Jump to content

Ūdens sūkņa spiediena regulēšana


chubars
 Share

Recommended Posts

Man privātmājas ūdens sūknim ir jānoregulē spiediens, pie kura sūknis ieslēdzas un izslēdzas. Šobrīd viņš ieslēdzas pie 1 atmosfēras un izslēdzas pie 2.5, bet vajag 1.5 un 3. Mans jautājums ir, vai man lielā un mazā atspere kā attēlā ir jāpievelk vai jāatbrīvo?

att.321.jpg

Link to comment
Share on other sites

Teorētiski lielā jāpievelk. Bet nu @jema jau pateica.... 


ps. Mazā teorētiski regulē starpību starp ieslēgšanās un izslēgšanās spiedienu, lielā izslēgšanās spiedienu. 

Link to comment
Share on other sites

Varbūt tikai jānomaina spiediena rādītājs un viss būs kā gribēsi :)

Vai tad viņi visi nav 1,5/3,0 atmosfēras by default?

Ja tās atsperes zaudē elastību (izregulējas), tad man šķiet, ka tur ir bezcerīgi kaut ko saregulēt. Jauns slēdzis un miers.

Link to comment
Share on other sites

Ok, skaidrāks palika :)

Es pieslēdzu jaunu 'melno kastīti' jo vecā no mitruma bija iekšā sasūbējusi un pārstājusi strādāt, tīrīšana un bakstīšana nelīdzēja, bet ar jauno ūdenim ir pārāk mazs spiediens mājā, mēģināšu paregulēt. Nezināju, ka ir pieejami elektroniskie, laikam nākamais būs jāņem tas.

Link to comment
Share on other sites

AttÄlu rezultÄti vaicÄjumam âelektroniskais spiediena relejsâ

 


pirms 1 stundas , jema teica:

Lai Dievs stāv tev klāt, šis ir vella mehānisms no elles! :biggrin:

Viena skrūve regulē starpību, otra regulē vai nu augšu, vai apakšu! Desmit gadus ir bailes pie šī aparāta pieiet un kaut ko mainīt, šogad mainīšu uz elektronisko!

nu katram reliģijas principi beidzās pie noteiktas $

ir jau tādi kā kontaktmanometri. Noregulē ar bultiņām no lidz un līdz ko darba bultiņa sasniedz noregulēto bultiņu, izrubī sūkni

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Nopērc šitādu un nebūs jāmokās ar to s...du: https://ru.aliexpress.com/item/-/32877103693.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.8fdd33edIYVgEu

Pagājšgad uzliku- darbojas bez problēmām. Piedevām vēl aizsargā sūkni, lai negriežas pa sauso, ja beidzas ūdens- nokrītot spiedienam zem konkrētas ieregulētas vērtības, atslēdz sūkni pavisam.

  • Patīk 1
Link to comment
Share on other sites

Nezinu kāpēc jums tur par šitiem devaisiem ir reliģiskās šausmas. Man tas pats primitīvais verķis ar atsperēm (tpu, tpu) strādā pilnīgi normāli jau gadus 12. Depo pirkts, ja nemaldos, stabili ir no lētajiem. Es tikai forumā uzzināju, ka viņi ir šausmīgi neuzticami, neiespējams noregulēt un vispār nedarbojas :) .

  • Patīk 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, VebKamera teica:

strādā pilnīgi normāli jau gadus 12

Gaidi piedzīvojumus. man arī padsmit gadus kalpoja un tad pēkšņi neatslēdzās. Tas ir pats sliktākais variants. Uzkačāja spiedienu un labi, ka kādu trubu nepārrāva, bet nostrādāja drošības vārsts palīgmājā. par laimi biju mājā bet kačājis bija ilgi, kamēr sadzirdēju sūkni.

Lai noregulētu tās divas pederes ka'minimums vajag iepirkt šamaņu bubenu un veikt rituāldejas ap sūkni. es uzliku kontaktmanometru, bet mūsdienās laikam vislabāk uzlikt elektronisko bloku un miers.

Link to comment
Share on other sites

Nutad klājiet vaļā kurš no aļika veidojumiem ir atzīts par labu esam. Nopirkšu ka sev es drošībai. Tas pats "Управление переключатель" būs labs, jebvai ir labāks modelis?

