātēm utt, bet ja kapacitātes bāzes stacijai nav, tad nav! Man max ir bijis Saučos no rīta ap down 120 Mbit/s, un uz augšu ap 70,  vakaros ir kā šobrīd... :(

image.png

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Tas, par kuru es nevaru īsti atcerēties kas viņš bija (jo E5186 un B593 izskatās fakin līdzīgi, un apmēram tā viņš izskatījās) un ar kuru viss bija labi (katrā ziņā viņš nekārās), es viņu nopirku lombī 18. gada vasarā. Hmm, skatos, E5186 iznāca 14. gadā, bet B593 iznāca laikam 17. gadā, 18. gada vasarā viņš jau bija Latvijas operatoru piedāvājumā (un līdz ar to lombjos), vai nē?

 

E5172 arī man nekārās, bet kā jau minēju viņa signāls aiz dažām sienām ķērās švaki, tiesa, man nav par to ne ar vienu citu rūteri salīdzinošu datu.

 

Pirms 31 minūtēm , Racer teica:

Tam B315 ir jocīgi gļuki

Te tu pārteicies un domāji B593, vai ne?

Link to comment
Share on other sites

Pirms 42 minūtēm , 138 teica:

Te tu pārteicies un domāji B593, vai ne?

Jā, paldies, izlaboju.

Link to comment
Share on other sites

Kurā gadā tu to B593 pirki?

 

1 stundu atpakaļ, Racer teica:

Var jau ņemties ar antenām MIMO, diversitātēm utt

Nē, paldies, man jau pietiek abreviatūru, izvēlos labāk nezināt kas ir MIMO un pārējie vārdiņi, linku uz kuriem AVilks te man iemeta:

Citēt

It is also on the DL PCC that the UE receives NAS information, such as security parameters. In idle mode the UE listens to system information on the DL PCC. On the UL PCC PUCCH is sent.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , 138 teica:

Kurā gadā tu to B593 pirki?

Pagājušgad iekš SS pa 25 vai 30 eirām, neatceros. Vnk pieriebās Operatora politika, ka dod bezlimita internetu ar rūteri, bet min 6 mēneši. Man vajag 3 - vasarā, kad izīrēju apartamentus. Tad nu sanāk lētāk nopirkt pa kvartu rūteri un paņemt sim karti datu bezlimitam, kura skaitās pa dienām bez minimālā laika ierobežojumiem.

Labots - Racer
Link to comment
Share on other sites

Pirms 15 minūtēm , Racer teica:

Pagājušgad

Es tik tāpēc jautāju ka cenšos saprast vai man 18. gadā būtu bijis iespējams nopirkt B593 vai tomēr nē un tātad man tas tolaik būtu bijis viennozīmīgi E5186.

Ja pagājušgad, tas nepalīdz :)

 

Pirms 18 minūtēm , Racer teica:

paņemt sim karti datu bezlimitam

Vot, nez, priekšapmaksas "sarunu" simkartēm un "datu" simkartēm, pašām simkartēm, kaut kas atšķiras, kā Jainit sacītais ļauj pieļaut, vai nē?

Link to comment
Share on other sites

pirms 16 stundām , Ronalds teica:

Vai tad tad šeit mērķis ir db un signāla līmeņi? Varbūt tomēr sasniegtais interneta ātrums? 

Varbūt tomēr Tev laiks būtu saprast, ka tās ir saistītas lietas?

 

pirms 16 stundām , Ronalds teica:

Ir arī citi faktori, bez signāla stipruma, kuri nosaka ātrumu, piemēram antenu salāgotība un tas ka rūterī ir divas antenas, teorētiski MIMO strādā. Vai to LV operatori atbalsta - HVZ,

Atbalsta, bet tam ir jēga, kad bāzes stacija ir brīva. Bez MIMO vē ir antenu diversitāte, kas ir mazliet cita lieta, bet ar palīdz.

 

pirms 16 stundām , Ronalds teica:

Kad es mēģināju rūters vs antena - man pamatīgi upload ātrumi kritās domājams tieši dēļ antenas nesalāgotības.... Dīvaini ka apgalvo ka ar antenu uploads bija labāks. 

Ar ārējo antenu kritās? Gan jau ka nesalāgota. Tur nav nekāda raķešzinātne - rūterī iebūvētās antenas ier orintētass uz pastiprinājumu, lai dabūtu uztvērējā Down, nevis SVK, attiecīgi uz UP vnk kā satrāpās - ja ir pietiekami zem SVK, tad raidītājs ļauj vairāk uzraidīt un ātrums ir augstāks.

 

pirms 16 stundām , Ronalds teica:

Pirmajā lokācijā - tornis tuvu un signāla līmeņi labi. Nez vai antena kaut ko dotu ātrumam. 

