Jump to content

SSD upgrade


Dboy
 Share

Recommended Posts

Sveiki!

Nesen iegādājos datoru palielam ikdienas vajadzībām(gan mācībām, gan nelielam gamingam). Iegādājos Lenovo ideapad 330s  - https://www.1a.lv/datortehnika_preces_birojam/portativie_datori_un_aksesuari/portativiedatori/lenovo_ideapad_330s15_full_hd_gtx_coffe_lake_i5_w10

 

Vienīgais ko es gribētu ir lielāku datora atmiņu. Zinu, ka ar 256GB man nepietiks. Vai to var izdarīt nomainot SSD? Domāju, cik sarežģīti būtu nopirkt un ievietot jaunu SSD ar lielaku ietilpību. Youtube ir dažādas pamācības utt. Bet cik grūti un reāli ir to izdarīt pašam? Vai tiešām ir tā, ka izņem veco, ieliec jauno un viss? 

+kā lai zinu kāds SSD derēs manam datoram? Vai piemēram šāds derētu?https://www.1a.lv/datoru_komponentes_tikla_produkti/atmina_hdd_ssd/cietie_diski_ssd/samsung_860_evo_500gb_25_sataiii_mz76e500beu

 

Paldies par atbildēm jau iepriekš, datoros nekāds PRO neesmu, tāpēc lūdzu palīdzību no tiem kas varētu palīdzēt.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Trix teica:

Tikai jādomā kā noklonēt veco SSD.

Ja Windblows, tad:

https://www.partitionwizard.com/free-partition-manager.html

 

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Pašam Samsung ir ļoti ērts un ātrs clone migrācijas rīks.. 0 gemoroja.. 

  • Patīk 1
  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Trix teica:

Tikai jādomā kā noklonēt veco SSD.

Ja pirkts ar preinstalētu sistēmu, tad daudz prātīgāk nevis klonēt, bet uzinstalēt normālu, bez ražotāja drazas (ja neskaita, ka pats W10 ir lielākā draza :butcher:).

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Tiešām der abi? Viņi taču jau fiziski izmēros vien biki atšķiras, ne? Un tad, ja pērku kādu no Samsung, tad kā ir visvieglāk noklonēt veco?

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 7 minūtēm , staylez teica:

der tikai SSD M.2

nav viņam sata disks vispār?

Link to comment
Share on other sites

Tas gadījumā nav šis pats ?

Pēc bildes spriežot der gan SSD, gan M2.

 Bet par klonēšanu jau pateicu - nekādu klonēšanu, svaigu sistēmu bez ražotāja drazas. Ja posta autors pats saka, ka nav nekāds PRO, tad pareizākais variants, sameklēt draugu/paziņu lokā kādu, kurš saprot ko un kādarīt.

Labots - raiviic
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

 M.2 var būt arī PCIe.
image.png.4b8f06e37e6dcebb1cf20943baedad77.png

 

 

Ir abi. Tā kā neko var neklonēt, tikai piespraust klāt parasto SATA kā otru disku un miers.

image.png.4edb9d62b935febfad3356df22828d8b.png

 

Labots - ArnisR
Link to comment
Share on other sites

Pirms 27 minūtēm , ArnisR teica:

piespraust klāt parasto SATA kā otru disku un miers.

Šis ir kā tieši??. Ka jau esošajai atmiņai pielieku vienkārši klāt vēl vienu?

Link to comment
Share on other sites

Jā. Būs kā otrais disks. Ja nestaipi laptopu apkārt un megaātrumi nav vajadzīgi, tad var likt arī 2,5" SATA HDD – būs krietni lētāk.
Dzimtais PCIe paliks ātrajām lietām.

Skaities tik, vai manuālī paredzēts, ka pats vari apgreidot detaļas (parasti RAM un HDD/SSD). Ka nepazaudē garantiju.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, ArnisR teica:

M.2 var būt arī PCIe.

nu jā, bišk par īsu uzrakstīju. bet nu biju domājis, ka NVME pieejams. tādā gadījumā, jau tikai 970. evo un ne mazāk kā 500gb. šim modelim, starp izmēriem, rakstīšanas ātrumi iet kārtīgi uz augšu. 250gb versija, attiecībā pret cenu, vispār ir bezjēdzīga.

nu, ja ir pret zamzung pretenzijas, itkā arī corsair esot ražojis līdzīga ātruma diskus, bet tie praksē nav pārbaudīti.

pie reizes arī atbalstu svaigas sistēmas instalēšanu uz cita ssd.