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , VebKamera teica:

jebvai ir labāks modelis?

 Esmu ar līdzīgiem,  kādiem 4-5 modeļiem ņēmies un neviens nav pievīlis...

Šķiet, lētākais bija pa ~16,-

Esmu pat to pašu ''tenzorezistoru sensoru tiltiņu'' atdalījis, distancējot displeju un  arī viss OK..

Link to comment
Share on other sites

Raivis Mana
pirms 8 stundām , chubars teica:

vajag 1.5

Draugs! Spiediens sākas vismaz no 2 un augšējais gals ne mazāks kā 3. Tāpēc sito lamatu bez jebkādas nožēlas vienkārši izmet! Nopērc ridao ieteikto, un varu galvot ka jutīsies laimīgs! Viegli regulēt un ja sieva kādreiz protestē par to ka ar večiem iedzer alu, tad aizbrien līdz sūknim, nomet spiedienu tā, lai trauku mazgāšanai īsti nepietiek un paskaties kā sieva kļūst labiņa... :D

Link to comment
Share on other sites

Raivis Mana
Pirms 2 minūtēm , Dils teica:

chainas brīnums

nekādu garantiju nenes un 10 gadus pieņemu ka nekalpos, bet nu šis autora uzbildētais sūdels 10 gadus kalpos iespējams tad ja viņu atstās uz šiem rūpnieciskajiem parametriem, uzturēs normālā telpā ar normālu mitruma procentu un pluss vēl gadā reizi pārbaudīs spiedkatlā gaisa spiedienu.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 3 minūtēm , Raivis Mana teica:

0 gadus kalpos iespējams tad ja viņu atstās uz šiem rūpnieciskajiem parametriem, uzturēs normālā telpā ar normālu mitruma procentu un pluss vēl gadā reizi pārbaudīs spiedkatlā gaisa spiedienu.

Un kas no tā visa neattiecas uz to ķīnieti? …

 

Pirms 6 minūtēm , ridao teica:

Tas īstenībā nav chainas izgudrots brīnums, bet krievu izstrādājums

ķīnieši paši jau nav izgudrojuši gandrīz neko viss ir kaut kā kopija un parasti ne pārāk kvalitatīva ...

Link to comment
Share on other sites

Raivis Mana
Pirms 4 minūtēm , Dils teica:

neattiecas

rūpnieciskie parametri. Tajā verķi regulē kad un ko vēlies! Par pārējo jāatdzīst ka jāuzvektē vienalga. Bet ja pārej uz 24 vai 12 V tad domāju, ka tas ķīnīzers ir nenokaujams.

Link to comment
Share on other sites

No praktiskā viedokļa tas Danfoss laikam ir visdrošakais risinājums . No advancētības- tas elektroniskais .  Vienīgi cena tam Danfoss... ja tipa ūdens apgādes stacija veselai daudzstāvu majai, tad būs OK. Ja privātmājai kur sūknis kas maksā 100EUR, tad kaut kā izklausās par dārgu. Vienīgi ja pērk no Ķīnas Aliexpres, tad cena ciešamāka, tik vienīgi jautājums kas tas par ''izstrādājumu ''. Elektroniskais kaut kur lauku apvidū var arī vasarā dabūt galu, ja kāds parspriegums zibens dēļ. Mehaniskajam... nekas jau nenotiks.

Link to comment
Share on other sites

pirms 21 stundām , Murlo teica:

ir jau tādi kā kontaktmanometri. Noregulē ar bultiņām no lidz un līdz ko darba bultiņa sasniedz noregulēto bultiņu, izrubī sūkni

Tikai tie ilgi nekalpo, jo sūknim darbojoties spiediens nav vienmērīgs un bultiņas lēkā, kā arī kontakti drebinās.

Kontakti savienojoties stipri dzirksteļo un kontaktmanometram pēc kāda laika ir zģec...

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , KinDzaDza teica:

kontaktmanometram pēc kāda laika ir zģec...

