Jump to content

Peugeot 308 (2014+)


Kitai
 Share

Recommended Posts

Butu jau labi, ja butu tada statistika, kur 10 gadu garuma visi izdevumi sasumeti dazadiem auto, dazadiem nobraukumiem utt., tad var kautko spiest.

Varbut lieli autoservisi kautkadu spriedumu var veikt, bet ta individuali katram savs auto tas pareizakais pirkums.

Starpcitu UK pec pirceju aptaujam par uzticamako auto 2018. gada ir atzits Peugeot 3008. Parejie top 10 - visadas Honda's, Lexusi un citi no austrumiem nakusie, vacieshu neviena.

Bet te pa lielam visi 5+ gadus vecie auto atri pazud un uz celjiem vairs nav ipasi redzami, laikam Afrikanji vairak maksa par lietotiem un visi aizpeld uz turieni. Ja paskatas autotrader.co.uk tad at 100k judzem nobraukumiem ir ljoti maz.

 

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Protams, ka Pežo ir mēsls, bet kurš gan no jaunajiem auto tāds nav ?! Katram savi kreņķi. Personīgi uzskatu, ka uz šodienu ir divas lieta s- lai negļuko elektronika ( priekšā ir japāņi un korejieši. Taču MB, BMW, Franči un Itāļi atpaliek tālu...). Nu un lai motors un kārba nav ar kādu hronisko kaiti. Pāreājis ir sīkums.

 

Ja skatās uz statistiku, tad pa lielam ir vienalga, 4, 6 vai 6.5 procenti "sliktuma".

 

Ps. pats esmu pētījis Pežo un citus frančus/itāļus bet neemsu sapratis kāpēc tādu pirkt - tā cena jau nav nemaz TIK salda. Bet ja patīk un gribās - pērk to kas patīk. nav jau tā, ka viņš būs 5 reizes sliktākas par kādu B6 Pasātu.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Tāpēc, ka franči uztaisa it kā, viņuprāt, smuku kuzavu un tad no pieejamiem materiālu atlikumiem mēģina salipināt auto. Vienkārši tehniskā puse nav viņu stiprā puse.

Man domāt, ka šodien pērkot auto, jāvadās pēc viena principa - maksimāli vienkāršs, ar iespējami maz navarotiem. Mazāk, kam saplīst = mazāka iespēja, ka kaut kas saplīsīs.

  • Patīk 2
  • Atbalstu 2
Link to comment
Share on other sites

Man liekas perversi un nevajadzīgi, kā piemēr Škoda Kodiak (un citiem), kad bagāžnieka pārsega lupata ir elektriska. Tas agri vai vēlu saplīsīs, un saremontēt maksās gan, un piedodiet - bet es neredzu jēgu šādai lietai. Tās nav, ne LED gaismas, ne padsmit colu multimediju displejs, kur var runāt par modernām tehnoloģijām utt.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

Franču tautas īpatnība: mākslinieki un buntotāji. Ja visi taisa ''apaļu ritemi'' , tad makslinieks lai izceltos , uztaisīs ''sešstūra riteni'' . Par buntošanos... kurš taisija tās pirmās lielās un asiņainās revulūcijas? Ne jau bolševiki 17 gadā, bet franči. Acīm redzot arī ražošanā liek ''mīksto'' uz  labo. Nu laikam kaut kas radniecīgs ar mūsu austrumu kaimiņu. Tāpēc arī sanāk kas sanāk. Ārēji vizuāli izceļas uz parējo fona, bet no praktiskā viedokļa...nekā.

Link to comment
Share on other sites

pirms 3 stundām , raivix95 teica:

Vienkārši tehniskā puse nav viņu stiprā puse. 

 

No šādiem vispārinājumiem rodas vulgārie lietotāji.