Labots - AlCohol
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Paņemt ar Everest nolasi kāds disks stāv iekšā, tad jau zināsi kādu vajag, vai atlauz!

Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Ronalds teica:

atbalsta nvme ssd

it kā datoros gudrs, bet tu taču zini, ka m.2 nenozīmē automātisku nvme atbalstu?

šim kompim ir tikai SATA..

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 1 stundas , Ronalds teica:

Ir (2280/M-Key Slot) m.2 slots. Tātad atbalsta nvme ssd!

@Ronalds precīzāk vari paskaidrot kā tu pēc šī secini, ka plate patiešām atbalsta NVME diskus? Kaut kur lasīju, ka m.2 diski mēdz  būt arī ar SATA interfeisu un ar M-key ir gan PCIx4, gan SATA diski.

Link to comment
Share on other sites

M.2 slots var atbalstīt gan sata, gan nvme. Ko viņš atbalsta nosaka tas key. Jeb atslēga slotā.

 

https://www.atpinc.com/blog/what-is-m.2-M-B-BM-key-socket-3

 

Keys and Sockets

An M.2 SSD is "keyed" to prevent insertion of a card connector (male) to an incompatible socket (female) on the host. The M.2 specification identifies 12 key IDs on the module card and socket interface but M.2 SSDs typically use three common keys: B, M, and B+M. You will find the key type labeled on or near the edge connector (or gold fingers) of the SSD. Before deploying M.2 SSDs, determine the type of socket on the host and check the module connector keying, as each connector should be inserted only in the appropriate socket.

ATP M.2 SATA SSDs are B+M-keyed (can fit in sockets for B-keyed and M-keyed modules), while M.2 NVMe SSDs for PCIe 3.0 x4 lane are M-keyed.

Tik es tagad sāku šaubīties vai tam laptopam tiešām ir m-key...

Link to comment
Share on other sites

bija kaut kāds yoga sūds, kurā arī nvme fiziski ielīda, bet bios viņu neredzēja.

Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, AlCohol teica:

bet bios viņu neredzēja

Lenovo iekš laika gala ir pazīstami ar to ka viņiem iekš bios ir iešūts white lists ar iekārtām ka viņi atļauj strādāt. Pārējās ignorē.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Anonīms Alkoholiķis

Ja raksti, ka lieto kadu t serijas laptopu, tad ari uzraksti modeli savadak vel cilveki spriedis par visu sēriju. Vai tik tas nebūa T400? Jo esmu pārlircināts ka t460,t470,t480,t490 (s) droši var likt arī lielākus nvme ssd kaut vai 2tb. 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 39 minūtēm , snukurins teica:

Tad derēs tas manā linkā norādītais Samsung?

Kompis atbalsta tikai SATA 3, nevis PCIe x4. Jā, Samsung disks derēs.

pirms 19 stundām , Ronalds teica:

Pēc apraksta laptopam ir (2280/M-Key Slot) m.2 slots. Tātad atbalsta nvme ssd!

M-key nenozīmē, ka automātiski atbalsta NVMe.

Labots - CosmosDC
Link to comment
Share on other sites

erikonkulis
2019.04.11. , 17:54, jema teica:

Paņemt ar Everest nolasi kāds disks stāv iekšā, tad jau zināsi kādu vajag, vai atlauz!

vēl jau 64gadīga aidas tante bija arī

Link to comment
Share on other sites

2019.04.12. , 11:19, CosmosDC teica:

M-key nenozīmē, ka automātiski atbalsta NVMe.

Pamatojums? Es tieši lasīju ka m-key tieši to nozīmē! Un pēc atslēgas šajā slotā der nvme ssd! Ja derētu tikai sata, būtu divas atslēgas - lai nvme nevar fiziski ielikt. 

 

Piemēram 

https://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/support/faqs-nvmessd/

 

and an “M-Key” enables using up to 4 PCIe lanes. 


PS. Es ņemtu NVME ssd, bet sarunātu ar pārdevēju, ka ja tomēr neder, lai apmaina uz SATA. 

Link to comment
Share on other sites

Kāds tur pamatojums, aizej kaut vai uz Wiki un izlasi (M-key var būt gan PCIe, gan SATA). Es nezinu, kādam gan "speciālistam" jābūt, lai vienkārši neapskatītos katra atsevišķa kompja manuālī, ko viņš atbalsta un ko nē, jo savādāk nav iespējams nemaz to pateikt.


Pirms 34 minūtēm , Ronalds teica:

PS. Es ņemtu NVME ssd, bet sarunātu ar pārdevēju, ka ja tomēr neder, lai apmaina uz SATA. 