Muļķības, kotaktmanometrs darbojas desmitiem gadu. Vismaz krievulaiku verķi vēl tagad strādā. Kontaktmanometram galā liek kontaktoru vai kādu releju un tas pa taisno nevada sūkni. Drīzāk kontakti apsūbē, jo bieži manometri stāv neapkurinātās mitrās telpās. Skaidrs, ka tehnika attīstas un, ja kontaktmanometrs nestāv pieliekamajā uz plauktiņa, bet jāpērk, tad labāk iegādāties elektronisku verķi.

Link to comment
Share on other sites

@Didzis rakstu no savas pieredzes. Bija arī releji starp manometru un sūkni.

Visu izsaka tas, cik liels ir spiedkatls un cik bieži tam jāslēdzas.

Man tie uzturēja palielas apkures sistēmas spiedienu sistēmā.

Nācās pāriet uz augstākminētajām šausmām. :)

Tie kalpo, jo kontakti ir uz pārvēliena principu - saslēdzas zibenīgi.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 28 minūtēm , Didzis teica:

Muļķības, kotaktmanometrs darbojas desmitiem gadu.

Varbūt. Bet savā laikā meklēju kontaktmanometu, jo tas atsperu sū bija mani izbesijis, ka nevar noregulēt. Bet neko neatradu - domāju ka tagad tādi nav vairs pieejami. 

Elektroniskais ķīnietis ir risinājums mūsdienās! 

Link to comment
Share on other sites

Kontaktmanometri ir nopērkami, bet maksā tik dārgi, ka vēlēšanās pirkt uzreiz pāries.

No tehniskā viedokļa, kontaktanometrs mūsdienās ir diezgan bezjēdzīga un nedroša lieta. Arī ar visiem starprelejiem, kontaktiem izdeg robi. Ir gadījumi, kad viens no kontaktiem vienkārši nolūzt (nolūzt sudraba kontakta elements). Un, ja vēl tāds kontaktmanometrs ir uzstādīts uz iekārtas, kur noteikumi paredz katru gadu vest uz pārbaudi visu manometrus (arī kantaktu), tad pēc pāris reizēm atvienojot / pievienojot vadus uznāk liela vēlēšanās aizstāt ar kaut ko citu, ko nevajag katru gadu demontēt un vest uz pārbaudi.

Senos laikos tādām kontktmanomtram varbūt vēl bija lietderīgā jēga vietās, kur bieži vajadzēja mainīt spiediena iestījumumus. Tad tagad, tur kur tiešām bieži ir jāmaina parametri to vieglāk ir izdarīt ar elektronisku spieidena releju, bet tur kur vajag tikai vienreiz ieregulēt un aizmirst - labākais un drošākais risinājums ir tīri mehānisks spiediena slēdzis.

 

  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Nu šodien pievilku abas atsperes apmēram divreiz ap asi (720 grādiem) un dabūju, ka ieslēdzas pie 1.5 un izslēdzas pie 3.5. Kad šī kastīte sasūbēs un pārstās darboties, mainīšu uz elektronisko. Man sūknis stāv akā uz paaugstinājuma apmēram viena metra dziļumā, mums apkārtnē ir augsts ūdens līmenis un gandrīz cauru gadu akā ir ūdens. Tagad nosēju to kastīti ar skoču, bet tas laikam daudz nedod.

Link to comment
Share on other sites

2019.02.25. , 12:56, chubars teica:

ar jauno ūdenim ir pārāk mazs spiediens mājā

un neviens neieteica pārbaudīt gaisa spiedienu hidroforā?

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , oxygen teica:

Drīzāk atstāj caurumu apakšā nevis mēģini pilnīgi hidroizolēt

 

 

Labs padoms ?

 

Pirms 32 minūtēm , laikamTak teica:

un neviens neieteica pārbaudīt gaisa spiedienu hidroforā?

 

To es nesen uzpumpēju, zemā spiedena iemesls bija tieši regulējumā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , chubars teica:

Man sūknis stāv akā uz paaugstinājuma apmēram viena metra dziļumā, mums apkārtnē ir augsts ūdens līmenis un gandrīz cauru gadu akā ir ūdens. Tagad nosēju to kastīti ar skoču, bet tas laikam daudz nedod.

 

Kāda suņa pēc tās regulators jāliek akā vai kādā citā mitrā, grūti pieejamā vietā?