Viss ir labi arī ar franču auto, tikai ja tie izmantotu savā ražošanā kvalitatīvākus komponentus, tiem būtu grūti konkurēt ar Toyotu vai VW. Tam nav nekāda sakara ar tehnisko zināšanu trūkumu, bet gan ar biznesa stratēģiju. Piemēram tos pašus bulkuvāģus - tie tiek ražoti miljonos eksemplāru, un katra detaļa ir apslīpēta izmaksās cik nu tas ir iespējams. Tur franči ir vislabākie, visvairāk mazo komercauto, šķiet, tomēr būs no PSA. 5 gadus auto tiek ekspluatēts, nobrauc 70% sava resursa un tiek atdots Z-āfrikai, Krievijai utt. Eiropā pērk jaunu. Un tur PSA biznesa filozofija ir kā kulaks uz acs. Tiesa - nav diez ko ekoloģiski, bet kamēr viņus par šo nečakarē, tikmēr sniega bumba turpina velties.

Link to comment
Share on other sites

Tu pats esi pabraucis (~ pēc 1 gada intensīvas ekspluatācijas) salīdzināšanai, piemēram Citroen bulku vāģī un VW bulku vāģī???

Ja nē, tad pamēģini - kā diena pret nakti...

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 17 stundām , raivix95 teica:

Kā, lūdzu? Kā vispār var zviedru un franču auto bāzt vienā maisā? Cita pieeja, cits domāšanas veids un pavisam cita kvalitāte.

Aha, arī palika interesanti. Man pašam 4 zviedri bijuši, tagad 2...

Link to comment
Share on other sites

pirms 5 stundām , MIGs teica:

Tās nav, ne LED gaismas, ne padsmit colu multimediju displejs, kur var runāt par modernām tehnoloģijām utt.

Nevajag aizmirst, ka Latvija ir piliens jūrā visiem koncerniem... Tāpat lielāko peļņu koncerni gūst no "civilizētās pasaules", kur viss ir operatīvajā, nobrauc garantijas laiku un ņem nākamo, tālāk lai kaut šķīst tas auto lupatàs. Padara dzīvi ērtāku tàs Led gaismas, Android auto, atpakaļskata kamera vai tas pats Lane assist un tādēļ arī cilvēki to vēlas, tiem, kas to nevēlas vienmēr būs alternatīvas dacia un mazauto veidolā

Labots - Zin...
  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

@Zin..., jā ir lietas kas ir progress. Bet ir lietas, ka manuprāt ir buļļa kaka, un labāk nebūtu tikušas ieviestas.

Es neuzskatu, ka jābrauc ar Audi 80 un gāzi, bet kaut kādam samērīgumam jābūt.  Šī mēraukla protams katram atšķiras.

  • Atbalstu 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 4 stundām , KinDzaDza teica:

Tu pats esi pabraucis (~ pēc 1 gada intensīvas ekspluatācijas) salīdzināšanai, piemēram Citroen bulku vāģī un VW bulku vāģī???

Ja nē, tad pamēģini - kā diena pret nakti...

 

Ha! Lēmuma pieņēmējs pats ar komercauto nebrauc, un viņam pajāt par šoferīša emocijām.

  • Patīk 2
Link to comment
Share on other sites

Tagad jau daudzos jaunajos nav pelnutrauku ? Vecajiem japāņiem mēdz būt pat 3 un vairāk gab...visās durvis etc ...pīpē vesels vai visur taisi eur krāruves.?

Labots - osscar
Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , snukurins teica:

es pat atpakaļskata spoguli nelietoju,priekš kam man kamera.

teica slīpējot špakteli uz aizmugurējā bampera

  • Patīk 1
  • Haha 2
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Atpakaļskata kamera manliekas ir viena no lietderīgākajām funkcijām, it īpaši visādos hetčbekos, kur ne velna neko neredz. 360 gradu funkcija vispar lieliska.

Tagad jau īstenībā spoguļus aistāj ar displejiem kuros rāda bildi no kamerām, un ne tikai atpakaļskata, jaunajam Audi eTron pat sānu spoguļu vairs nav, bet ir kameras un displeji pa vidam start durvīm un paneli. Tur gan lietderigums disktutējams.

6997498-6459485-image-a-5_1543936716326.

