Jump to content

Par 4G Antenām... atkal


Gatch924
 Share

Recommended Posts

Sveiki,

 

Kā jau virsraksts saka priekšā, man ir jautājums par 4G uztveršanu.

Izgūglējos, taču risinājumu savai problēmai neatradu, jo parasti problēma ir torņu lielajā attālumā, taču man ir mazliet otrādi.

Es dzīvoju pilsētā, tomēr esmu padevies LMT reklāmai, jo LTK oficiāli man pat nepiedāvā DSL.

Man sākotnēji bija ļoti mazi lejupl-/augšuplādes ātrumi, tāpēc ''izdīcu'' bezmaksas antenu (LT27 Yagi antena tā laikam skaitās), taču tā situāciju uzlaboja tikai nedaudz. Pēc LMT tehniķa teiktā tas tāpēc, ka salīdzinoši tuvu ir pārāk daudz torņu un sedzoties/jaucoties pārklājumi.

Tuvākie torņi ir 4, kur tālākais tikai kādi 2km no mājas. Ievēroju, ka tiešā tuvumā pie viena (jebkura) no torņiem lietojot telefonu arī noslogotākajos laikos visi parametri mani vairāk kā apmierina.

Jautājumi - vai ir iespējams kaut kā pieslēgties tieši "mīļākajam tornim"?

Ja nevar, tad varbūt jāmaina antena? Tad uz kādu?

 

Paldies jau iepriekš!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 14 minūtēm , Gatch924 teica:

Jautājumi - vai ir iespējams kaut kā pieslēgties tieši "mīļākajam tornim"?

Škiet, šo LMT no savas puses varēja izdarīt .šķiet, kad ņēmos ar viņiem, tad vienreiz man ko tādu iekonfigurēja uz rūtera no savas puses.

 

Ir tāds LTE Watch toolis priekš Huawei rūteriem

https://www.lte-anbieter.info/ltewatch/huawei.php

 

Ar to rūterim uzliec pie frequenzban FDD veidu, pilsētā gan jau to atbalsta, vajadzētu būtiski uzlaboties situācijai. Uzslēdz arī uz maksimālo pieejamo frekvenci, tā parasti ir mazāk noslogota.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 30 minūtēm , Gatch924 teica:

Jautājumi - vai ir iespējams kaut kā pieslēgties tieši "mīļākajam tornim"?

Cik zinu tad nevar.

 

Pirms 30 minūtēm , Gatch924 teica:

tāpēc ''izdīcu'' bezmaksas antenu (LT27 Yagi antena tā laikam skaitās), taču tā situāciju uzlaboja tikai nedaudz

Tās antenas ir mēsli un neko reāli nedod! Pamēģini pacelt rūteri mastā, antenas vietā un paskaties kas būs. Ja paliek labāk - ieliec rūteri ūdens necaurlaidīgā elektrības montāžas kārbā. 

Pirms 3 minūtēm , snukurins teica:

bet gan jānotestē arī Tele2 un Bite

Pilnībā piekrītu. Bet ar rūteri teplās nekas labs nebūs, ja vien tornis nav uz blakus mājas jumta. 


Un patestē ātrumu naktīs vai darba dienas vidū, kad tīkla noslodze vismazākā. Ļoti iespējams ka tīkls pārslogots vakaros. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , snukurins teica:

Manā pusē es stabili sūtu LMT meklēt citus muļķus.Internets ir slikts gan tuvumā gan tālumā,pa labi un kreisi kā arī virzienā uz debesīm.

Nezin man  darbojas vis  labāk par visiem taviem tele2 un  bitiem....,bet ar nejau ša un ta ,bet ar šadu konstrukciju  :)Pagriests uz atiecīgo  torni jo tuvuma ir  divi...un darbojas  šņākdams!

2.jpg

 

 

Pirms 7 minūtēm , Ronalds teica:

Tās antenas ir mēsli un neko reāli nedod!

Jā tieši tā ,talab man tā kā bildē! 3x labāk...

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , oto oto teica:

Nezin man  darbojas vis  labāk par visiem taviem tele2 un  bitiem....

Tas ir kā kurā vietā! 

 

@oto oto bet nu pamatīga konstrukcija! Es teiktu - lēti un ļoti labi! Parasti gan var iztikt bez sat bļodas vienkārši izliekot rūteri ārā! 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 12 minūtēm , Ronalds teica:

Es teiktu - lēti un ļoti labi! Parasti gan var iztikt bez sat bļodas vienkārši izliekot rūteri ārā! 