Kā jau minēju - tur Mikrotik rūteris jau gadu stāv jumta korē - uz downloadu no antenas nav īsti jēgas, bet uz UP bija labāks kad testējām un pēcāk ar tika pamēģināts. Arī es biju LTK LOG nometis kārtī aiz loga pāris dienas (~200m līdz tornim) un uploads bij daudz stabilāks. Tas, ka lielākoties tas nav vajadzīgs daudziem ir cits stāsts. ;) 

 

pirms 16 stundām , Ronalds teica:

Otrā - nav tiešās redzamības, un pats saki, ka nav jēgas no antenas. 

Mazliet uzmanīgāk - saku, ka nav jēgas no antenas, ja nav iespējams nodrošināt tiešo redzamību uz torni, jo netiek izmantots antenas potenciāls - virziendiagramma, attiecīgi var tikt iegūti dažādi rezultāti un tēriņi var gadīties, ka ir bezjēdzīgi, bet nu tad ir jāeksperimentē, ja ir tāda iespēja, lielākoties nav.  Neapstrīdu šādu faktu.

 

pirms 17 stundām , Ronalds teica:

Būtu interesanti paskatīties ar kādu modulāciju stādā rūters. Ir tāds huawei_band_tool

 

Ir vienkāršāki tūļi, bet kāda jēga? Tu tač saproti kā modulācija tiek menedžēta? Tīri zinātniska interese? Biedrs jau atbildēja:

pirms 13 stundām , CosmosDC teica:

Kā tad šo var izdarīt, ja katrs ražotājs savai aparatūrai priekš MCS/CQI veido savu tabulu?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , 138 teica:

Vot, nez, priekšapmaksas "sarunu" simkartēm un "datu" simkartēm, pašām simkartēm, kaut kas atšķiras, kā Jainit sacītais ļauj pieļaut, vai nē?

Nezinu kā LV operatori, taču ir citu valstu operatori,kuri  nepieļauj "sarunas+dati" tarifu kartes lietot tikai datiem paredzētās ierīcēs (modēmos) .  Ja zini, ka tevis izvēlētais operators tam nepievērš uzmanību, tad nav svarīgi kāda tarifa karti liksi iekšā.

Vēl..pirms maksāt par ierīci, ieej numuri.lv un pārbaudi vai ierīces IMEI nav bloķēts. Pats tā savulaik iegrābos Banknotē pirktā rūterī (naudu atgrieza bez problēmām).

Labots - Jainit
  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , uldise teica:

šim es tā kā negribētu piekrist. RSRP jā, BET SINR pie manis ļoti staigā atkarībā no BS noslodzes - ja tukšā laikā mēdz būt arī +15dB, tad lielas noslodzes gadījumā ir arī -5dB. 

Tiek izmantota ārējā antena, vai vnk rūteris telpās?

 

pirms 9 stundām , uldise teica:

nezināšu, tie tikai mani novērojumi. @Racer iespējams, ka var pakomentēt

es parasti salīdzinājumam izmantoju tikai RSRP. ja pie laba RSRP SINR ir zems, tad visticamāk, ka nologota BS.

No kurienes secinājumi par BS noslogotību? Absolūti nekāda sakara. SIgnāla - trokšņa attiecība raksturo tieši to - signāla - trokšņa attiecību. :) Bāzes stacija maina jaudas, atbilstoši pieprasījumiem, bet tas lietotāja galā šo parametru nemaina. Ok, ja blakus ir cita bāzes stacija ar spēcīgu signālu, tad pāris dB robežās var pamainīt, bet ne būtiski. Ja pie tā paša, vai labāka RSRP,  mainot antenas ,SINR ir zems, tad kaut kas nav riktīgi. Manis ieliktajos testos ar bikiņ ir joki. Tur mazliet nopietnāk ir jāpieiet.

 

P.S. @Māšuks, pamēri vēlreiz, uzliec rūteri mastā ar dieeliktriskiem stiprinājumiem un pārslēdz antenas softā. Atceries - ja gribi veikt testu, jābūt aptuvenam priekštatam par iespējamo rezultātu,  un ja rezultāta nobīde ir pārāk liela, tad ir problēma zināšanās/metodikā, aparatūrā, vai citos apstākļos. Pieredze ar palīdz un būtiski, bet anyway jāpievērš uzmanību milzīgām atkāpēm no teorētiski iespējamajiem rezultātiem (ja vien neesi Masks :) ).

 

Šis 1800 MHz bez ārējās antenas:

image.png

Un ar ārējo antenu:

image.png

 

nelika aizdomāties, ka kaut kas nav ok? Starpība ir 34 dB! Rēķinies, ka uz 1800 MHz arī rūtera antenai ir vismaz 2 dBi, tātad kaut kas nav riktīgi pasākumā. Lab, tas nu tā, bet nu man būtu interesanti, ja pārmērītu adekvāti. ;) 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...