Pats sūknis, tā cita lieta, tur var būt apsvērumi, kāpēc likt akā.

Regulators ir jāliek mājā iekšā (vai kādā tehniskā telpā - tas pēc sistēmas konfigurācijas). Pēc fizikas, nav svarīgi kurā trubas galā to ar trijnieku pielikt.Man laukos, brīvdienu mājā sūknis akā, bet spiedtrauks un regulators mājā.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Raivis Mana
Pirms 11 minūtēm , Insekc teica:

nav svarīgi kurā trubas galā to ar trijnieku pielikt

bet tad obligāti caurule vismaz collīga.

  • Kādas šausmas! 1
  • Slikti! 1
Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Raivis Mana teica:

bet tad obligāti caurule vismaz collīga.

Nu parasti jau no akas uz māju liek kkādu 32 mm plastmaseni un spiedienu starpība starp galiem nav vērā ņemama.

Link to comment
Share on other sites

Raivis Mana
Pirms 9 minūtēm , Insekc teica:

liek

un jāliek tā trīsdesmitotrā, bet zini ir cilvēki kas ta nedara... nezinu ko viņi savā prātā iedomājušies - ietaupīt vai kā?!

Link to comment
Share on other sites

Pirms 48 minūtēm , Insekc teica:

 

Kāda suņa pēc tās regulators jāliek akā vai kādā citā mitrā, grūti pieejamā vietā?

 

Nezinu, tas būtu jāprasa manam sencim, kura vairs nav jau dažus gadus. Man pašam pēdējās dienās ir doma, ka varētu pārcelt sūkni mājā, tas būtu samērā vienkārši izdarāms, ar vietējā čoma santehniķa palīdzību, bet noteikti pavasarī vai vasarā nevis tagad.

Link to comment
Share on other sites

Pirms 59 minūtēm , chubars teica:

varētu pārcelt sūkni mājā

Nedari tā, no viņa pamatīgs troksnis.

  • Patīk 1
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Ronalds teica:

Nedari tā, no viņa pamatīgs troksnis.

 

Es domāju aplikt viņu ar koka kasti un kasti no iekšas aplīmēt ar paraloniem skaņas izolācijai, domāju ka būtu klusāks kā granulu katls, kas ir tajā pašā telpā.

Link to comment
Share on other sites

Nez vai porolons te ko līdzēs. Nezinu cik skaļš ir granulu katls. Bet ūdens sūknis ir ļoti skaļš, īpaši naktī. Es nožēloju ka neieraku elektrības vadu līdz urbumam. Ja vads būtu, sen jau būtu dziļurbuma sūkni uzlicis. 

Link to comment
Share on other sites

Man ir sūknis urbumā, bet hidrofors un regulators mājā. Nekādu problēmu ar troksni, un viss vajadzīgais ir mājās siltumā.

  • Patīk 3
Link to comment
Share on other sites

1 stundu atpakaļ, Vilx teica:

Man ir sūknis urbumā, bet hidrofors un regulators mājā. Nekādu problēmu ar troksni, un viss vajadzīgais ir mājās siltumā.

 

Tāpēc arī nav problēmu ar troksni, bet pašam ir lietošanā mājas pagrabā, bez kādas kastes, troksnis ir nepatīkams. Ar pliku porolonu nebūs līdzēts, tur vajag pabiezu koka kasti, pašu iekārtu uz kādām gumijām jāliek, lai nenovada uz grīdu vibrācijas skaņas + iekšu ar kādu akmens vati vismaz 50mm, tad varētu augstākos toņus ļoti labi padzēst, pats vēl neesmu saņēmies izbūvēt, jo vasarā, kad laista dārzu tas viss veidojums diezgan pamatīgi nokarst, jautājums vai tādā kastē nepārkarsīs sūksnis ? 

 

Ja kāds šo jautājumu par uzkaršanu varētu pamatoti atbildēt, pat būtu gatavs uzcept DIY boot projektu ar skaņu izolējošo kasti. Ar miķi samērīt pirms un pēc dB izmaiņu, samērīt kādās frekvencēs ir troksnis utt.

Labots - Kaspars12
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...