Sat. bļoda vairāk domāta lai vāktu signālu no vēlamā torņa!

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Pirms 6 minūtēm , snukurins teica:

Problēma galvenokārt ir pašā LMT politikā,dala savus rūterus pa labi un kreisi

visvairak kaitē  tas ka LMT to  nolapīto  veid TV piedava  tas ar ir kas  nobremzē

Link to comment
Share on other sites

Raivis Mana
Pirms 1 minūtes , oto oto teica:

Es

ari ta gribu, bet ir problema ka nezinu kur ir LMT tornis! Interneta var atrast info par to kur katram operatoram tornis? Kā tu domā ja hujveju es uzlikšu bļodai galā tad varetu darboties šāds variants?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Raivis Mana teica:

! Interneta var atrast info par to kur katram operatoram tornis?

Jā bija lapa, tik tagad neatceros... 

Pirms 4 minūtēm , Raivis Mana teica:

Kā tu domā ja hujveju es uzlikšu bļodai galā tad varetu darboties šāds variants?

Protams! Bet sākumā vienkārši izliec rūteri ārā bez bļodas - 90% gadījumu tas palīdz. 

Link to comment
Share on other sites

Raivis Mana
Pirms 4 minūtēm , Ronalds teica:

ārā

izlikts man nav, bet man bēniņos un pa dienu ir ok, bet kā vakars tā "vakars" apmēram 2 Mbps! Tapēc gribu uztaisīt tā lai man nāk tas krejums un pārējiem sūkalas :D

Labots - Raivis Mana
liekais "ja"'
Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , Ronalds teica:

Kaut kādu signāla pastiprināju tā bļoda arī nodrošina! 

Jā bija  2/3 strīpinas tagat 5/6 un RSSI bija 83db  tagat 50-60 db...

Link to comment
Share on other sites

Pirms 11 minūtēm , Raivis Mana teica:

Interneta var atrast info par to kur katram operatoram tornis?

es lietoju šādu, nav garantijas, ka 100% precīzi, manā galā ir ok. ja kas, var pats ar šī saita aolikāciju pastaigāt riņķī un datus savākt :)

https://www.cellmapper.net/map?MCC=247&MNC=1&type=LTE&latitude=57.0349646303323&longitude=24.299299826988072&zoom=10&showTowers=true&clusterEnabled=true&tilesEnabled=true&heatMapEnabled=false&showOrphans=false&showNoFrequencyOnly=false&showFrequencyOnly=false&showBandwidthOnly=false&DateFilterType=FirstSeen&showHex=false&showVerifiedOnly=false&showUnverifiedOnly=false&showLTECAOnly=false&showBand=0&mapType=custom_map&showSectorColours=true

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , Raivis Mana teica:

izlikts man nav, bet man bēniņos un pa dienu ir ok, bet kā vakars tā "vakars" apmēram 2 Mbps! Tapēc ja gribu uztaisīt tā lai man nāk tas krejums un pārējiem sūkalas :D

Man jau līdzīgi ir,kaiminiem ruteris istabā ,veid tv sāk glukot kad es sāku  kačāt!

2Mbps tas jau nu galig garām...man lenakai pa dienu 22-50Mbps...pa naktīm 70 -100Mbps

Un kas vēl no svara -rūteris vēlams dienaktī nostartēt,mans stāv aiz automatiskā taimera kas 5 no rīta uz1 minūti atslēdz šim štromi!

Labots - oto oto
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 36 minūtēm , ju teica:

šķiet, kad ņēmos ar viņiem, tad vienreiz man ko tādu iekonfigurēja uz rūtera no savas puses

jā ir dzirdēts, ka to dara. gan jau ka no rūtera atkarīgs.


Pirms 59 minūtēm , Gatch924 teica:

tāpēc ''izdīcu'' bezmaksas antenu (LT27 Yagi antena tā laikam skaitās), taču tā situāciju uzlaboja tikai nedaudz

tad Mikrotik SXT Kit, ja budžets atļauj. būs vismaz iespēja nofiksēt frekvenci/ces.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 33 minūtēm , oto oto teica:

Jā tieši tā ,talab man tā kā bildē! 3x labāk...

Nu jā, var redzēt, ka Jums, godātais biedr, ir precīzi 0 saprašana par antenām.

Pirmkārt, tajā Huawei rūterī ir omni antenas, nevis directional horn antena, kas novietota pret parabolu, kā tam būtu jābūt, lai izmantotu parabolu.