 

Link to comment
Share on other sites

Pirms 43 minūtēm , snukurins teica:

Atpakaļskata kamera?es pat atpakaļskata spoguli nelietoju,priekš kam man kamera

Jo dzīvo vietā ar 4 iedzīvotājiem... Nepaskaties spogulī un noparkojies kādā Itālijā :)))

Link to comment
Share on other sites

Nu nez - ja tas mans auto un braucu viens - gribētu- pīpētu ? ir jau autonkuriem nav arī kafijas turētāji

Link to comment
Share on other sites

pirms 2 stundām , snukurins teica:

Nekad vēl nekas tāds nav darīts un nekad arī nekas nav aizķerts.Viss redzams sanu spoguļos,pat ar piekabi.

 

Vispār ar domu ir uzstādīti 3spoguļi- lai pārredzētu plašāku lauku. Tad pēc tavas loģikas pietiek priekšējam stiklam atstāt lūciņas ka bruņumašīnas. Kā nekā mazāks laukums, kur trāpīt akmenim


pirms 2 stundām , snukurins teica:

Šito varētu uzlikt priekšnamā kur vecenēm krāsoties bet auto atstāt kā ir.

 

Es gribētu zināt, ko darīt ar tām super kamerām, kad aķis nosprādzis vai ir izgājušas no ierindas. Protams papildus kamera spoguļiem ir labi, bet tikai kamera... Tas jau pēc sēlfiju paaudzes izklausās

Link to comment
Share on other sites

Pirms 8 minūtēm , Murlo teica:

Es gribētu zināt, ko darīt ar tām super kamerām, kad aķis nosprādzis

Kā ko darīt? Zvanīt AAA, lai brauc un atdzīvina. Maz ticams ka vairums cilvēku, kas pērk auto pa 70k paši pat motorpārsegu atver.

 

Link to comment
Share on other sites

Ar nosēdušos akumulatoru nepabrauksi. Līdz ar to kāds pielietojums spoguļiem? 

Link to comment
Share on other sites

Kgan ja padoma, tad nevajag nekadu 70k auto. Ja man parastam ierindas auto akjis nosestos, tad maz ticams ka kautko daritu pat's, drosivien ari zvanitu "breakdown" servisam, lai brauc un piepipe.

Link to comment
Share on other sites

Eksistēs tāpat. Neba visi auto nāk ar kamerām un hvz ko vēl nē. + Tāpat vietējie iemācās sakjiimikjot ar laiku. Bet nu jā, jo bagātāka valsts paliek jo mazāka rupala tā ir kā tāda, jo pienāk brīdis, kad izdevīgāks ir operatīvais lizings nekā maksāt 50-100 par servisa stundu...

Labots - Zin...
Link to comment
Share on other sites

pirms 9 stundām , Zoom teica:

Ar nosēdušos akumulatoru nepabrauksi. Līdz ar to kāds pielietojums spoguļiem?

Un ja tavu auto velk uz servisu cits auto, tad arī spoguļus nevajag?

Link to comment
Share on other sites

Iedomājies situāciju. Tevi velk 4m garā šņorē. Tu apstāsies un plaidīsī citu auto un tad ātri pats pievienosies pie vilcēja? Skriešus aiztumsi savu auto un piesiesi to atpakaļ. :D Velkošajai mašīnai tie spogulīši vairāk noderētu, jo tās šoferis izlems braukt vai nebraukt. 

Link to comment
Share on other sites

pirms 12 stundām , AndrisBB teica:

Audi eTron pat sānu spoguļu vairs nav

Es reiz strādāju pie projekta, kur video sakodē un straumē no iekārtas uz mobilo. Ar visu video kodēšanu, vaifaju un ierobežotiem procesoriem bija jau pierasts skaitīt video aizturi milisekunžu simtos. Tad nu reiz pēc darba braucu mājās ļoti noguris, un sāku mērīt, cik liela ir aizture parastajam atpakaļskata spogulim. Nonācu pie secinājuma, ka aizture ir superzema, un spogulis vispār ir teicams risinājums pēc cenas, uzturēšanas izmaksām, sarežģītības un responsivitātes! ?