Tu tiešām jocīgs esi? Acer lapā skaidri norādīts, ka kompis atbalsta tikai SATA...

Link to comment
Share on other sites

@CosmosDC - linkus studijā lūdzu! 

Es vismaz divās vietās lasīju (un arī šeit linkus devu!!!), ka M-Key slotā nozīmē ka slots, jeb māte atbalsta NVME ar 4 PCIe līnijām! 

To atslēgu nozīme jau ir lai nevarētu iespraust SSD kas nestrādās! Vismaz pēc standarta tas ir tā domāts! Un M-key nozīmē ka māte atbalsta gan SATA, NVME "diskus". Ja tikai SATA atbalstītu tad būtu B-key un NVME moduli nemaz fiziski nevarētu iespraust! 

Link to comment
Share on other sites

Jā, es to linku lasīju.

 

Es pamanīju šo:

Before deploying M.2 SSDs, determine the type of socket on the host and check the module connector keying, as each connector should be inserted only in the appropriate socket.

Un

while M.2 NVMe SSDs for PCIe 3.0 x4 lane are M-keyed.

 

Kā saprotu, šnukuram ir socket 3 ar m-key, kas atbalsta gan NVME, gan SATA. 

Vai es ko esmu palaidis garām? 

Link to comment
Share on other sites

Pēc manas saprašanas diskusija ir par to vai ligzda ar m-key, kurā fiziski var ielikt NVME pēc standarta nodrošina to, ka nvme ssd arī strādās! 

Kā es sapratu, tad ja mātes plates ražotājs pieturas pie standartiem, tad tā tam būtu jābūt - ja fiziski var ielikt, arī ir jāstrādā! 

 

(Nē nu skaidrs ka ražotājs var uzlodēt m-key ligzdu uz mātes, ka NVME neatbalsta....) 

Link to comment
Share on other sites

NVMe atbalstu vai tad nenodrošina pats čipsets? m-key ir tikai fizisks slots.. kam pēc spec.. tiek atbalstīts arī SATA.. tātad.. var būt arī m-key m.2. pieslēgvieta tikai ar SATA atbalstu..

Link to comment
Share on other sites

Pirms 10 minūtēm , CAP teica:

NVMe atbalstu vai tad nenodrošina pats čipsets?

Jā - čipsets to nodrošina! Bet lai userim nebūtu problēmas ir atslēgas izdomātas! Vismaz pēc standarta, ja čipsets NVME neatbalsta slotā jābūt B-key, nevis M-key! 

Pirms 10 minūtēm , CAP teica:

var būt arī m-key m.2. pieslēgvieta tikai ar SATA atbalstu

Nē! Ja ir m-key, tad jābūt nvme atbalstam! Ja nvme neatbalsta,  tad pēc standarta pieslēgvietai jābūt ar B-key, lai nvme ssd nevarētu fiziski ielikt! 

Vismaz es tā sapratu, pēc tā ko izlasīju. 

 

Link to comment
Share on other sites

ok, roni.. pietiks.. visi tevi saprata :D

 

1022910_large.jpg

 

kā redzi.. vari spraust kā gribi.. gan mkey.. gan bkey... pajāt..  toties nekāds nvme nav... šis ir sata m.2.

 

1114273_large.jpg

 

savukārt nvme diskam tiešām ir mkey tikai... 

 

tātad.. ražotāji ir nodrošinājušies, lai mkey slotā var iespraust arī sata m.2, ne tikai nvme...

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Nav svarīgi vai mani saprata, šajā gadījumā ir svarīgi kā ir patiesībā! 

Un arī man gribētos noskaidrot vai m-key nozīmē nvme atbalstu (Vai tas, ka ssd var fiziski ielikt slotā nozīmē ka viņš strādās) vai tomēr es kļūdos! 

Link to comment
Share on other sites

m-key nozīmē gan SATA, gan NVME atbalstu.... starpcitu arī bkey atbalsta nvme.. tikai ar zemāku ātrumu...

 

https://en.wikipedia.org/wiki/M.2

 

For example, M.2 modules with two notches in B and M positions use up to two PCI Express lanes and provide broader compatibility at the same time, while the M.2 modules with only one notch in the M position use up to four PCI Express lanes; both examples may also provide SATA storage devices. 

 

400px-M2_Edge_Connector_Keying.svg.png

 

 

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Tad tomēr sanāk - ja ir m-key, tad nvme strādās? 

(Tas ka SATA strādās ir skaidrs!) 

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...