Otrkārt, zelta likums ir tāds, ka izmantot parabolu ir jēga tad, ja viļņa garums ir vismaz 10x mazāks par parabolas diametru, šajā gadījumā tas nu nekādi nav ar to Viasat brīnumu iespējams.

Ja Jūs to bezjēdzīgo šķīvi noņemtu un izdarītu kā viens biedrs jau minēja, vienkārši atstātu Huawei rūteri mastā, situācija būtu identiska vai labāka, jo šobrīd viss, kas Jūs glābj, ir tāds brīnums kā MIMO.

Un vēl piezīme, ka RSSI priekš LTE ir precīzi 0 nozīme.

Jēziņ, cik gan tālu var šis forums degradēties... Un smieklīgākais ir tas, ka jau ir biedri, kas gatavi tādu pašu "garadarbu" atkārtot.

P.S. Nu labi, ja tā padomā, tad kaut ko šī antena var dot no SINR viedokļa, ja precīzi noregulēta uz torni, bet nu tas ir diskutabls jautājums un būtu caur LTE Watch vēl jāpierāda.

Labots - CosmosDC
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Pirms 26 minūtēm , CosmosDC teica:

Pirmkārt, tajā Huawei rūterī ir omni antenas, nevis directional horn antena, kas novietota pret parabolu, kā tam būtu jābūt, lai izmantotu parabolu.

Apraides signals no torņa atsitas  blodā apsarojot  rūteri kur poxuj kadas antena,ar to ar pietiek.Vis jau ir pārbaudīts, ar  bļodu ir  labāk neka  bez....talab jau tā ar palika!Bļoda vairāk strādā  virzienam lai nekuļas par vidu  cits  tornis...Kan eka divas dienas  testejos-ar ta  domaju ka ta bloda prēkš suniem,bet nevella,neslēdzas  virsū  blakus tornis!

Ja tornis būtu 20-30° tad  gan  jauktos ,bet pa cik 90°nostāk tad  strādā..jo rūteris  nav LNB ta iebūvētā antena ķer  ari no malam,nezinu bet ar bļodu ir labāk neka bez!

Labots - oto oto
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , snukurins teica:

Tele2 man te visos gadījumos iet normāli bez āra antēnām un visādām atrakcijām uz jumta.Nesen testēju vienā citā vietā Latvijas otrā galā,bija tieši tas pats.Tas protams nenozīmē ka nevar būt vitas kur tā nav.

Aizpute  cik  dzirdu  tikai un vienīgi  bite  rullle!

Vakar  darba vietā  redzēju ka Bite dabuj  ģenirēt savu  torni jo aķiši neizvilka ilgāk par 1 stundu atlikušas 3 stundas ģenirēja ar Hondas dzinēju :D!

Labots - oto oto
Link to comment
Share on other sites

Parabolai viss signāls koncentrējās fokusa centrā, tas ir mazs pleķītis, viss pārējais ir buļļa kakas :biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Pirms 5 minūtēm , jema teica:

Parabolai viss signāls koncentrējās fokusa centrā, tas ir mazs pleķītis, viss pārējais ir buļļa kakas :biggrin:

Nuja,talab bija janotrāp!!!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 22 minūtēm , oto oto teica:

Bļoda vairāk strādā  virzienam lai nekuļas par vidu  cits  tornis...

Nu šim es daļēji varētu piekrist (tiek palielināts SINR).

 

Pirms 23 minūtēm , oto oto teica:

Apraides signals no torņa atsitas  blodā apsarojot  rūteri kur poxuj kadas antena,ar to ar pietiek.

Jā, ja izmanto horn feed kā satelīta gadījumā, tad tā arī ir. Bet, tā kā rūterī ir prastākās no prastākajām omni antenām (a.k.a pusviļņa dipols), tad viņa gan raida, gan uztver signālu arī 180 grādu leņķī no parabolas un ja nebūtu MIMO tam rūterim, tad tur būtu pamatīgs ieberziens. Ja netici tam, ko saku, uzskrūvē vienu omni antenu pie ārējā rūtera porta un konfigurācijā aktivizē ārējo portu (ja nemaldos, Huawei brīnumiem tā bija jādara), un tad pamēri caur speed test rezultātus, download būs pilnīgās auzās dēļ atstarošanās.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 44 minūtēm , uldise teica:

būs vismaz iespēja nofiksēt frekvenci/ces.

arī hujavejam to var izdarīt ar to pašu LTE watch softu. Kā es uzliku sev uz augstāko frekvenci ar FDD, visam internets pietiek, arī priekš LMT viedtelevīzijas. Pirms tam bija kā bija.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 4 minūtēm , CosmosDC teica:

Nu šim es daļēji varētu piekrist (tiek palielināts SINR).

