Jump to content

Dzīvokļu īres tirgus Rīgā, cik reāli ir izīrēt par summu, kas segtu ikmēneša kredītu?


Katarakta
 Share

Recommended Posts

Es nesaku,.ka tagad šim jāspēlē spēles, bet gan to, ka augsta ienesīgums 99% gadījumu nozīmē augsts risks un zināšanas/ inside info, ja vēlas, lai nauda taisa naudu, ja nē, tad ir 100 un 1 instrumenti, kas piedāvā peļņu bez riska

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nu būs zemi procenti, bet līdz ar to pašu īpašumu cenas kosmosā.

Link to comment
Share on other sites

ļoti interesanta banka.. man savulaik exNordea mīnusa likmi nemaz nerēķināja :D tobiš.. pie mīnusa ņēma vērā tikai pievienoto likmi..

 

%likmēm ar īpašumu cenām saistības nav.. vismaz ne tiešas.

Labots - CAP
Link to comment
Share on other sites

Kautkada saistiba jau ir. Paskaties ka izmainas menesha maksajums ka procentu likme ir 2 vai 5%, otraja gadijuma sanak par ipashumu samaksat gandriz dubulta. Logjiski ka pie tadas likmes pieprasijums kritas, kamer pie zemas likmes liekas ka var jau ari samaksat un tie kas pirmstam domaja ka nevar atlauties noperk ipashumu.

 

LV gan hipotekarie krediti nav ipashi populari salidzinot ar citam zemem, kur 0.5% izmainja butiski ietekme tirgu, jo faktiski visi ipashumi tiek pirkti ar kreditu. Tapec % likme varbut ari ipashi neietekme kopejo tirgu.

Labots - AndrisBB
Link to comment
Share on other sites

Tā ir kredīta cena/maksas, ne mājokļa tirgus vērtība, vai tās svārstības ietekmējošs parametrs.

Link to comment
Share on other sites

Nu ka, jo letaka ir kredita cena, jo vairak pirceju. Ja pirceju paliek vairak un dzivoklju daudzums nemainas, tad logjiski ka cena kapj.

Pretejs process, ja kredits paliek parak dargs. Maz pirceju - cenas gribot negribot nakas nolaist. Tiesha ietekme kredita procentlikmei uz nekistama ipashuma cenam.

Link to comment
Share on other sites

Ir jau kaudze ar citiem faktoriem, kas [ne]virza kredītu tirgu, ne tikai % likme:

- max līdzfinansējums. Ko līdz, ja likme zema, ja banka finansē tikai 60%;

- birokrātija. Pirmkārt uz kredīta izsniegšanu. Otrkārt uz iegādes/renovācijas papīriem. Piemēram, pie renovācijas - ja visur vajag līgumus, pavadzīmes, tāmes, projektus - tad brīžiem šķiet, ka daudz ātrāk un lētāk ir iet pus-pelēko ceļu;

- kredītmaksājuma proporcija pret pierādāmiem ienākumiem;

- īpašumu cena pret pamatmasas vidējiem ienākumiem.

Link to comment
Share on other sites

Es jau nesaku ka tas butu vienigais faktors, bet teikt ka % likme neietekme cenu limeni ari ir aplami

Link to comment
Share on other sites

2019.10.21. , 08:58, CAP teica:

ļoti interesanta banka.. man savulaik exNordea mīnusa likmi nemaz nerēķināja :D tobiš.. pie mīnusa ņēma vērā tikai pievienoto likmi...

Tā ir exNordea. ?

Velnsviņzin kā viņiem tā izdevās lažu nolaist, bet ja līgumā rakstīts ka man būs maksāt eiribor+marža, tad tā tam būs būt. :-)

Link to comment
Share on other sites

Nu ja liela summa, tad var megjinat iet uz tiesu, lai vinji kompense.

Vel labak salasit kadus 10 - 20 klientus, kuriem tapati problema un kopigi megjinat piedzit zaudejumus.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 11 months later...
2019.10.20. , 21:46, Pukinens teica:

 

Ceru ka man arī izdosies sagaidīt tādu brīdi. Daudz vairs nav atlicis. :D

 

kredits.JPG.3289e70bf970af6a283004ea22d477b7.JPG

Tomēr negrib man piemaksāt. 😞procenti.jpg.a3cec5684f70cf4379b6742b1a27ad73.jpg

Link to comment
Share on other sites

Izveido kontu, vai pieraksties esošajā, lai komentētu

Jums ir jābūt šī foruma biedram, lai varētu komentēt tēmas

Izveidot jaunu kontu

Piereģistrējies un izveido jaunu kontu, tas būs viegli!

Reģistrēt jaunu kontu

Pierakstīties

Jums jau ir konts? Pierakstieties tajā šeit!

Pierakstīties tagad!
 Share

×
×
  • Izveidot jaunu...