  • Patīk 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

pirms 11 stundām , AndrisBB teica:

Kgan ja padoma, tad nevajag nekadu 70k auto. Ja man parastam ierindas auto akjis nosestos, tad maz ticams ka kautko daritu pat's, drosivien ari zvanitu "breakdown" servisam, lai brauc un piepipe.

nu var arī iestumt. esmu mēģinājos pats palaist iestumjot no kalniņa. Vajag ar otro ātrumu laižot vaļā sajūgu. ar pirmo ir baigais sitiens

Link to comment
Share on other sites

Pirms 2 minūtēm , Murlo teica:

nu var arī iestumt. esmu mēģinājos pats palaist iestumjot no kalniņa. Vajag ar otro ātrumu laižot vaļā sajūgu. ar pirmo ir baigais sitiens

Mhm, īpaši labi tas strādā, ja tev ir automāts....

Link to comment
Share on other sites

paralēlā parkošanā neredzu jēgu no salona spoguļa. vismaz man viņš nepalīdz.

man lielākā problēma ir paralēlā ar priekšu, bet ar aizmuguri easy-peasy.

Rocene uz estakādes ir vispār domāta, kad mašīna ir nokrauta un ar piekabi. bet tukšam autiņam pietiek ar darba bremzēm

 

 

Pirms 9 minūtēm , ruukjis teica:

Mhm, īpaši labi tas strādā, ja tev ir automāts....

manuāls. bet kuram tak nav piepīpēšanas vadus. Ja akumulatora vecums >5gadiem, tad to vajag. it sevišķi bīdelim.

man pašam benža, bet līdzi vadāju, jo 2 sanāca nosēdināt aķi dēļ tupuma un vairākas reizes citus piepīpēju

Labots - Murlo
  • Kādas šausmas! 1
Link to comment
Share on other sites

Vienvirziena iela Makau, neriskētu tur atpakaļgaitā pēc spoguļiem parkoties :) Dzīvē ir krietni klaustrofobiskākas izjūtas, tik nav speciāli ar tādu domu fočēts

 

nodzest.thumb.jpg.9ba97384876e991567a747fbcf30d465.jpg

Labots - abi
Link to comment
Share on other sites

Pirms 38 minūtēm , Zoom teica:

Iedomājies situāciju. Tevi velk 4m garā šņorē.

Tad kad(ļoti drīz) autiņi būs bez spoguļiem, tāda fīča kā vilkšanai paredzētais "āķis" būs aizgājis aizmirstībā. Tikai un vienīgi uz traļa (autorizēta, sertificēta, verificēta un...) un prom uz servisu(autorizētu, verificētu  un sertificētu un defekatizētu).

 

pirms 10 stundām , Zoom teica:

Ar nosēdušos akumulatoru nepabrauksi.

Kādu nosēdušos aķi? Līdz tam jau mākslīgā intelekta apkopes aplikācija pa 5G būs notestējusi un sazinājusies ar servisa centru(autorizētu...) un izsludinājusi tenderi (ievērojot labas pārdevības un ES, EK un NATO normas, Stambulas un Adisabebas konvencijas un cilvēku ar īpašām vajadzībām un bērnu tiesības) par jauna aķa piegādi un uzstādīšanu u.t.t.

 

pirms 9 stundām , Zin... teica:

Eksistēs tāpat. Neba visi auto nāk ar kamerām un hvz ko vēl nē.

Grūti būs. Tas, ka kādam modelim nebūs kameru, nenozīmē, ka viss cits nebūs smalki aprēķināts nokalpot ne vairāk par garantijas laiku. Velkamēti potrebļaģu sabiedrībā.

 

p.s. Ja kas, nav jau tā, ka esmu pavisam vecs burkšķis ?, atpakaļskata kamera Hiluksam ir ideāla fīča. Pie mājas var ātri (daudz ātrāk nekā bez) noparkoties pleķītī, kur kaimiņš negrib savu mazo pežu parkot.

Link to comment
Share on other sites

Vislabākie spoguļi ir šādi:

 740e8775bd64aac5d7a917acfcb334c0x.jpg?im

Skaties uz ceļa gan uz priekšu, gan atpakaļ vienlaicīgi nevis šķielē vai grozi galvu - novērsies no ceļa.

 

Jurkins - feministēm būs iebildumi par akumulatoru. Tas ir vīriešu dzimtē. Pareizi jāsaka baterija!

Labots - Zoom
Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...