 

Jā, ja izmanto horn feed kā satelīta gadījumā, tad tā arī ir. Bet, tā kā rūterī ir prastākās no prastākajām omni antenām (a.k.a pusviļņa dipols), tad viņa gan raida, gan uztver signālu arī 180 grādu leņķī no parabolas un ja nebūtu MIMO tam rūterim, tad tur būtu pamatīgs ieberziens. Ja netici tam, ko saku, uzskrūvē vienu omni antenu pie ārējā rūtera porta un konfigurācijā aktivizē ārējo portu (ja nemaldos, Huawei brīnumiem tā bija jādara), un tad pamēri caur speed test rezultātus, download būs pilnīgās auzās dēļ atstarošanās.

Zinu zinu bet man  labak ir ar neka bez..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 9 minūtēm , ju teica:

arī hujavejam to var izdarīt ar to pašu LTE watch softu.

softu zinu, pats esmu izmantojis, tikai blakus te nesen bija diskusija, kur izrādijās, ka ar konkrēto huawei šis softs negāja, ka tik nebija tas pats B593..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 56 minūtēm , CosmosDC teica:

Jēziņ, cik gan tālu var šis forums degradēties

Diemžēl antenu lietas nav dots saprast lielākajai daļai cilvēku.  Konkrētā oto oto antena ir stipri jāsagāž uz leju, jo bāzes stacija tak neatrodas kosmosā, bet tuvu horizontam. Tapēc vieglāk ofseta antenu sagriezt par 90 grādiem, tad vismaz tā skatīsies horizontāli un atlik tikai to grozīt un meklēt stiprāko signaļu. Kautkādu minimālu pastiprinājumu SAT antena dod tikai  1,8GHz diapazonā, bet uz 800Mhz jēgas pilnīgi nekādas. Vai ir jēga ņemties ar tam pannām, es gan apšaubu. Yagi tipa antena būs noteikti efektīvāka.

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, CosmosDC teica:

Jēziņ, cik gan tālu var šis forums degradēties... Un smieklīgākais ir tas, ka jau ir biedri, kas gatavi tādu pašu "garadarbu" atkārtot.

 

Tak skaidrs, ka teorija pohh, kaut ko sakabina - labāk ir kā bijis, attiecīgi baig lab! :D 

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , uldise teica:

ka tik nebija tas pats B593..

Man tieši ir B593 - strādā, rāda ka pārslēdz režīmu, efekts arī ir.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Lielie teorētiķi tā arī nav varējuši atrādīt kaut vienu antenu sistēmu 4g, kas strādātu.

Bet te lēts, vienkāršs, realizējams risinājums, kas pēc autora vārdiem strādā. Ko vēl vajag? 

  • Patīk 1
  • Slikti! 2
Link to comment
Share on other sites

Oho oho!

Paldies par diskusiju!

Saprotu, ka vispirms man Vajag LTE Wach softu, un tad pagrozīt jau esošo antenu, jo tagad esmu to nomērķējis uz aci uz torni, kurš tajā dienā bija redzams.

Saprotu, ka man noderētu kaut kas, kas norobežo antenu no nevēlamiem torņiem. Kādu reflektoru/parabolu vai vienkārši labāku Yagi antenu.

Par to Mikrotik SXT es ar vienreiz aizdomājos, jo viens lietotu pārdeva par puscenu un tad līdz mājas rūterim varētu vilkt tīkla nevis antenas vadu.

 

Baigi negribētos uz jumta likt rūteri, kas paredzēts lietošanai iekštelpās.

Labāk drošvien būtu, ja rūteri ieliku pažobelē un ar maksimāli īsu vadu pievienotu kādu Yagi antenu, un tad rūteri nofiksētu uz antenas optimālo frevenci.

Kaut kā tā?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , Ronalds teica:

Lielie teorētiķi tā arī nav varējuši atrādīt kaut vienu antenu sistēmu 4g, kas strādātu.

 

Ronald, tak bij citā tēma skaidrība, ka operators dod nepareizu antenu. Parādīts kur var nopirkt pareizu. Kas tur ir jāpierāda? Ja salīdzina antenu, kas paredzēta citam frekvenču diapazonam un ir nokmplektēta ar hvz kādu kabeli, tad skaidrs, ka rūters kastē iznests ārā būs labāks. 

Link to comment
Share on other sites

Precīzi. Bet nu ja nekas nesanāk, ieteiktu tomēr nenožēlot naudu un nopirkt SXT vai LHG LTE no Mikrotik, un aizmirst par čakaru, ja tas ir paredzēts priekš ilgstošas lietošanas, arī konfigurācijas iespējas nesalīdzināmas ar to Huawei kasti (protams, ja kaut cik interesē datu tīkli, jo konfigurācija prasa pamata iemaņas tīklos, atkarībā no Huawei).

Pirms 39 minūtēm , Ronalds teica:

Bet te lēts, vienkāršs, realizējams risinājums, kas pēc autora vārdiem strādā. Ko vēl vajag? 

Mhm, visiem mājās mētājās veci Viasat šķīvji, ļoti estētiski arī, starp citu.

Sen jau viss ir atrisināts tiem, kas vēlas kaut ko saprast, izskatās, ka arī šim autoram viss ātri un nesāpīgi beigsies. Tie, kas negrib vai neprot saprast, tiem atliek tikai bļaut.

Link to comment
Share on other sites

Diemžēl citi operatori un Lattelecom man neder, jo esmu iesaistījies obligātās saistībās ar LMT. Pie kam pazīstamiem kaimiņiem ar Tele2 tādas pašas problēmas.

Es nesapratu kāpēc antena pie skursteņa un rūters 2m zemāk ir slikti. Tie viens otram traucē?

 

 

Labots - Gatch924
Link to comment
Share on other sites

pirms 7 stundām , ju teica:

Ar to rūterim uzliec pie frequenzban FDD veidu,

Kad šo rakstīju, nebija pa rokai tas softs un nebiju mājās :), samelojos,

 

Jāliek LTE Advanced režīms. 

It kā neatceros, kad būtu resetojis rūteri, bet bija uzlicies "Automatic". Tagad, kad pārslēdzu uz LTE advanced, tad sākumā nolamājās, ka nevarot nomainīt. Kad pārstartēju programmu, uzrādās, ka ir LTE advanced.

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , Gatch924 teica:

Es nesapratu kāpēc antena pie skursteņa un rūters 2m zemāk ir slikti. Tie viens otram traucē?

Ja antenai ir LTE filtrs  tad neko netraucē.....

Link to comment
Share on other sites

pirms 8 stundām , snukurins teica:

Tele2 man te visos gadījumos iet normāli bez āra antēnām un visādām atrakcijām uz jumta.Nesen testēju vienā citā vietā Latvijas otrā galā,bija tieši tas pats.Tas protams nenozīmē ka nevar būt vietas kur tā nav.

Īstenībā arī bals sakari manā pusē LMT ir sliktāki nekā Tele2 un Bitei..

Sēlijā dzīvo? Izklausās pēc tā galā, kur LMT 2g balss raustās, bet pārējie virs 10Mbps stabili

Link to comment
Share on other sites

CosmosDC
pirms 16 stundām , Raivis Mana teica:

saki par šo antenu!

Antenas diapazons no 1700 - 2100 MHz, tātad lielākais viļņa garums aptuveni 18 cm. Uz ātro specenē neatradu paša šķīvja diametru, bet, iespējams, 45 cm jeb standarts priekš Ku joslas satelītam. Attiecība šķīvja diametrs/viļņa garums sanāk +/- 3, kaut kāds pastiprinājums jau būs, bet šāda diametra šķīvji nav optimāli tik zemām frekvencēm. Kā jau iepriekš minēju, tas šķīvis (protams, ja tas 45 cm šķīvis) ir domāts 12-18 GHz joslai jeb Ku joslai, tajā arī tas darbojas visefektīvāk, un ne jau es to nosaku, to pirms vairāk kā 100 gadiem ir sarēķinājuši daudz gudrāki ļaudis.

Un kas attiecas uz pašu LTE antenu - tā ir šaura virziendarbības antena vērsta pret šķīvi, kā tai arī būtu jābūt, nevis nolikt fokusa punktā omni antenu un domāt, ka nu tikai šķīvis kaut ko pastiprinās. Bet ja man personīgi būtu jāpērk tāds brīnums, tad nepirktu, jo tie sludinātie 24 dBi joslā nav 100%, cik tur ir, velns viņu zina, cena arī paliela, koaksiālie kabeļi papildus vēl jāpērk.

P.S. Richy FMDX, tas bija sarkasms, ka katram mājās mētājas satelīta šķīvji.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Raivis Mana

A ko īsti nozīmē tie 

On 3/1/2019 at 11:41 AM, CosmosDC said:

dBi

? Tas ir kautkāds ātruma ietekmējoš parametrs?

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...